Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 490/2962/26
н\п 3/490/1139/2026
Центральний районний суд м. Миколаєва
54607, м. Миколаїв, вул. Захисників Миколаєва, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2026 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Подзігун Г.В., розглянувши протокол про вчинення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянкою України, працюючою продавцем, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
25.03.2026 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП. Відповідно до вказаного протоколу, 22.03.2026 року о 16 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 ухилялась від належного виконання батьківських обов`язків, передбаченихч. 1 ст. 150 Сімейного кодексу України та ч. 1 ст. 12 Закону України "Про охорону дитинства", відносно своєї доньки ОСОБА_2 , внаслідок чого остання, знаходилась на дитячому майданчику у дворі будинку № 9 по вул. Соборній в м. Миколаєві, розпивала слабоалкогольні напої "Рево" та "Шейк", а також горілку "Гріндей", чим порушила ст. 178 КУпАП, але на момент вчинення правопорушення не досягла віку адміністративної відповідальності. Внаслідок вживання алкогольних напоїв, ОСОБА_2 було доставлено до лікарні у стані алкогольного сп`яніння. За дані дії передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, надала до суду заяву, відповідно до якої, вину у вчиненому правопорушенні визнала, із обставинами викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення, погодилась. Просила справу розглядати за її відсутності, а також застосувати до неї найменш суворе покарання.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, під поняттям адміністративного правопорушення визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з`ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 184 КУпАП.
Відтак, вказані в протоколі обставини, про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, підтверджуються письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , копією медичної довідки та заявою особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
За такого, суддя приходить до висновку щодо наявності у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, що полягає у ухиленні батьками від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо виховання неповнолітньої дитини.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, відсутність тяжких наслідків, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності за аналогічні правопорушення не притягувалася, суд вважає необхідним та достатнім застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Керуючись ст.ст. 33, 34 ч. 1 ст.184, 245, 251, 280,283-285 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді попередження.
На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 665 грн. 60 коп.
Грошові кошти в рахунок сплати судового збору перерахувати на розрахунковий рахунок UA798999980313131206000014483, отримувач коштів Миколаїв.ГУК/Централ.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37992030, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030101.
Строк пред`явлення постанови суду до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення.
Постанову може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Центральний районний суд м. Миколаєва протягом 10 днів.
СУДДЯ Г.В. ПОДЗІГУН