Постанова № 13609562, 27.01.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.01.2011
Номер справи
2а-28542/10/0570
Номер документу
13609562
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 січня 2011 р. справа № 2а-28542/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11-20 год.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Зекунова Е. В.

при секретаріКовальському А.В.

за участю:

представника позивача ОСОБА_2 за довір.від 27.10.2009р.

представника відповідача Черкашиної К.І. за довір.від 19.11.2010р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області про зобовязання вчинити певні дії, визнання дій незаконними,

В С Т А Н О В И В:

Позивач - ОСОБА_4 звернувся з адміністративним позовом до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області (далі Інспекція ДАБК) про зобовязання видати сертифікат відповідності для прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом побудованого без дозволу на виконання будівельних робіт у 2007 році приватного житлового будинку за адресою АДРЕСА_1, визнання дій незаконними відповідача щодо відмови у видачі сертифіката відповідності та визнання незаконною відмови №7/5-07-5925 від 18.11.2010р. у видачі сертифіката відповідності.

Заявою від 27.01.2011 року позивач змінив позовні вимоги, просив зобовязати відповідача розглянути заяву ОСОБА_4 від 15.09.2010 року про видачу сертифіката відповідності для прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом побудованого без дозволу на виконання будівельних робіт у 2007 році приватного житлового будинку за адресою АДРЕСА_1, та визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у видачі сертифіката відповідності.

В обґрунтування вимог позивач зазначив, що 15.09.2010р. позивач звернувся до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області з заявою про видачу сертифіката відповідності для прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом побудованого без дозволу на виконання будівельних робіт у 2007 році приватного житлового будинку за адресою АДРЕСА_1. До заяви позивачем були надані усі необхідні документи передбачені Тимчасовим порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, проте Інспекція листом №7/5-07-5925 від 18.11.2010р. безпідставно відмовила ОСОБА_4 у наданні сертифіката.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити. Крім того, представник позивача надала пояснення у яких зазначила, що на підставі довіреності від 27.10.2010р. виданої ОСОБА_4, безпосередньо вона зверталася до Інспекції за отриманням сертифіката. Підставою для відмови у видачі сертифіката стала невідповідність площі земельної ділянки зазначеної у державному акті на право власності на земельну ділянку та загальною площею земельної ділянки зазначеної у технічному паспорті на житловий будинок, виготовленому КП БТІ м.Донецька. Вважає, що посадові особи інспекції не обґрунтовано, без урахування усіх обставин що мають значення для прийняття рішення, не добросовісно та не розсудливо відмовили у видачі сертифіката, оскільки під час розгляду заяви ОСОБА_4 в Інспекції, вона наполягала на тому, що будинок та господарські будівлі розташовані в межах земельної ділянки, що знаходиться у власності позивача. Земельна ділянка площею 0,0312, що межує з земельною ділянкою ОСОБА_4 позивачем не використовується, лише тимчасово огороджена металевою сіткою, оскільки ОСОБА_4 намагається у теперішній час вирішити питання щодо викупу у Донецької міської ради зазначеної земельної ділянки.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечувала, зазначила, що відповідно до «Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт» затвердженого Постановою КМУ від 09.09.2009р. № 1035 для одержання сертифіката забудовник разом із заявою подає інспекції державного архітектурно-будівельного контролю відповідний пакет документів. Оскільки в наданих ОСОБА_4 в держакті на право власності земельною ділянкою та технічному паспорті приватної будівлі, виданому бюро технічної інвентаризації були невідповідності у розмірах площі земельної ділянки, відповідач правомірно відмовив ОСОБА_4 у видачі сертифіката.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що у відповідності до ст. 10 Закону України „Про архітектурну діяльність” державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Статтею 31 Закону України „Про планування і забудову територій” також передбачено, що державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади.

У відповідності до п. 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 18.10.2006р. № 1434, державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінрегіонбуду і йому підпорядковується.

Згідно з п.3 зазначеного Положення одним з основних завдань Держархбудінспекції є: виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури (далі - державний архітектурно-будівельний контроль).

Відповідно до пункту 4 Положення Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до покладених на них завдань:

1) розробляють і надають на розгляд до начальника Держархбудінспекції пропозиції щодо формування державної політики у сфері будівництва, містобудування та архітектури, вдосконалення законодавства з питань здійснення державного архітектурно-будівельного контролю;

2) забезпечують виконання нормативно-правових актів з питань, що належать до їх компетенції;

3) вносять пропозиції до Держархбудінспекції щодо розроблення організаційно-методичних документів з питань здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, інших питань, що належать до їх компетенції, забезпечують їх виконання;

4) видають замовникам та реєструють у встановленому порядку дозвіл на виконання підготовчих робіт та дозвіл на виконання будівельних робіт (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт, розширення та технічне переоснащення підприємств);

5) забезпечують реалізацію встановленого порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, а також беруть участь у розслідуванні причин аварій на будівництві;

6) проводять у встановленому порядку перевірки:

відповідності виконання будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням;

своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт та іншої виконавчої документації;

наявності у виконавця будівельних робіт у передбачених законодавством випадках сертифікатів на будівельні матеріали, вироби і конструкції;

додержання встановленого порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів;

7) проводять аналіз та узагальнення результатів контролю за якістю виконаних будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, розробляють і надають Держархбудінспекції пропозиції щодо вдосконалення державних стандартів, будівельних норм і правил;

8) провадять інформаційну діяльність, забезпечують висвітлення актуальних проблем державного архітектурно-будівельного контролю у місцевих засобах масової інформації;

9) забезпечують навчання, підвищення кваліфікації, підготовку та перепідготовку фахівців для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю;

10) здійснюють ліцензування господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, та контроль за додержанням ліцензійних умов;

11) надають платні послуги відповідно до законодавства.

Відповідач - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області створена наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України № 47 від 27.10.2007 року та згідно з п. 11-1 вищезазначеного Положення є територіальним органом Держархбудінспекції і здійснює повноваження щодо державного архітектурно-будівельного контролю на підставі Закону України „Про планування та забудову території” та Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993р. № 225, у тому числі - видачу замовникам (забудовникам) та реєстрацію в установленому порядку дозволів на виконання робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, впорядкування об'єктів містобудування, розширення та технічного переоснащення підприємств, розгляд справ про правопорушення у сфері містобудування і прийняття відповідних рішень.

Судом встановлено, що заявою від 15.09.2010р. ОСОБА_4 звернувся до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області з заявою про видачу сертифіката відповідності державним стандартам, будівельним нормам і правилам на житловий будинок літ. «А» загальною площею 308м.кв. з господарськими будівлями та спорудами згідно технічного паспорту, який розташований за адресою АДРЕСА_1., побудованого без дозволу на виконання будівельних робіт у 2007 році.

До заяви позивач надав довідку про погодження прийняття обєкта будівництва в експлуатацію виконавчого комітету Ленінської районної у м. Донецьку ради від 14.07.2010р., рішення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Донецьку ради про погодження прийняття приватної будівлі в експлуатацію від 14.07.2010р. №27519, копію технічного паспорту приватної будівлі, виданий бюро технічної інвентаризації 23.09.2009р., технічне заключення АТЗТ «Донбасреконструкція», експертний висновок СПДЧ-2 Управління в м.Донецьку ГУ МНС України в Донецькій області.

Листом від 18.11.2010р. №7/5-07-5925 Інспекція відмовила позивачу у видачі сертифікату, оскільки ОСОБА_4 не надано необхідні для видачі такого сертифікату документи що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, оскільки на підставі державного акту у власність передано 0,08 га, а згідно технічного паспорту займана площа складає 0,1123га.

Не погодившись з таким рішення субєкта владних повноважень, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

«Тимчасовий порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт» (далі Тимчасовий порядок) затверджений Постановою КМУ від 09.09.2009р. № 1035.

Цей порядок встановлює механізм та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених забудовниками - фізичними особами (далі - забудовник) у період з 5 серпня 1992 р. до 1 січня 2008 р. без дозволу на виконання будівельних робіт (далі - приватні будівлі), на підставі заяви про прийняття в експлуатацію, яку подано до 31 грудня 2010 року.

Згідно абзацу першого підпункту 2 пункту 3 Тимчасового порядку для одержання сертифіката на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки загальною площею до 350 кв. метрів включно з господарськими спорудами і будівлями забудовник разом із заявою за формою згідно з додатком 2 подає інспекції державного архітектурно-будівельного контролю:

документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розташована приватна будівля;

довідку про погодження прийняття приватної будівлі в експлуатацію, видану на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради за формою згідно з додатком 3;

технічний паспорт приватної будівлі, виданий бюро технічної інвентаризації;

звіт про проведення технічного огляду на відповідність приватної будівлі державним стандартам, будівельним нормам і правилам, нормативним актам з пожежної безпеки, санітарному законодавству, що діяли на момент закінчення будівництва, складений організацією, яка має відповідну ліцензію, і погоджений з органом державного пожежного нагляду та державною санітарно-епідеміологічною службою.

Пунктом 4 Тимчасового порядку передбачено, що заява разом з документами, що додаються до неї, реєструється в журналі реєстрації виданих сертифікатів та відмови у їх видачі, який ведеться за формою згідно з додатком 4.

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю розглядає подані забудовником документи і протягом десяти робочих днів приймає рішення щодо видачі сертифіката.

Відповідно до пункту 5 Тимчасового порядку, у разі подання документів не в повному обсязі заява не розглядається і протягом десяти робочих днів після її реєстрації повертається забудовнику разом з доданими до неї документами і вмотивованим обґрунтуванням відмови у видачі сертифіката.

Відмова у видачі сертифіката з інших причин не допускається.

Забудовник може звернутися повторно до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю лише після подання документів у повному обсязі.

Як встановлено у судовому засіданні, позивач разом з заявою про видачу сертифіката зокрема надав державний акт на право власності на земельну ділянку № 010914600396 від 20.10.2003р. площею 0,08га, розташовану за адресою АДРЕСА_1 виданий ОСОБА_4 Донецькою міською радою (співвласники земельної ОСОБА_4 1/3 частка, ОСОБА_5 1/3 частка, ОСОБА_6 1/3 частка) та технічний паспорт будівлі розташованої за вказаною адресою, виготовлений КП Бюро технічної інвентаризації м.Донецька станом на 23.12.2009 року у якому загальна площа земельної ділянки 0,1123га.

Крім цих документів позивач надав до Інспекції:

- довідку виконкому Ленінської районної у м.Донецьку ради від 14.07.2010р. № 27519 про погодження прийняття приватної будівлі в експлуатацію в якій зазначено, що самовільно збудований будинок (літера «А-2») та господарська будівля розташовані за адресою АДРЕСА_1 в межах земельної ділянки площею 0,08 га визначеної державним актом № 010914600396;

- акт від 24.11.2009.обстеження житлового будинку розташованого за адресою АДРЕСА_1, за підписами заступника відділу комунального господарства виконкому Ленінської районної у м.Донецьку ради, архітектора та землевпорядника Ленінського району м.Донецька. Згідно зазначеного акту будинок розташований за адресою АДРЕСА_1 в межах земельної ділянки площею 0,08 га визначеної державним актом № 010914600396.

На підтвердження висновків зазначених у довідці від 14.07.2010р. № 27519 та акті обстеження житлового будинку від 24.11.2009р. позивач надав суду «Технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі гр. ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_1», яка виконана ТОВ «Земельне управління у м.Донецьку» , що діє на підставі ліцензії на виконання топографо-геодезичних робіт (серія АВ №52121 від 11.03.2010р.)

Внаслідок проведених досліджень ТОВ «Земельне управління у м.Донецьку» встановлено, що будівля і господарські будівлі збудовані за адресою АДРЕСА_1 розташовані в межах земельної ділянки площею 0,08 га. що знаходиться у власності гр. ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку № 010914600396 від 20.10.2003р.

Згідно до статті 81 Земельного Кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі:

а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;

б) безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності;

в) приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування;

г) прийняття спадщини;

ґ) виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).

Пунктом «д» ч.1 ст. 90 Земельного Кодексу України визначено, що власники земельних ділянок мають право споруджувати жилі будинки, виробничі та інші будівлі і споруди.

Пунктом 34 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що до виключної компетенції міських рад віднесено вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Згідно ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до повноважень виконавчих органів міських рад належить, зокрема, реєстрація суб'єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею.

Відповідно до статей 2, 3 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” від 1 липня 2004 року N 1952-IV (в редакції що діяла на час проведення технічної інвентаризації) речові права на нерухоме майно підлягають обов'язковій державній реєстрації в порядку, встановленому цим Законом; такою державною реєстрацією є офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав, зокрема на нерухоме майно, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень.

Згідно з пунктом 5 розділу V “Прикінцеві положення” Закону до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації.

«Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна» (далі -Інструкція) затверджена Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 року N 127, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 липня 2001 р. за N 582/5773.

Ця Інструкція визначає порядок та методику проведення технічної інвентаризації збудованих (реконструйованих) будинків, допоміжних будівель та споруд з метою:

- визначення їх фактичної площі та об'єму (щодо проектних);

- обстеження та оцінки технічного стану наявних об'єктів;

- установлення вартості об'єктів. (п 1.2)

Згідно до розділу 2 Інструкції до об'єктів, що підлягають технічній інвентаризації, належать:

- житлові будинки квартирного типу різної поверховості, гуртожитки;

- житлові будинки садибного типу, розташовані на окремих земельних ділянках;

- будинки і споруди громадського та виробничого призначення, інженерні мережі, елементи благоустрою тощо;

- господарські будівлі (сараї /хліви/, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції, сміттєзбірники тощо).

Пунктом 3.1. Інструкції визначено, технічній інвентаризації підлягають об'єкти (згідно з розділом 2) всіх форм власності, розташовані на земельних ділянках (за окремими поштовими адресами), незалежно від того, побудовані вони за відповідно оформленими документами чи самочинно: будинки, включаючи прибудови та надбудови, громадські та виробничі будинки, господарські будівлі та споруди.

Під час виконання технічної інвентаризації необхідно дотримуватися такої черговості робіт: вивчення документів, що стосуються інвентаризації; виконання обстеження, обмірів, складання схематичних креслень земельних ділянок, будинків, допоміжних будівель та споруд. На кожний об'єкт заводиться окрема інвентаризаційна справа і запроваджується літерування та нумерація будинків, допоміжних будівель та споруд.

За змістом розділу 5 Інструкції, під час обмірювальних робіт складаються абриси на земельну ділянку з нанесенням усіх наявних будинків, господарських будівель і споруд, меж та угідь (двору, саду, городу тощо /додаток1.13/). В абрисі зазначається номер будівельного кварталу, номер житлового будинку, назва вулиці, найменування власника, підстава права власності, дата зйомки, контролю та підписи виконавців.

Складання плану земельної ділянки полягає у:

- перевірці польових журналів, обробці кутових та лінійних вимірів;

- вирахуванні координат точок зйомочних (теодолітних) ходів, створних та інших допоміжних точок;

- нанесенні точок за їх координатами на планшети;

- складанні (накладанні) плану за даними абрисів;

- коригуванні (контролі) накладання;

- підрахунку площ окремих земельних ділянок, кварталів;

- накресленні плану тушшю (додаток 1.4).

На підставі аналізу зазначених правових норм суд приходить до висновку, що технічний паспорт приватної будівлі складається комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації з метою проведення реєстрації об'єкта нерухомості, бюро технічної інвентаризації та не наділені повноваженнями щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі. Проте, компетентним органом, що має право видачу документу, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розташована приватна будівля є орган місцевого самоврядування.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Нормами ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У відповідності статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що відповідач, приймаючи рішення про відмову у видачі позивачу сертифіката відповідності діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Проте зазначене рішення прийнято не обґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не добросовісно, не розсудливо, без урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю прийняла рішення щодо відмови у видачі сертифіката через два місяці з дня отримання заяви посадовою особою відповідача, чим порушила строки визначені Постановою КМУ від 09.09.2009р. № 1035.

Крім того, у процесі прийняття рішення інспекцією не були прийняті до уваги відомості документів виданих уповноваженим органом Ленінської районної у м.Донецьку ради про розташування будинку та господарських будівель на земельній ділянці, що знаходиться у власності позивача.

Частиною 2 ст.11 КАС України, визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.

З урахуванням зазначених обставин, суд задовольняє позов частково.

Відповідно до ч.1,3 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_4 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області про зобовязання відповідача розглянути заяву ОСОБА_4 від 15.09.2010 року про видачу сертифіката відповідності для прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом побудованого без дозволу на виконання будівельних робіт у 2007 році приватного житлового будинку за адресою АДРЕСА_1, та визнання протиправними дії відповідача щодо відмови у видачі сертифіката відповідності - задовольнити частково

Зобовязати інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області розглянути заяву ОСОБА_4 від 15.09.2010 року про видачу сертифіката відповідності для прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом побудованого без дозволу на виконання будівельних робіт у 2007 році приватного житлового будинку за адресою АДРЕСА_1.

Стягнути з Державного бюджету України за кодом бюджетної класифікації доходів 22090200 Державне мито, р/р 31112095700005 Державний бюджет Калінінського району м. Донецька, ЄДРПОУ 34687090, МФО 834016, Банк Головне управління Державного казначейства України у Донецькій області на користь ОСОБА_4 судовий збір в розмірі 1 (одну) гривню70 копійок.

Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 27 січня 2011 року у присутності представників сторін.

Постанова у повному обсязі виготовлена 31 січня 2011року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя Зекунов Е. В.