Постанова № 13609317, 21.06.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2010
Номер справи
2а-13491/10/0570
Номер документу
13609317
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 червня 2010 р. справа № 2а-13491/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Зеленова А. С.

при секретаріБеспалько Г.Г.

при секретарі - Беспалько Г.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Словянської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Словянська обєднана державна податкова інспекція Донецької області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.

В обґрунтування позову посилається на те, що у відповідача є податкова заборгованість перед бюджетом на загальну суму 80,93 грн. Зазначена сума податкової заборгованості виникла на підставі податкового повідомлення рішення від 11.09.2009 року №0065561741/0, яким відповідачу визначена сума податкового зобовязання з ПДВ у розмірі 78,61 грн., у звязку з переплатою, сума податкового зобовязання з ПДВ складає 0,21 грн. Також зазначена сума податкової заборгованості виникла на підставі податкового повідомлення від 07.04.2009 року №0003351741/0, яким відповідачу визначена сума податкового зобовязання з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 82,80 грн., за рахунок переплати ця сума податкового зобовязання була зменшена до 80,28 грн. В адміністративному та судовому порядку ці податкові повідомлення рішення та повідомлення не оскаржені.

Просить суд стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) в дохід держави на користь Державного бюджету України заборгованість заборгованість з податку на додану вартість у сумі 0,65 грн. на р/р31118029700075, код платежу 14010100, отримувач УДК м. Словянська, код 34686605, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016; заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у сумі 80,28 грн. на р/р 33215801700075, код платежу 5011010200, одержувач УДК м. Словянська, код 34686605, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016.

Представник позивача у судове засідання не зявився, надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 зареєстрований Виконавчим комітетом Словянської міської ради Донецької області як фізична особа підприємець, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1.

07 квітня 2009 року начальником Словянської ОДПІ винесено податкове повідомлення №0033351741/0, яким визначена сума податкового зобовязання з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 82,80 грн.

Наведене повідомлення отримано відповідачем, про що свідчить підпис ОСОБА_1.

Також 11 вересня 2009 року заступником начальника Словянської ОДПІ винесено податкове повідомлення рішення №0065561741/0, яким відповідачу визначена сума штрафу у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість, сплаченого з затримкою, у сумі 78,61 грн.

Зазначене повідомлення рішення відповідачем отримано 25.09.2009 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення пошитого відправлення.

Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 зазначеного Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Відповідно до пп. 5.2.5 п. 5.2 ст. 5 Закону, з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення.

Судом встановлено, що податкове повідомлення рішення від 07 квітня 2009 року №0033351741/0 та від 11 вересня 2009 року №0065561741/0 відповідачем у судовому порядку не оскаржені.

Відповідно до пп. «в» пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 ст. 5 зазначеного Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно зворотного боку облікової картки платника податку з доходів фізичних осіб, недоїмка ФО-П ОСОБА_1 станом на 31.12.2009 року, з урахуванням передплати 2,52 грн., складає 80,28 грн.

Також згідно довідки про заборгованість перед бюджетом на 23.04.2010 року ФО-П ОСОБА_1 складає 80,93 грн., у тому числі з податку на додану вартість 0,65 грн. (0,21 грн. згідно податкового повідомлення рішення від 11 вересня 2009 року №0065561741/0 та 0,44 залишок не сплаченої пені), з податку з доходів фізичних осіб 20,28 грн.

Відповідачу була відправлена перша податкова вимога від 18 травня 2009 року №1/199 та друга податкова вимога від 25 листопада 2009 №1/433.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що свідчать матеріли справи.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Словянської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) в дохід держави на користь Державного бюджету України заборгованість заборгованість з податку на додану вартість у сумі 0,65 грн. на р/р31118029700075, код платежу 14010100, отримувач УДК м. Словянська, код 34686605, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) в дохід держави на користь Державного бюджету України заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у сумі 80,28 грн. на р/р 33215801700075, код платежу 5011010200, одержувач УДК м. Словянська, код 34686605, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 21 червня 2010 року.

Постанова у повному обсязі складена 26 червня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Зеленов А. С.