Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 червня 2010 р. справа № 2а-13008/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Зеленова А. С.
при секретаріБеспалько Г.Г.
за участю представника позивача Гришакової Н.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області до Приватного підприємства «Автол» про стягнення заборгованості з комунального податку, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція Донецької області, звернувся до суду з позовом до Приватного підприємства «Автол» про стягнення заборгованості з комунального податку.
В обґрунтування позову посилається на те, що інспекцією проведена перевірка, якою встановлено не подання платником податку розрахунку комунального податку за 1,2,3,4 квартали 2008 року та за 1,2,3,4 квартали 2009 року, за результатами якої складений відповідний акт. На підставі зазначеного акту податковим органом прийняті податкові повідомлення рішення від 18.02.2010 року №0000231530/0, яким визначена сума податкового зобовязання, у тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 1360,00 грн., та №0000241530/0, яким визначена сума податкового зобовязання, у тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 1400,00 грн. В подальшому зазначені податкові повідомлення рішення не оскаржені. Станом на 21.04.2010 року у відповідача загальна сума податкового боргу складає 2760,80 грн.
Просить суд стягнути з Приватного підприємства «Автол» (87517, м. Маріуполь, вул. Чорноморська, 29, код ЄДРПОУ 32609439) заборгованість перед бюджетом у розмірі 2760,80 грн. по комунальному податку на р/р 33218828700055, отримувач УДК м. Маріуполя (місцевий бюджет м. Маріуполь, Приморський район) банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 16010100.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання був повідомлений, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Приватне підприємство «Автол» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області 26.09.2003 року, включене до ЄДРПОУ за №32609439, перебуває на податковому обліку у Жовтневій МДПІ м. Маріуполя.
11.02.2010 року податковим органом проведена невиїзна документальна перевірка ПП «Автол» ЄДРПОУ 32609439 по питанню не надання податкового розрахунку.
За результатами перевірки складений акт від 11.02.2010 року №15/15-114-15/32609439, яким встановлено ненадання розрахунків з комунального податку за 1,2,3,4 квартали 2008 року та 1,2,3,4 квартали 2009 року до податкового органу.
18 лютого 2010 року Жовтневою МДПІ м. Маріуполя винесені податкові повідомлення рішення:
- №0000231530/0, яким на підставі акту перевірки, за виявлені порушення, відповідачу визначено суму податкового зобовязання з комунального податку, у тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 1360,00 грн.;
- №0000241530/0, яким на підставі акту перевірки, за виявлені порушення, відповідачу визначено суму податкового зобовязання з комунального податку у розмірі 1400,80 грн., у тому числі за основним платежем 40,80 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 1360,00 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Питання про нарахування та сплату комунального податку регулюється Декретом Кабінету міністрів України «Про місцеві податки і збори», згідно ст. 15 якого комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Встановлення і визначення порядку сплати такого податку згідно ст. 18 зазначеного Декрету здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків у строки, визначені законом, повинні подавати до податкового органу декларації, бухгалтерську звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 зазначеного Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Відповідно до пп. 5.2.5 п. 5.2 ст. 5 Закону, з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення.
Судом встановлено, що податкові повідомлення рішення від 18.02.2010 року №0000231530/0, №0000241530/0 відповідачу не вручені у звязку із незнаходженням його за адресою, тому вони були розміщені на дошці оголошень, про що свідчать акти про неможливість вручення податкових повідомлень рішень.
Відповідно до пп. «в» пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 ст. 5 зазначеного Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідачу була відправлена перша податкова вимога та друга податкова вимога.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що свідчать матеріли справи.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя Донецької області до Приватного підприємства «Автол» про стягнення заборгованості з комунального податку задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Автол» (87517, м. Маріуполь, вул. Чорноморська, 29, код ЄДРПОУ 32609439) заборгованість перед бюджетом у розмірі 2760,80 грн. по комунальному податку на р/р 33218828700055, отримувач УДК м. Маріуполя (місцевий бюджет м. Маріуполь, Приморський район) банк отримувача ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 16010100.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 17 червня 2010 року в присутності представників позивача.
Постанову у повному обсязі складено 22 червня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Зеленов А. С.