Постанова № 136080377, 28.04.2026, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
28.04.2026
Номер справи
766/5508/26
Номер документу
136080377
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 766/5508/26

н/п 3/766/1829/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.04.2026 року

Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

головуючого судді - Рєпіна К.К,

за участю секретаря судових засідань Діденко К.О.,

прокурора Гальченко В.М.,

особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні справу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6КУпАП щодо ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Миколаїв, громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу обслуговування громадян № 5 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, будучи державним службовцем, тобто суб`єктом декларування та відповідальності, згідно із ст.1, п.п. «в» п. 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», та приміткою до ст.172-6 КУпАП, в порушення ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, згідно якої особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями та п. 2-7. Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», яким встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року, будучи на підставі наказу Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 18.08.2023 N652-0 звільненою з посади 21.08.2023, несвоєчасно (13.10.2025 о 09:49), без поважних причин, маючи при цьому фізичні та технічні можливості, подала на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні).

Прокурор в судовому засіданні підтримав складений протокол з викладених у ньому підстав, вважає, що матеріали справи про адміністративне правопорушення містять достатні докази на підтвердження вини ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 , в судовому засіданні визнала факт несвоєчасного подання вказаної декларації, причинами несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 вказала її переїзд у вересні 2022 року з тимчасово окупованої території, непрацюючий сайт НАЗК, а також відсутність інформації про відновлення роботи сайту НАЗК.

Згідно з положеннямист.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до положеньст.7КУпАПніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Розглядаючи справи про адміністративне правопорушення, суддя, як це визначено уст.245КУпАП, повинен всебічно, повно й об`єктивно з`ясувати всі обставини справи на основі належно досліджених та оцінених в судовому засіданні доказів та вирішити справу в точній відповідності з законом.

Відповідно дост.251КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Крім того, положеннямист.252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Факт вчинення ОСОБА_1 , вищевказаного адміністративного правопорушення підтверджується:

-наказом Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 21.10.2019 N514-0, яким ОСОБА_1 призначено на посаду провідного спеціаліста відділу з питань переахунків пенсій № 7 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області з 22.10.2019 року;

-наказом Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 05.11.2020 N469-0, яким ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу обслуговування громадян № 5 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області з 05.11.2020 року;

-наказом Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 18.08.2023 N652-0, яким ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу обслуговування громадян № 5 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області 21.08.2023 року ;

-листом Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 19.03.2026 №62100-15-8/11160, згідно з яким ОСОБА_1 не зверталась до Головного Управління Пенсійного фонду України в Херсонській областіз питань надання доступу до комп?ютерної техніки з метою подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

- відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно з якими ОСОБА_1 подала на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) лише 13.10.2025 о 09:49;

- послідовністю дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

- особовою карткою державного службовця, згідно п.15.4 якої ОСОБА_1 ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Отже, ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суд не приймає до уваги доводи ОСОБА_1 щодо неможливості вчасно подати зазначену декларацію , оскільки в неї у період з 12.10.2023 (день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» ) до 31.01.2024 включно було 117 календарних днів для з?ясування строків подання, внесення до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування достовірних відомостей, отримання для цього необхідної інформації та копій документів, у тому числі з відкритих джерел, а в подальшому заповнення та перевірки наявності на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції вказаної декларації, однак остання цим не скористалась.

Відповідно до положень ст.23КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно з ч. 1ст. 8КУпАПособа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, її майновий стан, обставин, які пом`якшують відповідальність , обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено і вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 , стягнення у виді штрафу, що на думку суду, є достатнім для виправлення порушниці і попередження вчинення нею нових правопорушень.

Відповідно дост. 4 ЗУ «Про судовий збір»з ОСОБА_1 , підлягає стягненню судовий збір в сумі 665 грн. 60 коп.

Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 172-6, 221, 280, 283, 284КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

(Рахунок отримувача: UA408999980313060106000021456, Одержувач УК у м. Херсоні /м Херсон/ 21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37959517, Банк отримувач Казначейство України (ЕАП), Кодкласифікації доходів бюджету: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у дохід держави в розмірі 665 грн. 60 коп.

(Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Кодкласифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз`яснити, що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.

У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Суддя К.К. Рєпін