Постанова № 136061515, 28.04.2026, Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
28.04.2026
Номер справи
473/1408/26
Номер документу
136061515
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 473/1408/26

Провадження № 3/473/439/2026

П О С Т А Н О В А

іменем України

"28" квітня 2026 р. м. Вознесенськ

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючого судді Домарєвої Н.В., з участю прокурора Вознесенської окружної прокуратури Нестеренко А.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Вільховиця Мукачівського району Закарпатської області, громадянина України, неодруженого, має на утриманні одну неповнолітню дитину, керівника Комунального підприємства «Мартинівське житлово-комунальне господарство» Прибужанівської сільської ради, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ,

- за ч.1 ст.1726 КУпАП,

в с т а н о в и в:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №160 від 18.03.2026, ОСОБА_1 , будучи директором Комунального підприємства «Мартинівське житлово-комунальне господарство» Прибужанівської сільської ради та будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо несвоєчасного подання без поважних на те причин, декларації типу «щорічна» за 2024 рік.

Посадовою особою, якою складено протокол про адміністративне правопорушення, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.1726 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, визнав. При цьому пояснив, що не знав про необхідність подання декларації про доходи.

Прокурор Нестеренко А.І. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, та застосувати відносно нього стягнення у виді штрафу в розмірі 60-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

У відповідності із ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, в т.ч., своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Так, як вбачається з матеріалів справи, відповідно до розпорядження Прибужанівської сільської ради № 85-рк від 22.11.2024, ОСОБА_1 призначено на посаду керівника Комунального підприємства «Мартинівське житлово-комунальне господарство» Прибужанівської сільської ради.

Відповідно до Статуту, Комунальне підприємство «Мартинівське житлово-комунальне господарство» Прибужанівської сільської ради є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах казначейства; засновником і власником установи є Прибужанівська сільська рада.

Основною метою діяльності установи є забір очищення та постачання води, прибирання та благоустрій вулиць, дворів, контейнерних майданчиків, тротуарів, газонів та інше.

Підприємство є юридичною особою публічного права. Прав та обов`язків юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.

Юридичні особи публічного права - це організації, що створюються розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування та з владними повноваженнями.

Відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону, посадові особи юридичних осіб публічного права є суб`єктами, на яких поширюється дія вищевказаного Закону.

Згідно із ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», посадова особа юридичної особи публічного права - голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права.

Під «посадовими особами юридичної особи публічного права» слід розуміти осіб, які мають повноваження здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

Статутом передбачено, що управління підприємством здійснюється директором. Згідно п.6 Статуту, директор підприємства несе повну відповідальність за стан та діяльність підприємства, несе відповідальність за складання та виконання фінансових планів, розпоряджається коштами та майном відповідно до чинного законодавства, має інші обов`язки,передбачені Статутом.

Виходячи з вищевикладеного, у ОСОБА_1 наявні як організаційно-розпорядчі так і адміністративно-господарські функції.

Таким чином, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 вказаного Закону, ОСОБА_1 , будучи керівником Комунального підприємства «Мартинівське житлово-комунальне господарство» Прибужанівської сільської ради, є посадовою особою юридичної особи публічного права, а отже, є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У відповідності з ч.2 ст.8 КУпАП, закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.

Згідно з ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

Отже, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування типу «щорічна» за 2024 рік, до 31.03.2025.

Так, оглядом публічної сторінки Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік подав лише 17.02.2026, чим допустив порушення встановленого строку подання щорічної декларації.

Факт зазначеного порушення підтверджується дослідженими під час розгляду справи письмовими доказами: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №160 від 18.03.2026, листом Комунального підприємства «Мартинівське житлово-комунальне господарство» Прибужанівської сільської ради, роздруківкою скрін-шота з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також іншими матеріалами справи.

Поважних причин, через які ОСОБА_1 несвоєчасно подав вказану вище декларацію судом не встановлено; останній не був позбавлений можливості своєчасно заповнити та подати декларацію.

Так, відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 ст.1726 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вказані вище обставини у своїй сукупності свідчать про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП.

Таким чином, аналізуючи докази по даній справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП, тобто несвоєчасне, без поважних причин подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме типу «щорічна» за 2024 рік.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає доцільним застосування до ОСОБА_1 міри адміністративного стягнення відповідно до санкції ч.1 ст.1726 КУпАП, а саме у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Крім цього, згідно із ст.401 КУпАП, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 665,60 грн. (п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»).

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст.9, ч.1 ст.1726, ст.245, ст.252, ст.ст. 283-285 КУпАП, суд,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп. в дохід держави (Рахунок: UA128999980313090106000014446, Отримувач: Миколаїв.ГУК/тг м.Вознесенськ/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37992030, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування: адміністративні штрафи та інші санкції), який підлягає сплаті не пізніше, як через 15 (п`ятнадцять) днів з дня вручення копії постанови.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 коп. (Стягувач: ДСА України, Отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг м.Вознесенськ/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), Рахунок отримувача: UA238999980313181206000014446, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір за розгляд справи у Вознесенському міськрайонному суді Миколаївської області).

Постанову може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її оголошення.

Суддя Н.В.Домарєва