Єдиний державний реєстр судових рішень
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.04.2026 Справа №607/8408/26 Провадження №3/607/2914/2026
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., за участю: прокурора Гарасимик А.О., особи, яка притягується до адміністративної до відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Кременець Тернопільської області, зареєстрованої та проживаючої: за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої лікарем-терапевтом КНП "Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги", РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи лікарем-терапевтом кардіологічного відділення КНП "Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги", яка є членом експертної команди оцінювання повсякденного функціонування особи, відповідно до п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 13 березня 2026 року о 13 год 34 хв подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 15.04.2026 №158 ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , будучи лікарем-терапевтом кардіологічного відділення КНП "Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги" та виключеною з переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи, відповідно до п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 29 січня 2026 року о 08 год 34 хв подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 15.04.2026 №159 ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Окрім цього, ОСОБА_1 , будучи лікарем-терапевтом кардіологічного відділення КНП "Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги", припинивши повноваження члена експертної команди оцінювання повсякденного функціонування особи, відповідно до п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 03 квітня 2026 року о 12 год 56 хв подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (після звільнення), відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 15.04.2026 №160 ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Приймаючи до уваги факт, що в провадженні судді знаходяться справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, а саме: справа №607/8413/26, номер провадження 3/607/2918//2026, яка кваліфікується за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, справа №607/8408/26, номер провадження 3/607/2914//2026, яка кваліфікується за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та справа №607/8410/26, номер провадження 3/607/2916//2026, яка кваліфікується за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вважаю що відповідно ст. 36 КУпАП, вказані справи слід об`єднати в одне провадження та присвоїти їм єдиний номер справи справа №607/8408/26, номер провадження 3/607/2914//2026.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснивши, що повністю розуміє зміст роз`яснених їй прав, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, визнає вину у вчинених адміністративних правопорушеннях, проте вказала, що вона своєчасно не подала декларації через те, що не була обізнана про обов`язок подати такі, їй належним чином не роз`яснили положення Закону України «Про запобігання корупції» і вона думала, що про необхідність подання декларацій та у вчинення терміни їй повинні були повідомити.
Прокурор в судовому засіданні вважає, що ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні даних корупційних правопорушень та просить притягнути її до адміністративної відповідальності і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 , будучи належним чином ознайомленою з вимогами антикорупційного законодавства в частині фінансового контролю, усвідомлювала протиправних характер своїх дій, передбачала їх шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків, у її діях наявний умисел.
Заслухавши пояснення особи, котра притягується до адміністративної відповідальності, виступ прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Так, наказом директора КНП "Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги" від 22.05.2024 №84-к переведено ОСОБА_1 , лікаря-терапевта кардіологічного відділення на неповний робочий день, 0,5 посади корпус №3 з 23.03.2024.
Відповідно до наказів директора КНП "Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги" від 04.12.2024 №131 "Про затвердження Переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування та Переліку адміністраторів, що забезпечують роботу експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи» та від 21.03.2025 № 66 «Про внесення змін до наказу № 131 від 04.12.2024 Про затвердження Переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи та Переліку адміністраторів, що забезпечують роботу експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи» затверджено перелік лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд в КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги», до якого включено лікаря - терапевта ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 4 Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи в КНП «ТМКЛШД», затвердженого наказом директора КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги» від 31.12.2024 №151 експертні команди у своїй роботі керуються Конституцією України, Законом України «Про запобігання корупції», іншими законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами.
Частиною 1 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 252/23 від 08.11.2023 (далі - Порядок), щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, суб`єкти декларування зобов`язані були подати щорічну декларацію за 2024 рік до 31.03.2025.
Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 252/23 від 08.11.2023 (далі - Порядок), декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.
Таким чином, ОСОБА_1 повинна була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями протягом 30 календарних днів з дня виключення з переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд, тобто не пізніше 23:59 год. 17.01.2024
Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"- "ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 252/23 від 08.11.2023 (далі - Порядок), щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, суб`єкти декларування зобов`язані були подати щорічну декларацію за 2025 рік до 31.03.2026.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 вказаних вимог Закону не дотрималася.
Таким чином ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
На підтвердження вини особи, котра притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КупАП, окрім протоколів, долучені наступні письмові докази, досліджені та проаналізовані в судовому засіданні, а саме:
*витягом (скріншотом) з офіційного сайту «https://public.nazk.gov.ua/documents/list?q» щодо подання ОСОБА_1 електронних декларацій;
*електронною щорічною декларацією за звітний період ОСОБА_1 з сайту Національного агентства з питань запобігання корупції за 2024 рік, електронною декларацією при звільненні з 01.01.2025-31.12.2025, електронною щорічною декларацією за звітний період (охоплює попередній рік) за 2025 рік;
*письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 15.04.2025;
*запитом Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області ДСР НП України від 13.03.2026;
*відповіддю на запит КНП "Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги" від 16.03.2026 №518;
*рапортом оперуповноваженого 4-го відділу (боротьби з організованими групами з ознаками корупції) УСР у Тернопільській області ДСР НП України Вахрамєєвої В. від 06.04.2026;
*копією наказу директора КНП "Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги" від 22.05.2024 №84-к переведено ОСОБА_1 , лікаря-терапевта кардіологічного відділення на неповний робочий день, 0,5 посади корпус №3 з 23.03.2024;
*копією наказу директора КНП "Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги" від 04.12.2024 №131 "Про затвердження Переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування та Переліку адміністраторів, що забезпечують роботу експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи» та від 21.03.2025 № 66 «Про внесення змін до наказу № 131 від 04.12.2024 Про затвердження Переліку лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи та Переліку адміністраторів, що забезпечують роботу експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи»;
*письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 10.04.2026.
Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги обставини справи, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та враховуючи пом`якшуючі обставини, а саме визнання вини, та щире розкаяння у вчинених правопорушеннях, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 9, 33, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 251, 252, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , а саме справу №607/8413/26, номер провадження 3/607/2918//2026, яка кваліфікується за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, справу №607/8408/26, номер провадження 3/607/2914//2026, яка кваліфікується за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та справу №607/8410/26, номер провадження 3/607/2916//2026, яка кваліфікується за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та присвоїти їм єдиний номер справи №607/8408/26, номер провадження 3/607/2914//2026.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП згідно протоколів про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 15.04.2026 №158, №159, №160 та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в користь держави в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 гривень 60 копійок.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Головуючий суддяЮ. І. Дзюбановський