Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 396/929/26
Провадження № 3/396/194/26
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.04.2026 року м. Новоукраїнка
Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області Цесельська Ольга Сергіївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , неповнолітня, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , навчається Кропивницький професійний ліцей КОР, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.178, ст. 173 КУпАП,
ВСТАНОВИВ :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 486594 від 08.04.2026 року, ОСОБА_1 , 29.03.2026 р. близько 22:00 год. будучи біля будинку №13 по вул. Кармелюка с. Новоолександрівка, знаходилась в п"яному вигляді з явними ознаками алкогольного сп"яніння (поведінка, що не відповідала обстановці, почервоніння обличчя, запах алкоголю з порожнини рота), чим ображала людську гідність і громадську мораль.
Дії ОСОБА_1 , кваліфіковано за ч. 1 ст. 178 КУпАП України.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 486593 від 08.04.2026 року, ОСОБА_1 , 29.03.2026 р. близько 22:00 год. перебуваючи по АДРЕСА_1 , вела себе зухвало, висловлювалась нецензурною лайкою відносно гр. ОСОБА_2 , та кидала каміння по вікнах даного житлового будинку, внаслідок чого скло було пошкоджене, чим порушувала громадський порядок і спокій громадян.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 173 КУпАП України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні, в присутності законного представника матері ОСОБА_3 , вину визнала повністю, щиро розкаялась та просила суворо не карати.
Дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, вислухавши пояснення ОСОБА_1 судом встановлено наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно та всебічно з`ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи вина особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення. При цьому, встановити істину по справі необхідно з аналізу наявних доказів, які, згідно до чинного законодавства, представляють собою будь-які фактичні дані, які підтверджують або спростовують ті чи інші обставини і мають суттєве значення для вирішення справи по суті.
Відповідно до статей 251, 254 КУпАП обов`язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 178, ст. 173 КУпАП, підтверджується письмовими доказами: протоколами про адміністративні правопорушення у яких належно викладено встановлені судом обставини правопорушень, рапортом, пртоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію, посьмовими поясненнями, характеристикою, а також усними поясненнями самої ОСОБА_1 , яка вину у скоєному визнала повністю.
Надані докази є належними, допустимими та підтверджують обставини, які встановлені судом.
У зв`язку з цим, дослідивши матеріали справи, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 178, ст. 173 КУпАП.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.
Відповідно до статті 12 КУпАП, адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.
Особа, стосовно якої складено адміністративні протоколи ОСОБА_1 , згідно вимог ст. 12 КУпАП підлягає відповідальності, оскільки на момент вчинення адміністративних правопорушень досягла віку, з якого настає відповідальність (16 років).
У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статями 44, 51, 121-127, частинами першою, другою і третьою статті 130, статтею 139, частиною другою статті 156, статями 173, 174, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП у випадку вчинення кількох адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника (молодого віку, вперше притягується до адміністративної відповідальності), ступінь її вини, визнання вини, майновий стан (не працевлаштована), з метою належного виховання правопорушника, запобіганню вчинення нових правопорушень, за вчинення діянь, передбачених ч. 1 ст. 178, ст. 173 КУпАП, суддя застосовує до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, оскільки саме таке покарання за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до змісту ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір» є всі підстави для стягнення з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судового збору в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665,60 грн.
Керуючись статтями 33, 34, 35, 36, 40-1, ч. 1 ст. 178, ст. 173, 245, 251, 283-285, 287-289 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 178, ст. 173 КУпАП і притягнути її до адміністративної відповідальності, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п"ятдесят одна) гривня.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн. 60 коп. отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету- 22030106, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Роз`яснити особі до якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 (п`ятнадцять) днів з дня вручення їй копії постанови про накладення штрафу.
Відповідно до статті 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною 1 статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання на протязі трьох місяців.
Суддя: О. С. Цесельська