Єдиний державний реєстр судових рішень
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2026 року справа № 580/1848/26 м. Черкаси Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Орленко В.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, в якій просить:
- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області від 05.02.2026 по відмові у переведенні ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугу років не зарахувавши до пільгового стажу службу в Державній кримінально-виконавчій службі один місяць служби за сорок днів та за безпосередню участь у захисті Батьківщини один місяць служби за три місяці участь у бойових діях у воєнний час.
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області перевести ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугу років зарахувавши до пільгового стажу службу в Державній кримінально-виконавчій службі один місяць служби за сорок днів та за безпосередню участь у захисті Батьківщини один місяць служби за три місяці участь у бойових діях у воєнний час.
В обгрунтування своєї позиції представник позивача зазначив, що відмовляючи позивачу в переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугу років, відповідачем протиправно не враховано, що згідно послужного списку його вислуга років на день звільнення складає 7 років 2 місяці 18 днів, яка повинна бути зарахована на умовах один місяць служби за сорок днів. Крім того, згідно довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 18.07.2024 року № 2441 вбачається, що позивач ОСОБА_1 проходив строкову військову службу з 22.10.1990 року по 18.11.1992 року та військову службу по загальній мобілізації з 22.03.2022 року по 28.06.2024 року (Державна прикордонна служба України). Згідно довідки військової частини НОМЕР_1 ДПСУ від 16.07.2024 року № 08/1457 вбачається, що ОСОБА_1 , солдат запасу дійсно з 31.03.2022 по 30.06.2022, з 10.01.2023 по 08.02.2023, з 13.02.2023 по 03.04.2023 та з 18.10.2023 по 09.01.2024 брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи в н.п. Краматорськ, Авдіївка, Водяне, Білогорівка, Донецької області. Підстава: бойове розпорядження оперативно тактичного управління « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 23.04.2022 №2022/???/112/277 ДСК, Журнал бойових дій прикордонної комендатури швидкого реагування № НОМЕР_2 прикордонного загону від 10.01.2023 інв. №20/1 гриф, бойове розпорядження ОТУ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 15.01.2023» № 2022/ОКП/112/86, бойове розпорядження 81 саембр від 20.10.2023 № 548 гриф, Журнал бойових дій відділу прикордонної служби № НОМЕР_3 НОМЕР_4 прикордонного загону від 16.10.2023 інв. № 319 гриф. Статтею 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов`язку, а також перебування в партизанських загонах і з`єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 27.02.2026 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження суддею без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач відзив на позовну заяву до суду не надав.
Відповідно до ч. 6 статті 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
З`ясувавши доводи учасників справи, викладені у заявах по суті, дослідивши подані письмові докази, суд встановив таке.
Преюдицію утворюють виключно лише ті обставини, що безпосередньо досліджувалися і встановлювалися судом, що знайшло відображення в мотивувальній частині судового акта. У справі № 580/11902/25 Черкаський окружний адміністративний суд між цими самими сторонами встановив:
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Позивач 04.07.2025 звернувся до ГУ ПФУ в Черкаській області із заявою щодо переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугу років відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Листом від 30.07.2025 № 7660-7248/Є-03/8-2300/25 відповідач повідомив позивача про те, що його звернення розглянуто відповідно до Закону України «Про звернення громадян» та зазначив, що до заяви про призначення пенсії за вислугу років, по інвалідності, додається розрахунок вислуги років для призначення пенсії/виписка з розрахунку для призначення пенсії або їх копії.
Головне управління Пенсійного фонду в Черкаській області (далі -Головне управління) на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 20.11.2025 у справі № 580/11902/25 повторно розглянуло заяву від 04.07.2025 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , щодо переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугу років. За рузультатом розгляду заяви прийняв рішення від 05.02.2026 про відмову у переведенні на пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262.
У рішенні відповідач зокрема зазначив: "За документами пенсійної справи ОСОБА_2 із 10.03.2025 отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262).
Згідно з поданими документами Адміністрації прикордонної служби України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , 14.12.2024 звернувся до АДпсУ із заявою про призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 2262. АДпсУ підготувала та направила 26.02.2025 до Головного управління документи ОСОБА_3 (зареєстровані в Головному управлінні 10.03.2025 за №503/5).
При розгляді документів встановлено: ОСОБА_1 , старший солдат, інспектор прикордонної служби 3 категорії - водій інженерно-позиційної групи ІНФОРМАЦІЯ_5 (з місцем дислокації АДРЕСА_1 ) ІНФОРМАЦІЯ_6 (з місцем дислокації АДРЕСА_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_1 звільнений в запас за підпунктом «б» (за станом здоров`я: за наявності інвалідності (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу) пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» 28 червня 2024 року.
Згідно із розрахунком вислуги років від 21.01.2025 наданим Адміністрацією Державної прикордонної служби України ОСОБА_1 проходив строкову військову службу з 24.10.1990 по 18.11.1992 та військову службу по загальній мобілізації з 22.03.2022 року по 28.06.2024 року, загальна вислуга років на день звільнення становила 04 роки 06 місяців 03 дні: у календарному обчисленні - 04 роки 04 місяці 00 днів, у пільговому обчисленні 00 років 02 місяці 03 дні.
Оскільки ОСОБА_1 мас календарної вислуги лише 04 роки 04 місяці 00 днів, законодавчих підстав для переведення його на пенсію за вислугу років немає".
Позивач вважає, що відповідач протиправно відмовив йому у переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за вислугу років не зарахувавши до пільгового стажу службу в Державній кримінально-виконавчій службі один місяць служби за сорок днів та за безпосередню участь у захисті Батьківщини один місяць служби за три місяці участь у бойових діях у воєнний час, а тому звернулася до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір по суті суд зазначає таке.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів враховує наступне.
Частиною першою статті 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ (далі Закон№ 2262-ХІІ) встановлено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Відповідно до пункту «а» статті 12 Закону X» 2262 пенсії за вислугу років призначаються особам, офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 01 жовтня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.
За абзацом 13 пункту «а» частини першої статті 12 Закону № 2262-ХІІ, до календарної вислуги років зараховується також період, зазначений у частині другій статті 17 цього Закону.
Частиною першою статті 17 Закону № 2262-ХІІ визначено вичерпний перелік видів служби та періодів часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби і військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д» статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом.
За частиною четвертою статті 17 Закону № 2262-ХІІ, при призначенні пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, враховуються тільки повні роки вислуги років або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.
Згідно із статті 17-1 Закону № 2262-ХІІ, порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
На виконання зазначених вимог Закону № 2262-ХІІ, Кабінетом Міністрів України 17.07.1992 прийнято постанову № 393, якою затверджено Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей.
Отже, при призначенні пенсії відповідно до пункту «а» частини першої статті 12 Закону № 2262-ХІІ, обчислення вислуги років, необхідної для такого призначення, необхідно здійснювати також і з урахуванням положень Порядку № 393.
Згідно з п.1 Постанови № 393 установлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, особам, зазначеним у пункті "ж" статті 12 такого Закону, до вислуги років зараховуються, зокрема, час перебування на посадах службовців у виправно-трудових установах, в органах і установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, лікувально-трудових профілакторіях, інспекціях виправних робіт, підрозділах кримінально-виконавчої інспекції та невоєнізованої професійно-пожежної охорони, які переведені в категорію посад, що заміщуються рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби за переліком посад і на умовах (в порядку), затверджуваних відповідно Міністерством внутрішніх справ та Міністерством юстиції.
Відповідно до пп. «г» п.3 Постанови №393 час проходження служби особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби враховується до вислуги років, як один місяць служби за сорок днів.
Відповідно до частини першої статті 48 Закону № 2262-ХІІ, заява про призначення пенсії згідно з цим Законом подається до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки. При цьому днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу Пенсійного фонду України письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дата їх відправлення.
Згідно із статтею 49 Закону № 2262-ХІІ, пенсію на підставі цього Закону призначають органи Пенсійного фонду України.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою правління Пенсійного Фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).
Слід також зазначити, що пунктом 1 Порядку № 3-1 (тут і далі - у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), який визначає процедуру звернення за призначенням пенсії, передбачено, що заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).
Відповідно до пункту 2 Порядку № 3-1, для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються такі документи: заява про призначення пенсії (додаток 1); грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби; військово-медичні документи про стан здоров`я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію); документи про страховий стаж (при призначенні пенсії згідно з пунктом «б» статті 12 Закону; довідка МСЕК про визнання особи інвалідом; копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); довідка ВАТ «Ощадбанк» або інший документ, що підтверджує відкриття рахунку, назву та номер відділення ВАТ "Ощадбанк"; копія паспорта.
Згідно із пунктом 12 Порядку № 3-1, уповноважений орган (структурний підрозділ) у 10-денний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи, зокрема готує подання про призначення пенсії, і направляє до органу, що призначає пенсії.
Отже, для призначення пенсії на підставі пункту «а» частини першої статті 12 Закону № 2262-ХІІ особа, яка звільнена з військової служби, звертається із заявою про призначення пенсії до уповноваженого структурного підрозділу органу за останнім місцем служби, зокрема, Адміністрація Державної прикордонної служби України, який за результатом розгляду такої заяви і доданих до неї документів складає подання про призначення пенсії та направляє його до органу, що здійснює призначення пенсії.
Як встановлено судом, згідно із розрахунком вислуги років від 21.01.2025 наданим Адміністрацією Державної прикордонної служби України ОСОБА_4 проходив строкову військову службу з 24.10.1990 по 18.11.1992 та військову службу по загальній мобілізації з 22.03.2022 року по 28.06.2024 року, загальна вислуга років на день звільнення становила 04 роки 06 місяців 03 дні: у календарному обчисленні - 04 роки 04 місяці 00 днів, у пільговому обчисленні 00 років 02 місяці 03 дні.
Разом з тим суд враховує правову позицію Верховного Суду від 12.07.2024 у цій справі, де у пункті 16 Порядку № 3-1 закріплено, що при прийманні документів для призначення пенсії орган, що призначає пенсії: перевіряє правильність оформлення заяви й подання про призначення пенсії, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; здійснює попередню перевірку змісту і належного оформлення представлених документів; перевіряє правильність копій відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розходження. Орган, що призначає пенсії, має право вимагати від міністерств та інших органів, заявників дооформлення поданих документів, а також подання додаткових документів та перевіряти в необхідних випадках обґрунтованість їх видачі.
З наведеного видно, що орган пенсійного фонду при отриманні документів для призначення пенсії, наділений повноваженнями здійснювати їх перевірку на предмет відповідності зазначених у них відомостей, зокрема про стаж, набутий відповідною особою.
При цьому, у разі виявлення недоліків або розходжень, зокрема у обрахунку такого стажу, орган, що призначає пенсії, уповноважений витребувати додаткові підтверджуючі документи або вимагати від уповноважених структурних підрозділів, на які покладено функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, подати необхідні для призначення пенсії документи або здійснити їх дооформлення.
Так, звертаючись до суду з позовною заявою позивач вказуває, що саме пільговий обрахунок його вислуги років, зазначений у поданні для призначення пенсії, є помилковим, наполягаючи при цьому на наявності у нього додаткових документів, що свідчать про наявність необхідного стажу для призначення пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ.
Також зазначив, що документи, які підтверджують можливість пільгового обрахунку періодів його служби у Державній кримінально-виконавчій службі та за безпосередню участь у захисті Батьківщини, які зараховані до його календарної вислуги років, були надані ним разом із заявою про призначення пенсії, однак до уваги не взяті.
Так, за пунктом 1 Порядку № 393 (в редакції, що діяла на момент звільнення позивача зі служби) для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони, особам, зазначеним у пункті «ж» статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються, зокрема, військова служба в Збройних Силах, Державній прикордонній службі, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ та інших військових формуваннях, створених Верховною Радою України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації, Державній спеціальній службі транспорту.
Згідно підпункту «а» пункту 3 Порядку № 393 до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах: один місяць служби за три місяці - час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.
Відповідно до пп. «г» п.3 Постанови №393 час проходження служби особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби враховується до вислуги років, як один місяць служби за сорок днів.
Аналогічні положення визначені також розділом другим Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 20 лютого 2017 року №139, яким затверджено Перелік посад і умов служби в органах Державної прикордонної служби України (Прикордонних військ України), служба в яких військовослужбовцям зараховується до вислуги років, що дає право для призначення пенсії на пільгових умовах.
Водночас відповідач, вказані положення щодо пільгового обрахунку вислуги років до уваги не взяли, у зв`язку із чим не здійснили оцінку того, чи узгоджується розмір вислуги років в пільговому обчисленні, що зазначений Адміністрацією Державної прикордонної служби України у поданні про призначення пенсії позивачу, з положеннями пункту 1, підпунктів «а» та «в» пункту 3 Порядку № 393 і доданими позивачем до позовної заяви та, за його твердженням, до заяви про призначення пенсії, документами про наявний у нього стаж.
Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку, що при розгляді заяви позивача про призначення пенсії, відповідачем не надавалася оцінка документам, які підтверджують можливість пільгового обрахунку періодів його служби у Державній кримінально-виконавчій службі відповідно до відомостей трудової книжки позивача НОМЕР_5 та послужного списку позивача і участі у захисті Батьківщини згідно довідки військової частини НОМЕР_1 ДПСУ від 16.07.2024. Будь-яких рішень з цього приводу Пенсійним фондом не приймалося, тому суд позбавлений можливості давати правову оцінку діям відповідача щодо цього питання та як наслідок зобов`язувати його призначити пенсію позивачу з урахування даного пільгового стажу.
Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаськійобласті, відповідно з пунктом 16 Порядку № 3-1, зобов`язане повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії з урахуванням всіх поданих до Пенсійного фонду документів та вирішити питання про призначення пенсії ОСОБА_1 з урахуванням вислуги років як в календарному так і в пільговому обрахунку.
Колегія суддів вказує, що за приписами ч.ч. 2, 3ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Таким чином, з урахуванням принципу справедливості та співмірності, наявні підстави для часткового задоволення позову шляхом зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області розглянути повторно заяву ОСОБА_1 щодо призначення пенсії за вислугу років, відповідно до статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, з урахуванням висновків суду у цій справі.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є частково обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити частково.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 139, 242 246, 255, 295, 297 суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області від 05.02.2026 про відмову в переведенні на пенсію за вислугу років.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області розглянути повторно заяву ОСОБА_1 щодо призначення пенсії за вислугу років, відповідно до статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, з урахуванням висновків суду у цій справі.
У задоволенні іншої частини вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, код ЄДРПОУ 21366538) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_6 ) витрати зі сплати судового збору у сумі 532,48 грн.
Рішення набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, що може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України до Шостого апеляційного адміністративного суду у зв`язку із початком функціонування модулів ЄСІТС з урахуванням підпунктів 15.1, 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до рішення ВРП від 17.08.2021 №1845/О/15-21 «Про затвердження Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи».
Копію рішення направити сторонам справи.
Рішення складене та підписане 24.04.2026.
Суддя Валентина ОРЛЕНКО