ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
20 грудня 2010 року 14:12 № 2а-14408/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Шрамко Ю.Т., при секретарі Четвертак Я. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної комісії з цінних паперів та фондового ринку
доТовариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Столичний капітал"
простягнення штрафу в розмірі 1000,00 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: Лісняк Ю.Є., довіреність № 100/5658 від 14.04.2010 р.
від відповідача: не прибув
ВСТАНОВИВ:
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі-позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Столичний капітал" про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 1000,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.11.2010 р. відкрито провадження у адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Позивач порушив вимоги пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.06. №1591 в частині не здійснення опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії регулярної річної інформації за 2008 рік.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не прибув, представника не направив, заперечення на позов не надав, оскільки поштова кореспонденція, яку було скерована судом за адресою відповідача, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців була повернута поштовим відділенням з відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться», тому справа, відповідно до ст. 128 КАС України, вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Статтею 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено основні завдання Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, якими є: формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів; сприяння розвитку ринку цінних паперів; узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань: встановлює порядок і реєструє саморегулівні організації, що створюються особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів; встановлює вимоги та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства; розробляє і організовує виконання заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства України про цінні папери.
Відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності емітентів, осіб, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондових бірж та саморегулівних організацій; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; надсилати матеріали в правоохоронні органи стосовно фактів правопорушень, за які передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, якщо до компетенції комісії не входить накладення адміністративних стягнень за відповідні правопорушення.; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Враховуючи вищезазначене, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Директором Департаменту моніторингу та стратегії розвитку фондового ринку Табалою О.М. було складено акт № 280-ДМ від 16.09.09р. про правопорушення на ринку цінних паперів, яким встановлено порушення Відповідачем вимоги пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.06 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.07 за № 97/13364 (далі - Положення), а саме, не здійснення Відповідачем опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії регулярної річної інформації за 2008 рік.
Відповідно до пункту 1 глави 7 розділу V Положення, зокрема, передбачено, що річна інформація публікується в одному з офіційних друкованих видань у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Постановою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 273-ДМ від 11.05.2010р. (далі Постанова) на Відповідача накладено штраф у розмірі 1 000,00 грн. за порушення законодавства про цінні папери відповідачем.
Відповідно до приписів ст. 11 Закону України “Про державне регулювання на ринку цінних паперів в України”, за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації передбачена відповідальність юридичних осіб.
Несплата штрафних санкцій відповідачем призводить до ненадходження цих коштів до Державного бюджету України, чим порушуються економічні інтереси держави.
Згідно зі статтею 9 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», уповноваженими особами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є начальники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, працівники центрального апарату - за письмовим дорученням Голови або членів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, працівники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - за письмовим дорученням начальника відповідного територіального органу Комісії.
Частиною другою названої правової норми встановлено, що уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право відповідно до розподілу обов'язків чи письмового доручення провадити в межах наданих повноважень розгляд справ про порушення чинного законодавства щодо випуску та обігу цінних паперів.
Таким чином, Постанова про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 273-ДМ від 11.05.2010р. винесена у відповідності до законодавства України, є чинною та підлягає виконанню.
Відповідно до пункту другого розділу ХV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій які затверджені наказом Комісії від 09.01.97 р. № 2 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 27.01.97 № 10/1814 (далі Правила), постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичної особи може бути оскаржено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дати винесення постанови.
Відповідно до пункту 2 розділу ХVIII Правил, відповідач зобовязаний перерахувати нарахований згідно з постановою № 273-ДМ від 11.05.2010р. штраф протягом 15 днів з дня отримання постанови.
Судом встановлено, що відповідачем вказана Постанова не оскаржувалась, на день розгляду справи не виконана і штраф до бюджету не сплачений.
Відповідно до ст.11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та пункту 2 розділу ХVIII ст.19.4 Правил, у разі несплати штрафу відповідачем у встановлений термін, штраф стягується у судовому порядку.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Столичний капітал" (код ЄДРПОУ 32160125) штраф у розмірі 1 000 грн. (одна тисяча гривень) на рахунок, відкритий в управлінні Державного Казначейства за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету" по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 20.12.2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складений та підписаний 21 грудня 2010 року.
Суддя Ю.Т. Шрамко