Постанова № 13597645, 24.01.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.01.2011
Номер справи
2а-9777/10/1870
Номер документу
13597645
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 січня 2011 р. Справа № 2а-9777/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.

за участю секретаря судового засідання - Дикач О.О.,

представників відповідача - Чечіля В.В., Слуцької А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Глухівської міжрайонної державної податкової інспекції до Кролевецького районного благодійного фонду підтримки Реутинського професійного аграрного ліцею "Освіта" про стягнення податкової заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Глухівська міжрайонна державна податкова інспекція, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з Кролевецького районного благодійного фонду підтримки Реутинського професійного аграрного ліцею "Освіта" податкову заборгованість в сумі 1746,23 грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються наступним. Відповідач, не виконуючи обовязок зі сплати податків має заборгованість на загальну суму 1746,23 грн., в тому числі: штрафні санкції з податку на прибуток підприємств в сумі 170,00 грн., штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 683,56 грн. та податок з доходів фізичних осіб в сумі 892,67 грн. визначеного податковим повідомленням-рішенням.

Представник позивача надав суду клопотання в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить суд розглядати справу за його відсутності.

Представники відповідача у судовому засіданні проти адміністративного позову заперечували зазначивши, що в період з 12.02.2007 по 02.06.2008 до Кролевецького районного благодійного фонду підтримки Реутинського професійного аграрного ліцею "Освіта" надходили кошти в сумі 27879,26 грн. які використовувались за призначенням. З квітня 2008 року надходження коштів до фонду припинилось та керівництво фонду прийняло рішення про закриття фонду у квітні 2010 року. Таким чином, після перевірки фонду для закриття 09.08.2010 Глухівська МДПІ виявила порушення з правил повернення невикористаних підзвітних коштів і були нараховані штрафні санкції до фонду, однак, на час перевірки рахунок був закрит. Крім того, фонд неоднаразово звертався до Глухівської МДПІ щодо скасування податкових повідомлень-рішень у звязку з тим, що не може виплатити податковий борг. Виходячи із зазначеного представники відповідача просять суд відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Суд, представників відповідача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Кролевецький районний благодійний фонд підтримки Реутинського професійного аграрного ліцею "Освіта" зареєстровано як юридична особа, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 13) та копією довідки № 93 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 15).

Відповідача взято на облік як платника податків Глухівською МДПІ що підтверджується довідкою Глухівської МДПІ про взяття на облік платника податків (а.с. 12).

Як встановлено у судовому засіданні та вбачається з матеріалів справи, податковим повідомленням-рішенням № 0001401501/0 від 17.11.2010 до відповідача були застосовані штрафні санкції за несвоєчасне подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств загальній сумі 170,00 грн. (а.с. 18). Вказане податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем, про що свідчить підпис голови правління фонду (а.с. 18) та в установленому Законом порядку та строк оскаржене не було.

Також, відповідно до рішення № 0000122301/0 від 19.08.2010 (а.с. 19) відповідач має борг зі сплати штрафних санкцій за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа, який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів у сумі 683,56 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем, про що свідчить повідомлення про отримання поштового відправлення (а.с. 19) та в установленому Законом порядку та строк оскаржене не було.

Податковим повідомленням-рішенням № 0006341701/0 від 18.08.2010 (а.с. 17) відповідачу було визначено податкове зобовязання з податку з доходів фізичних осіб в сумі 892,67 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем про що свідчить повідомлення про отримання поштового відправлення (а.с. 17) та оскаржене не було.

Крім того, відповідно до облікової картки платника (а.с. 6-8) та довідки про суму податкового боргу (а.с. 4), загальна сума заборгованість відповідача складає 1746,23 грн.

Відповідачу було виставлено першу податкову вимогу від 01.09.2010 № 1/51, за якою загальна сума податкового боргу становить 892,67 грн., та другу податкову вимогу від 04.10.2010 № 2/55, за якою загальна сума податкового боргу становить 1576,23 грн. Про це свідчать копії корінців першої та другої податкових вимог (а.с. 16). Зазначені податкові вимоги були отримані відповідачем про що свідчить підпис голови правління Фонду (а.с. 16).

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

На підставі п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про Державну податкову службу в Україні" від 05.02.1998 року № 83/98-ВР (в редакції на момент виникнення податкового боргу), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осібплатників податків та інших обовязкових платежів.

Відповідно до пп. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-ІІІ (в редакції чинною на момент виникнення податкового боргу), Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до підпункту "а" пп. 4.2.2. п. 4.2. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-ІІІ (в редакції чинною на момент виникнення податкового боргу) (далі-Закон), контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Відповідно до п. 2.11 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637, зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 13.01.2005 № 40/10320, видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт. Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження.

Відповідно до абз. 3 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Абзецем 2 п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону визначено, що у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування

Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-III (в редакції на момент виникнення податкового боргу), платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Абзацем 5 ст. 1 Указу Президента від 12.06.1995 № 436 установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів.

Відповідно до п. 17.3 ст. 17 Закону, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

П.п. 3.1.1 п. 3.1 Закону, встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Судом встановлено, що податковий борг на час розгляду справи відповідачем не сплачений, у звязку з чим суд приходить до висновку про те, що зазначений податковий борг підлягає стягненню з нього у судовому порядку.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Глухівської міжрайонної державної податкової інспекції до Кролевецького районного благодійного фонду підтримки Реутинського професійного аграрного ліцею "Освіта" про стягнення податкової заборгованості в сумі 1746,23 грн. задовольнити.

Стягнути з Кролевецького районного благодійного фонду підтримки Реутинського професійного аграрного ліцею "Освіта" (41343, Сумська область, Кролевецький район, с. Реутинці, вул. Романова, 1 ід. код 34135406) податковий борг в сумі 1746,23 грн. в тому числі: податок на прибуток приватних підприємств в сумі 170,00 грн. одержувач - державний бюджет, Кролевецький район, банк одержувача: ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код 23635221, на р/р № 31116009700191, код бюджетної класифікації 11021000; штрафна санкція за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг: одержувач - державний бюджет, Кролевецький район, банк одержувача - ГУДКУ у Сумській області, МФО - 837013, код платежу - 21080900, рахунок 31118104700191; податок з доходів фізичних осіб: одержувач - місцевий бюджет, Кролевецький район, Реутинська сільська рада, банк одержувача - ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код платежу 11010101, рахунок 33216800700209.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 31 січня 2011 року.

Суддя (підпис) В.О. Павлічек

З оригіналом згідно

Суддя В.О. Павлічек