Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
02 лютого 2011 року Справа № 2а-645/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Солоніченко О. В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Стахановської обєднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Жилсервіс № 7» про стягнення штрафних санкцій, ВСТАНОВИВ:
17 січня 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до КП «Жилсервіс № 7» про стягнення фінансової санкції в сумі 2416,95 грн., в якому вказав, що 08.10.2010 року Стахановською ОДПІ було проведено перевірку каси КП «Жилсервіс № 7» з питання дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки було встановлено порушення п. 2.6 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 року № 40/10320, а саме, не оприбуткування готівкових коштів у день їх фактичного надходження. У звязку з цим позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000322308 від 13.10.2010 року про стягнення з КП «Жилсервіс № 7» фінансових санкцій у сумі 2916,95 грн. Станом на день подання позову відповідачем не сплачено суму фінансових санкцій в розмірі 2416,95 грн., тому позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму.
У встановлений судом строк відповідачем не надано до суду ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що КП «Жилсервіс № 7» зареєстроване Виконавчим комітетом Стахановської міської ради 29.01.2001 року як юридична особа, та внесене в Єдиний державний реєстр України юридичних та фізичних осіб - підприємців.
Відповідно до направлення № 000158 від 07.10.2010 року Стахановською ОДПІ 08.10.2010 року було проведено перевірку каси КП «Жилсервіс № 7» з питання дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
Відповідно до п. 2.6 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Підприємствам, яким Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку.
Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
За результатами перевірки було складено акт № 0391/12/04/23/31348886 від 08.10.2010 року, відповідно до якого встановлені порушення п. 2.6 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», а саме, за перевіряємий період відповідачем не оприбутковано готівку в сумі 583,39 грн.
На підставі акту перевірки та відповідно до абз. 3 ст. 1 Указу Президента України № 436/95 від 12.06.1995 року позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000322308 від 13.10.2010 року про стягнення з КП «Жилсервіс № 7» фінансових санкцій у сумі 2916,95 грн.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» втратив чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини, щодо наслідків несплати фінансових санкцій виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати саме норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Зазначене рішення відповідачем отримано 13.10.2010 року та в установленому порядку не оскаржено. Добровільно відповідачем було сплачено частину фінансової санкції в розмірі 500,00 грн.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування фінансових санкцій, та залишок фінансової санкції до цього часу не сплачено, суддя вважає за необхідне стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 2416,95 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Стахановської обєднаної державної податкової інспекції задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Жилсервіс № 7» фінансові санкції в сумі 2416,95 грн. (дві тисячі чотириста шістнадцять грн. 95 коп.) на користь Державного бюджету України на р/р 31116104700085, одержувач УДК в м. Стаханові, код 24046662, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяО.В. Солоніченко