Постанова № 13590840, 27.01.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.01.2011
Номер справи
2а-8/11/1270
Номер документу
13590840
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 січня 2011 року Справа № 2а-8/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., розглянувши в м. Луганську в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмутський шлях» про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій, В С Т А Н О В И В:

04 січня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмутський шлях» про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що працівниками ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську було проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 11.05.2010 № 0179/12/32/23/34870887.

Перевіркою було встановлено порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». На підставі акту перевірки ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську були прийняті рішення від 28.05.2010 № 0001222340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 11692,75 грн. та № 0001232340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 27428,60 грн.

03.06.2010 відповідачем до ДПА в Луганській області подано скаргу на вказані рішення.

16.07.2010 ДПА в Луганській області прийнято рішення про результати розгляду скарги, яким скаргу відповідача задоволено частково: рішення ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську від 28.05.2010 № 0001222340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 11692,75 грн. залишено без змін. Рішення ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача від 28.05.2010 № 0001232340 скасовано в частині 1613,35 грн., в іншій частині зазначене рішення залишено без змін на суму 25815,25 грн.

Рішення про застосування фінансових санкцій на день подання позову до суду не виконані. Позивач просить стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 37508,00 грн.

Ухвалою суду від 06 січня 2011 року справу призначено до розгляду у скороченому провадженні.

Відповідачу запропоновано у 10 денний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження надати на адресу Луганського окружного адміністративного суду заперечення проти позову та необхідні документи або письмову заяву про визнання позову.

Відповідачем копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримано 14 січня 2011 року, про що свідчить особистий підпис його уповноваженої особи на повідомленні про вручення поштового відправлення, заперечень проти позову або письмової заяви про визнання позову у встановлений строк не надано. Тому, суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

За змістом ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону, здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України, порядок проведення яких встановлено зазначеними ст. ст. 11-1, 11-2.

Згідно ст. 11 п. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Згідно положень ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:

п. 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

п. 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно абз. 3 п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2005 № 637, у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Згідно ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: п. 4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Стаття 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, що в разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

У відповідності до абз. 3 ч. 1 Указу Президента України від 12.06.1995 №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами- громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є субєктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за витрачання готівки з виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) та інших касових надходжень (крім коштів, отриманих із кас установ банків) на виплати, що повязані з оплатою праці (за винятком екстрених (невідкладних) обставин соціальних виплат громадянам на поховання, допомоги при народженні дитини, одиноким та багатодітним матерям, на лікування в разі хвороби, компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), за наявності податкової заборгованості в розмірі здійснених виплат.

Судом установлено, що фахівцями ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську було проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

За результатами перевірки складено акт від 11.05.2010 № 0179/12/32/23/34870887 (а.с. 10-11).

В ході перевірки встановлено порушення п. 9, п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: п. 9 на реєстраторі розрахункових операцій не виконано щоденне друкування фіскального звітного чеку, в книзі обліку розрахункових операцій не зберігаються фіскальні звітні чеки РРО; п. 13 не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; абз. 3 п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні не оприбутковано готівкові кошти у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

На підставі акту перевірки позивачем були винесені рішення від 28.05.2010 № 0001222340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 11692,75 грн. та № 0001232340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 27428,60 грн. (а.с. 15, 17, 18).

Відповідач отримав вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій 28.05.2010.

03 червня 2010 року вказані рішення відповідачем оскаржено до Державної податкової адміністрації в Луганській області.

Рішенням про результати розгляду скарги директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмутський шлях» від 16.07.2010 залишено без змін рішення ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську від 28 травня 2010 року № 0001222340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 11692,75 грн. Скасовано рішення ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську від 28 травня 2010 року № 0001232340 в частині 1613,35 грн. застосованих сум штрафних (фінансових) санкцій, в іншій частині зазначене рішення залишено без змін.

На час розгляду справи рішення від 28.05.2010 № 0001222340 та № 0001232340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача в судовому порядку не оскаржені.

На підставі викладеного сума штрафних (фінансових) санкцій, що підлягає стягненню з відповідача, складає 37508,00 грн.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмутський шлях» про стягнення суми штрафних (фінансових) санкцій задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Бахмутський шлях» (91000, м. Луганськ, кв. 50 років Жовтня, 22б; і.к. 34870887) на користь Державного бюджету України суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 37508,00 грн. (тридцять сім тисяч пятсот вісім гривень 00 копійок) на бюджетний рахунок 31119104700004 одержувача Управління Державного казначейства в Луганській області, МФО 804013, код платежу: 21080900, одержувач: Державний бюджет у Жовтневому районі, код 24046538.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяН.В. Кравцова