Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2010 р. справа № 2а-5415/10/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Зеленова А. С.
при секретаріБеспалько Г.Г.
прокурора Вартанової О.М.
за участю представника позивача Кравченка В.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Горлівки в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Комунального підприємства «Калініна» про стягнення штрафу,
В С Т А Н О В И В:
12 березня 2010 року позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Комунального підприємства «Калініна» стягнення штрафу.
В обґрунтування позову посилається на те, що під час проведення інспектування державним інспектором були встановлені порушення відповідачем законодавства про теплопостачання, що зафіксовано актом. Інспектором було винесено припис про зобовязання останнього виконати заходи щодо усунення виявлених порушень. Актом перевірки (протоколом) від 14.05.2009 року №02/19-0087 було встановлено факт невиконання відповідачем чотирьох пунктів припису. На підставі зазначеного акту, за невиконання припису, було винесено постанову про застосування штрафу у сумі 5100,00 грн.
Просить суд стягнути з Комунального підприємства «Калініна» до Державного бюджету України (п/р №31116106700019 УДК Калінінського району м. Горлівка, ГУ ДКУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686448, одержувач: Державний бюджет Калінінського району м. Горлівка) штраф у сумі 5100,00 грн.
Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд встановив наступне.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії» затвердженим постановою Кабінету Міністрів України за №929 від 07.08.1996 року (далі Положення) , та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія Укренерго» та його структурних підрозділів.
Головною метою діяльності ДП «НЕК «Укренерго» є забезпечення цілісності обєднаної енергетичної системи України , задоволення держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, зберігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій для країни, а до основних напрямків діяльності здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» та Положення.
Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на субєктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок та теплових мереж.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про електроенергетику» до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації обєктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Частина 1 статті 9 зазначеного Закону визначає , що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, визначеному законодавством України, а частина 5 статті9 цього ж Закону надає Інспекції повноваження застосовувати в установленому порядку санкції до субєктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. Так, відповідно до частини 3 статті 27 Закону України «Про електроенергетику» субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці:за ухиляння від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензій штраф у розмірі до пяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
13 лютого 2009 року директору КП «Калініна» було видано припис №02/19-0087, яким останнього зобовязано виконати заходи щодо усунення порушень; строк виконання 20.04.2009 року.
14 травня 2009 року Горлівським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Донецькій області проведено перевірку виконання вимог припису №02/19-0087 від 13.02.2009 року, за результатами якої складено відповідний акт перевірки (протокол) №02/19-0217, яким встановлено не виконання зазначеного припису.
10 серпня 2009 року на підставі акту перевірки від 14 травня 2009 року начальником державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Донецькій області старший державний інспектор з енергетичного нагляду Клепач С.Г., винесено постанову №Д-308, якою до КП «Калініна» за невиконання припису Держенергонагляду застосовано штраф у розмірі 5100,00 грн.
Відповідальність визначена статтею 27 Закону України «Про електроенергетику» та Положенням про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312. Згідно пункту 5 цього Положення , старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на субєктів господарської діяльності штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 цього Положення штрафи у розмірі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки та оформлюється постановою.
Субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Судом встановлено, що станом на час розгляду справи відповідачем суму штрафу не сплачено.
Враховуюче вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 99,100, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов прокурора м. Горлівки в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Комунального підприємства «Калініна» про стягнення штрафу задовольнити .
Стягнути з Комунального підприємства «Калініна» до Державного бюджету України (п/р №31116106700019 УДК Калінінського району м. Горлівка, ГУ ДКУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686448, одержувач: Державний бюджет Калінінського району м. Горлівка) штраф у сумі 5100,00 грн.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 14 квітня 2010 року в присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі складена 19 квітня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Зеленов А. С.