Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 квітня 2010 р. справа № 2а-5246/10/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Зеленова А. С.
при секретаріБеспалько Г.Г.
за участю :
представника позивача Локтінова В.Ю.,
представника відповідача Чистякова С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17 адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Комунального підприємства «Спартаківське житлово-комунальне господарство» про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 44464,50грн. , -
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулася до суду з позовом до Комунального підприємства «Спартаківське житлово-комунальне господарство» про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 44464,50грн.
В обґрунтування позову зазначив, що відповідно до ст.13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та «Положення про державну інспекцію з контролю за цінами», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 №1819 на Державну інспекцію з контролю за цінами покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін та тарифів. Після проведення перевірки КП «Спартаківське ЖКГ» було прийнято рішення від 27 листопада 2009 року за №332 про застосування економічних санкцій у розмірі 44464,50грн. яке відповідачем не виконано.
Просив суд стягнути з Комунального підприємства «Спартаківське житлово-комунальне господарство» суму економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 44464,5грн.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним в позові, просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, просив суд відмовити у задоволенні позову.
Вислухав пояснення представників сторін, дослідивши надані докази, судом встановлено наступне.
Відповідно до ст.13 ЗУ «Про ціни і ціноутворення» та «Положення про Державну інспекцію контролю за цінами», затвердженого постановою КМУ від 13.12.2000 №1819 на Державну інспекцію з контролю за цінами покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади , підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Відповідно ст.14 «Про ціни і ціноутворення» та п.1.6 «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України від 03 грудня 2001 року №298/519, вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією виручка , в результаті порушення державної дисципліни цін та штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки підлягає вилученню в дохід бюджету на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.
Державною комісією з контролю за цінами в Донецькій області відповідно до статті 13 ЗУ «Про ціни та ціноутворення та пунктів 4, 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, та п.4.1.3 Плану роботи Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області на ІV квартал 2009 року була проведена перевірка Комунального підприємства «Спартаківське житлово-комунальне господарство» з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні та застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2006 року №959 «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги з центрального водопостачання та водовідведення».
За матеріалами проведеної перевірки заступником начальника інспекції у відповідності з «Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових санкцій органами державного контролю за цінами» , прийнято рішення від 27.11.2009 року №332 про застосування економічних(фінансових) санкцій за порушення державної дисципліни цін до Комунального підприємства «Спартаківське житлово-комунальне господарство», яке було направлено відповідачу рекомендованим листом від 09.12.2009 року №03546559 для виконання в 10 денний термін шляхом самостійного перерахування суми застосованих економічних санкцій у розмірі 44464,50грн./а.с.38/.
Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 27.11.2009 р №05-04/332-332 /а.с.35-38/.
Станом на 28 квітня 2010 року відповідачем перерахувань до Державного бюджету України на виконання вищезазначеного рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін не здійснено.
Суд не приймає до уваги пояснення представника відповідача на ту обставину, що рішення про застосування економічних санкцій не набрало законної сили, тому ,що підприємством не отримано від позивача копії акту про перевірку, претензії та рішення. З наступних підстав. В матеріалах справи містяться докази на підтвердження відправки рекомендованими листами копії рішення та претензії від 28.11.09 №3536693 та від 09.12.09 №03546559 на адресу відповідача, однак зазначені листи повернуті поштою з відміткою «за закінченням терміну зберігання» /а.с.35-38/. До того ж , на адресу відповідача разом з ухвалою про відкриття провадження було надіслано копію позову з додатками в якій містилась копія рішення від 27.11.2009 року №332 та копія претензії, яке ним отримано 26.03.10 року, що підтверджується поштовим повідомленням №1871020 /а.с.10/, однак протягом розгляду справи зазначене рішення про застосування фінансових санкцій в судовому порядку не оскражувалось.
Відповідно до вимог п.1.7 «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами» вилученню в доход бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок, незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» у разі невиконання субєктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, та застосованих економічних санкцій стягується у судовому порядку.
Враховуючи наведене суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача та задовольняє позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Комунального підприємства «Спартаківське житлово-комунальне господарство» про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 44464,50грн.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 8 - 11, 158 - 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Комунального підприємства «Спартаківське житлово-комунальне господарство» про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 44464,50грн. - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Спартаківське житлово-комунальне господарство» (86080, с. Спартак, вул. Центральна, 130, ЄДРПОУ 35215014,) на користь бюджету( відділення Державного казначейства в м. Ясинувата на р/311161106700097, ЄДРПОУ 34686701, банк одержувач ГУДК в Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081100, ) суму економічних санкцій у розмірі 44464,50(сорок чотири тисячі чотириста шістдесят чотири) гривень 50коп.
Постанову ухвалено в нарадчій кімнаті 28 квітня 2010 року та проголошено її вступну та резолютивну частини у присутності представників сторін .
Повний текст постанови виготовлено 5 травня 2010 року.
Постанова суду вступає в закону силу після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява не буде подана.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Зеленов А. С.