Єдиний державний реєстр судових рішень
<копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2010 р. Справа № 2а-16891/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н. В. <Текст > при секретаріКаштан С.В. за участю: представника позивача представник відповідача-1 відповідач-2 відповідач-3 Палій Є.О. не зявився
не зявився
не зявився розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укргазтеплобуд», ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про звернення стягнення на активи, - ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м.Дніпропетровська звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому, просить звернути стягнення на активи боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Укргазтеплобуд» на користь державного бюджету 2272,43грн., звернути стягнення на активи боржника ОСОБА_5 на користь державного бюджету 1136,20грн., що складає 50% від суми заборгованості, звернути стягнення на активи боржника ОСОБА_6 на користь державного бюджету 1136,20грн., що складає 50% від суми заборгованості.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач-1 перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська, як платник податків, зборів та обовязкових платежів. Станом на 25.11.2009р. відповідач-1 має податковий борг, який виник у звязку з несплатою штрафних санкцій за несвоєчасне подання податкової звітності по податку на додану вартість у сумі 2272,43грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві.
Відповідачі до суду не з'явилися, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином. Відповідачами не було подано письмових заперечень на позов чи доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.
Заслухавши представника позивача, дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АБ №675080 Товариство з обмеженою відповідальністю «Укргазтеплобуд» зареєстроване 23.03.2007р. та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська, як платник податків, зборів та обовязкових платежів.
21 травня 2009р. посадовою особою ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська, проведена невиїзна документальна перевірка платника податку на додану вартість ТОВ «Укргазтеплобуд», якою встановлено порушення п.п.«а» п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме не подання звітності по податку на додану вартість з березня 2008р. по квітень 2009р.
За результатами вказаної перевірки ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська складено акт №2432/152/34984556 від 21.05.2009р., на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення №0023331502/0 від 22.05.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2380грн., яке було розміщено на дошці податкових оголошень (повідомлень) ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська, що підтверджується актом від 22.05.2009р. Доказів про оскарження податкового повідомлення-рішення в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано
Відповідно до довідки ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська про суми податкового боргу платника податків ТОВ «Укргазтеплобуд», у звязку з наявною переплатою в сумі 107,57грн., заборгованість відповідача станом на 25.11.2009р., складає 2272,53грн., доказів про оскарження якого в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.
Згідно з вимогами п.п.6.2.2, п.п.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу виставлені перша податкова вимога №1/1348 від 03.06.09р. та друга податкова вимога №2/1557 від 06.07.09р., які були розміщені на дошці податкових оголошень (повідомлень) ДПІ у Жовтневому районі м.Дніпропетровська, що підтверджується актами від 05.06.2009р. та 10.07.2009р., копії яких наявні в матеріалах справи. Доказів про оскарження податкових вимог в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
В силу ст.14 вказаного Закону до переліку загальнодержавних податків, зокрема, належить податок на додану вартість.
В силу пп.7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковим періодом є один календарний місяць, з урахуванням того, що якщо особа реєструється платником податку з дня іншого, ніж перший день календарного місяця, першим податковим періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.
Згідно абз.а пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Згідно аб.1 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 зазначеного Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.
У пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вказано, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
В силу пп.6.2.4 п.6.2. ст.6 вказаного Закону, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Підпунктом 17.1.1 п.17.1 ст.17 вказаного Закону, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно п.п.2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» органами уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи.
Будь-які активи платника податків в силу п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" являються джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення.
Згідно п.п.3.1.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи викладене, суд вважає, що факт порушення ТОВ «Укргазтеплобуд» вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», доведений, у з звязку з чим застосування податковим органом фінансових санкцій є правомірним.
Відповідно до ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення.
Проте, позивачем не надано доказів обґрунтованості та правомірності стягнення з інших осіб, а саме із засновників товариства ОСОБА_5 та ОСОБА_6 заборгованості, яка утворилася через не сплату податкових зобовязань ТОВ «Укргазтеплобуд».
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська в частині стягнення з ТОВ «Укргазтеплобуд» податкового боргу в сумі 2272,43грн. підлягає задоволенню.
Разом з тим, суд вважає, що позовні вимоги позивача до ОСОБА_5 ОСОБА_6 про звернення стягнення на активи боржника податкового боргу, як такі, що необґрунтовані належними та допустимими доказами, у звязку з чим не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укргазтеплобуд», ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про звернення стягнення на активи задовольнити частково.
Стягнути шляхом звернення стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю «Укргазтеплобуд» на користь державного бюджету в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 2272,43грн. (дві тисячі двісті сімдесят дві гривні сорок три копійки).
В іншій частині адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 11.10.2010р.
Суддя <(підпис) >
< Текст >
< Список >
< Список >
< Список >Н.В. Турлакова
<Текст >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >