Рішення № 135895660, 22.04.2026, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2026
Номер справи
500/4154/25
Номер документу
135895660
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/4154/25

22 квітня 2026 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючої судді Дерех Н.В.

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі, позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (надалі, відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (по особовому складу) № 135-НК/64 від 14.03.2025 року в частині призначення (забезпечення) виплати грошового забезпечення (параграф 2 наказу) ОСОБА_1 відповідно до пункту 3 розділу XXIV Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої наказом МВС України від 20.07.2018 № 623, зобов`язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення за період з 11.03.2025 року до 29.04.2025 року (включно) в повному обсязі з урахуванням посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, що встановлені за посадою начальника 1 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області з урахуванням уже виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що під час проходження служби ОСОБА_1 в ГУ ДСНС у Тернопільській області на посаді начальника 1 державного пожежно-рятувального загону відповідача, наказом ГУ ДСНС у Тернопільській області (по особовому складу) № 135-НК/64 від 14.03.2025 року ОСОБА_1 , відповідно до ухвали Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 15.01.2025 у справі №607/730/25 та наказу ДСНС України від 13 березня 2025 року №216 «Про поновлення на посаді ОСОБА_1 », поновлено на посаді начальника 1 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області з 11 березня 2025 року у зв`язку із закінченням строку відсторонення. При цьому, позивач зазначає, що вказаним наказом ГУ ДСНС у Тернопільській області (по особовому складу) № 135-НК/64 від 14.03.2025 року (параграф 2), виплату грошового забезпечення ОСОБА_1 призначено відповідно до пункту 3 розділу XXIV Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої наказом МВС України від 20.07.2018 року № 623. Позивач вважає дії відповідача щодо застосування до ОСОБА_1 положень пункту 3 розділу XXIV Інструкції № 623 протиправними, а прийнятий в їх результаті наказ ГУ ДСНС у Тернопільській області (по особовому складу) № 135-НК/64 від 14.03.2025 року в цій частині незаконним. Просить врахувати, що у тексті Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої Наказом МВС України від 20.07.2018 №623 не передбачено призупинення виплати особам, відносно яких не застосовано запобіжних заходів у кримінальному провадженні у виді домашнього арешту чи тримання під вартою. При цьому, позивач вважає, що пункт 3 XXIV розділу Інструкції стосується осіб, які відсторонені від посад та не зазначено про осіб, які не відсторонені від посад. Також, на думку позивача, лінгвістична конструкція "які утримувалися під вартою чи перебували під домашнім арештом не може використовуватися як окрема підстава для застосування другого абзацу 3 пункту XXIV розділу даної Інструкції, оскільки є уточненням до першої частини речення.

Ухвалою суду від 29.07.2025 постановлено визнати неповажними причини пропуску строку звернення до суду з даним позовом та відмовити у задоволенні заяви представника позивача про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, позовну заяву і додані до неї документи ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії повернути позивачу.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.03.2026 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено, скасовано ухвалу судді Тернопільського окружного адміністративного суду від 29 липня 2025 року у справі № 500/4154/25 та направити справу для продовження розгляду до Тернопільського окружного адміністративного суду.

18.03.2026 дану справу отримано Тернопільським окружним адміністративним судом, та Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 18.03.2026 справу передано на розгляд судді Дерех Н.В.

Ухвалою суду від 23.03.2026 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Заперечуючи проти позовних вимог, представник відповідача подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позову повністю. Просить врахувати, що на момент прийняття спірного Наказу відносно ОСОБА_1 здійснюється кримінальне провадження за корупційне правопорушення та застосовано судом запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, у відповідності до статей 182, 202 Кримінального процесуального кодексу України. Зазначає, що законодавцем чітко встановлено, що у випадку, коли відносно осіб рядового і начальницького складу які були відсторонені від посад, які утримувалися під вартою або які перебували під домашнім арештом, застосовано інший запобіжний захід, тобто такий який не пов`язаний із відсутністю особи на робочому місці (наприклад застава, особиста порука, особисте зобов`язання), то із дня прибуття до органу управління (підрозділу) і до дня отримання органом управління (підрозділом) копії обвинувального вироку суду, який набрав законної сили про засудження осіб рядового і начальницького складу до позбавлення волі, грошове забезпечення виплачується в порядку, передбаченому пунктом 2 цього розділу. Зважаючи на наведене та враховуючи, що ОСОБА_1 в спірний період не був відсторонений, не утримується під вартою та не перебуває під домашнім арештом, і щодо нього застосовано інший запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, то Головне управління діє на підставі норм законодавства, здійснюючи виплату ОСОБА_1 окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років починаючи із 11.03.2025 року, тобто з дня прибуття його до органу управління (підрозділу).

Представник позивача подав до суду відповідь на відзив, в якій підтримав позовні вимоги, просить позов задовольнити повністю. Враховуючи об`єктивний зміст пункту 3 розділу XXIV Інструкції № 623, лінгвістичну конструкцію вказаного положення Інструкції №623, яка була досліджена та перевірена в ході проведення судової семантико-текстуальної експертизи, оцінку ДСНС України щодо їх застосування до позивача, позивач вважає дії відповідача щодо застосування до ОСОБА_1 положень пункту 3 розділу XXIV Інструкції № 623 після закінченням строку його відсторонення від посади протиправними, а доводи представника Відповідача, викладені у його відзиві необґрунтованими та безпідставними.

Як встановлено судом, в період з 20.05.2021 року до 29.04.2025 перебував на посаді начальника 1 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, що підтверджується біографічною довідкою на ім`я ОСОБА_1 , копією наказу (по особовому складу) ГУ ДСНС України у Тернопільській області № 216-НК/64 від 29.04.2025 року «Про кадрові питання» та копією наказу (по особовому складу) ГУ ДСНС України у Тернопільській області № 217-НК/64 від 29.04.2025 року «Про внесення змін до наказу Головного управління від 29.04.2025 №216-НК/64 «Про кадрові питання».

Тимчасово виконуючим обов`язки начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області прийнято Наказ від 14.03.2025 за №135-НК/64 "Про кадрові питання".

Параграфом 1 даного Наказу передбачено, що відповідно до ухвали Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 15.01.2025 у справі №607/730/25 та наказу ДСНС України від 13.03.2025 №216 "Про поновлення на посаді ОСОБА_1 ", поновити на осаді начальника 1 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Тернопільській області полковника служби цивільного захисту ОСОБА_1 , у зв`язку із закінченням строку відсторонення, і вважати таким, що приступив до виконання обов`язків за посадою з 11.03.2025.

Параграфом 2 даного Наказу передбачено, що виплата грошового забезпечення позивачу здійснюється відповідно до пункту 3 розділу ХХІУ Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої наказом МВС України від 20.07.2018 №623.

В подальшому, представник позивача неодноразово звертався з адвокатськими запитами до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, до Державної служби України з надзвичайних ситуацій, до Міністерства внутрішніх справ України, з листом до Міністра юстиції України, відповіді на які представником позивача долучені до матеріалів даної адміністративної справи.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно статті 99 Кодексу цивільного захисту України (далі - КЦЗ України), до персоналу (кадрів) органів управління та сил цивільного захисту належать особи рядового і начальницького складу, які проходять службу цивільного захисту за контрактом, державні службовці та інші працівники, з якими укладається трудовий договір.

Статтею 101 КЦЗ України визначено, що служба цивільного захисту - це державна служба особливого характеру, покликана забезпечувати пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідацію їх наслідків у мирний час та в особливий період. Порядок проходження громадянами України служби цивільного захисту визначається цим Кодексом та положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, що затверджується Кабінетом Міністрів України. На рядовий і начальницький склад служби цивільного захисту поширюється дія Дисциплінарного статуту, затвердженого законом. Час проходження особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту зараховується до їхнього страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону. На осіб начальницького складу служби цивільного захисту поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Статтею 102 КЦЗ України встановлено, що на службу цивільного захисту приймаються на конкурсній та контрактній основі громадяни України з повного загальною середньою освітою, які відповідають кваліфікаційним вимогам і здатні за своїми особистими, діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем, станом здоров`я виконувати свій службовий обов`язок.

Порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та регулюються питання, пов`язані з перебуванням громадян України (далі - громадяни) у добровільному порядку в резерві служби цивільного захисту врегульовано Постановою КМ України від 11.07.2013 №593 "Про затвердження Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" (далі - Положення №593).

Відповідно до пп. 3, 4 Положення № 593, особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу) є громадяни, які у добровільному порядку прийняті на службу цивільного захисту за контрактом і яким присвоєно відповідно до цього Положення спеціальні звання. Особи рядового і начальницького складу належать до персоналу (кадрів) ДСНС. Статус особи рядового і начальницького складу підтверджується службовим посвідченням, форма та порядок видачі якого встановлюються ДСНС.

Пунктом 86 Положення №593 встановлено, що особа рядового і начальницького складу, якій повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, підлягає відстороненню від виконання службових обов`язків за посадою у порядку, визначеному законодавством.

Поряд з цим, відповідно до частини 4 статті 157 Кримінального процесуального кодексу України, копія ухвали надсилається особі, яка звернулася з відповідним клопотанням, підозрюваному чи обвинуваченому, іншим заінтересованим особам не пізніше дня, наступного за днем її постановлення, та підлягає негайному виконанню в порядку, передбаченому для виконання судових рішень.

Відповідно до частини 1 статті 205 Кримінального процесуального кодексу України ухвала слідчого судді, суду щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Як встановлено судом, 21.02.2024 року Четвертим слідчим відділом (з дислокацією у м. Тернополі) Територіального управління ДБР, розташованого у місті Львові, розпочато кримінальне провадження № 42024210000000026 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

10.01.2025 року у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, а саме у зловживанні службовим становищем, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої фізичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно спричинило істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам юридичних осіб.

Ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Марциновської І.В. від 15.01.2025 року у справі № 607/729/25 (провадження №1- кс/607/318/2025) клопотання прокурора Тернопільської обласної прокуратури Бенев`ята С.В. про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту до підозрюваного ОСОБА_1 під час досудового розслідування у кримінальному провадженні №42024210000000026 від 21.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, задоволено частково. А саме, застосовано до підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді особистого зобов`язання на строк 55 (п`ятдесят п`ять) днів з покладенням на нього обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України.

Ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Делікатної Л.В. від 07.03.2025 року у справі № 607/4681/25 (провадження № 1 кс/607/1429/2025) строк дії покладених ухвалою слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 15.01.2025 на підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язків, передбачених частиною п`ятою статті 194 КПК України, продовжено до 07.05.2025 року.

В свою чергу, підставою для звернення до суду з даним позовом слугувало те, що при прийнятті спірного наказу, нарахування та виплата грошового забезпечення здійснювалася відповідачем відповідно до пункту 3 розділу ХХІУ Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої наказом МВС України від 20.07.2018 №623, з приводу чого суд зазначає наступне.

Так, згідно частини 2 статті 125 КЦЗ України, порядок та умови грошового забезпечення осіб рядового та начальницького складу служби цивільного захисту встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Виплата грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №707 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова №704).

Відповідно до пункту 3 Постанови №704, Міністерством внутрішніх справ України видано наказ від 20.07.2018 № 623 "Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2018 р. за № 936/32388 (далі - Інструкція №623).

Порядок виплати грошового забезпечення за час усунення від виконання службових обов`язків за посадою, відсторонення від виконання службових повноважень, повноважень на посаді або відсторонення від посад, а також виплати поновленим на службі врегульовано розділом ХХІV Інструкції №623.

Відповідно до п.3 розділу ХХІV Інструкції №623, особам рядового і начальницького складу, стосовно яких застосовано запобіжні заходи в кримінальному провадженні у виді домашнього арешту чи тримання під вартою, виплата грошового забезпечення призупиняється з дня винесення ухвали суду про застосування запобіжного заходу.

У разі якщо до осіб рядового і начальницького складу, відсторонених від посад, які утримувалися під вартою чи перебували під домашнім арештом, застосовано інший запобіжний захід, із дня прибуття до органу управління (підрозділу) і до дня отримання органом управління (підрозділом) копії обвинувального вироку суду, який набрав законної сили про засудження осіб рядового і начальницького складу до позбавлення волі, грошове забезпечення виплачується в порядку, передбаченому пунктом 2 цього розділу.

Поряд з цим, згідно з пунктом 2 розділу ХХІV Інструкції №623, особам рядового і начальницького складу, відстороненим від виконання службових повноважень у зв`язку зі складенням щодо них протоколу про адміністративне корупційне правопорушення, з наступного після відсторонення від виконання службових повноважень дня за період, протягом якого вони не перебували на посаді, виплачуються оклади за спеціальними званнями та надбавка за вислугу років.

Отже, як слідує з наведеного, Інструкцією №623 чітко визначено умови за яких слід застосовувати порядок виплати передбачений пунктом 2 особі рядового і начальницького складу, яка після закінчення її відсторонення прибула на місце служби для виконання своїх завдань, а саме: закінчення її відсторонення від виконання службових обов`язків, прибуття на місце служби для виконання своїх завдань та, зокрема, застосування до особи іншого запобіжного заходу.

У даному випадку щодо позивача застосовано інший запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, який і діяв до моменту виникнення спірних правовідносин, а саме до прийняття спірних у даній справі наказів.

Наведене свідчить про те, що на момент прийняття спірного Наказу, відносно ОСОБА_1 здійснюється кримінальне провадження за корупційне правопорушення та застосовано судом запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, у відповідності до статей 182, 202 Кримінального процесуального кодексу України.

Слід також зазначити, що частиною четвертою розділу XXIV Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої наказом МВС України №623 від 20.07.2018 передбачено механізм відновлення порушеного права позивача на справедливу винагороду. Так, у разі ухвалення судом виправдувального вироку, закриття кримінального провадження особам рядового і начальницького складу, які були відсторонені від посад, поновлюється виплата посадових окладів та додаткових видів грошового забезпечення, на отримання яких вони втратили право у зв`язку з відстороненням від посад, із дня, з якого вони приступили до виконання обов`язків за посадою. При цьому грошове забезпечення, яке втратили особи рядового і начальницького складу внаслідок незаконних дій, відшкодовується їм у порядку, передбаченому Законом України Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду.

Таким чином, зважаючи на викладене вище, на переконання суду, приймаючи спірний наказ в частині призначення (забезпечення) виплати грошового забезпечення (параграф 2 наказу) ОСОБА_1 відповідно до пункту 3 розділу XXIV Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої наказом МВС України від 20.07.2018 № 623, відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Вирішуючи спір по суті, суд також зазначає, що листи-відповіді Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, надані на адвокатські запити, за своєю суттю та юридичною природою не належать до актів законодавства, у тому числі до актів нормативно-правового характеру, а носять лише роз`яснювальний, інформаційний та рекомендаційний характер, у зв`язку з чим посилання на обов`язковість їх застосування є необґрунтованими з огляду на положення статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій закріплено перелік джерел права, які застосовуються судом.

Стосовно покликань представника позивача на судові рішення в інших справах, суд зазначає, що у контексті частини сьомої ст. 78 КАС України, правова оцінка, надана судом певному факту при розгляді іншої справи, не є обов`язковою для суду.

Суд наголошує, що силу вимог частини п`ятої ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Поряд з цим, стосовно покликань представника відповідача щодо пропуску позивачем строку звернення до суду з даним позовом, суд зазначає наступне.

Частиною четвертою ст. 78 КАС України передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Так, у Постанові від 04.03.2026 у справі №500/4154/25 Восьмий апеляційний адміністративний суд дійшов висновку, що звернувшись з цим позовом до суду 10.07.2025, ОСОБА_1 тримісячний строк звернення до суду не пропустив.

Залишаючи без оцінки окремі аргументи учасників справи, суд виходить з того, що такі обставини лише опосередковано стосуються суті і природи спору, а їх оцінка не має вирішального значення для його правильного вирішення.

Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Оскільки суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову, розподіл судових витрат не здійснюється, а також вимога позивача про встановлення судового контролю до задоволення не підлягає.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено та підписано 22 квітня 2026 року.

Копію рішення надіслати учасникам справи.

Реквізити учасників справи:

позивач - ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ),

відповідач - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Лесі Українки, 6, м. Тернопіль, Тернопільський р-н, Тернопільська обл.,46011 код ЄДРПОУ:38535547).

Головуюча суддя Дерех Н.В.