Єдиний державний реєстр судових рішень
Доманівський районний суд Миколаївської області
вул.Центральна, 35 м. смт. Доманівка Вознесенський район Миколаївська область Україна 56400
e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua
Справа № 475/224/26
П О С Т А Н О В А
Іменем України
17.04.2026смт. Доманівка
Суддя Доманівського районного сдуд Миколаївської області Кривенко О.В., за участю секретаря судових засідань Маташнюк О.В розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від ВП №2 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.130, ч.7 ст. 121, ч.5 ст. 126, ч.2 ст. 130, ч.7 ст. 121 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
В С Т А Н О В И В:
До Доманівського районного суду Миколаївської області від ВП №2 Вознесенського РУП в Миколаївській області надійшло пять адміністративних матеріали за №475/224/26, №475/225/26, №475/322/26, №475/323/26, №475/324/26 відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.130, ч.7 ст. 121, ч.5 ст. 126, ч.2 ст. 130, ч.7 ст. 121 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 №596194 від 19.02.2026 року поліцейським, який його склав, зазначено, що: ОСОБА_1 19.02.2026 о 21:15 год. в с-щі Доманівка по вул. Пастера керував т.з. Viper Active без д.н.з з ознаками алкогольного спяніння, а саме почервоніння очей та нерозбірливу мову, від проходження огляду на стан алкогольного спяніння в закладі охорони здоровя та на місці із застосуванням газоаналізатора Драгер відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР України.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані як порушення п.2.5 ПДР за ч.2 ст.130 КУпАП.
Крім цього, згідно протоколу серії № 596201 від 19.02.2026 ОСОБА_1 19.02.2026 о 21:15 год. в с-щі Доманівка по вул. Пастера керував т.з. Viper Active без д.н.з, який не був зареєстрований протягом 10 діб з моменту придбання, чим порушив вимоги п. 30.1. ПДР України. Правопорушення вчинено повторно протягом року, гр. ОСОБА_1 притягнуто до відповідальності за ч.6 ст. 121 КУпАП 07.09.2025 ЕНА 5670904.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.30.1 ПДР України, за що передбачена відповідальність ч.7 ст. 121 КУпАП.
Також у протоколі про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 №607587 від 06.03.2026 року поліцейським, який його склав, зазначено, що: ОСОБА_1 06.03.2026 о 11:20 год. в с-щі Доманівка по вул. Жовтнева керував т.з. Viper Active без д.н.з., при цьому 27.10.2025 рішенням Доманівського районного суду миколаївської області позбавлений прав керування т.з. Правопорушення вчинено повторно протягом 19.02.2026 гр. ОСОБА_1 було притягнено до адміністративної відповідальності за ч.4 ст. 126 КУпАП постановою серії ЕНА №6692555.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.1 (а) ПДР України, за що передбачена відповідальність ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Також у протоколі про адміністративне правопорушення серія ЕПР1 №607625 від 06.03.2026 року поліцейським, який його склав, зазначено, що: ОСОБА_1 06.03.2026 о 21:15 год. в 11:20 год. в с-щі Доманівка по вул. Жовтнева керував т.з. Viper Active без д.н.з. з ознаками наркотичного спяніння, а саме порушення координації рухів, млявою вимовою, звуженням зіниць, які не реагують
на світло. Від проходження медичного огляду на стан спяніння в закладі охорони здоровя відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР України. Правопорушення вчинено повторно протягом року був притягнутий до відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП протокол серії ЕПР1 №446672 від 07.09.2025.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані як порушення п.2.5 ПДР за ч.2 ст.130 КУпАП.
Крім цього, згідно протоколу серії ЕПР1 № 607603 від 06.03.2026 ОСОБА_1 06.03.2026 о 11:20 год. в с-щі Доманівка по вул. Жовтнева здійснював рух на т.з., який не був зареєстрований протягом 10 діб з моменту придбання, чим порушив вимоги п. 30.1. ПДР України. Правопорушення вчинено повторно протягом року, гр. ОСОБА_1 притягнуто до відповідальності за ч.6 ст. 121 КУпАП 07.09.2025 ЕНА 5670904.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.30.1 ПДР України, за що передбачена відповідальність ч.7 ст. 121 КУпАП.
Протоколи відносно ОСОБА_1 були розподілені одному судді, який при вирішенні справи врахував наступне. Частина 2 ст.36 КУпАП передбачає, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), - стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне об`єднати в одне провадження справи №475/224/26, №475/225/26, №475/322/26, №475/323/26, №475/324/26 про притягнення ОСОБА_1 про притягнення до адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.130, ч.7 ст. 121, ч.5 ст. 126, ч.2 ст. 130, ч.7 ст. 121 КУпАП.
ОСОБА_1 неодноразово в судове засідання не з`явився, причини неявки до суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи від останнього до суду не надходило.
Судом вжито передбачених процесуальним законодавством заходів для повідомлення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, про час та місце розгляду справи, зокрема, направлення судових повісток за адресою, вказаною в протоколі про адміністративне правопорушення.
При цьому, суд зазначає, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях зазначає що, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Керуючись практикою Європейського суду з прав людини, суду необхідно виходити з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава - учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Круз проти Польщі» від 19.06.2001 року.
В зв`язку з цим, суд вважає, що ОСОБА_1 в повній мірі забезпечено право на участь в6 ч.5 КУпАП та останній своєю неявкою до суду, використав своє право на участь в розгляді справи про адміністративне правопорушення, що вказує на можливість розгляду даного питання без його участі.
Відповідно до положень частини 2 статті 268 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП не є обов`язковою.
Отже, суд вважає за можливе розглянути справу з огляду на положення ч. 1 ст. 268 КУп
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена за ч.2 ст.130, ч.7 ст. 121, ч.5 ст. 126, ч.2 ст. 130, ч.7 ст. 121 КУпАП
Згідно ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст.245 КУпАП).
Так відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Суд, дослідивши матеріали провадження, встановив, що окрім протоколів про адміністративні правопорушення серія ЕПР1 №596194 від 19.02.2026 та протокол серії ЕПР1 №607625 від 06.03.2026 було оглянуто відеозапис, зроблений співробітниками поліції. Відповідно до ст.251КУпАП відеофіксація є одним із доказів в справі про адміністративне правопорушення. На дисках, що надано поліцейськими до протоколу, містяться відеофайли, на яких зафіксовано зупинку транспортного засобу, яким керував ОСОБА_1 поліцейськими, а також те, що водій не має посвідчення водія. Водієві пропонують пройти огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння та його відмова від проходження освідування.
За період з 07.09.2025 року по 19.02.2026 року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП.
На підтвердження повторності вчинення правопорушення до матеріалів справи долучено копію постанови Доманівського районного суду Миколаївської області від 27.10.2026 ОСОБА_1 був притягнений до відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП.
Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, суд враховує, що згідно з ч.2 ст.130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
У ході здійснення судом провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.130 КУпАП, яке проявилось у відмові від проходження огляду на стан сп`яніння підлягає доведенню факт керування особою транспортним засобом, наявність ознак такого сп`яніння, пропозиція/вимога пройти огляд на стан сп`яніння та факт відмови водія від проходження зазначеного огляду. Під відмовою від проходження огляду на стан сп`яніння необхідно розуміти свідоме і категоричне не бажання особи пройти відповідний огляд, яке базується на його внутрішньому переконанні про відсутність необхідності проходити цей огляд в силу існування певних мотивів відомих цій особі і може проявлятися як у активній, так і у пасивній формі.
Відповідно до п.2.5 постанови Кабінету Міністрів України «Про правила дорожнього руху» №1306 від 10.10.2001 року водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Таким чином норми ПДР встановлюють обов`язок водія, а не право, пройти огляд на визначення стану сп`яніння і жодних винятків для цього (втома, брак часу, не бажання водія) ПДР не містять.
Згідно із ст.266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан наркотичного чи іншого сп`яніння. Огляд водія на стан наркотичного чи іншого сп`яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засобивідеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно із «Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015 року за №1452/735, а саме пунктом 2 Розділу І зазначеного Наказу визначено, що: «Огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану». Ознаки наркотичного чи іншого сп`яніння наведені в п.4 Розділу І Наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015 року за №1452/735, а саме: «4. Ознаками наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських
препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп`яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість».
Наданий до суду протокол про адміністративне правопорушення, на думку суду відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки в ньому зазначено наявні у ОСОБА_1 на момент зупинки його транспортного засобу поліцейським ознаки стану алкогольного та наркотичного сп`яніння, а також зазначено, що огляд він пройти відмовився. Зазначена у протоколі інформація співпадає з обставинами, зафіксованими на долучених до протоколу відеофайлах, зокрема пропозицію поліцейського пройти огляд та відмову від такого огляду з боку ОСОБА_1 , що утворює склад правопорушення, передбачений ч.2 ст.130 КУпАП.
З огляду на досліджені докази суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є всі ознаки складу правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, а саме відмова особи, яка керує транспортним засобом від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння, яка вчинена повторно протягом року.
В судовому засіданні доведено вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, згідно якої передбачено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Відповідно до ч.5 ст.126 КУпАП відповідальність настає за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті: керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом; керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами; керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
В протоколі серії ЕПР1 №607587 від 06.03.2026 року зазначено, що: ОСОБА_1 06.03.2026 о 11:20 год. в с-щі Доманівка по вул. Жовтнева керував т.з. Viper Active без д.н.з., при цьому 27.10.2025 рішенням Доманівського районного суду миколаївської області позбавлений прав керування т.з. Правопорушення вчинено повторно протягом 19.02.2026 гр. ОСОБА_1 було притягнено до адміністративної відповідальності за ч.4 ст. 126 КУпАП постановою серії ЕНА №6692555 8.
Відповідно до пункту 2.1 а Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати присобі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Відповідно до частина 7 ст. 121 КУпАП передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною 6 ст. 121 КУпАП.
Суд, ознайомившись з письмовими поясненнями, вивчивши надані у справі докази, переглянувши відеозаписи, долучені до матеріалів справи, прийшов до наступних висновків.
Так, вини ОСОБА_1 у скоєних правопорушеннях та у їх вчиненні підтверджується наявними у справі і дослідженими судом письмовими доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №596194 від 19.02.2026, складеним відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 130 КУпАП;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №607625 від 06.03.2026, складеним відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 130 КУпАП;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№ 596201 від 19.02.2026, складеним відносно ОСОБА_1 за ч.7 ст. 121 КУпАП;
- - протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№ 607603 від 06.03.2026, складеним відносно ОСОБА_1 за ч.7 ст. 121 КУпАП;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№ 607587 від 06.03.2026 складеним відносно ОСОБА_1 за ч.5 ст. 126 КУпАП;
- постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії ЕНА №5670904 від 07.09.2025, складеною відносно ОСОБА_1 за ч.6 ст. 121 КУпАП.
- постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії ЕНА №5670904 від 07.09.2025, складеною відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 126 КУпАП.
- постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії ЕНА №6692555 від 19.02.2026, складеною відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст. 126 КУпАП та накладено адмінстративне стягнення у виді штрафа у розмірі 20 400 грн.;
- відеозаписами, які містяться на DVD дисках, які долучені до матеріалів справи та з яких вбачається, що ОСОБА_1 відмовляється від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння, відмовляється проїхати до медичної установи для проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння та зафіксовано відсутність реєстраційного номеру на транспортному засобі;
- довідкою поліцейського СРПП ВП№2 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області Андрієм ГОМЗЯК, відповідно до якої згідно бази даних ІТС ІПНП за гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителя с. Доманівка значиться посвідчення водія НОМЕР_1 від 20.12.1995 р.
За встановлених обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 5 ст. 126 КУпАП- повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, а також склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 2 ст.130КУпАП - відмова особи від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, ч.7 ст. 121 КУпАП - керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, вчинене повторно протягом року.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність згідно зі ст.ст. 34, 35 КУпАП, судом не встановлено.
Згідно з ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником такі іншими особами.
За таких обставин, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд доходить висновку про те, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.130, ч.7 ст. 121, ч.5 ст. 126, ч.2 ст. 130, ч.7 ст. 121 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи викладене, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.130, ч.7 ст. 121, ч.5 ст. 126, ч.2 ст. 130, ч.7 ст. 121 КУпАП є доведеною, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.130, ч.7 ст. 121, ч.5 ст. 126, ч.2 ст. 130, ч.7 ст. 121 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення в межах санкці ч.5 ст.126 КУпАП, що відповідає вимогам ст.23 КУпАП та буде достатнім і необхідним для запобігання новим проступкам.
Згідно бази даних ІТС ІПНП за гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителя с. Доманівка значиться посвідчення водія НОМЕР_1 від 20.12.1995 р..
Вирішуючи питання про накладення додаткового адміністративного стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, суд враховує положенняст. 30 КУпАП, а такожправовий висновок Верховного Суду від 04.09.2023 року №702/301/20, відповідно до якого особі, яку визнано винуватою у вчиненні правопорушення суд може призначити додаткове покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами незалежно від того, чи мала така особа на момент вчинення кримінального правопорушення отримане у передбаченому законом порядку посвідчення на право керування транспортними засобами.
Суд наголошує на тому, що внаслідок порушення особою, незалежно від наявності чи відсутності у неї посвідчення подія, правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту створюється реальна небезпека для життя і здоров`я інших осіб та спричиняється відповідна шкода, а тому додаткове покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами в окремих випадках є необхідним з метою попередження спричинення такою особою шкоди здоров`ю чи навіть смерті іншим особам через порушення нею правил дорожнього руху в майбутньому, а також для дієвого впливу на сприйняття суспільством, у тому числі іншими водіями. При цьому, слід звернути увагу на підвищену суспільну небезпечність дій осіб, які керують транспортними засобами, не маючи достатніх теоретичних і практичних знань та не отримавши у передбаченому законом порядку
посвідчення водія, оскільки вірогідність настання дорожньо-транспортної пригоди у такому випаду є значно вищою, а тому попереджувальна мета додаткового покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами у такому випадку набуває особливого значення.
Каральна мета такого додаткового покарання досягається як безпосередньою забороною керувати транспортними засобами (позбавлення суб`єктивного права), так і покладенням на особу у зв`язку з цим уповноваженим органом з питань пробації певних обов`язків, а також роз`яснення особі наслідків невиконання покладених обов`язків та ухилення від відбування додаткового покарання. Підхід щодо неможливості призначення додаткового покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами особі, яка не отримувала посвідчення водія на право керування транспортними засобами, не відповідає засаді справедливості та принципу рівності всіх перед законом, а також нівелює попереджувальну мету покарання (аналогічна думка викладена в постанові Верховного Суду від 04.09.2023 року №702/301/20).
Обираючи адміністративне стягнення, відповідно до ст. 33 КУпАП беру до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за вчинене правопорушення, а тому приходжу до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки відсутні докази про належність йому транспортного засобу.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 01.01.2026 року складає 665,60 грн.
Доказів того, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору суду не надано, а відтак, з нього належить стягнути судовий збір у сумі 665,60 грн. (шістсот п`ять гривень шістдесят копійок).
Керуючись ст.ст. 23, 33, 40-1, ч.5 ст.126, ч.2 ст.130,ст.ст.276-280КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати в одне провадження справи №475/224/26, №475/225/26, №475/322/26, №475/323/26, №475/324/26 відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.130, ч.7 ст. 121, ч.5 ст. 126, ч.2 ст. 130, ч.7 ст. 121 КУпАП та об`єднаній справі присвоїти №475/224/26.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, ч.2 ст.130, ч.7 ст. 121, ч.5 ст. 126, ч.2 ст. 130, ч.7 ст. 121 КУпАП, та відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 остаточне адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу на користь держави у розмірі 2400 (двох тисяч чотирьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 40 800,00 (сорок тисяч вісімсот) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк п`ять років без оплатного вилучення транспортного засобу перерахуванням коштів на рахунок UA438999980313010149000014001, код ЄДРПОУ 37992030, отримувач коштів: Миколаївське ГУК(Микол.обл.) 21081300, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), призначення «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення дорожнього руху», протокол серії ЕПР1 № 607587.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 коп. (перерахувавши їх на розрахунковий рахунок отримувач коштів: Доманів.УК/Доманівський р-н/22030101, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37992030, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку (IBAN) UA228999980313101206000014390, Кодкласифікації доходів бюджету: 22030101 Призначення платежу: Судовий збір (Доманівський районний суд Миколаївської області).
Роз`яснити правопорушнику, що згідно зі ст.307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений частиною ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для
примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;
- витрати на облік зазначених правопорушень.
Після сплати штрафу, повідомити суд, шляхом надання оригіналу квитанції до канцелярії Доманівського районного суду Миколаївської області за адресою: с. Доманівка, вул. Центральна, буд. 35, Вознесенського районну Миколаївської області.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Доманівський районний суд Миколаївської області протягом 10 днів з моменту її винесення.
Суддя :О. В. Кривенко