Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"08" квітня 2026 р. Cправа № 902/13/26
Господарський суд Вінницької області у складі головуючого судді Виноградського О. Є., за участю секретаря судового засідання Ганкіної А. Л., за участю:
прокурора Ємельянова В. А.,
інші учасники справи не з`явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні Господарського суду Вінницької області справу № 902/13/26
за позовом: Керівника Гайсинської окружної прокуратури Вінницької області (місцезнаходження: вул. Волонтерів, буд. 15А, м. Гайсин, Гайсинський р-н, Вінницька обл., 23700; ідентифікаційний код юридичної особи (Вінницької обласної прокуратури): 02909909) в інтересах держави в особі Вінницької обласної ради (місцезнаходження: вул. Соборна, буд. 70, м. Вінниця, Вінницька область, 21050, ідентифікаційний код юридичної особи 00022438)
до: Джулинської сільської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, буд. 1, село Джулинка, Гайсинського району Вінницької області, 24450, ідентифікаційний код юридичної особи 04329547)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Вінницьке обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Віноблагроліс» (місцезнаходження: вул. Сергія Зулінського, буд. 9, м. Вінниця, Вінницька область, 21022, ідентифікаційний код юридичної особи: 31128012)
про скасування державної реєстрації
У С Т А Н О В И В :
05.01.2026 Керівник Гайсинської окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави в особі Вінницької обласної ради звернувся до Господарського суду Вінницької області з позовом до Джулинської сільської ради про скасування державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, скасування державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та витребування земельних ділянок.
В обґрунтування своїх вимог прокурор посилається на:
- протиправне формування із земель лісового фонду, які перебували у постійному користуванні ВОКСЛП «Віноблагроліс», власником яких є Вінницька обласна рада трьох земельних ділянок, а саме земельної ділянки з кадастровим номером 0520481600:06:002:0223, площею 3,8772 га, яка відноситься до категорії земель сільськогосподарського призначення та зареєстрована в Держаному земельному кадастрі 07.05.2028 за основним цільовим призначенням 16.00 як землі сільськогосподарського призначення; земельної ділянки з кадастровим номером 0520481600:06:002:0224, площею 8,0504 га, яка відноситься до категорії земель сільськогосподарського призначення та зареєстрована в Державному земельному кадастрі 07.05.2028 за основним цільовим призначенням 16.00 як землі сільськогосподарського призначення; земельної ділянки з кадастровим номером 0520481600:02:001:0419, площею 20,1381 га, яка відноситься до категорії земель сільськогосподарського призначення та зареєстрована в Державному земельному кадастрі 10.05.2018 за основним цільовим призначенням 16.00 як землі сільськогосподарського призначення;
- протиправну реєстрацію за Джулинською сільською радою права комунальної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:06:002:0223, площею 3,8772 га, земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:06:002:0224, площею 8,0504 га, земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:02:001:0419, площею 20,1381 га.
Прокурор стверджує, що таким чином, у зв`язку з безпідставною зміною категорій земель у комунальну власність Джулинської сільської ради як землі сільськогосподарського призначення вибуло 15,8891 га земель лісового фонду які перебували у постійному користуванні ВОКСЛП «Віноблагроліс», власником яких є Вінницька обласна рада.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.06.2025 справу розподілено судді Виноградському О. Є.
Ухвалою судді Господарського суду Вінницької області від 12.01.2026 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження та встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті справи. Залучено до участі у господарській справі 902/13/26 у якості третьої особи, яка не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Вінницьке обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Віноблагроліс».
13.01.2026 прокурор, позивач та відповідач отримали, надіслану їм через підсистему «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, ухвалу про відкриття провадження у справі, що підтверджується довідками про доставку електронного листа (а.с.155 т.1).
30.01.2026 від відповідача до суду надійшли додаткові пояснення у справі (а.с.156, 157 т.1).
В поясненнях позивач просить суд задовольнити позовні вимоги в справі № 902/13/26 в повному обсязі.
Позивач стверджує, що як законний розпорядник земель спільної комунальної власності, не приймала рішень про зміну цільового призначення чи передачу цих земель Джулинській сільській раді. Майно вибуло з володіння власника поза його волею. Реєстрація права комунальної власності за Джулинською сільською радою на спірні ділянки, утворені незаконним шляхом, не створює правових наслідків для справжнього власника. Відповідно до ст.387 ЦК України, належним способом захисту в цьому випадку є витребування майна з чужого незаконного володіння та скасування державної реєстрації земельних ділянок, які були сформовані всупереч закону.
04.02.2026 від відповідача до суду надійшла заява про визнання позову (а.с.162-164 т.1).
У вказаній заяві позивач просить прийняти визнання Джулинською сільською радою позову керівника Гайсинської окружної прокуратури та ухвалити рішення про задоволення позовних вимог в підготовчому провадженні. При цьому вирішити питання про стягнення із Джулинської сільської ради 50 % сплаченого Вінницькою обласною прокуратурою судового збору, що становить 13626,00 грн.
В підготовчому засіданні, з`ясувавши позицію прокурора та представника позивача суд постановив ухвалу, занесену до протоколу судового засідання, про закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті на 11.03.2026 об 11 год 00 хв.
11.03.2026 в судовому засіданні судом оголошено перерву до 10 год. 00 хв. 08.04.2026.
Відповідач та третя особа, повідомлені належним чином про дату, місце та час судового розгляду своїм правом на участь в судовому засіданні не скористався, своїх представників в судове засідання не направили.
Відповідно до сформованої в КП «ДСС» довідки про доставку електронного листа, ухвала Господарського суду Вінницької області від 12.03.2026, якою повідомлено учасникам справи про дату, час та місце судового засідання з розгляду справи № 902/13/26 по суті 08.04.2026 об 11 год 00 хв., була доставлена учасникам справи до Електронних кабінетів ЄСІТС 13.03.2026 року (а.с.205 т.1).
Статтею 202 Господарського процесуального кодексу України визначені наслідки неявки в судове засідання учасника справи. Зокрема, згідно із частиною третьою статті 202 Господарського процесуального кодексу України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки. При цьому, суд зазначає, що відповідно до частини четвертої статті 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
У судовому засіданні прокурор підтримав позов.
За наслідками розгляду справи, у судовому засіданні після судових дебатів суд оголосив про перехід до стадії ухвалення рішення та час його проголошення в цьому судовому засіданні.
Після ухвалення судом рішення, у судовому засіданні 08.04.2026, оголошено вступну та резолютивну частину рішення, яка долучена до матеріалів справи.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, оцінивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, суд установив.
Відповідно до положень статті 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Згідно частини першої статті 1 ЗК України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
За приписами частин першої, другої статті 18 ЗК України до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об`єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії. Категорії земель України мають особливий правовий режим.
Згідно частини першої статті 19 ЗК України землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії:
а) землі сільськогосподарського призначення;
б) землі житлової та громадської забудови;
в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;
г) землі оздоровчого призначення;
ґ) землі рекреаційного призначення;
д) землі історико-культурного призначення;
е) землі лісогосподарського призначення;
є) землі водного фонду;
ж) землі промисловості, транспорту, електронних комунікацій, енергетики, оборони та іншого призначення.
До земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства (частина перша статті 55 ЗК України).
Ліси, які знаходяться в межах території України, є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України. Ліси можуть перебувати в державній, комунальній та приватній власності. Суб`єктами права власності на ліси є держава, територіальні громади, громадяни та юридичні особи (стаття 7 ЛК України).
Відповідно до статті 9 ЛК України у комунальній власності перебувають ліси в межах населених пунктів, крім лісів, що перебувають у державній або приватній власності. У комунальній власності можуть перебувати й інші ліси, набуті або віднесені до об`єктів комунальної власності в установленому законом порядку. Право комунальної власності на ліси реалізується територіальними громадами безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування.
Відповідно до частини першої та другої статті 4 ЗК України від 18.12.1990 у державній власності перебувають всі землі України, за винятком земель, переданих у колективну і приватну власність. Суб`єктами права державної власності на землю виступають: Верховна Рада України - на землі загальнодержавної власності України; Верховна Рада Республіки Крим - на землі в межах території Республіки, за винятком земель загальнодержавної власності; обласні, районні, міські, селищні, сільські Ради народних депутатів - на землі в межах їх територій, за винятком земель, що перебувають в загальнодержавній власності.
У постійне користування земля надається Радами народних депутатів із земель, що перебувають у державній власності:
громадянам України для ведення селянського (фермерського) господарства, особистого підсобного господарства;
сільськогосподарським підприємствам і організаціям;
громадським об`єднанням;
релігійним організаціям;
промисловим, транспортним та іншим несільськогосподарським підприємствам, установам і організаціям;
організаціям, зазначеним у статті 70 цього Кодексу для потреб оборони;
для ведення лісового господарства спеціалізованим підприємствам;
житловим, житлово-будівельним, гаражно-будівельним і дачно-будівельним кооперативам;
спільним підприємствам, міжнародним об`єднанням і організаціям з участю українських, іноземних юридичних і фізичних осіб, підприємствам, що повністю належать іноземним інвесторам.
(частина п`ята статті 7 ЗК України від 18.12.1990).
До відання обласних Рад народних депутатів у галузі регулювання земельних відносин на їх території належить надання земельних ділянок у користування в порядку, встановленому статтею 19 цього Кодексу (пункт перший статті 12 ЗК України від 18.12.1990).
Рішенням 16 сесії 3 скликання Вінницької обласної Ради № 252 від 15.09.2000 «Про передачу земель лісового фонду колишніх колективних сільськогосподарських підприємств Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Віноблкомунліс» та відповідним структурам» на виконання рішення 15 сесії 3 скликання Вінницької обласної ради від 06.07.2000 «Про передачу земель лісового фонду» вирішено передати землі лісового фонду колишніх сільськогосподарських підприємств за межами населених пунктів обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Віноблкомунліс» та відповідним районним комунальним спеціалізованим лісогосподарським структурам в обсягах, що рахуються в земельно-обліковій документації (а.с.45 - 47 т.1).
Рішенням 23 сесії 3 скликання Вінницької обласної Ради № 463 від 12.10.2001 «Про перейменування Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблкомунліс» та його перепідпорядкування головному управлінню сільського господарства та продовольства обласної державної адміністрації» вирішено перейменувати Вінницьке обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Віноблкомунліс» на Вінницьке обласне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Віноблагроліс». Затверджено статут Вінницького обласного спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс».
Відповідно до пункту 1.1. Статуту Вінницьке обласне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Віноблагроліс» є комунальний підприємством, заснованим на спільній власності територіальних громад Вінницької області Вінницькою обласною радою, далі орган управління майном, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про підприємства в Україні», «Про власність», «Про підприємництво».
Пунктом 2.1.1. Статуту визначено, головною метою діяльності підприємства є організація ведення лісового господарства, включаючи питання охорони, захисту, раціонального використання та заготівлі лісових ресурсів і відтворення лісів, що знаходяться в постійному користуванні Підприємства, забезпечення підвищення продуктивності, посилення їх корисних властивостей, задоволення потреб територіальних громад Вінницької області у лісових ресурсах на основі їх науково обґрунтованого раціонального використання та отримання на цій основі прибутку (а.с. 49-62 т.1).
30.08.2002 Розпорядженням Бершадської районної державної адміністрації Вінницької області № 210 затверджено технічну документацію по виготовленню державних актів на право постійного користування землею Вінницькому обласному спеціалізованому лісогосподарському підприємство «Віноблагроліс» на території Маньківської, Тирлівської та Джулинської сільських рад. Вирішено видати державні акти на право постійного користування землею Вінницькому обласному спеціалізованому лісогосподарському підприємство «Віноблагроліс» згідно додатку (а.с.37, 38 т.1).
10.01.2003 Бершадською районною державною адміністрацією видано Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Віноблагроліс» Державний акт на право постійного користування землею ІІ-ВН № 002042 площею 108,5 га в межах згідно планом землекористування на території Джулинської сільської ради для ведення лісового господарства (а.с. 102-104 т.1).
Розпорядженням Вінницької обласної державної адміністрації від 11.04.2018 № 282 «Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) надано дозвіл Вінницькому обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Віноблагроліс» на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), які знаходяться в постійному користуванні цього підприємства, на території Джулинської сільської ради, згідно державного акта на право постійного користування ІІ-ВН № 002042, зареєстрованого в Книзі записів від 10 січня 2003 року за № 1.
06.06.2018 Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області видано наказ № 2-7281/25-18-сб про передачу Джулинській сільській об`єднаній територіальній громаді у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 1735,0463 га, які розташовані на території Джулинської та Чернятняської сільсьих рад Бершадського району Вінницької області згідно з актом приймання-передачі (а.с.78 т.1).
06.06.2018 за Актом приймання-передачі земельної ділянки сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність Головне управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області передає, а Джулинська сільська об`єднана територіальна громада приймає у комунальну власність Джулинської сільської об`єднаної територіальної громади земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності згідно з додатком, а саме:
- земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:02:001:0419, площею 20,1381 га;
- земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:06:002:0223, площею 3,8772 га;
- земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:06:002:0224, площею 8,0504 га.
07.06.2018 Джулинська сільська рада об`єднаної територіальної громади на 18 сесії 1 скликання ухвалила рішення прийняти земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність Джулинської сільської ради ОТГ в межах Джулинської сільської ради ОТГ згідно Акту приймання-передачі земельних ділянок (а.с.82 т.1).
Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна (номер інформаційної довідки: 438906449, дата та час формування: 11.08.2025 10:08:26) право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:06:002:0223 площею 3,8772 га зареєстровано 06.07.2018 15:25:18 за Джулинською сільською радою, код ЄДРПОУ: 04329547 (а.с.72, 73 т.1).
Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна (номер інформаційної довідки: 438915857, дата та час формування: 11.08.2025 10:37:35) право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:06:002:0224 площею 8,0504 га зареєстровано 06.07.2018 15:36:22 за Джулинською сільською радою, код ЄДРПОУ: 04329547 (а.с.74, 75 т.1).
Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна (номер інформаційної довідки: 438916942, дата та час формування: 11.08.2025 10:40:40) право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:02:001:0419 площею 20,1381 га зареєстровано 05.07.2018 10:28:55 за Джулинською сільською радою, код ЄДРПОУ: 04329547 (а.с.76, 77 т.1).
Перелік обставин, які є предметом доказування у справі
Предметом доказування у справі є наступні обставини: (1) розташування спірних земельних ділянок в межах земель лісогосподарського призначення, (2) наявність повноважень у Головного управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області, щодо зміни цільового призначення земель лісогосподарського призначення та передачі спірних земельних ділянок з державної власності у комунальну власність Джулинської сільської об`єднаної територіальної громади.
Щодо розташування спірних земельних ділянок в межах земель лісогосподарського призначення
Ліси, які знаходяться в межах території України, є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України. Ліси можуть перебувати в державній, комунальній та приватній власності. Суб`єктами права власності на ліси є держава, територіальні громади, громадяни та юридичні особи (стаття 7 ЛК України).
На підтвердження розташування спірної земельної ділянки в межах земель лісогосподарського призначення прокурор посилається на: Державний акт на право постійного користування землею ІІ-ВН № 002042 площею 108,5 га (а.с. 102-104 т.1), Проєкт організації та розвиту лісового господарства ДП «Бершадський райагроліс» ВОКСЛП «Віноблагроліс» Вінницької області (планшет № 7) (а.с.107-113 т.1), Технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для ведення лісового господарства і пов`язаних з ним послуг на території Джулинської сільської ради Бершадського району Вінницької області (а.с 96-101 т.1), Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права (індексний номер витягу: 214543236; Дата, час формування: 01.07.2020 14:06:43) (а.с.105 т.1), Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права (індексний номер витягу: 214542748; Дата, час формування: 01.07.2020 14:05:07) (а.с.106 т.1), Лист Товариства з обмеженою відповідальністю «Вінницький науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою» від 05.09.2025 № 407 (а.с.86-89 т.1).
Згідно пункту п`ятого Прикінцевих положень Лісового кодексу України (в чинній редакції) до здійснення державної реєстрації, але не пізніше 1 січня 2027 року, державними та комунальними лісогосподарськими підприємствами, іншими державними і комунальними підприємствами та установами права постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення, які надані їм у постійне користування до набрання чинності Земельним кодексом України, таке право підтверджується планово-картографічними матеріалами лісовпорядкування (пункт п`ятий Прикінцевих положень Лісового кодексу України (в чинній редакції)).
Лісовпорядкування включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України (стаття 45 ЛК України).
Відповідно до пункту першого та другого частини першої статті 46 ЛК України лісовпорядкування передбачає: 1) відновлення у встановленому порядку меж території лісового фонду України і визначення внутрігосподарської організації; 2) виконання відповідних топографо-геодезичних робіт і спеціального картографування лісів, виготовлення планово-картографічних матеріалів.
У матеріалах лісовпорядкування дається якісна і кількісна характеристика кожної лісової ділянки, комплексна оцінка ведення лісового господарства, що є основою для розроблення на засадах сталого розвитку проекту організації та розвитку лісового господарства відповідного об`єкта лісовпорядкування. Проект організації та розвитку лісового господарства передбачає екологічно обґрунтоване ведення лісового господарства і розробляється відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють організацію лісовпорядкування. У проекті організації та розвитку лісового господарства визначаються і обґрунтовуються основні напрями організації і розвитку лісового господарства об`єкта лісовпорядкування з урахуванням стану та перспектив економічного і соціального розвитку регіону (стаття 48 ЛК України).
Планово-картографічні матеріали лісовпорядкування складаються на підставі натурних лісовпорядних робіт та камерного дешифрування аерознімків, містять детальну характеристику лісу.
Перелік планово-картографічних лісовпорядкувальних матеріалів, методи їх створення, масштаби, вимоги до змісту та оформлення, якості виготовлення тощо регламентуються галузевими нормативними документами. Зокрема, за змістом пункту 1.1 Інструкції про порядок створення і розмноження лісових карт, затвердженої Держлісгоспом СРСР 11 грудня 1986 року, планшети лісовпорядкування належать до планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування, а частина друга зазначеної Інструкції присвячена процедурі їх виготовлення.
Відтак, Проєкт організації та розвиту лісового господарства ДП «Бершадський райагроліс» ВОКСЛП «Віноблагроліс» Вінницької області підтверджує (1) категорію земельної ділянки - землі лісогосподарського призначення, (2) права на спірні земельні ділянки, (3) місце розташування спірних земельних ділянок.
Відповідно до Пояснювальної записки Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для ведення лісового господарства і пов`язаних з ним послуг на території Джулинської сільської ради Бершадського району Вінницької області «з території земельної ділянки № 2, загальною площею 8,2 га, яка знаходиться в постійному користуванні ВОКСЛП «Віноблагроліс» згідно державного акту на право постійного користування ІІ-ВН № 002042 від 10 січня 2003 р. було передано частину земельної ділянки в комунальну власність, під кадастровим номером 0520481600:02:001:0419. На цю земельну ділянку (частину) буде розроблена окрема технічна документація після отримання дозволу від Джулинської сільської ради на виготовлення технічної документації із землеустрою що встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) на території Джулинської міської ради.
З території земельної ділянки № 3 загальною площею 88,3 га, яка знаходиться в постійному користуванні ВОКСЛП «Віноблагроліс» згідно державного акту на право постійного користування ІІ-ВН № 002042 від 10 січня 2003 р було передано частини земельних ділянок в комунальну власність, під кадастровими номером 0520481600:06:002:0224 загальною площею 8,0504 га, 0520481600:06:002:0223 загальною площею 3,8772 га» (а.с 96-101 т.1).
Згідно Листа Товариства з обмеженою відповідальністю «Вінницький науково-дослідний та проєктний інститут землеустрою» від 05.09.2025 № 407 відповідно до графічних матеріалів ділянка з кадастровим номером 0520481600:02:001:0419 частково перетинає земельну ділянку лісової площі визначену картографічним матеріалом формування території Джулинської сільської ради на площу 1,0020 га та 3,4204 га. Загальна площа перетину складає 4,4226 га.
Відповідно до графічних матеріалів ділянка з кадастровим номером 0520481600:06:002:0223 повністю входить в квартал виділу лісогосподарських земель № 120 та державним актом, площа перетину складає 3,8772 га.
Відповідно до графічних матеріалів ділянка з кадастровим номером 0520481600:06:002:0224 частково перетинає квартал виділу лісогосподарських земель № 120 та державним актом, площа перетину складає 7,5893 га.(а.с.86-89 т.1).
Таким чином, судом встановлено, що земельні ділянки з кадастровим номером 0520481600:02:001:0419 площею 20,1381 га, та з кадастровим номером 0520481600:06:002:0224, площею 8,0504 га частково сформовані за рахунок земель лісогосподарського призначення, а саме земельної ділянки, яка знаходиться в постійному користуванні ВОКСЛП «Віноблагроліс» згідно державного акту на право постійного користування ІІ-ВН № 002042 від 10 січня 2003 р. Земельна ділянка кадастровим номером 0520481600:06:002:0223, площею 3,8772 га повністю сформована за рахунок земель лісогосподарського призначення, а саме земельної ділянки, яка знаходиться в постійному користуванні ВОКСЛП «Віноблагроліс» згідно державного акту на право постійного користування ІІ-ВН № 002042 від 10 січня 2003 р.
Щодо наявності повноважень у Головного управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області, щодо зміни цільового призначення земель лісогосподарського призначення та передачі спірних земельних ділянок з державної власності у комунальну власність Джулинської сільської об`єднаної територіальної громади.
Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України).
Відповідно до статті 57 ЛК України зміна цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання в цілях, не пов`язаних з веденням лісового господарства, провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земельних ділянок у власність або надання у постійне користування відповідно до Земельного кодексу України. Зміна цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання для житлової, громадської і промислової забудови провадиться переважно за рахунок площ, зайнятих чагарниками та іншими малоцінними насадженнями.
Згідно частини першої статті 149 ЗК України земельні ділянки, надані у постійне користування із земель державної та комунальної власності, можуть вилучатися для суспільних та інших потреб за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, що здійснюють розпорядження земельними ділянками відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу з урахуванням вимог статті 150 цього Кодексу.
Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, районні ради передають земельні ділянки у власність або у користування з відповідних земель спільної власності територіальних громад для всіх потреб (частина друга статті 122 ЗК України).
Відповідно до частини дев`ятої статті 149 ЗК України (в редакції, що діяла на дату прийняття Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області № 2-7281/25-18-сб від 06.06.2018 «Про передачу земельних ділянок державної власності в комунальну власність») Кабінет Міністрів України вилучає земельні ділянки державної власності, які перебувають у постійному користуванні, - ріллю, багаторічні насадження для несільськогосподарських потреб, ліси для нелісогосподарських потреб, а також земельні ділянки природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного призначення та суб`єктів господарювання залізничного транспорту загального користування у зв`язку з їх реорганізацією шляхом злиття під час утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування відповідно до Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування» і земельні ділянки, на яких розташовані об`єкти газотранспортної системи, що передаються суб`єкту господарювання у зв`язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу, крім випадків, визначених частинами п`ятою - восьмою цієї статті, та у випадках, визначених статтею 150 цього Кодексу.
Наведені норми дають підстави для висновку, що у територіальних органів Держгеокадастру на дату прийняття Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області № 2-7281/25-18-сб від 06.06.2018 «Про передачу земельних ділянок державної власності в комунальну власність» відсутні повноваження щодо зміни цільового призначення земельних лісових ділянок з метою їх використання в цілях не пов`язаних з веденням лісового господарства та їх передачі з державної власності у комунальну власність.
Отже, Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області прийнявши наказ № 2-7281/25-18-сб від 06.06.2018 «Про передачу земельних ділянок державної власності в комунальну власність» вийшло за межі повноваження надані законом.
Щодо визнання відповідачем позову
Ознайомившись з клопотанням відповідача, в якому він повідомляє суд про визнання позову, суд дійшов висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права та законні інтереси інших осіб.
Щодо обраного прокурором способу захисту при зверненні до суду
За приписами частини першої та другої статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:
1) визнання права;
2) визнання правочину недійсним;
3) припинення дії, яка порушує право;
4) відновлення становища, яке існувало до порушення;
5) примусове виконання обов`язку в натурі;
6) зміна правовідношення;
7) припинення правовідношення;
8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;
9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди;
10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
Велика Палата Верховного Суду неодноразово звертала увагу на те, що право чи інтерес мають бути захищені судом у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам (Постанови Верховного Суду від 5 червня 2018 року у справі №338/180/17, від 11 вересня 2018 року у справі № 905/1926/16, від 30 січня 2019 року у справі №569/17272/15-ц, від 2 липня 2019 року у справі № 48/340, від 19 травня 2020 року у справі №916/1608/18).
Велика Палата Верховного Суду в Постанові від 23.11.2021 у справі № 359/3373/16-ц підтвердила свій висновок про те, що вимога про витребування земельної ділянки лісогосподарського призначення з незаконного володіння (віндикаційний позов) в порядку статті 387 ЦК України є ефективним способом захисту права власності. Такий висновок випливає з постанови Великої Палати Верховного Суду від 30 травня 2018 року у справі № 368/1158/16-ц (провадження № 14-140цс18), на яку посилається Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду, постанов Великої Палати Верховного Суду від 22 травня 2018 року у справі № 369/6892/15-ц (провадження № 14-96цс18), від 7 листопада 2018 року у справі № 488/5027/14-ц (провадження № 14-256цс18, розділ 1.5.4).
Отже заявлені прокурором вимоги про скасування у Державному земельному кадастрі державну реєстрацію та витребування у Джулинської сільської ради на користь Вінницької обласної ради земельних ділянок з кадастровими номерами 0520481600:02:001:0419, площею 20,1381 га, 0520481600:06:002:0223, площею 3,8772 га та 0520481600:06:002:0224, площею 8,0504 га є належним способом захисту.
Щодо підстав представництва прокурором інтересів держави
25.11.2024 Керівник Гайсинської окружної прокуратури звернувся до Вінницької обласної ради із запитом № 51/1-3180вих-24 в якому просив повідомити чи вживатимуться Вінницької обласною радою заходи щодо захисту порушених інтересів, у разі невжиття таких заходів повідомити причини та зазначити чи не заперечуватиме Вінницька обласна рада проти представництвом прокурором інтересів держави в особі Вінницької обласної ради, у разі наявності таких підстав (а.с.114-117 т.1).
Листом від 26.12.2024 за № 1963/01.01-15/2024 Вінницька обласна рада повідомили Гайсинську окружну прокуратуру, що наразі не планує звертатись до суду з позовом про усунення порушень прав власності та витребування земельних ділянок.
Відповідно до статті 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
В Рішенні від 08.04.1999 № 3-рп/99 у справі № 1-1/99 Конституційний суд України зазначив, що інтереси держави можуть збігатися повністю, частково або не збігатися зовсім з інтересами державних органів, державних підприємств та організацій чи з інтересами господарських товариств з часткою державної власності у статутному фонді. Проте держава може вбачати свої інтереси не тільки в їх діяльності, але й в діяльності приватних підприємств, товариств. Із врахуванням того, що «інтереси держави» є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
У визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами (частина третя статті 53 ГПУ України»).
Відповідно до частини четвертої статті 53 ГПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує: 1) в чому полягає порушення інтересів держави, 2) необхідність їх захисту, 3) визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає 4) орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.
Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті, крім випадку, визначеного абзацом четвертим цієї частини (частина третя статті 23 Закону України «Про прокуратуру»).
Системне тлумачення статті 53 ГПК України й абзацу першого частини третьої статті 23 Закону України «Про прокуратуру» дозволяє дійти висновку, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави у двох випадках: 1) якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені повноваження здійснювати такий захист у спірних правовідносинах; 2) якщо немає органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб`єкта владних повноважень, до компетенції якого віднесені повноваження здійснювати захист законних інтересів держави у спірних правовідносинах.
Конституційний Суд України зазначив, що поняття «орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах» означає орган, на який державою покладено обов`язок щодо здійснення конкретної діяльності у відповідних правовідносинах, спрямованої на захист інтересів держави. Таким органом, відповідно до статей 6, 7, 13 та 143 Конституції України, може виступати орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади (абзац другий частини п`ятої Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційними поданнями Вищого арбітражного суду України та Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень статті 2 Арбітражного процесуального кодексу України (справа про представництво прокуратурою України інтересів держави в арбітражному суді) від 08 квітня 1999 року № 3-рп/99).
Невжиття компетентним органом жодних заходів протягом розумного строку після того, як цьому органу стало відомо або повинно було стати відомо про можливе порушення інтересів держави, має кваліфікуватися як бездіяльність відповідного органу. Розумність строку визначається судом з урахуванням того, чи потребували інтереси держави невідкладного захисту (зокрема, через закінчення перебігу позовної давності чи можливість подальшого відчуження майна, яке незаконно вибуло із власності держави), а також таких чинників, як: значимість порушення інтересів держави, можливість настання невідворотних негативних наслідків через бездіяльність компетентного органу, наявність об`єктивних причин, що перешкоджали такому зверненню, тощо (постанови Великої Палати Верховного Суду від 26.05.2020 у справі № 912/2385/18, пункт 40; від 06.07.2021 у справі № 911/2169/20, пункт 8.37; від 28.09.2022 у справі № 483/448/20, пункт 7.16; від 20.06.2023 у справі № 633/408/18, пункт 10.17; від 21.06.2023 у справі № 905/1907/21, пункт 8.54; від 08.11.2023 у справі № 607/15052/16-ц, пункт 8.16, від 11.06.2024 у справі № 925/1133/18 пункт 71).
Звертаючись до відповідного компетентного органу до подання позову в порядку, передбаченому статтею 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурор фактично надає йому можливість відреагувати на стверджуване порушення інтересів держави, зокрема, шляхом призначення перевірки фактів порушення законодавства, виявлених прокурором, вчинення дій для виправлення ситуації, а саме подання позову або аргументованого повідомлення прокурора про відсутність такого порушення.
Зважаючи на докази, подані прокурором щодо підстав звернення з позовом в інтересах держави в особі визначеного прокурором позивача, суд вважає обґрунтованими підстави представництва прокурором інтересів держави в особі Вінницької обласної державної адміністрації у цій справі.
Відповідно до частини першої статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд враховує, що Європейський суд з прав людини у справі «Проніна проти України» у рішенні від 18.07.2006 та у справі «Трофимчук проти України» у рішенні від 28.10.2010 зазначив, що пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент сторін. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень.
Проаналізувавши вищевказані норми права, оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного окремого доказу, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності суд дійшов висновку, що позовні вимоги Керівника Гайсинської окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави в інтересах держави в особі Вінницької обласної ради до Джулинської сільської ради підлягають задоволенню.
Щодо судового збору
Відповідно до частини першої статті 129 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Згідно частини першої статті 130 ГПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
За подання позову Вінницькою обласною прокуратурою сплачено 27252 грн (а.с.128, 129 т.1).
Отже, на користь Вінницької обласної прокуратури підлягає поверненню з Державного бюджету України витрати із сплати судового збору за подання позовної заяви в розмірі 13626,00 грн, а з відповідача підлягає стягненню на користь Вінницької обласної прокуратури витрати зі сплати судового збору в розмірі 13626,00 грн.
Керуючись статтями 74, 76 80, 129, 233, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Вінницької області,
У Х В А Л И В :
1. Позов Гайсинської окружної прокуратури Вінницької області до Джулинської сільської ради, третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Вінницьке обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Віноблагроліс» про скасування державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки, скасування державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі та витребування земельних ділянок задовольнити.
2. Скасувати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державну реєстрацію права комунальної власності Джулинської сільської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, буд. 1, село Джулинка, Гайсинського району Вінницької області, 24450, ідентифікаційний код юридичної особи 04329547) на земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:06:002:0223 площею 3,8772 га, припинивши право комунальної власності Джулинської сільської ради на цю земельну ділянку (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1597170305204, номер відомостей про речове право: 27015465).
3. Скасувати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державну реєстрацію права комунальної власності Джулинської сільської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, буд. 1, село Джулинка, Гайсинського району Вінницької області, 24450, ідентифікаційний код юридичної особи 04329547) на земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:06:002:0224 площею 8,0504 га, припинивши право комунальної власності Джулинської сільської ради на цю земельну ділянку (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1597199905204, номер відомостей про речове право: 27016035).
4. Скасувати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державну реєстрацію права комунальної власності Джулинської сільської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, буд. 1, село Джулинка, Гайсинського району Вінницької області, 24450, ідентифікаційний код юридичної особи 04329547) на земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:02:001:0419, площею 20,1381 га припинивши право комунальної власності Джулинської сільської ради на цю земельну ділянку (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1595932905204, номер відомостей про речове право: 26992183).
5. Скасувати у Державному земельному кадастрі державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 0520481600:06:002:0223 площею 3,8772 га, яка відноситься до категорії земель сільськогосподарського призначення та зареєстрована в Державному земельному кадастрі 07.05.2018 за основним цільовим призначенням 16.00 як землі сільськогосподарського призначення, виключивши відповідні відомості щодо земельної ділянки з Державного земельного кадастру.
6. Скасувати у Державному земельному кадастрі державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 0520481600:06:002:0224 площею 8,0504 га, яка відноситься до категорії земель сільськогосподарського призначення та зареєстрована в Державному земельному кадастрі 07.05.2018 за основним цільовим призначенням 16.00 як землі сільськогосподарського призначення, виключивши відповідні відомості щодо земельної ділянки з Державного земельного кадастру.
7. Скасувати у Державному земельному кадастрі державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 0520481600:02:001:0419, площею 20,1381 га, яка відноситься до категорії земель сільськогосподарського призначення та зареєстрована в Державному земельному кадастрі 10.05.2018 за основним цільовим призначенням 16.00 як землі сільськогосподарського призначення, виключивши відповідні відомості щодо земельної ділянки з Державного земельного кадастру.
8. Витребувати в Джулинської сільської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, буд. 1, село Джулинка, Гайсинського району Вінницької області, 24450, ідентифікаційний код юридичної особи 04329547) на користь Вінницької обласної ради (місцезнаходження: вул. Соборна, буд. 70, м. Вінниця, Вінницька область, 21050, ідентифікаційний код юридичної особи 00022438) земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:06:002:0223 площею 3,8772 га, яка повністю знаходиться в межах координат Ділянки № 2 (виділ 5 кварталу 120 Джулинської дільниці Дочірнього підприємства «Бершадський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс»), визначених Державним актом на право постійного користування землею серії ІІ-ВН № 002042 для ведення лісового господарства, який зареєстровано 10.01.2003 у Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 1.
9. Витребувати в Джулинської сільської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, буд. 1, село Джулинка, Гайсинського району Вінницької області, 24450, ідентифікаційний код юридичної особи 04329547) на користь Вінницької обласної ради (місцезнаходження: вул. Соборна, буд. 70, м. Вінниця, Вінницька область, 21050, ідентифікаційний код юридичної особи 00022438) земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:06:002:0224 в частині площею 7,5893 га в межах координат Ділянки № 2 (виділ 22 кварталу 120, Джулинської дільниці Дочірнього підприємства «Бершадський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс»), визначених Державним актом на право постійного користування землею серії ІІ-ВН № 002042 для ведення лісового господарства, який зареєстровано 10.01.2003 у Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 1.
10. Витребувати в Джулинської сільської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, буд. 1, село Джулинка, Гайсинського району Вінницької області, 24450, ідентифікаційний код юридичної особи 04329547) на користь Вінницької обласної ради (місцезнаходження: вул. Соборна, буд. 70, м. Вінниця, Вінницька область, 21050, ідентифікаційний код юридичної особи 00022438) земельну ділянку з кадастровим номером 0520481600:02:001:0419 в частинах загальною площею 4,4226 га в межах координат Ділянки № 3 (виділів 1-4 кварталу 121, Джулинської дільниці Дочірнього підприємства «Бершадський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс») визначених Державним актом на право постійного користування землею серії ІІ-ВН № 002042 для ведення лісового господарства, який зареєстровано 10.01.2003 у Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 1.
11. Повернути з Державного бюджету України на користь Вінницької обласної прокуратури (код за ЄДРПОУ 02909909, банк отримувача: Державна казначейська служба України м. Київ, код банку отримувача: (МФО) 820172, рахунок: IBAN UA79820172000035213099003988) судовий збір за подання позовної заяви в розмірі 13626,00 грн.
12. Стягнути з Джулинської сільської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, буд. 1, село Джулинка, Гайсинського району Вінницької області, 24450, ідентифікаційний код юридичної особи 04329547) на користь Вінницької обласної прокуратури (код за ЄДРПОУ 02909909, банк отримувача: Державна казначейська служба України м. Київ, код банку отримувача: (МФО) 820172, рахунок: IBAN UA79820172000035213099003988) судові витрати із сплати судового збору в розмірі 13626,00 грн.
13. Видати накази після набрання рішенням законної сили.
14. Відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
15. Згідно частини першої статті 256 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
16. Примірник рішення надіслати учасникам справи до електронних кабінетів у системі ЄСІТС, за їх відсутності - рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Повне рішення складено 17 квітня 2026 р.
Суддя Олег ВИНОГРАДСЬКИЙ
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - Гайсинській окружній прокуратурі Вінницької області на адресу електронної пошти: haisyn@vin.gp.gov.ua