Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 373/1302/26
Провадження № 3/373/357/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2026 року м. Переяслав
Суддя Переяславського міськрайонного суду Київської області
Залеська А.О.,
з участю прокурора Кравченка В.В.,
особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Гречаники Переяслав-Хмельницького району Київської області, РНОКПП НОМЕР_1 , керівника ПП «Строкова Агро», депутата Студениківської сільської ради Бориспільського району Київської області, зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1
який притягується до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
установив:
ОСОБА_1 , виконуючи повноваження депутата Студениківської сільської ради, тобто будучи особою, уповноваженою на виконання функцій органу місцевого самоврядування, а отже, являючись суб`єктом декларування та, водночас - суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014 від 14.10.2014 та примітки до ст. 172-6 КУпАП, на яку поширюється її дія, в порушення вимог ч.1 ст. 45 розділу VII Закону №1700-VІІ, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік 29.04.2024, тоді як гранична дата подання такої декларації 31.03.2024.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 щиро розкаявся у вчиненому та пояснив, що він вперше допустив подібне порушення та зробив для себе висновки.
Прокурор Кравченко В.В. висловився про доведення вини ОСОБА_1 і враховуючи, що строк притягнення до відповідальності не сплив, просив притягнути його до адміністративної відповідальності у виді штрафу як передбачено санкцією відповідної норми закону про адміністративну відповідальність.
Судом визнані належними та допустимими письмові докази, які у своїй сукупності підтверджують наступні обставини.
Згідно копії рішення Студениківської сільської ради Бориспільського району Київської області Восьмого скликання за № 1-I-VIII від 11.11.2020 «Про початок повноважень депутатів Студениківської сільської ради VIII скликання» ОСОБА_1 набув повноважень депутата.
11.11.2020 ОСОБА_1 був попереджений про вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч.1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» №280/97-ВР від 21.05.1997 повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Згідно вимог ч.3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» № 93-IV від 11.07.2002 на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Депутати місцевих рад зобов`язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону, а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю.
Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014 суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Суть правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП полягає в несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Згідно примітки ст. 172-6 КУпАП суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами 2 та 3 цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої тадругої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Отже, ОСОБА_1 , виконуючи повноваження депутата Студениківської сільської ради Бориспільського району Київської області та будучи особою, уповноваженою на виконання функції органу місцевого самоврядування, є особою, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014, та має нести відповідальність за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією. Він мав обов`язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за2023 рік не пізніше 31.03.2024 (граничний строк).
Натомість декларацію ОСОБА_1 , подав 29.04.2024 о 16:16 год., чим порушив порядок, передбачений ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VІІ від 14.10.2014.
Подання декларації з пропуском, встановленого законом строку видно з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, де відображено послідовність дій із зазначенням їх виду та часу вчинення) користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у відношенні ОСОБА_1 .
У суді не встановлено обставин, які б об`єктивно створювали для ОСОБА_1 перешкоди для подання декларації у строк, визначений законом.
Таким чином, дії ОСОБА_1 , які виразились у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, правильно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
ОСОБА_1 подав декларацію за 2023 рік 29.04.2024, тобто з дня вчинення правопорушення на момент розгляду справи в суді не минуло двох років.
Правопорушення було виявлене працівниками Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту СРНП України13.02.2026, що видно із запиту до Студенківської сільської ради про надання інформації та копій документів стосовно ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, оцінивши долучені до протоколу докази в їх сукупності та взаємозв`язку, враховуючи особу ОСОБА_1 , який свою вину визнав та усвідомив суть вчиненого ним правопорушення, суд вважає за необхідне та достатнє піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також стягненню з ОСОБА_1 підлягає судовий збір у розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 172-6 ст.ст. 33, 36, 252, 283 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн (вісімсот п`ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665,60 грн (шістсот шістдесят п`ять гривень 60 копійок) на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м.Києві (м.Київ), 22030106; код ЄДРПОУ 37993783; МФО 899998; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код КДБ: 22030106.
Штраф підлягає сплаті на рахунок UA748999980313010106000010734 отримувач: ГУК у Київській обл. 21081100; код ЄДРПОУ 37955989; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); найменування коду КДБ: адміністративний штраф, не пізніше п`ятнадцяти днів з дня винесення постанови, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу та/або судового збору та ненадання суду підтверджуючих документів про їх сплату у вказані строки, постанова буде звернута до примусового виконання. У порядку примусового виконання постанови законом передбачено стягнення штрафу у подвійному розмірі (ст. 308 КУпАП).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо скарги не було подано.
Суддя А.О. Залеська