Рішення № 13576644, 25.01.2011, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
25.01.2011
Номер справи
11/2148-10
Номер документу
13576644
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"25" січня 2011 р.

Справа № 11/2148-10

За позовом товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства „Нібулон”, м. Миколаїв

до Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Хмельницький

про визнання недійсним та скасування рішення адміністративної колегії Хмельницького територіального відділення Антимонопольного комітету України № 88-рш від 01.10.2010 року

за зустрічним позовом Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Хмельницький

до товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства „Нібулон”, м. Миколаїв

про стягнення не сплаченого у добровільному порядку штрафу у розмірі 1000 грн.

Суддя Д.І. Радченя

Представники сторін:

від позивача (за первісним позовом): Мусійчук Н. Ю. за дов. №503 від 19.07.2010 р.;

від відповідача (за первісним позовом): Степанова І. Ю. за дов. №5 від 01.03.2010р.

Рішення приймається 25.01.2011р., так як в судовому засіданні 11.01.2011р. оголошувалась перерва.

В судовому засіданні 25.01.2011р. оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

В судовому засіданні 11.01.2011р. представником позивача уточнено назву відповідача, в результаті чого відповідачем у справі слід вважати Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, м. Хмельницький.

Суть спору:

Позивач за первісним позовом (надалі Позивач) звернувся до суду з позовом в якому просить визнати недійсним рішення адміністративної колегії Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №88-рш від 01.10.2010р. у справі № 03-12/42-10 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу" щодо накладення штрафу на товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство „Нібулон” в розмірі 1000 грн.

Зазначає, що згідно оспорюваного рішення визнано, що дії ТОВ СП „Нібулон”, які полягають у неподанні інформації на вимогу відділення від 19.03.2009р. №03-21/16-1244 у встановлені в.о. голови відділення строки (до 06 жовтня 2010р.) є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 13 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції". Зазначає, що вказаним рішенням неправомірно накладено штраф на товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство „Нібулон” в розмірі 1000 грн.

В підтвердження своєї позиції зазначає, що рішення територіального відділення Антимонопольного комітету України №88-рш від 01.10.2010р. у справі № 03-12/42-10 є необґрунтованим, прийнятим при неповному з'ясуванні обставин, що мають значення для справи, тобто, таким що підлягає скасуванню господарським судом згідно ч.1 ст. 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції".

Підставами для скасування визначає те, що:

- територіальним відділенням Антимонопольного комітету України у своїй вимозі від 19.03.2009р. №03-21/16-1244 строк надання інформації суб'єктом опитування - позивачем був неприпустимо, необґрунтовано скорочений у порівнянні з встановленим вищестоящим органом строком.

- відповідно до ч.2 п./п.4 п.2 Положення про територіальне відділення Антимонопольного комітету України, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 23.02.2001р. №32-р "свої завдання відділення (територіальне відділення) здійснює у відповідному регіоні". А отже, вимога Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про надання вищевказаної інформації по підприємству в цілому взагалі не входить до компетенції цього органу, оскільки місцезнаходженням ТОВ СП „Нібулон” є м. Миколаїв.

В судових засіданнях представник позивача підтримує позовні вимоги посилаючись на доводи викладені в позовній заяві та письмових поясненнях по справі.

Відповідач за первісним позовом (надалі Відповідач) у письмовому відзиві на позов та повноважний представник в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує.

З приводу заявлених позивачем доводів пояснює, що вони не спростовують факти вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції з наступних підстав.

Вимога від 19 березня 2009 року №03-21/16-1244 Відділенням була направлення на адресу ТОВ СП "Нібулон" на виконання доручення Антимонопольного комітету України від 5 березня 2009 року №13-02/108 та на підставі статей 7. 17. 22і Закону України "Про Антимонопольний комітет України". Також зазначає, що інформацію необхідно було надати лише по філії "Смотрич" ТОВ СП "Нібулон", яка розташована за адресою с. Кам'янка, Кам'янець-Подільський район. Хмельницької області.

Щодо терміну виконання, останні зазначають, що він встановлений відділенням до 6 жовтня 2009 року щодо інформації, яку необхідно було надати за III квартал 2009 року. Отже, у ТОВ СП "Нібулон" була змога підготовити відповідь на вимогу відділення від 19 березня 2009 року №03-21/16-1244 протягом звітного періоду. Повідомляє, що попередня інформація за вимогою від 19 березня 2009 року №03-21/16-1244 була надана ТОВ СП "Нібулон" вчасно, без зауважень щодо строків подачі та правомірності вимоги.

Крім того, зазначає, що Товариство не зверталось до відділення із клопотанням про подовження терміну надання інформації на вимогу голови відділення.

Повідомляє, що у відповідь на подання з попередніми висновками у справі №03-1242-10 від 09 вересня 2010 року Товариство повідомило Відділення, що порушення законодавства про захист економічної конкуренції визнали і звернулись з клопотанням не застосовувати штрафних санкції і на підставі частини 3 статті 46 Закону України "Про захист економічної конкуренції" надати Товариству рекомендації та закрити зазначену справу. Будь-яких зауважень чи заперечень по результатам розгляду справи ТОВ СП "Нібулон" не надало.

Відповідачем –Хмельницьким обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету подано зустрічний позов до товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства „Нібулон” про стягнення 1000 грн. штрафу, який ухвалою суду від 20.12.2010р. було прийнято для спільного розгляду із первісним позовом по справі №11/2148-10.

У позові вказує на те, що рішенням адміністративної колегії Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №88-рш від 01.10.2010р. у справі №03-12/42-10 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу" визнано дії товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства „Нібулон”, які полягають у неподанні інформації на вимогу відділення від 19 березня 2009 року №03-21/16-1244 у встановлені головою територіального відділення строки (до 06 жовтня 2010р.) порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 13 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді неподання інформації територіальному відділенню у встановлені головою територіального відділення строки та відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" накладено штраф у розмірі 1000 грн. У визначений ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" строк ТОВ СП "Нібулон" штраф не сплатив. Зустрічний позов обґрунтовує доводами викладеними в відзиві на первісний позов.

Позивач проти зустрічного позову заперечує, обґрунтовуючи свою позицію доводами викладеними в позовній заяві.

Окремо зазначає, що відповідно до п.5 ст.56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" від 11.01.2001р. № 2210 (зі змінами та доповненнями), за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.

Враховуючи це та з метою недопущення нарахування пені, повідомив, що позивач (за первісним позовом) в добровільному порядку сплатив суму штрафу в розмірі 1000,00 грн. та пеню в розмірі 118,00 грн. На підтвердження сплати останнім надано копію платіжного доручення №72658 від 20.12.2010р.

Розглядом матеріалів справи встановлено:

Розпорядженням адміністративної колегії Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 16.04.2010 розпочато розгляд справи №03-12/42-10 відносно товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства „Нібулон”, м. Миколаїв за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 13 статті 50, Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді неподання інформації територіальному відділенню у встановлені головою територіального відділення строки.

Розглянувши матеріали справи, подання з попередніми висновками у справі №03-12/42-10 від 09.09.2010р. №16/190-п, адміністративна колегія Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийняла рішення від 01.10.2010р. №88-рш "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу" , відповідно до якого:

Визнано, дії товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства „Нібулон” (Каботажний спуск, 1, м. Миколаїв, 54002 ), які полягають у неподанні інформації на вимогу відділення від 19 березня 2009 року №03-21/16-1244 у встановлені в. о. голови відділення строки (до 06 жовтня 2010р.) порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 13 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді неподання інформації територіальному відділенню у встановлені головою територіального відділення строки.

За вчинене порушення відповідно до абзацу четвертого частини другої статті 52 Закону України „Про захист економічної конкуренції" накладено штраф на товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство „Нібулон” у розмірі 1000,00грн.

Даним рішенням зафіксовано, що в ході збору та аналізу доказів у справі територіальним відділенням Антимонопольного комітету встановлено, що з метою здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на товарному ринку надання послуг з приймання, первинної обробки, зберігання зерна та на виконання доручення Антимонопольного комітету України від 5 березня 2009 року №13-02/308 на підставі статей 7, 17, 221 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", Положення про територіальне відділення Антимонопольного комітету України, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 23 лютого 2001 року №32-р., відділенням направлено вимогу від 19 березня 2009 року №03-21/16-1244 філії "Смотрич" ТОВ СП „Нібулон”. Товариству необхідно було надати за кожний звітний період у строк до: 06 липня 2009 року. 06 жовтня 2009 року. 06 січня 2010 року наступну інформацію:

- показники фінансово-господарської діяльності підприємства (таблиця 1);

- щодо власників зерна, які користуються (користувалися) послугами зернових складів (таблиця 2);

- про вартість послуг із зберігання зерна (таблиця 3).

У вимозі було наголошено, що неподання інформації, подання інформації в неповному обсязі територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою Відділення строки або подання недостовірної інформації є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого статтею 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", відповідальність за яке передбачена статтею 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції".

За повідомленням Хмельницької дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку „Укрпошта" від 11.01.2010 року №07-40 рекомендований лист на адресу ТОВ СП „Нібулон” був вручений 23.03.2009р. представнику Товариства (уповноваженій за отримання пошти) Тиминскій О.В.

На вимогу Відділення від 19.03.2009 року №03-21/16-1244 товариство, листом від 03.07.2009 року вих. №5685-1/02-27 ТОВ СП „Нібулон” було надано інформацію щодо наданих послуг із зберігання зерна за ІІ квартал 2009 року.

Проте, інформація за ІІІ квартал 2009 року у встановлений термін, до 06 жовтня 2009 року, на адресу відділення не надійшла.

Лише 13.10.2009 року ТОВ СП „Нібулон” надало інформацію вих. №9540/01-10 факсимільним зв'язком.

Вказане є підтвердженням отримання згаданої вимоги та обізнаністю ТОВ СП „Нібулон” із її змістом.

З приводу неподання інформації у встановлений головою Відділення строк на вимогу від 19 березня 2009 року №03-21/16-1244 Товариство листом від 07 травня 2010 року №5245/25 повідомило, що вимога відділення не відповідає вимогам пункту 8 статті 19 Господарського кодексу України, а саме в тому, що відділення зобов'язує суб'єкта господарювання подавати інформацію, що не передбачена чинним законодавства та змушує товариство дублювати однакову інформацію відразу до кількох різних органів Антимонопольного комітету України. Зазначає, що термін виконання вимоги, встановлений відділенням невиправдано короткий та недостатнім для обробки дуже об'ємної інформації за значний період часу.

Такі пояснення ТОВ СП „Нібулон” на думку адміністративної колегії Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України не спростовують факти вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а тому дослідивши наявні матеріали, оцінивши їх в сукупності, дії ТОВ СП „Нібулон” у вигляді неподання інформації територіальному відділенню у встановлені головою територіального відділення строки визнано, як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 13 статті 50, Закону України "Про захист економічної конкуренції".

У відповідь на подання з попередніми висновками у справі №03-1242-10 від 09 вересня 2010 року ТОВ СП „Нібулон” повідомило Відділення, що порушення законодавства про захист економічної конкуренції визнали і звернулись з клопотанням не застосовувати штрафних санкції і на підставі частини 3 статті 46 Закону України "Про захист економічної конкуренції" надати товариству рекомендації та закрити зазначену справу. Будь-яких зауважень чи заперечень по результатам розгляду справи ТОВ СП „Нібулон” не надало.

З врахуванням того, що вимога відділення від 19 березня 2009 року №03-21/16-1244 була надіслана з метою здійснення державного контролю за додержанням законодавства про захист економічної конкуренції на товарному ринку надання послуг з приймання, первинної обробки та зберігання зерна та на виконання доручення Антимонопольного комітету України від 5 березня 2009 року №13-02/108, а неподання інформації ТОВ СП „Нібулон” у встановлений головою відділення строк на вимогу від 19 березня 2009 року №03-21/16-1244 не дало можливості відділенню у повному обсязі здійснити державний контроль за додержанням законодавства про захист економічної конкуренції на ТОВ СП „Нібулон” рішенням від 01.10.2010р. №88-рш накладено штраф у розмірі 1000,00 грн.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням адміністративної колегії Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 01.10.2010р. №88-рш по справі №03-12/42-10 про накладення 1000 грн. штрафу, ТОВ СП „Нібулон” звернулось до суду з позовом про визнання його недійсним.

Хмельницьким обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України подано зустрічний позов про стягнення із ТОВ СП „Нібулон” 1000 гривень штрафу застосованих згідно оскаржуваного рішення.

Досліджуючи надані докази, аналізуючи міркування та заперечення сторін, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне:

Положеннями статті 3 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" N 3659-XII від 26 листопада 1993 року (із змінами та доповненнями) визначено, що основним завданням Антимонопольного комітету України є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції; контроль за концентрацією, узгодженими діями суб'єктів господарювання та регулюванням цін (тарифів) на товари, що виробляються (реалізуються) суб'єктами природних монополій; сприяння розвитку добросовісної конкуренції; здійснення контролю щодо створення конкурентного середовища та захисту конкуренції у сфері державних закупівель.

Відповідно до статті 22 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" розпорядження, рішення та вимоги органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимоги уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення в межах їх компетенції є обов'язковими для виконання у визначені ними строки, якщо інше не передбачено законом. Їх невиконання тягне за собою передбачену законом відповідальність.

У відповідності до ст.22-1 вищевказаного Закону суб'єкти господарювання, об'єднання, органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю, інші юридичні особи, їх структурні підрозділи, філії, представництва, їх посадові особи та працівники, фізичні особи зобов'язані на вимогу органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення подавати документи, предмети чи інші носії інформації, пояснення, іншу інформацію, в тому числі з обмеженим доступом та банківську таємницю, необхідну для виконання Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції.

Документи, статистична та інша інформація, необхідні для виконання завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції, надаються на вимогу органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення безкоштовно. Вимоги органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України можуть передбачати як одноразове, так і періодичне надання інформації.

Як вбачається з матеріалів справи, Хмельницьким територіальним відділенням Антимонопольного комітету на адресу філії "Смотрич" ТОВ СП „Нібулон” направлено вимогу від 19 березня 2009 року №03-21/16-1244 про надання інформації у встановлений строк - до 06 липня 2009 року, 06 жовтня 2009 року, 06 січня 2010 року. При цьому наголошено, що неподання інформації, подання інформації в неповному обсязі, у встановлені строки або подання недостовірної інформації є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

За повідомленням Хмельницької дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку „Укрпошта" від 11.01.2010 року №07-40 рекомендований лист на адресу ТОВ СП „Нібулон” був вручений 23.03.2009р. представнику Товариства (уповноваженій за отримання пошти) Тиминскій.

Проте, інформація за ІІІ квартал 2009 року у встановлений термін, до 06 жовтня 2009 року, на адресу відділення не надійшла.

Лише 13.10.2009 року ТОВ СП „Нібулон” надало інформацію вих. №9540/01-10 факсимільним зв'язком.

В статті 50 Закону України №2210 "Про захист економічної конкуренції" надано перелік порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Серед порушень пунктом 13 даної статті передбачено - неподання інформації Антимонопольному комітету України, його територіальному відділенню у встановлені органами Антимонопольного комітету України, головою його територіального відділення чи нормативно-правовими актами строки.

За таких обставин, з аналізу матеріалів справи вбачається, що Позивачем було допущено порушення законодавства про захист економічної конкуренції визначене п.13 ст.50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", яке полягає у неподанні інформації на вимогу відділення від 19 березня 2009 року №03-21/16-1244 у встановлені головою територіального відділення строки.

Щодо посилань Відповідача на неможливість надання витребуваної інформації у зв'язку з визначеним коротким строком та великим об'ємом інформації, судом враховується, що Відповідач не звертався до відділення Антимонопольного комітету з клопотанням про продовження встановленого строку для подання витребуваної інформації.

З приводу тверджень позивача, що вимога Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про надання вищевказаної інформації по підприємству в цілому взагалі не входить до компетенції цього органу, оскільки місцезнаходженням ТОВ СП „Нібулон” є м. Миколаїв, то вони до уваги не приймаються з огляду на надання товариством інформації по вказаній вимозі у попередні періоди, відсутність звернення до Хмельницького обласного територіального відділення з клопотанням про роз'яснення змісту вимоги щодо об'єму інформації та поясненнями представників відповідача, що вимога стосувалась інформації по показникам філії "Смотрич" ТОВ СП "Нібулон" яка знаходиться в межах компетенції Хмельницького обласного територіального відділення (с. Кам'янка, Кам'янець-Подільський район 32300). Так згідно інформацій від 03.04.09р. №2622/1-5-1, від 03.07.09р. №5685-1/02-27 та від 03.010.09р. №9540/01-10 вони надані товариством лише відносно показників філії "Смотрич" ТОВ СП "Нібулон" яка знаходиться в межах компетенції Хмельницького обласного територіального відділення. Окрім того судом враховано, що листом від 23.09.2010р. ТОВ СП "Нібулон" визнало порушення законодавства щодо своєчасності надання відповіді на вимогу від 19 березня 2009 року №03-21/16-1244 та звернулось до територіального відділення Антимонопольного комітету України з клопотанням про незастосування до останнього відповідальності, передбаченої п. 13 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції".

Судом також враховано, що відповідно до пункту 5 статті 17 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", голова територіального відділення має повноваження в передбачених законом випадках в межах своєї компетенції, вимагати від суб'єктів господарювання інформацію, в тому числі з обмеженим доступом.

Як вбачається з приписів ст. ст. 18, 41 ГК України антимонопольно-конкурентне законодавство складається з ГК України, Закону "Про Антимонопольний комітет України", інших законодавчих актів. До таких актів зокрема відноситься Закон України "Про захист економічної конкуренції".

Як зазначалось вище, абзацом четвертим ч. 2 ст. 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" за порушення, визначені п. 13 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено накладення штрафу.

У відповідності до ст. 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" органи Антимонопольного комітету України накладають штрафи на суб'єктів господарювання, зокрема за порушення передбачене п.13 ст. 50 цього Закону у розмірі до одного відсотка доходу (виручки) суб'єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітній рік, що передував року, в якому накладається штраф. Згідно звіту про фінансові результати за 2009р. ТОВ СП "Нібулон" доходи (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) склала 4852248,00 тис. грн.

Статтею 48 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що за результатами розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету України приймають рішення.

Враховуючи вищевикладені обставини, зазначені законодавчі норми, відповідачем правомірно прийнято спірне рішення, підстави для визнання його недійсним відсутні, тому в задоволенні первісного позову необхідно відмовити.

Згідно ст. 56 ( п.п.2,3.7) Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу. У разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку.

У відповідності до ст. 25 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" з метою захисту інтересів держави, споживачів та суб'єктів господарювання Антимонопольний комітет України, територіальні відділення Антимонопольного комітету України у зв'язку з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції органами влади, юридичними чи фізичними особами мають право подавати заяви, позови, скарги до суду, в тому числі про стягнення не сплачених у добровільному порядку штрафів та пені.

Хмельницьким територіальним відділенням Антимонопольного комітету подано зустрічний позов про стягнення 1000 грн. штрафу накладеного згідно спірного рішення.

Враховуючи вищенаведені обставини, матеріали справи, відмову в задоволенні первісного позову та приписи ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", ст. 25 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" зустрічні позовні вимоги про стягнення 1000 грн. штрафу обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягає задоволенню.

Проте оскільки відповідачем сплачено суму штрафу 20.12.2010р., тобто після звернення позивача до суду із позовною заявою (17.12.2010р.), провадження у справі щодо стягнення 1000,00 грн. штрафу слід припинити згідно п.1-1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України у зв’язку з відсутністю предмету спору.

Разом з цим, з врахуванням того, що спір по зустрічному позову виник з вини відповідача (за зустрічним позовом), то на нього належить покласти державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відповідно до ст.49 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. ст. 1, 12, 33, 44, 49, п. 1.1. ст. 80, ст. ст. 82, 83, 84, 85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, Суд –

В и р і ш и в:

У позові товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства „Нібулон”, м. Миколаїв до Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Хмельницький про визнання недійсним та скасування рішення адміністративної колегії Хмельницького територіального відділення Антимонопольного комітету України № 88-рш від 01.10.2010 року про накладення штрафу у розмірі 1000 грн. відмовити.

Провадження по справі за зустрічним позовом Хмельницького обласного територіального відділенням Антимонопольного комітету до товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства „Нібулон” про стягнення 1000 грн. штрафу припинити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства „Нібулон” (Каботажний спуск, 1, м. Миколаїв, Миколаївська область, код 14291113) в дохід Державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095, МФО 815013, на рахунок 31112095700002, отримувач коштів - УДК у м. Хмельницькому, код 23565225, банк отримувала - ГУ ДКУ у Хмельницькій області державне мито в розмірі 102,00 грн. (сто дві гривні 00коп.) та на рахунок 31211264700002, одержувач УДК у м. Хмельницькому, МФО 815013, банк одержувача ГУДКУ у Хмельницькій області, ОКРО 23565225, код бюджетної класифікації доходів 22050003, за символом звітності 264 витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 236,00 грн. (двісті тридцять шість гривень 00 коп.).

Видати наказ.

Суддя Д.І. Радченя

Повний текст рішення виготовлено та підписано

суддею відповідно до ст. 85 ГПК України 28.01. 2011 року.

Віддрук: 3 прим.

1. до справи

2. позивачу

3. відповідачу