Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 січня 2011 р. № 2а-7974/10/1370
о 17 год., 37 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.
секретар судового засідання Черній Ю.Л.
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова, представник Матюшко Х.Ю. (довіреність № 180/10-0 від 18.06.2010 року)
доОСОБА_2, представник не з'явився
простягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 24960,00 грн.
В С Т А Н О В И В:
Позивач Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 24960,00 грн.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що на імя відповідача ОСОБА_2 здійснено першу реєстрацію автомобіля марки LDV CONVOY 1999 року випуску та згідно Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»повинен був сплатити податок з власників транспортних засобів до бюджету Галицького району м. Львова в сумі 24960,00 грн. Доказів про зарахування вказаного податку в доход державного бюджету відповідачем не надано, що є підставою його стягнення податковим органом в примусовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила позов задоволити повністю з підстав зазначених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання явку повноважного представника не забезпечив, причини неявки не повідомив. Від відповідача поштова кореспонденція поверталась по причині за закінченням терміну зберігання.
Згідно ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином
Безпосередньо, всебічно, повно та обєктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив наступні обставини:
Згідно листа управління Державтоінспекції Львівського ВРЕР № 9/2074 від 31.08.2010 року, 29.09.2010 року здійснена перша реєстрація автомобіля марки LDV CONVOY (1999 року випуску) на імя ОСОБА_2.
Згідно Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів під час здійснення першої реєстрації транспортних засобів в Україні, сума податку, що підлягає сплаті, становить 24960,00 грн. на рік (обєм двигуна - 2496 куб. см., ставка податку 1000 грн. за 100 куб. см., 1000 х 2496 / 100 = 24960,00 грн.).
ДПІ у Галицькому районі м. Львова направила на адресу ОСОБА_2 виклики від 24.06.2010 року за № 10307/17-119 та від 13.07.2010 року за № 11317/17-119 щодо сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Згідно довідки ДПІ у Галицькому районі м. Львова № 12572/17-120 від 04.08.2010 року податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 24960,00 грн. відповідачем не сплачено.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991р., № 1251-XII зі змінами і доповненнями, Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11.12.1991 року за № 1963-XII зі змінами і доповненнями, Бюджетним кодексом України від 21.06.2001 року за № 2542-ІІI зі змінами і доповненнями, внесеними, КАС України.
Згідно до ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування»в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Згідно ст. 14 цього ж Закону до загальнодержавних належать, зокрема, такі податки і збори (обов'язкові платежі), як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Згідно ст. 20 цього ж Закону контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього ж Закону є об'єктами оподаткування.
Згідно ст. 2 цього ж Закону, об'єктами оподаткування є, зокрема, автомобілі вантажні - код 8704.
Згідно ст. 3 цього ж Закону, перша реєстрація в Україні - це реєстрація транспортного засобу в Україні, яка здійснюється уповноваженими державними органами України вперше щодо цього транспортного засобу.
Згідно ч. 1 ст. 5 цього ж Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрації, перереєстрації транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Згідно ч. 6 ст. 5 цього ж Закону фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.
Згідно ч. 5 ст. 6 цього ж Закону, сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, обчислюється за ставками, визначеними у статті 3 цього ж Закону.
Згідно ст. 7 цього ж Закону у разі приховування (заниження) об'єктів оподаткування з власників транспортних засобів стягуються сума несплаченого податку, а також пеня або штраф у порядку, передбаченому законом.
Згідно ст. 50 Бюджетного кодексу України, органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства. Податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок Державного бюджету України і не можуть
акумулюватися на рахунках органів стягнення. Податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в України»в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції - подають до судів позови до громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Податок з власників наземних транспортних засобів сплачується фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів на спеціальні рахунки - перед проведенням першої реєстрації в Україні. Перша реєстрація транспортного засобу на імя відповідача здійснена 29.09.2009 року. Оскільки на імя відповідача здійснено першу реєстрацію транспортного засобу, відтак відповідач є платником податку з власників наземних транспортних засобів.
Сума податку з власників транспортних засобів, яка мала бути сплачена відповідачем до здійснення першої реєстрації до місцевого бюджету Галицького району м. Львова, не зарахована на єдиний казначейський рахунок державного бюджету, що підтверджується довідкою ДПІ у Галицькому районі м. Львова № 12572/17-120 від 04.08.2010 року. Відповідач належними та допустимими доказами не спростував вказане та не підтвердив виконання покладеного на нього обовязку із сплати податку.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобовязані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова підлягають задоволенню повністю.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 15 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до місцевого бюджету Галицького району м. Львова (ЗКПО 22389381, р/р 33210808700004, код платежу 12020200, ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 24960,00 грн.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 14.01.2011 року.
Суддя Гавдик З.В.