Постанова № 13574910, 01.11.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2010
Номер справи
2а-8322/10/1370
Номер документу
13574910
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 листопада 2010 р. № 2а-8322/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої cудді Потабенко В.А.

за участю секретаря Зановяк О.П.,

за участю представників сторін:

від позивача: Більо І.В., згідно довіреності,

від відповідача: не з'явилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Шевченківському районі м. Львова до Львівського комунального підприємства Фірма "Львівспецкомунтранс" про стягнення заборгованості,

встановив:

Державна податкова інспекція в Шевченківському районі м. Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з ЛКП Фірма "Львівспецкомунтранс" податковий борг в сумі 28150,87 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що ЛКП Фірма "Львівспецкомунтранс" станом на 21.08.2010 року має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 28150,87 грн., що складається з податку на додану вартість у сумі 5785,36 грн. (пеня 0,86 грн.) та земельного податок з юридичних осіб в сумі 22035,87 грн. (пеня 328,78 грн.).Відповідачу було направлено податкові вимоги, які не оскаржувалися. На даний час суми податків та штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до відповідача є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченими, тобто визнаються сумою податкового боргу. Крім цього податковим керуючим ДПІ в Шевченківському районі м. Львова складено акт опису активів, на які поширюється право податкової застави від 22.04.2010 року № 17, та проведено опис активів, на суму 520537,44 грн. Оскільки відповідачем не вживаються заходи щодо погашення заборгованості, позивач змушений звернутись до суду.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, просила позов задовольнити.

Відповідач явку в судове засідання свого представника не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи. Подав до суду клопотання про відкладення розгляду справи, в підтвердження якого не надав жодних документів.

Відтак, суд вважає, що в матеріалах адміністративної справи достатньо доказів, для розгляду справи у відсутності відповідача, на підставі ст. 71 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, оглянувши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Львівське комунальне підприємство Фірма "Львівспецкомунтранс" взято на облік платника податків 28.10.1998 року за № 00700976, що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою позивача від 17.06.2010 року № 123/29-011. Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб-підприємців та фізичних осіб-підприємців, відповідачу присвоєно ідентифікаційний код № 03348465. ЛКП Фірма "Львівспецкомунтранс" зареєстрована за адресою: 79019, Львівська область, м. Львів, вул. Жовківська, 18.

На підставі акта про результати перевірки ЛКП Фірма "Львівспецкомунтранс" вимог п.п 5.3.1 п. 5 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 864/161/15-2/0334846 від 23.06.2010 року, ДПІ в Шевченківському районі м. Львова винесла податкове повідомлення-рішення № 0003371630/0/15043 від 29.06.2010 року за платежем податок на додану вартість, яким застосувало до позивача штрафні (фінансові) санкції за порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 2418,71 грн. (20%) та № 0003381630/0/15043 року за платежем податок на додану вартість, яким застосувало до позивача штрафні (фінансові) санкції за порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 2178,3 грн. (10%).

Крім того, на підставі акта про результати перевірки ЛКП Фірма "Львівспецкомунтранс" вимог п.п 5.3.1 п. 5 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 174/15-3 від 29.04.2010 року, ДПІ в Шевченківському районі м. Львова винесла податкове повідомлення-рішення № 0002101520/0/10590 від 29.04.2010 року за платежем земельний податок з юридичних осіб, яким застосувало до позивача штрафні (фінансові) санкції за порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 904,67 грн. (10%).

Вказані податкові повідомлення - рішення були скеровані ЛКП Фірма "Львівспецкомунтранс", про що свідчать долучені позивачем до матеріалів справи копії повідомлень про вручення відповідачу.

Крім того, відповідно до самостійно поданої декларації з податку на додану вартість за липень 2010 року, позивачу належало сплатити 2299,00 грн.

Крім того, відповідно до самостійно поданого податкового розрахунку земельного податку за 2010 рік, позивачу належало сплатити 108681,32 грн.

Згідно п. п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ДПІ в Шевченківському районі м. Львова виставило відповідачу податкові вимоги:

-І податкова вимога № 1/238 від 09.03.2010 року на суму 26648,95 грн.;

-ІІ податкова вимога № 2/358 від 27.04.2010 року на суму 29195,13 грн.

Зі слів представника позивача ні вказані податкові повідомлення-рішення, ні податкові вимоги оскаржені не були.

Згідно довідки ДПІ в Шевченківському районі м. Львова № 19831/19-020 від 21.08.2010 року, яка знаходиться в матеріалах справи, податкова заборгованість ЛКП Фірмою "Львівспецкомунтранс" перед бюджетом станом на 21.08.2010 року становить 28150,87 грн.

Згідно норм Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ, з наступними змінами та доповненнями, платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.

Відповідно до п. 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями (надалі Закон № 2181-ІІІ), податковий борг податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Відповідно до п.5.1. статті 5 Закону № 2181-ІІІ, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до п.п 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до цього закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь-яке інше рішення, що не суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення. Остаточне рішення вищого (центрального) контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону № 2181-ІІІ, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до преамбули Закону № 2181-ІІІ, цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п. 1.12 ст. 1 вищевказаного Закону, контролюючий орган державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю і повнотою нарахування податків і зборів (обовязкових платежів) та погашенням податкових зобовязань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обовязкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.

Окрім цього, відповідно до п. п. 2.1.1. п. 2. 1. ст. 2 Закону № 2181-ІІІ, контролюючими органами, зокрема, є митні органи - стосовно акцизного збору та податку на додану вартість (з урахуванням випадків, коли законом обов'язок з їх стягнення або контролю покладається на податкові органи), ввізного та вивізного мита, інших податків і зборів (обов'язкових платежів), які відповідно до законів справляються при ввезенні (пересиланні) товарів і предметів на митну територію України або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ, активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.

У будь-яких інших випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обовязковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обовязкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Усупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків ЛМК Фірма "Львівспецкомунтранс" не вжив жодних заходів для погашення податкового зобовязання.

Згідно довідки ДПІ в Шевченківському районі м. Львова № 19831/19-020 від 21.08.2010 року, яка знаходиться в матеріалах справи, податкова заборгованість ЛКП Фірма "Львівспецкомунтранс" перед бюджетом станом на 21.08.2010 року становить 28150,87 грн.

На даний час вказані суми податкових зобов'язань в розмірі 28150,87 грн. є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченими, тобто визнаються сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у термін), а, відтак, підлягають стягненню в примусовому порядку.

Враховуючи все вищеперераховане, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до ст. 94 КАС України.

На підставі ст.ст. 1, 3, 5, 6, 11 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21 грудня 2000 року, із змінами і доповненнями, та керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 86, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити повністю.

Стягнути з Львівського комунального підприємства Фірма "Львівспецкомунтранс", код ЄДРПОУ 03348465, до бюджету суму податкової заборгованості в розмірі 28150 (три тисячі пятсот сімдесят) грн. 87 коп.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлений 06.11.2010 року.

Суддя Потабенко В.А.