Постанова № 13574888, 10.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2010
Номер справи
2а-6674/09/1370
Номер документу
13574888
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 червня 2010 р. № 2а-6674/09/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Хоми О.П.,

при секретарі Янчак П.О.,

з участю представників: позивача Горбунова В.Ю., представника відповідача Кріля А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства «Стратос Захід»до т.в.о. начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області Луцини Т.С. про визнання рішення протиправним,

в с т а н о в и в :

Дочірнє підприємство «Стратос Захід»звернулося в суд з вказаним позовом з вимогою визнати протиправною та скасувати постанову територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області № 065948 від 06.10.2009 року про застосування до підприємства фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 1700 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що відсутні передбачені Законом України «Про автомобільний транспорт»підстави для застосування до підприємства фінансових санкцій, оскільки воно не здійснює і не здійснювало надання послуг з перевезення вантажу. 30.09.2009 року ДП «Стратос Захід» здійснювало вантажні перевезення для власних потреб власним автотранспортом поставку власного вантажу іншому субєкту господарювання, що відповідно до ч.4 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»не передбачає наявність ліцензійної картки. Крім цього, посадовими особами відповідача перевірка була проведена з порушеннями Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.11.2006 року № 1567.

Представники позивача Горбунов В.Ю. та Струналь І.В. в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з мотивів, викладених у позовній заяві. Пояснили, що 30.09.2009 року ДП «Стратос Захід» на належному підприємству автомобілі марки ГАЗ 33104318, д.н.з. НОМЕР_2 на підставі видаткової накладної № РН-00730/1 здійснювало доставку належного йому товару фізичній особі-підприємцю ОСОБА_6 Під час перевірки 30.09.2009 року державними інспекторами не предявлялись жодні документи, акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт не складався, тому постанова про застосування до підприємства фінансових санкцій за порушення ним вимог абз. 3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»про необхідність ліцензії на надання послуг з вантажних перевезень є незаконною. Оскільки під час зупинки автомобіля перевіряючими особами не предявлялись службові посвідчення та завдання на перевірку, під час телефонної розмови з водієм заборонили йому підписувати будь-які документи.

Представник відповідача Кріль А.Ю. позову не визнав та пояснив, що за результатами розгляду акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 30.09.2009 року № 176551 до позивача постановою № 065948 від 06.10.2009 року застосовано фінансові санкції за порушення ним абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»в розмірі 1700 грн. Вважає постанову законною, оскільки державними інспекторами 30.09.2009 року під час проведення перевірки автомобіля марки ГАЗ 33104318, д.н.з. НОМЕР_2 було виявлено, що на підставі видаткової накладної № ПП-002113 від 30.09.2009 року позивач перевозив без ліцензії продукти харчування з м. Дрогобич до м. Турки, які йому не належать. Державними інспекторами перевірка була проведена з дотриманням вимог чинного законодавства, складено акт за наслідками перевірки, від підпису якого водій відмовився. Просив у задоволенні позову відмовити.

Свідок ОСОБА_7,експедитор ДП «Стратос Захід», показав, що на ділянці дороги між м. Самбір та м. Старий Самбір, працівники ДАІ зупинили належний підприємству автомобіль марки ГАЗ 33104318, д.н.з. НОМЕР_2, керований водієм ОСОБА_8, який перевозив товар. Обставин проведення перевірки не зміг пояснити, оскільки перебував в кабіні автомобіля, до перевіряючих виходив водій. Підтвердив, що директор підприємства телефоном заборонив водію підписувати будь-які документи.

Свідок ОСОБА_9 в судовому засіданні показав, що 30.09.2009 року за наслідками проведеної перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт належного ДП «Стратос Захід»автомобіля марки ГАЗ 33104318, д.н.з. НОМЕР_2 особисто склав акт № 176551, до якого вніс відомості на підставі предявлених водієм ОСОБА_8 документів та від підпису якого останній відмовився, одержавши заборону від директора. Перевірка проводилась на підставі завдання на перевірку № 080161 від 25.09.2009 року разом з працівниками ДАІ, які і зупинили вказаний автомобіль, оскільки державні інспектори ГДІ таким правом не наділені. Заперечив факт непредявлення службового посвідчення.

Суд, заслухавши думку сторін, зясувавши обставини, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Частина 2 статті 19 Конституції України закріпила обовязок органів державної влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконання ними ліцензійних умов відповідно до статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»№ 2344-ІІІ від 05.04.2001 року (з наступними змінами і доповненнями) здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Органами державного контролю на автомобільному транспорті відповідно до п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ № 1567 від 08.11.2006 року, є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, які відповідно до ч.4 ст. 60 Закону України № 2344-ІІІ від 05.04.2001 року «Про автомобільний транспорт»уповноважені застосовувати до порушників законодавства України у даній сфері адміністративно-господарські санкції.

Процедура здійснення державного контролю у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконання ними ліцензійних умов, а також процедура здійснення державного нагляду за забезпеченням такими субєктами господарювання безпеки автомобільних перевезень визначається Порядом здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ № 1567 від 08.11.2006 року.

Позивач Дочірнє підприємство «Стратос Захід»зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності юридична особа за ідентифікаційним кодом 33810570.

Державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області під час перевірки 30.09.2009 року автотранспортного засобу марки ГАЗ 33104318, д.н.з. НОМЕР_2, що належить ДП «Стратос Захід» на підставі видаткової накладної № ПП-002113 від 30.09.2009 року встановлено перевезення товару, належного ПП ОСОБА_10

По даному факту складено акт перевірки № 176551 від 30.09.2009 року та встановлено порушення вимог абз.3 п.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг по перевезенню вантажів без ліцензійної картки на надання таких послуг.

Позивач заперечив наявність вказаної у акті № 176551 видаткової накладної, стверджуючи, що вказані відомості в акт були внесені державним інспектором безпідставно.

Суд не бере до уваги такі твердження позивача, оскільки інші відомості акту ним не заперечуються та відповідають фактичним обставинам справи.

Крім цього, заборона керівництвом ДП «Стратос Захід»підписувати складений державними інспекторами акт позбавила водія можливості висловити свої зауваження як щодо процедури проведення перевірки, так і щодо відомостей, внесених до цього акту.

Судом встановлено, що перевірка додержання ДП «Стратос Захід» 30.09.2009 року вимог законодавства про автомобільний транспорт проводилась на підставі завдання на перевірку № 080161 від 25.09.2009 року, результати перевірки оформлені актом № 176551 встановленої форми. Вказані документи належним чином зареєстровані та їх фотокопії знаходяться в матеріалах справи.

Постановою т.в.о. начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області про застосування фінансових санкцій № 065948 від 06 жовтня 2009 року на підставі акту № 176551 до відповідача ДП «Стратос Захід»застосовано фінансові санкції в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме, абз.3 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»: надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, передбачених ст. 48 цього закону (не оформлена ліцензія, ліцензійна картка).

Відповідно до ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Для водія такими документами є - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Судом встановлено, що ДП «Стратос Захід» немає ліцензійної картки на надання послуг з вантажного перевезення.

Доводи позивача щодо порушень з боку державних інспекторів територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області під час проведення перевірки 30.09.2009 року не відповідають фактичним обставинам справи та спростовуються зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені ) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повно важення надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши оскаржену позивачем постанову про застосування фінансових санкцій № 065948 від 06 жовтня 2009 року, суд прийшов до висновку, що така прийнята з дотриманням вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» та передбачених ст. 2 КАС України принципів.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами та іншими нормативними актами України, постанова про застосування фінансових санкцій № 065948 від 06 жовтня 2009 року винесена правомірно, тому позов є безпідставним.

Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

У задоволенні позову Дочірнього підприємства «Стратос Захід» до т.в.о. начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області Луцини Т.С. про визнання рішення протиправним відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 14 червня 2010 року.

Суддя Хома О.П.