Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи до іншого суду
13 квітня 2026 рокусправа № 380/6506/26
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кузан Р.І. перевіривши матеріали позовної ОСОБА_1 до Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про визнання протиправною та скасування постанови, -
в с т а н о в и в:
07.04.2026 до Львівського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, в якому позивач просить: визнати протиправним та скасувати Постанову Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про накладення штрафу від 18 березня 2026 року № 3Х/ЛВ/3648/025769/ПТ/ПС.
Завданням адміністративного судочинства, згідно зі статтею 2 КАС України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Статтею 20 КАС України розмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів. Так, частиною 1 цієї статті визначено адміністративні справи, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Частиною 2 вказаної статті передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Пунктом 1 частини 1 статті 20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності. Положення вказаної норми кореспондують вимогам частини 1 статті 286 КАС України, яка передбачає особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно з постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення № 3Х/ЛВ/3648/025769/ПТ/ПС від 18.03.2026, винесеної Головним державним інспектором відділу з питань праці південного напрямку управління інспекційної діяльності у Львівській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення ст. 188-6 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1360 гривень.
Таким чином, зважаючи на те, що предметом оскарження є рішення суб`єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, застосоване до позивача на підставі Кодексу України про адміністративні правопорушення, тому дана справа предметно не підсудна Львівському окружному адміністративному суду, а її розгляд належить до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного.
Наслідки недотримання правил предметної та територіальної підсудності Кодексом адміністративного судочинства України не розмежовано та врегульовані статтею 29 КАС України. Законодавцем визначено аналогічні підстави для передачі справи з одного адміністративного суду до іншого у разі недотримання правил і предметної, і територіальної підсудності.
Так, пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись наведеним вище, враховуючи те, що предметом оскарження є рішення суб`єкта владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності, суд приходять висновку, що адміністративна справа предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному та вважає за необхідне передати дану адміністративну справу на розгляд Галицькому районному суду м. Львова, як адміністративного суду.
Відповідно до ч. 8 ст. 29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Керуючись ст. ст. 19, 29, 248, 171, 248, 256, 293-295, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
адміністративну справу № 380/6506/26 за позовом ОСОБА_1 до Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про визнання протиправною та скасування постанови передати на розгляд Галицькому районному суду м. Львова як адміністративному суду.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Р.І.Кузан