ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.01.2008
Справа №2-29/934-2008
За поданням Джанкойської об’єднаної державної податкової інспекції в АР Крим ( м. Джанкой, вул. Дзержинського,30),
До Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Ізумрудний» (Джанкойський район, с. Ізумрудне, вул. Свободна, 33 ),
Про продовження терміну застосування адміністративного арешту активів
Суддя О.І. Башилашвілі
Секретар судового засідання Т.С. Готовкіна
ПРЕДСТАВНИКИ:
Від позивача – Казанцева З.Т., Попова С.В., Герасименко Н.А. – представники, довіреності у справі.
Від відповідача – Беляков В.С. – голова, Чурсіна Т.В. – представник, довіреність у справі.
Суть спору: Джанкойська об’єднана державна податкова інспекція в АР Крим звернулась до господарського суду АР Крим з поданням про продовження терміну повного адміністративного арешту активів Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Ізумрудний» на строк до 7296 годин (304 дня).
Вимоги мотивовані тим, що платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки при наявності законних підстав для її проведення, що є порушенням п.п. 9.1.2 «г» п.9.1 ст. 9 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Сільськогосподарський виробничий кооператив «Ізумрудний» у письмових запереченнях, проти подання заперечує, посилається на те, що дії ДПІ не відповідають закону, оскільки при підготовці проведення позапланової перевірки, посадовими особами ДПІ порушенні вимоги ст..ст. 6,8,9, 11-1 Закону України «Про державну податкову службу». СВК «Ізумрудний» не має податкового боргу. Відсутні підстави для продовження терміну адмінарешту.
Після вияснення усіх обставин справи, та перевірення доказів, суд перейшов до судових дебатів, та після закінчення яких, суд віддалявся для ухвалення рішення по даній справі до нарадчої кімнати.
Розглянувши матеріали справи, заслухав представників сторін, суд -
ВСТАНОВИВ:
Джанкойська ОДПІ у виконання постанови Залізничного районного суду м. Сімферополя від 26.12.07р. (справа № 4431/07), відповідно до: наказу ДПА в АР Крим від 22.01.08р. № 39 про направлення фахівців ДПА в АР Крим для проведення позапланової виїзної перевірки СВК "Ізумрудний", наказу Джанкойської ОДПІ від 23.01.08р. № 39 про забезпечення участі у проведенні позапланової виїзної перевірки СВК "Ізумрудний"; наказу Джанкойської ОДПІ від 24.01.08р. № 40 про ухвалення рішення на проведення позапланової виїзної перевірки СВК "Ізумрудний"; направлення ДОДПІ від 23.01.08р. № 40/3-1 до СВК "Ізумрудний"; та відповідно до ст. 11, ст. 11-1, ст. 11-2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-ХІІ (з змінами), здійснений вихід за юридичною адресою Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Ізумрудний" (ЄДРПОУ 30233709): АР Крим, с. Ізумрудне, вул.Свободна, 333. По юридичній адресі СВК "Ізумрудний" встановлено відсутність посадових осіб, про що складений Акт відсутності посадових осіб СВК "Ізумрудний" по юридичній адресі від 24.01.2008р.
Після встановлення відсутності посадових осіб СВК "Ізумрудний" за юридичною адресою, був здійснений вихід за фактичною адресою СВК "Ізумрудний": АР Крим, вул. Октябрська, 22.
Суд встановив, що Голова СВК "Ізумрудний" Беляков Валерій Сергійович був ознайомлений з копією Постанови Залізничного районного суду м. Сімферополя від 26.12.2007р. (справа № 4431/07), яка як підстава для проведення виїзної позапланової перевірки, була вручена разом з копією наказу Джанкойської ОДПІ від 24.01.2008р. і направленням №40/23-1 від 23.01.2008р. Джанкойської ОДПІ на проведення виїзної позапланової перевірки Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Ізумрудний», що підтверджується розпискою Голови Белякова В.С. від 24.01.2008р.
Однак, СВК "Ізумрудний" код ЄДРПОУ 00233709 за наявності законних підстав відмовляється від проведення позапланової виїзної перевірки, даний факт відображений в акті відмови від допуску до перевірки № 1/23-1/00233709 від 24.01.2008р.
Відповідно до ст. 4 Закону України “Про державну податкову службу в України”, Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, якому підпорядковуються зокрема Державна податкова інспекція в АРК . До прав органів державної податкової служби відноситься згідно з п. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в України” здійснення документальних невиїзних перевірок, а також планових та позапланових виїзних перевірок своєчасності , достовірності повноти нарахування і сплати податків та зборів ( обов’язкових платежів ), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями іншими відокремленими підрозділами, що не мають статус юридичної особи а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності. У ст. 11-1 вказаного закону визначені підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок. Плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків , яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням платника податків . Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку , коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.
Відповідно до ст. 11-2 Закону України “Про державну податкову службу в України” посадові особи органу держаної податкової служби вправі приступати до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявністю підстав для їх проведення та за умови надання платнику податків під розписку направлення на перевірку та копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки. Ненадання цих документів цих документів платнику податків є підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення перевірки.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов’язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів ( обов’язкових платежів) є Закон України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Стаття 9 вказаного закону встановлює умови та порядок застосування адміністративного арешту активів платника податків.
Обставини застосування арешту активів, визначені у п.п.9.1.2 п.9.1. ст. 9 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Згідно з п.п. «г» п.п.9.1.2 п.9.1. ст. 9 вказаного закону арешт активів може бути застосований, якщо платник податків відмовляється від проведення перевірки за наявності законних підстав для її проведення.
Відповідно до ч. 2 п.п. 9.3.3 ст. 9 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» керівник відповідного податкового органа має право звернутися до суду із поданням про продовження строку арешту активів платника податків за наявності достатніх підстав вважати, що звільнення активів з під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням.
Матеріали справи свідчать про те, що ДПІ в порядку , який визначений в Законі України “Про державну податкову службу в України”, з 26.12.2007р. намагалась провести позапланову виїзну перевірку СВК «Ізумрудний», але останній не допускає її працівників, фактично відмовляється від її проведення.
Суд не приймає заперечення ЧВК «Ізумрудний», у зв’язку з наступним.
Судом встановлено, що постановою Залізничного районного суду м. Сімферополя від 26.12.2007р. у справі № 4431/07 прийнято рішення провести позапланову документальну перевірку СВК «Ізумрудний» строком 10 робочих днів з дати початку проведення перевірки, за період з 01.07.2005р. по 01.12.2007р.
Проведення перевірки доручено ревізорам ДПА в АР Крим та іншим спеціалістам органів ДПС (а.с. 19).
З цієї постанови вбачається, що підставою для її прийняття послужили обставин кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.204 КК України, по факту незаконного виготовлення алкогольної продукції виробництва СВК «Ізумрудний».
Достатність підстав вважати, що звільнення активів з під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненню або знищенню, підтверджується протоколом огляду та вилучення від 30.11.2007р. (а.с.39,40).
За викладених обставин, суд вважає, що подання ДПІ щодо продовженні строку застосування повного адміністративного арешту активів Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Ізумрудний» підлягає задоволенню.
Вступна та резолютивна чистини постанови оголошені – 29.01.2008р.
Повний текст постанови оформлений та підписаний – 31.01.2008р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 152, п. 1 ст. 153, 160, 163, п. 4 ст. 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Подання Джанкойської об’єднаної державної податкової інспекції - задовольнити.
2. Продовжити повний адміністративний арешт активів Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Ізумрудний» (Джанкойський район, юр. адреса: с. Ізумрудне, вул. Свободна, 33, фактична адреса: м.Джанкой, вул. Октябрьська, 82, ЕДРПОУ 00233709) на строк до 7296 годин (304 дня).
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Башилашвілі О.І.