ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.02.08
Справа №АС9/34-08.
За позовом: Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області
до відповідача: Торгового дому «Соболь» у формі товариства з обмеженою відповідальністю, м. Суми
про примусове виконання рішення.
СУДДЯ ЛУЩИК М.С.
За участю представників сторін:
позивача: не з’явився.
відповідача: не з’явився
СУТЬ СПОРУ: Позивач просить суд стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 1093 грн. 32 коп. з направленням їх в доход Державного бюджету за діючими реквізитами: р/р 31119106700002, отримувач коштів – м. Суми 21081100, ОКПО отримувача 23636315 МФО 837013, банк - ГУДК у Сумській області, назва коду бюджетної класифікації – Адміністративні штрафи та інші санкції
Відповідач відзив на позовну заяву не подав, в судове засідання не зявився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, тому, відповідно до ч. 6 ст.71 КАС України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, та дослідивши наявні докази по справі, суд встановив наступне:
Перевіркою додержання державної дисципліни цін, проведеною Держінспекцією цін в Сумській області в Торгового домі «Соболь» у формі товариства з обмеженою відповідальністю ”( акт перевірки від 16.11.2007. №268 ) встановлено факт завищення цін на надбавки за період з 19.02.2007 року по 06.11. 2007 року, чим було порушено вимоги розпорядження голови Сумської облдержадміністрації від 01.02.2007 року № 35 «Про запровадження державного регулювання цін на окремі продовольчі товари»
Так відповідно до розпорядження голови Сумської облдержадміністрації “Про запровадження державного регулювання цін на окремі продовольчі товари” від 01.02.2007 № 35 було встановлено граничні торговельні надбавки на окремі продовольчі товари, без урахування транспортних витрат.
Згідно накладної від 11.09.2007 року № 89576 від постачальника Товариства з обмеженою відповідальністю «Сумипродресурси» отримано 15 пляшок олії «Олейна», 1 л. за ціною виробника 6,16 грн. без ПДВ.
Торговельна надбавка до оптової ціни виробника складає 28,6 %, тоді як граничний розмір торгівельної надбавки , визначеної розпорядженням голови Сумської ОДА від 01.02.2007 року № 35 складає 20 %. Завищення торгівельної надбавки до ціни виробника становить 8,6 %. Таким чином, вірно сфорсм ована ціна з граничним розміром торгівельної надбавки до ціни виробника без врахування транспортних витрат згідно вищезазначеного розпорядження повинна становити 8,87 грн./л.
Згідно накладної № 4280 від 27.09.2007 року від виробника СФ ТОВ «Олімп» відповідачем було отримано крупу манну фас. 0,4 кг. і кількості 5 кг. по ціні 1,21667 грн. без ПДВ або 1,46 грн. з ПДВ та реалізовано за роздрібною ціною 1,80 грн. з торгівельною надбавкою 23,3 %, тоді як граничний розмір торгівельної надбавки, визначеної розпорядженням складає 13 %.
Аналогічні порушення порядку формування та застосування роздрібних цін за рахунок завищення граничного рівня торгівельної надбавки до ціни виробника були виявлені інспекцією при реалізації цін інших продуктів - на ковбасні вироби варені від 13,3 % до 44,7 % при граничному рівні 13 % , на макаронні вироби та крупи від 17,6 % до 25,7 % при граничному півні 13 %, на борошно 21,3 при граничному рівні 12 %, на олію від 24,6 % до 28,6 % при граничному рівні 20% до ціни виробника, на цукор від 20,3 % до 22,4 % при граничному рівні 10 % до ціни виробника.
В наслідок зазначеного порушення за період з 19.02.2007 року по 06.11.2007 року згідно розрахунку позивача, відповідачем отримано необґрунтовану виручку на сумі 364,44 грн.
Відповідно до абз. 10 п.1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових, (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Мінекономіки та Мінфіну від 03.12.2000 №298/519, застосування торговельних і постачальницько-збутових надбавок (націнок) понад установлений граничний розмір є порушенням порядку встановлення і застосування цін, за які накладаються економічні санкції.
Згідно зі ст. 14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” Держінспекцією цін в Сумській області за вказане порушення винесено рішення про застосування економічних санкцій до відповідача від 30.11.2007 року № 59 на загальну суму 1093,32 грн., в т.ч. штраф – 728,88 грн.
Враховуючи вищевикладене, та те, що відповідача непопдав доказів сплати зазначеної суми чи аргументованих заперечень вимогам позивача, вимоги позивача щодо стягнення з відповідача в доход держбюджету м. Суми економічні санкції в сумі 1093,32 грн. є правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Торгового дому «Соболь» у формі товариства з обмеженою відповідальністю» (40009, м. Суми, вул. Чернігівська,3 код 21124054) в доход Державного бюджету за діючими реквізитами: р/р 31119106700002, отримувач коштів – м. Суми 21081100, ОКПО отримувача 23636315 МФО 837013, банк - ГУДК у Сумській області, назва коду бюджетної класифікації – Адміністративні штрафи та інші санкції 1093 грн. 32 коп. економічних санкцій.
3. Роз’яснити сторонам, що Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного господарського суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
5. Роз’яснити позивачу, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили, виконавчий лист видається за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом.( ст. 258 КАСУ).
СУДДЯ М.С.Лущик