Єдиний державний реєстр судових рішень Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/633/26
Провадження № 3/935/362/26
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 березня 2026 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Василенко Р.О., розглянувши матеріали, що надійшли з ВП №1 Житомирського РУП №2 ГУНП у Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1
за ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення
УСТАНОВИВ:
Так, 03.03.2026 22:34 хв. в м. Коростишів, по вулиці Київська, 50, водій ОСОБА_1 керував автомобілем, Mazda 6 державний номерний знак НОМЕР_2 , не маючи права керування транспортним засобом. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.1.А. Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.5 ст.126 КУпАП
Також, 04.03.2026 8:35 хв. в м. Коростишів, по вулиці Зарічна, 24, водій ОСОБА_1 керував автомобілем, Mazda 6 державний номерний знак НОМЕР_2 , не маючи права керування транспортним засобом. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.1.А. Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.5 ст.126 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, про що свідчить довідка про доставку смс повідомлення. Заяв чи клопотань до суду не надходило.
Враховуючи вказане, суд проводить розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Суддя, дослідивши письмові докази, оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, приходить до наступного.
Згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (частина друга статті 251 КУпАП). Уповноважені на складання протоколу про адміністративне правопорушення викладають аргументи щодо наявності підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності саме у цьому протоколі, який суд має оцінити у сукупності з іншими доказами у справі. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (стаття 252 КУпАП).
Нормами ст. 280 КУпАП визначено, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 5ст.14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.
Пункт 1.3 Правил дорожньогоруху (далі ПДР України) передбачає, що учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а згідно з пунктом 1.9 ПДР України, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Пункт 2.1-а Правил дорожнього руху України передбачає, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Частино 2 статті 126 КУпАП встановлюється відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Вина ОСОБА_1 підтверджується такими документами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 03.03.2026 серії ЕПР1 № 605590, протоколом про адміністративне правопорушення від 04.03.2026 серії ЕПР1 № 605713, складені у відповідності до положень ст.254, 256 КУпАП, копії постанов про накладення адміністративних стягнень; в якому зазначено, що ОСОБА_1 свою вину визнав, постановою про накладення адміністративного стягнення серії ББА № 317303, з якої вбачається, що водій ОСОБА_1 04.03.2026 керував автомобілем Мазда 6 д.н.з. НОМЕР_2 із забрудненим державним знаком, який знаходиться в задній частині автомобіля, не мав полюса обов`язкового страхуваання, здійснив зупинку ближче 10 метрівдо перехрестя, при зупинці не ввімкнув покажчик повороту, постановою серії ЕНА № 6587478 складеною відносно ОСОБА_1 за порушення ним 29.01.2026 року п. 31.4.3, 31.4.7е ПДР ,чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 4 ст. 126 КУпАП.
Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, суддя дійшов такого висновку.
Об`єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, у даному випадку, полягає у порушенні Правил дорожнього руху України, а саме: повторно протягом року керування транспортним засобом не маючи такого права.
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 обвинувачується у порушенні п.2.1А ПДР України, згідно якого водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Як убачається з постанови про накладення адміністративних стягнення від 29.01.2026 ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.126 та ч.1 ст.121-3 КУпАП із накладенням адміністративних стягнень.
На підставі досліджених доказів, враховуючи визнання вини правопорушником, суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП.
При обрані міри адміністративного стягнення, суддею враховуються обставини справи, характер правопорушення, особа правопорушника, будь-які інші характеризуючи дані на якого відсутні, проте, який протягом року вже притягався до адміністративної відповідальності за ст.126 КУпАП свою вину визнав, тому суддя вважає за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки власником автомобіля є інша особа ОСОБА_2 .
Відповідно до статті 36 КУпАП справи №935/633/26 та №935/634/26 об`єднати, та присвоїти єдиний унікальний номер 935/633/26
Крім того у відповідності до положень ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.40-1, 283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ПОСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 36 КУпАП справи №935/633/26 та №935/634/26 об`єднати, та присвоїти єдиний унікальний номер 935/633/26.
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні 03.03.2026 та 04.03.2026 адміністративних правопорушеннь, передбачених ч.5 ст.126 КУпАП, та застосувати до останнього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотириста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн., який сплатити на рахунок: отримувач: ГУК у Житомирській області /Житомир обл./21081300, Код ЄДРПОУ: 37976485, номер рахунку: UA 368999980313060149000006001, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), Код держ. клас-ції: 21081300, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на п`ять років, без оплатного вилучення транспортного засобу, стягувач ВП №1 ЖРУП №2 в Житомирській області.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 665 грн. 60 коп., якій сплатити на розрахунковий рахунок UА908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Київ/Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, код за ЄДРПОУ 37993783, стягувач Державна судова адміністрація України.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Роман ВАСИЛЕНКО