Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/1232/26-к
пр. 1-кс-1019/26
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2026 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві провадження за скаргою Начальника Київської митниці - ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні № 62025100130000883 від 17.02.2025, -
В С Т А Н О В И В :
До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшла скарга Начальника Київської митниці - ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна у кримінальному провадженні № 62025100130000883 від 17.02.2025.
У вимогах даної скарги адвокат просить: зобов`язати уповноважених осіб Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві повернути вилучене на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 15.04.2025 у справі № 757/16999/25-к в рамках кримінального провадження № 62025100130000883 від 17.02.2025.
В обґрунтування скарги, зазначено, що у провадженні Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві перебуває кримінальне провадження №62025100130000883 від 17.02.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 426-1 КК України.
21.03.2025 проведено обшук за місцем знаходження Київської митниці, за адресою: м. Київ, бульвар Гавела Вацлава, 8-А, під час якого виявлено та вилучено майно, яке належить Київській митниці.
Після проведення обшуку, майно не було повернуто власнику, при цьому власник не отримував жодного повідомлення про накладення арешту на вилучене майно та не був присутній під час розгляду будь-яких клопотань щодо накладення арешту на вказане майно. Відповідно до чинного законодавства України, а саме частини 5 статті 171 Кримінального процесуального кодексу України, клопотання слідчого або прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
Особа, якою подано скаргу в судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляд справи повідомлялася належним чином, проте представником Київської митниці ОСОБА_4 подано заяву про розгляд скарги у його відсутність, вимоги скарги підтримав, просив її задовольнити.
Слідчий/прокурор у судове засідання не з`явилися, про розгляд скарги повідомлені належним чином.
Вивчивши скаргу та дослідивши письмові докази, слідчий суддя приходить до наступного.
Судовим розглядом встановлено, що Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві перебуває кримінальне провадження №62025100130000883 від 17.02.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 426-1 КК України.
21.03.2025 проведено обшук за місцем знаходження Київської митниці, за адресою: м. Київ, бульвар Гавела Вацлава, 8-А, під час якого виявлено та вилучено майно, яке належить Київській митниці.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 15.04.2025, надано дозвіл на проведення обшуку об`єкту нерухомого майна за адресою: м. Київ, бульвар Гавела Вацлава, 8-А, який належить Державній митній службі України, код ЄДРПОУ: 43115923, з метою виявлення та вилучення майна, яке просить повернути Начальник Київської митниці - ОСОБА_3 .
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
У відповідності до ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:
1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;
2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;
3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;
4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
За загальним правилом статус тимчасового вилученого майно набуває з моменту фактичного позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких воно перебуває, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися ним до вирішення питання про арешт майна або його повернення (ч. 1 ст. 167 КПК України).
Згідно з ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку.
Частиною 5 ст. 236 КПК України визначено, що обшук на підставі відповідного судового рішення, повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети такого обшуку. При обшуку слідчий має право оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном (ч. 7 ст. 236 КПК України).
Виходячи із цих положень, можна зробити висновок про два види тимчасово вилученого майна: (1) майно, яке відповідає критеріям ч. 2 ст. 167 КПК України, і (2) вилучені під час обшуку речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України. Згідно з п. 6 ч. 2 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
З іншого боку, речі і документи, які вилучаються під час обшуку, в залежності від зазначення їх в ухвалі на обшук, може мати різний статус, що обумовлює, в тому числі, відмінність у його поверненні власнику.
Майно, щодо якого ставиться питання про повернення, прямо зазначено в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку. Отже, воно не має правового статусу тимчасово вилученого майна і, на перший погляд, щодо нього не має ставитися питання про арешт.
Разом з тим, у відповідності до ст. 16 КПК України обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом. На підставах та в порядку, передбачених цим Кодексом, допускається тимчасове вилучення майна без судового рішення.
Поряд з цим, ухвала, якою надається дозвіл на обшук, таким судовим рішенням, спрямованим на обмеження права власності, не є. Оскільки, відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою: виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення; відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення; встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Положеннями ст. 235 КПК України встановлюють вимоги до ухвали про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи. В такій ухвалі, серед іншого, мають зазначатися речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук. Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
В свою чергу, тимчасове позбавлення за ухвалою слідчого судді права на відчуження, розпорядження та/або користування майном можливе внаслідок арешту майна як заходу забезпечення кримінального провадження (ч. 1 ст. 170 КПК України). Арешт може застосовуватися до майна, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
За таких обставин судовий контроль під час розгляду клопотання про дозвіл на проведення обшуку не може одночасно поширюватися і на вирішення питання про обмеження права власності особи, у якої цей обшук буде проведений. Адже предметом судового контролю в першому випадку є легітимність, необхідність і пропорційність втручання у право особи на приватність (в першу чергу, недоторканність житла чи іншого володіння особи), в той час як обмеження права власності потребує окремого судового вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому КПК України. Будь-яке обмеження права власності повинно здійснюватися на умовах, передбачених законом, має переслідувати законну мету за допомогою засобів, які є їй пропорційними. Водночас, будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечувати «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи.
Підсумовуючи вищенаведене, на вилучене під час обшуку майно, дозвіл на відшукання якого прямо наданий слідчим суддею, поширюється режим тимчасово вилученого майна з відповідними наслідками накладення арешту або повернення особі, у якій воно було вилучене.
Так, ухвалою слідчого судді надано дозвіл на обшук з метою вилучення вказаного майна.
При цьому, вирішуючи питання про повернення майна, в даному випадку, належить визначити чи наявні в органу досудового розслідування підстави для подальшого утримання цього майна не лише з огляду на наявність правової підстави - ухвали слідчого судді про обшук, а виходячи з відношення вилученого майна до кримінального провадження, а також відношення власника майна до інкримінованого злочину.
Зі змісту скарги та доданих до неї матеріалів вбачається, що посадові особи Київської митниці не мають статусу підозрюваних у кримінальному провадженні № 62025100130000883 від 17.02.2025, що дає слідчому судді дійти висновку, що посадові особи Київської митниці відношення до розслідуваного кримінального правопорушення не мають.
Вказане свідчить про те, що вилучення та утримування вказаного майна, немає жодного значення для розслідування кримінального провадження, в межах якого проводився обшук та його вилучення.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 100 КПК України речовий доказ, який був вилучений стороною кримінального провадження, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених статтями160-166,170-174 цього Кодексу.
Разом з тим, слідчий суддя зауважує, що утримання органом досудового розслідування речей, правомірно належних особі на праві приватної власності, має бути спрямоване виключно на досягнення завдань кримінального провадження.
Статтями 7, 16 КПК України встановлено, що загальною засадою кримінального провадження є недоторканість права власності. Позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
У відповідності до усталеної практики Європейського Суду з прав людини в контексті вищевказаних положень, володіння майном повинно бути законним (див. рішення у справі «Іатрідіс проти Греції» [ВП], заява N 31107/96, п. 58, ECHR 1999-II).
Згідно з ст. 41 Конституції України, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
За таких обставин, зважаючи на те, що органом досудового розслідування не доведено необхідність подальшого обмеження права власника на володіння, користування та розпоряджання своїм майном, вилученого під час обшуку, скарга Начальника Київської митниці - ОСОБА_3 підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 3, 98, 100, 168, 169, 171, 173, 303, 305, 307, 309, 372, 376, 532 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Скаргу - задовольнити.
Зобов`язатиуповноважених осіб Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Києві, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62025100130000883 від 17.02.2025, повернути Київській митниці майно, вилучене 21.03.2025під час проведеного обшуку за місцем знаходження Київської митниці, за адресою: м. Київ, бульвар Гавела Вацлава, 8-А, а саме:
мобільний телефон марки «Sigma Mobile»
копія листа Київської митниці на ГУ СБ України у м. Києві та Київській області за №23208/8.6/7.8-1 від 10.07.2024 на 1 арк.;
лист Подільської окружної прокуратури міста Києва до Київської митниці за вх. №31868/8.7/7.8-2 від 24.09.2024 на 2 арк.;
копія листа УП в метрополітені ГУНП у м. Києві на Київську митницю № 8611/8.5 від 18.03.2024 з додатками на 5 арк;
копія висновку Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби №142000-3201-0138 від 07.11.2023 на 5-ти арк.;
копія листа Держмитслужби на адресу Київської митниці за вх. № 3957/4-20 від 06.02.2024, з додатками, на 11 арк.;
проект допиту на 3-х арк.;
копія протоколу про порушення митних правил № 0366/10000/23 від 03.04.2023, на 4 арк.;
лист ДМСУ щодо республіки Казахстан;
документи щодо митного оформлення кедрових горішків на 36 арк;
мобільний телефон марки ОРРО А53 моделі СЗР2127, який належить головному державному інспектору відділу проведення у справах про порушення митних Київської митниці ОСОБА_5 ;
мобільний телефон марки Samsung моделі SM-A032F/DS, яким користується заступник начальника відділу провадження у справах про порушення митних правил Київської митниці ОСОБА_6 ;
мобільний телефон iPhone 14 Pro Max моделі MQ9U3ZP/A, яким користується начальник управління боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Київської митниці ОСОБА_7 ;
мобільний телефон марки iPhone 13 Pro Max моделі MLLE3HU/A, яким користувався ОСОБА_8 ;
принтер марки EPSON моделі XP-207,
копія позовної заяви про відшкодування збитків, пов`язаних з невиконанням умов договору зберігання від 18.03.2025, на 9 арк.;
копія договору зберігання № 72-23 від 26.04.2023 на 6 арк.;
копія договору зберігання № 56-24 від 12.02.2024 на 5 арк.;
копія договору зберігання № 57-24 від 13.02.2024 на 5 арк.;
копія договору зберігання № 114-23 від 29.08.2023 на 6 арк.;
копія договору зберігання № 7.8-4/21-03/2 від 19.02.2025 на 3 арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області на Київську митницю (вх. № 20832/8.6/7.8-2 від 19.06.2024), з резолюцією на 2 арк.;
витяг з наказу ГУ СБ України у м. Києві та Київській області № 37 від 25.06.2024, з резолюціями, у 4-х примірниках на 2-х арк. кожен;
копія листа ГУ СБ України у м. Києві та Київській області на Київську митницю за вих. № 7767/8.6 від 11.03.2024 на 3-х арк.;
витяг з меморіального ордеру № 16-авт за квітень 2023 на 1-му арк.;
CD-R диск марки My Media на якому міститься в електронному вигляді документи щодо розмитнення кедрових горіхів на Київській митниці та розмитнення товарів поставлених в режимі імпорт на адресу ТОВ «Глобал Грінфуд» у період з 2024 року по теперішній час;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. № 51/9/7/4-792 від 27.03.2023 на 1-му арк. та відповідь на нього на 3 арк. з резолюціями;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-3272 від 19.11.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/1/4-8642 від 17.11.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-3186 від 03.12.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2862 від 28.10.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2757 від 15.10.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2729 від 10.10.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2498 від 13.09.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2266 від 20.08.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2335 від 30.08.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2314 від 23.08.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2313 від 23.08.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2298 від 22.08.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2395 від 10.09.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2373 від 04.09.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2372 від 04.09.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-2205 від 12.08.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-1986 від 25.07.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-1987 від 25.07.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-1988 від 25.07.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-1910 від 18.07.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-1888 від 16.07.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-1829 від 08.07.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-1851 від 09.07.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-1831 від 05.07.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-1642 від 20.06.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-1657 від 21.06.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/26-1162 від 28.05.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-506 від 20.02.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-434 від 14.02.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №52/1/4-681 від 22.01.2024 на 1-му арк.;
копія листа ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-1378 від 20.05.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-556 від 07.03.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-598 від 12.03.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/14-1858 від 04.03.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-503 від 04.03.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-361 від 19.02.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-413 від 25.02.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-334 від 28.01.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-409 від 24.02.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-347 від 18.02.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-346 від 18.02.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-345 від 18.02.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-274 від 06.02.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-154 від 22.01.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-262 від 05.02.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-167 від 24.01.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-140 від 22.01.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-368 від 14.01.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-62 від 10.01.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-413 від 25.02.2025 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-3313 від 30.12.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-3312 від 30.12.2024 на 1-му арк.;
лист ГУ СБ України у м. Києві та Київській області адресоване Київській митниці за вих. №51/9/7/4-3311 від 30.12.2024 на 1-му арк.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1