Ухвала суду № 135563539, 08.04.2026, Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
08.04.2026
Номер справи
219/3497/21
Номер документу
135563539
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 219/3497/21

1-кп/212/256/26

У Х В А Л А

іменем України

08 квітня 2026 року м. Кривий Ріг

Покровського районного суду міста Кривого Рогу у складі:

головуючий суддя - ОСОБА_1

секретар судового засідання ОСОБА_2

за участю прокурора ОСОБА_3

захисник ОСОБА_4

у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №12021050000000275 від 25.03.2021 року за обвинуваченням:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Макіївки, Донецької області, громадянина України, раніше не судимого, працюючого на момент вчинення зазначеного кримінального правопорушення директором ТОВ «Донбудперспектива», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України,-

в с т а н о в и в :

27.05.2025 року до суду за підсудністю надійшов обвинувальний акт відносно ОСОБА_5 за ч.2 ст. 367 КК України.

Органами досудового слідства ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України, вчиненого при наступних обставинах:

ОСОБА_5 відповідно до наказу № 20/к від 05.02.2015 ТОВ «Донбудперспектива» призначено на посаду директора ТОВ «Донбудперспектива».

12.11.2012 Атестаційною архітектурно-будівельною комісією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ОСОБА_5 видано кваліфікаційний сертифікат № 001284 про те, що він пройшов професійну атестацію, що підтверджує його відповідність кваліфікаційним вимогам у сфері діяльності, пов`язаної із створенням об`єктів архітектури, професійну спеціалізацію, необхідний рівень кваліфікації і знань за категорією інженер технічного нагляду.

Згідно ст. 11 ЗУ «Про архітектурну діяльність»:

Під час будівництва об`єкта архітектури здійснюється авторський та технічний нагляд.

Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Згідно п. 3 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 903 від 11.07.20107 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об`єкта архітектури» технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий відповідно до законодавства архітектурно-будівельною атестаційною комісією кваліфікаційний сертифікат.

Згідно п. 5 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 903 від 11.07.20107 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об`єкта архітектури», особи, що здійснюють технічний нагляд:

1)Проводять перевірку:

-наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об`єкта - технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо;

-відповідності виконаних будівельно-монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів;

-відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації;

-виконання підрядником вказівок і приписів, виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного контролю та державного нагляду;

2)ведуть облік обсягів прийнятих і оплачених будівельно-монтажних робіт, а також будівельно-монтажних робіт, виконаних з недоліками;

3)проводять разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів;

4)повідомляють підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів;

5)оформляють акти робіт, виконаних з недоліками;

6)беруть участь у проведенні перевірки:

- робочою комісією якості окремих конструкцій і вузлів, будівельно-монтажних робіт усіх видів, відповідності змонтованого спецобладнання, устаткування і механізмів технічним умовам;

- органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю;

- виконують інші функції, пов`язані з технічним наглядом на відповідному об`єкті.

27.11.2018 між Новолуганською сільською радою Бахмутського району Донецької області (далі - замовник за договором № № 151/18ТН) та ТОВ «Донбудперспектива» (далі виконавець за договором № № 151/18ТН) укладено договір № 151/18ТН на здійснення технічного нагляду згідно з «Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 903 від 11.07.2007 за об`єктом «Капітальний ремонт зовнішнього освітлення по вул. Щастя, Олімпійська, Сергієнко, Мічуріна, Затишна, Первомайська селища Новолуганське Бахмутського району Донецької області», на загальну суму 65 797, 20 гривень. (далі Договір № 151/18ТН)

Згідно наказу № 151/18/К ТОВ «Донбудперспектива» про призначення відповідальних по виконанню інжинірингових робіт, інженером технічного нагляду об`єкта будівництва по договору № 151/18 ТН від 27.11.2018 по об`єкту «Капітальний ремонт зовнішнього освітлення по вул. Щастя, Олімпійська, Сергієнко, Мічуріна, Затишна, Первомайська селища Новолуганське Бахмутського району Донецької області» призначено ОСОБА_5 .

Згідно п. 3.2. договору виконавець за договором № № 151/18ТН зобов`язаний:

- виконувати роботи відповідно Договору та погодженого графіку виробництва робіт інженера технічного нагляду ;

- здійснювати контроль за додержанням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил;

- здійснювати контроль за якістю та об`ємами будівельних робіт під час будівництва;

- приймати участь в підтвердженні обсягів скритих та спеціальних робіт, прийманні відповідних конструкцій та інженерних споруд;

- при виявленні обставин, що можуть зашкодити належному виконанню Виконавцем своїх обов`язків в той самий день поінформувати про це Замовника;

- вести облік прийнятих будівельно-монтажних робіт, а також робіт, виконаних с недоліками;

- проводити, разом с Підрядником, огляд і оцінку виконаних, в тому числі скритих, робіт та складних конструктивних елементів;

- належним чином виконувати інші зобов`язання визначені законодавством та Договором.

Таким чином ОСОБА_5 , здійснював організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції за спеціальними повноваженнями, наділеними повноважним органом місцевого самоврядування та нормативно-правовими актами, тобто був службовою особою відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України.

27.11.2018 на підставі результатів проведених торгів про закупівлю робіт між Новолуганською сільською радою Бахмутського району Донецької області (ЄДРПОУ 04342358) (далі Замовник за договором № 99) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ТВК Солар» (ЄДРПОУ 41083009) (далі Виконавець за договором № 99) укладено договір № 99 на виконання робіт по об`єкту «Капітальний ремонт зовнішнього освітлення по вул. Щастя, Олімпійська, Сергієнко, Мічуріна, Затишна, Первомайська селища Новолуганське Бахмутського району Донецької області» (далі Договір № 99), на загальну суму 4 477 076,40 гривень

Відповідно до п. 78 підсумкової відомості ресурсів до локального кошторису № 2-1-1 до Договору № 99, ТОВ «ТВК Солар» повинно придбати та встановити згідно Договору № 99 світильники вуличні «LED AVENUE 50Вт» в кількості 212 штук вартістю 7028,07 гривень за штуку на загальну суму 1 489 950, 84 гривень.

Згідно листа-узгодження до Договору № 99 від 30.11.2018, ТОВ «ТВК Солар» на адресу Новолуганської сільської ради Бахмутського району Донецької області у зв`язку із стислим графіком виконання робіт, з метою попередження відставання виконання робіт при закупівлі матеріалів та виконання робіт, не передбачених проектно-кошторисною документацією, узгоджено заміну застосованих у проекті матеріалів-аналогів та виконання додаткових робіт без зміни технічних характеристик та кошторисної вартості, а саме світильник вуличний «LED AVENUE 50Вт» замінено на аналог світильник вуличний «LED Electro House 50Вт».

Підрядні роботи за Договором № 99 виконувались працівниками ТОВ«ТВК Солар» в період з 29.11.2018 по 21.12.2018.

У подальшому, під час виконання робіт за Договором № 99 ТОВ «ТВК Солар» здійснено монтаж 212 світильників світлодіодних моделі «LED ST-50-04 50W 6400K 4500Лм» на об`єктах «Капітальний ремонт зовнішнього освітлення по вул. Щастя, Олімпійська, Сергієнко, Мічуріна, Затишна, Первомайська селища Новолуганське Бахмутського району Донецької області», які за своїми технічними характеристиками повністю не відповідають умовам Договору № 99 та проектно-кошторисної документації, що унеможливлює їх якісне використання в подальшому за призначенням.

21.12.2018 будівельні роботи за Договором № 99 закінчено, того ж дня складено Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в, відповідно до п. 67 якого зазначено, що під виконання робіт по об`єкту «Капітальний ремонт зовнішнього освітлення по вул. Щастя, Олімпійська, Сергієнко, Мічуріна, Затишна, Первомайська селища Новолуганське Бахмутського району Донецької області» ТОВ «ТВК Солар» придбано та встановлено «Світильник вуличний «LED Electro House 50Вт» в кількості 212 штук, вартістю 7028,07 гривень за 1 штуку на загальну суму 1 489 951 гривень.

Однак, фактично, за вищезазначених обставин, ТОВ «ТВК Солар» придбано та встановлено 212 світильників світлодіодних моделі «LED ST-50-04 50W 6400K 4500Лм», які за своїми технічними характеристиками повністю не відповідають умовам Договору № 99 та проектно-кошторисної документації, що унеможливлює їх якісне використання в подальшому за призначенням.

При цьому, ОСОБА_5 , будучи службовою особою - інженером технічного нагляду, у період з 29.11.2018 по 21.12.2018, діючи зі злочинною недбалістю, не передбачаючи можливості настання суспільно небезпечних наслідків свого діяння, хоча повинен був і міг їх передбачити, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, діючи в порушення пунктів 2, 3, 5, 6, 7 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкту архітектури, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 903 від 11.07.2007, під час проведення робіт по договору № 99, укладеному 27.11.2018 між ТОВ «ТВК Солар» та Новолуганською сільською радою Бахмутського району Донецької області на виконання робіт по об`єкту «Капітальний ремонт зовнішнього освітлення по вул. Щастя, Олімпійська, Сергієнко, Мічуріна, Затишна, Первомайська селища Новолуганське Бахмутського району Донецької області», належним чином не здійснив технічний нагляд, а саме не провів перевірку: відповідності якості устаткування проектно-кошторисній документації; не оформив акти робіт, виконаних з недоліками; не перевірив достовірність відомостей, внесених в офіційний документ - акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року форми КБ-2в по договору № 99 від 27.11.2018 та фактичну відповідність устаткування, вказаного в п. 67 даного акту, а саме «Світильник вуличний «LED Electro House 50Вт» в кількості 212 штук, вартістю 7028,07 гривень за 1 штук на загальну суму 1 489 951 гривень, замість якого ТОВ «ТВК Солар» при виконанні робіт здійснено монтаж 212 світильників моделі «LED ST-50-04 50W 6400K 4500Лм», які за своїми технічними характеристиками повністю не відповідають умовам Договору № 99 та проектно-кошторисної документації, що унеможливлює їх якісне використання в подальшому за призначенням, внаслідок чого штучно завищено вартість виконаних робіт з урахуванням прямих, загальновиробничих, адміністративних витрат та прибутку на загальну суму 2 004 386, 77 грн.

Після чого, 21.12.2018 ОСОБА_5 затвердив своїм підписом акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року форми КБ-2в по Договору № 99 від 27.11.2018, чим підтвердив відповідність відомостей, відображених у вказаному акті щодо фактично використаного устаткування під час виконання умов Договору № 99 від 27.11.2018.

Таким чином, інженер з технічного нагляду ОСОБА_5 , будучи службовою особою, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, у період з 29.11.2018 по 21.12.2018 належним чином не перевірив якість та відповідність устаткування, яке згідно проектно-кошторисної документації по Договору № 99 від 27.12.2018 мало використовуватися ТОВ «ТВК Солар» при виконанні вказаного договору, у зв`язку із чим безпідставно погодив якість та відповідність встановленого устаткування, вказаного у п. 67 акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2018 року форми КБ-2в по Договору № 99, що використане підрядником, яке значно погіршує технічні характеристики об`єкту будівництва.

Внаслідок неналежного здійснення ОСОБА_5 своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, допущено завищення оплаченої за рахунок бюджетних коштів суми за Договором № 99, чим Новолуганській сільській раді Бахмутського району Донецької області спричинено шкоду на загальну суму 2 004 386,77 грн, яка більше ніж в 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, тим самим інтересам територіальної громади селища Новолуганське Бахмутського району Донецької області, тобто громадським інтересам, спричинено тяжкі наслідки.

Таким чином, ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, а саме, службовій недбалості - неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки громадським інтересам.

В підготовчому судовому засіданні прокурор заявив клопотання про оголошення розшуку обвинуваченого ОСОБА_5 та зупинення провадження, в зв`язку з тим, що останній не з`являється до суду, місцезнаходження обвинуваченого на теперішній час невідомо, що унеможливлює розгляд зазначеного кримінального провадження.

В підготовчому судовому засіданні захисник ОСОБА_4 не заперечувала проти задоволення клопотання прокурора.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов наступних висновків.

Згідно листа Міністерства соціальної політики України від 06.03.2026 року, станом на 04.03.2026 року в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 був зареєстрований та фактично проживав за адресою: АДРЕСА_1 ; адреса листування та фактичного місця проживання: АДРЕСА_2 з 16.12.2016 року, телефон: НОМЕР_1 ; відомості про смерть внутрішньо переміщеної особи або визнання її безвісті відсутньою відсутні.

Згідно листа Центрального управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України від 20.03.2026 року, станом на 19.03.2026 року у Єдиному державному реєстрів призовників, військовозобов`язаних та резервістів, обліковий запис на громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 не виявлено, за вказаною адресою на військовому обліку не перебуває.

Згідно листа Прикордонної служби України від 02.03.2026 року, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в період з 08.11.2017 по 03.03.2026, неодноразово перетинав державний кордон, лінію розмежування з тимчасово окупованою територією України, в пункті пропуску ПП «Гоптівка», останній раз 20.01.2022 виїзд.

Відповідно до ч. 2 ст. 318 КПК України судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом. У судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 335 КПК України, у разі якщо обвинувачений ухилився від явки до суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, або був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його розшуку, видужання або звільнення з військової служби і продовжує судове провадження стосовно інших обвинувачених, якщо воно здійснюється щодо декількох осіб. Розшук обвинуваченого, який ухилився від суду, оголошується ухвалою суду, організація виконання якої доручається слідчому та/або прокурору.

За таких підстав, враховуючи, що по даній категорії кримінальних проваджень не передбачено розгляд справи у відсутність обвинуваченого, тому суд вважає за доцільне оголосити обвинуваченого ОСОБА_5 в розшук.

Органом досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні є СУ ГУНП в Донецькій області, якому суд доручає проведення розшуку обвинуваченого.

За таких підстав клопотання прокурора про оголошення обвинуваченого у розшук підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 335 КПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Оголосити розшук обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , адреса фактично проживання за адресою: АДРЕСА_2 .

Виконання розшуку доручити Головному управлінню Національної поліції в Донецькій області.

Контроль за виконанням ухвали покласти на Донецьку обласну прокуратуру , прокурор ОСОБА_3 .

Після встановлення місця знаходження, обвинуваченого ОСОБА_5 повідомити його про необхідність з`явитися до Покровського районного суду міста Кривого Рогу для розгляду кримінального провадження та з`ясувати актуальний номер його засобу зв`язку, про що повідомити суд.

До отримання результатів розшуку кримінальне провадження зупинити.

Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Донецькій області повідомляти без нагадувань про результати розшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: ОСОБА_1