Єдиний державний реєстр судових рішень
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40602, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2026 року Справа № 480/2743/25
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/2743/25 за позовом ОСОБА_1 до Синівської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Синівська сільська рада (далі по тексту - відповідач), в якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Синівської сільської ради Роменського району Сумської області щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 02.12.2024 року про продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за кадастровим номером 5923286800:03:003:0991, площею 22,7485 га, яка розташована на території Синівської сільської ради Роменського району Сумської області, за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці земельної ділянки, а саме 734 810,66 гривень (сімсот тридцять чотири тисячі вісімсот десять гривень 66 копійок);
- зобов`язати Синівську сільську раду Роменського району Сумської області в місячний термін повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 02.12.2024 року про продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за кадастровим номером 5923286800:03:003:0991, площею 22,7485 га, яка розташована на території Синівської сільської ради Роменського району Сумської області, за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці земельної ділянки, а саме 734 810,66 гривень (сімсот тридцять чотири тисячі вісімсот десять гривень 66 копійок).
Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що відповідачем не прийнято рішення за результатами розгляду заяви про продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення, без проведення земельних торгів. Позивач вважає таку бездіяльність відповідача протиправною та такою. що порушує його права.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Представником відповідача було надано суду через систему "Електронний суд" відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні, зокрема, зазначивши, що у листопаді-грудні 2024 року Синівською сільською радою Роменського району Сумської області було отримано від ОСОБА_1 дві заяви про викуп земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства площею 22,7485 га з кадастровим номером 5923286800:03:003:0991. На розгляд 48 сесії 8 скликання Синівської сільської ради, яка відбулася 20.12.2024 року було винесено проект рішення «Про викуп земельної ділянки, на території Синівської сільської ради ОСОБА_1 » відповідно до якого планувалося надати дозвіл на викуп земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства площею 22,7485 га з кадастровим номером 5923286800:03:003:0991 ОСОБА_1 . Проте, під час голосування дане питання не набрало необхідної кількості голосів для його прийняття. Під час голосування більшість депутатів прийняли рішення відхилити зазначені заяви, проголосувавши "проти". Проект рішення, який не отримав необхідної кількості голосів на підтримку, вважається відхиленим, що фіксується у протоколі пленарного засідання Ради. Заявнику було повідомлено про результати розгляду його заяв, та надано відповідний витяг з протоколу пленарного засідання Синівської сільської ради. Разом з тим, на розгляд Синівської сільської ради не виносився проект рішення про відмову у продажі ОСОБА_1 земельної ділянки з кадастровим номером 5923286800:03:003:0991. Повторний розгляд заяв позивача був запланований на наступну сесію Синівської сільської ради, яка мала відбутись у лютому 2025 року. Проте, з 01.01.2025 року змінилася нормативно грошова оцінка земельної ділянки площею 22,7485 га за кадастровим номером 5923286800:03:003:0991. Так, Позивачем в заяві від 02.12.2024 року розмір нормативної грошової оцінки зазначений як 734810,66 грн. (сімсот тридцять чотири тисячі вісімсот десять гривень 66 копійок), проте відповідно до Витягу №НВ-5900560642025 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, в 2025 році розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 5923286800:03:003:0991 становить 822987,94 грн. (вісімсот двадцять дві тисячі дев`ятсот вісімдесят сім гривень 94 копійки). Таким чином, розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки з кадастровим номером 5923286800:03:003:0991 зазнав істотних змін, а тому повторний розгляд заяви Позивача без коригування ціни викупу з його боку є неможливим. Про вказані обставини було повідомлено позивачу під час телефонної розмови. Враховуючи положення статті 19 Конституції України та частини 2 статті 128 Земельного кодексу України Синівська сільська рада не наділена повноваженнями, самостійно, без згоди заявника, змінювати умови викладені у відповідних зверненнях (а.с. 32-34).
У зв`язку зі звільненням ОСОБА_2 з посади судді Сумського окружного адміністративного суду на підставі Указу Президента України № 958/2025 від 13 грудня 2025 року та наказу голови Сумського окружного адміністративного суду від 08.01.2026 № 5-ОС, на підставі розпорядження керівника апарату від 13.01.2026 №155 призначено повторний автоматизований розподіл судової справи № 480/2743/25.
Програмою "Діловодство спеціалізованого суду" дану справу було розподілено судді Павлічек В.О.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду дану справу прийнято до провадження судді Павлічек В.О.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи судом встановлено, що згідно з Державним актом на право постійного користування Серії СМ № 00055, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 43, позивачу надано у постійне користування земельну ділянку для ведення селянського (фермерського) господарства площею 22,75 га, яка розташована на території Синівської сільської ради (а.с. 16).
Позивач звернувся до відповідача із заявою від 02.12.2024 (зареєстрована 06.12.2024 року), в якій, керуючись п. 6 розділу Х Земельного кодексу України, просив винести на розгляд сесії питання про продаж йому земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за кадастровим номером 5923286800:03:003:0991, площею 22,7485 га, за ціною, що дорівнює нормативно грошовій оцінці земельної ділянки - 734 810,66 грн, з розстроченням платежу на два роки з рівними річними платежами з дотриманням індексу інфляції (а.с. 18).
Відповідно до результатів відкритого поіменного голосування з 33 питання «Про земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за кадастровим номером 5923286800:03:003:0991, площею 22,7485 га, яка розташована на території Синівської сільської ради Роменського району Сумської області гр. ОСОБА_1 » на черговій 47 сесії 8 скликання Синівської сільської ради 20.12.2024, рішення не прийнято. Усього проголосувало 17, з них: «за» - 0, «проти» - 17, «утрималось» - 0, «не голосувало» - 1 (а.с.12, 23).
В подальшому, листами від 24.12.2024 та від 22.01.2025 відповідач, зокрема, повідомив, що питання щодо продажу викуп земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства площею 22,7485 га з кадастровим номером 5923286800:03:003:0991 було винесено на розгляд 48 сесії 8 скликання Синівської сільської ради, яка відбулася 20.12.2024 року. Проте, дане питання не набрало під час голосування необхідної кількості голосів для прийняття позитивного рішення. Під час голосування більшість депутатів прийняли рішення відхилити зазначені заяви, проголосувавши "проти" (а.с. 14-15).
Вважаючи, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність, яка полягає у не прийнятті рішення за результатом розгляду його заяви, позивач звернувся до суду з позовною заявою.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частинами 1-2 статті 116 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Частиною першою статті 122 Земельного кодексу України передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Глава 20 ЗК України регулює питання продажу земельних ділянок або прав на них на підставі цивільно-правових договорів.
Так, статтею 127 ЗК України визначено, що органи державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, здійснюють продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або передають їх у користування (оренду, суперфіцій, емфітевзис) громадянам, юридичним особам та іноземним державам на підставах та в порядку, встановлених цим Кодексом.
Продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюються на конкурентних засадах (на земельних торгах) у формі електронного аукціону у випадках та порядку, встановлених главою 21 цього Кодексу.
Не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря.
Відповідно до положень частини першої статті 128 ЗК України продаж громадянам і юридичним особам земельних ділянок державної (крім земельних ділянок, на яких розташовані об`єкти, які підлягають приватизації) та комунальної власності для потреб, визначених цим Кодексом, провадиться місцевими державними адміністраціями, Радою міністрів Автономної Республіки Крим або органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень.
Згідно з частиною другою вищевказаної статті громадяни та юридичні особи, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність, подають заяву (клопотання) до відповідного органу виконавчої влади або сільської, селищної, міської ради чи державного органу приватизації. У заяві (клопотанні) зазначаються місце розташування земельної ділянки, її цільове призначення, розміри та площа, а також згода на укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.
До заяви (клопотання) додаються:
а) документ, що посвідчує право користування земельною ділянкою (у разі його наявності), та документи, що посвідчують право власності на нерухоме майно (будівлі та споруди), розташоване на цій земельній ділянці (у разі наявності на земельній ділянці будівель, споруд);
б) копія установчих документів для юридичної особи, а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу.
г) копія свідоцтва про реєстрацію постійного представництва з правом ведення господарської діяльності на території України - для юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства іноземної держави.
Частиною третьою статті 128 ЗК України визначено, що орган державної влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим або орган місцевого самоврядування у місячний строк розглядає заяву (клопотання) і приймає рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (якщо такий проект відсутній) та/або про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки (крім земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд) чи про відмову в продажу із зазначенням обґрунтованих причин відмови.
Жодних виключень із вказаної вище норми права законодавцем не визначено, що кореспондує обов`язку суб`єктів владних повноважень щодо неухильного дотримання вказаних вище строків щодо розгляду заяви (клопотання) з питань продажу земельних ділянок.
В силу частини 5-6 статті 128 ЗК України підставою для відмови в продажу земельної ділянки є:
а) неподання документів, необхідних для прийняття рішення щодо продажу такої земельної ділянки;
б) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах;
в) якщо щодо суб`єкта підприємницької діяльності порушена справа про банкрутство або припинення його діяльності;
г) встановлена цим Кодексом заборона на передачу земельної ділянки у приватну власність;
ґ) відмова від укладення договору про оплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки.
Рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації, сільської, селищної, міської ради про продаж земельної ділянки є підставою для укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки.
Разом з цим, пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.
Відповідно до частин 1, 5 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування" сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради. Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
Тобто, обов`язку органу місцевого самоврядування зі здійснення розгляду заяви (клопотання) зацікавленої особи з приводу продажу земельної ділянки комунальної власності протягом місячного строку, встановленому нормою частини 3 статті 128 ЗК України, кореспондує обов`язок скликання не рідше ніж один раз на місяць сесії сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення), районної чи обласної ради з питань відведення земельних ділянок, встановлений нормою частини 5 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування".
Частина 3 статті 128 Земельного кодексу України чітко визначає обов`язок органу місцевого самоврядування у разі прийняття рішення про відмову в продажу земельної ділянки зазначати у цьому рішенні обґрунтування (причини, мотиви) такої відмови.
З наведеного слідує, що за наслідками розгляду заяви позивача відповідач, як суб`єкт владних повноважень, мав прийняти одне із можливих рішень, а саме: 1) рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та/або про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки; 2) рішення про відмову в продажу земельної ділянки із зазначенням обґрунтованих причин відмови.
Жодних інших альтернативних рішень законодавцем не визначено, тобто за наслідком розгляду саме на пленарних засіданнях органу місцевого самоврядування питань щодо земельних відносин, приймається одне із двох рішень, зокрема про надання дозволу на продаж земельної ділянки або мотивована відмова.
В той же час, відповідно до п. 6-1 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України, громадяни України, яким належить право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельною ділянкою державної чи комунальної власності, а також юридичні особи, яким на момент набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель" належало право постійного користування земельними ділянками державної чи комунальної власності, та які відповідно до статті 92 цього Кодексу не можуть набувати земельні ділянки на праві постійного користування, орендарі земельних ділянок, які набули право оренди земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів", мають право на купівлю таких земельних ділянок без проведення земельних торгів. Купівля земельних ділянок відповідно до цього пункту здійснюється за ціною, що дорівнює: нормативній грошовій оцінці земельної ділянки - для земель сільськогосподарського призначення; експертній грошовій оцінці земельної ділянки - для земель несільськогосподарського призначення.
У разі купівлі земельної ділянки її покупець має право на розстрочення платежу зі сплати ціни земельної ділянки з рівним річним платежем з урахуванням індексу інфляції, за умови встановлення заборони на продаж або інше відчуження та надання у користування земельної ділянки (крім надання у користування фермерському господарству земельних ділянок, які знаходяться у власності членів такого фермерського господарства, що є покупцями такої земельної ділянки) до повного розрахунку покупця за договором купівлі-продажу.
Розрахунок за придбану земельну ділянку здійснюється щороку, рівними частинами, у місяць, що настає за звітним роком. Покупець має право на дострокове погашення всієї або частини суми ціни продажу земельної ділянки з розстроченням платежу з урахуванням індексу інфляції. Строк розстрочення платежу становить: щодо земель сільськогосподарського призначення - 10 років, щодо земель несільськогосподарського призначення - 30 років, якщо покупець не ініціює встановлення меншого строку. У разі купівлі земельної ділянки з розстроченням платежу право власності переходить до покупця після сплати першого платежу.
Право купівлі земельної ділянки відповідно до цього пункту також мають громадяни України - спадкоємці громадян, яким належало право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної чи комунальної власності, призначеними для ведення селянського (фермерського) господарства (крім випадків, якщо такі земельні ділянки були передані у власність чи користування фізичним або юридичним особам). Якщо таких спадкоємців декілька, земельна ділянка придбавається ними у спільну часткову власність, де частки кожного із спадкоємців у праві власності є рівними.
Повноваження сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів у галузі земельних відносин визначені статтею 12 ЗК України, відповідно до приписів частини 1 якої до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; та ін.
Відповідно до частини 2 статті 12 Земельного кодексу України до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належать: 1) надання відомостей з Державного земельного кадастру відповідно до закону; 2) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
При цьому, відповідно до частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.
Згідно з частинами першою та другою статті 59 зазначеного Закону рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
З огляду на вищезазначені норми, питання продажу земельних ділянок комунальної власності у власність громадян є виключною компетенцією органу місцевого самоврядування, яким в даному випадку є Синівської сільської ради.
У відзиві на позовну заяву представник відповідача зазначив, що за результатами голосування рішення про продаж земельної ділянки не прийнято так як не набрало необхідної кількості голосів депутатів.
З матеріалів справи суд вбачає, що відповідно до результатів відкритого поіменного голосування з 33 питання «Про земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за кадастровим номером 5923286800:03:003:0991, площею 22,7485 га, яка розташована на території Синівської сільської ради Роменського району Сумської області гр. ОСОБА_1 » на черговій 47 сесії 8 скликання Синівської сільської ради 20.12.2024, рішення не прийнято. Усього проголосувало 17, з них: «за» - 0, «проти» - 17, «утрималось» - 0, «не голосувало» - 1 (а.с.12, 23).
При цьому в матеріалах справи відсутнє окреме рішення про відмову в продажу земельної ділянки із зазначенням обґрунтованих причин відмови.
Суд враховує висновки Верховного Суду у постанові №454/160/17 від 09.07.2020, які полягають у тому, що результати голосування не відображують мотивів прийняття того чи іншого рішення, які б дозволяли скористатись можливістю його оскарження та не містять і не відповідають поняттю акту органу місцевого самоврядування.
Не вирішення відповідачем заяви позивача про продаж земельної ділянки; не голосування частини депутатів попри їх присутність за будь-який із можливих варіантів; не прийняття відповідного рішення відповідачем про задоволення чи відмову у задоволенні заяви позивача у визначений законом строк, свідчить про протиправну бездіяльність Синівської сільської ради.
У свою чергу, утримання від прийняття рішення не є законним способом поведінки органу, а результати поіменного голосування, не містять чіткого та однозначного рішення про відмову та мотиви такого рішення, а отже не можуть вважатися відмовою у продажі земельної ділянки.
Таким чином, у даних правовідносинах суб`єкт владних повноважень не може утриматись від прийняття рішення, що входить до його виключної компетенції.
В свою чергу, відсутність належним чином оформленого рішення суб`єкта владних повноважень про продаж земельної ділянки чи відмову у її продажі, свідчить про те, що відповідач в межах наданих йому повноважень не прийняв жодного відповідного рішення.
Враховуючи вище викладене, суд доходить висновку, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо не прийняття рішення за результатами розгляду заяви позивача про продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства.
А відтак, позовні вимоги позивача є обгрунтованими та підлягають задоволенню в частині визнання протиправною бездіяльність Синівської сільської ради Роменського району Сумської області щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 02.12.2024 року про продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за кадастровим номером 5923286800:03:003:0991, площею 22,7485 га, яка розташована на території Синівської сільської ради Роменського району Сумської області; зобов`язання Синівської сільської ради Роменського району Сумської області на найближчому пленарному засіданні повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 02.12.2024 року про продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за кадастровим номером 5923286800:03:003:0991, площею 22,7485 га, яка розташована на території Синівської сільської ради Роменського району Сумської області та прийняти рішення, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у даному рішенні.
При цьому суд відмовляє у задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність Синівської сільської ради Роменського району Сумської області щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 02.12.2024 року про продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства, за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці земельної ділянки, а саме 734 810,66 гривень (сімсот тридцять чотири тисячі вісімсот десять гривень 66 копійок); зобов`язання Синівської сільської ради Роменського району Сумської області в місячний термін повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 02.12.2024 року про продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства, за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці земельної ділянки, а саме 734 810,66 гривень (сімсот тридцять чотири тисячі вісімсот десять гривень 66 копійок), як таких, що заявлені передчасно, оскільки відповідачем фактично, в установлений законом спосіб не розглянуто заяву позивача та не було прийнято відповідного рішення.
Крім того, згідно ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок відповідача суму судового збору у розмірі 605,60 грн., сплаченого відповідно до чеку переказу коштів від 14.03.2025 року (а.с. 26).
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Синівської сільської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Синівської сільської ради Роменського району Сумської області щодо неприйняття рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 02.12.2024 року про продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за кадастровим номером 5923286800:03:003:0991, площею 22,7485 га, яка розташована на території Синівської сільської ради Роменського району Сумської області.
Зобов`язати Синівську сільську раду Роменського району Сумської області (вул. Спортивна, 2, с. Синівка, Роменський район, Сумська область, 42533, код ЄДРПОУ 04388455) на найближчому пленарному засіданні повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 02.12.2024 року про продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства за кадастровим номером 5923286800:03:003:0991, площею 22,7485 га, яка розташована на території Синівської сільської ради Роменського району Сумської області та прийняти рішення, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у даному рішенні.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок Синівської сільської ради Роменського району Сумської області (вул. Спортивна, 2, с. Синівка, Роменський район, Сумська область, 42533, код ЄДРПОУ 04388455) суму судового збору в розмірі 605,60 грн. (шістсот п`ять гривень 60 коп.).
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.О. Павлічек