Єдиний державний реєстр судових рішень
532/200/26
2/532/488/2026
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 березня 2026 р. м. Кобеляки
Кобеляцький районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Макарчука С.М., з участю секретаря судового засідання Демидюк О.Р., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Кобеляки цивільну справу №532/200/26 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
Встановив:
До Кобеляцького районного суду Полтавської області надійшов позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Ухвалою від 20.02.2026 позов прийнято до розгляду в порядку загального позовного провадження, розпочато у справі підготовче провадження, призначено підготовче засідання на 30.03.2026.
У підготовче засідання 30.03.2026 сторони не з`явилися, належним чином повідомлені про дату, час і місце підготовчого провадження.
Представником відповідача адвокатом Ошекою О.А. подане клопотання про продовження строків для подання відзиву на позов, оскільки з позовом відповідач ознайомився лише 24.03.2026 в приміщенні суду, поштою копію позовної заяви не отримував, а ухвала суду про відкриття провадження у справі отримана відповідачем отримав 14.03.2026, у зв`язку з чим строк для подання відзиву спливає 30.03.2026.
Суд, перевіривши доводи клопотання, робить такі висновки.
Відповідно до ч.7,8 ст. 178 ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Позов поданий через систему "Електронний суд".
Позивачем на підтвердження направлення позова відповідачеві надав відповідні документи щодо здійснення поштового відправлення через АТ "Укрпошта".
Відповідно до трекінгу поштового відправлення, копія позову з додатками відповідачеві станом на 30.03.2026 не була вручена.
З позовом відповідач ознайомився у приміщенні суду 24.03.2026.
Враховуючи зазначене, суд вважає слушними доводи сторони відповідача про те, що відповідач був об`єктивно позбавлений можливості подати відзив на позов у визначений судом в ухвалі про відкриття провадження строк, а тому слід продовжити зазначений строк відповідачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 124, 178, 197, 200, 260, 261 ЦПК України, суд,
Постановив:
Продовжити відповідачеві строк для подання відзиву на позов, встановивши відповідачеві строк для подання відзиву на позов, який не може перевищувати п`ятнадцять днів з дня отримання цієї ухвали.
Підготовче судове засідання відкласти на 13 год. 00 хв. 05 травня 2026 року, про що повідомити учасників справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Судове рішення № 135516224, Кобеляцький районний суд Полтавської області було прийнято 30.03.2026. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти ключові відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити ключові відомості.
Це рішення відноситься до справи № 532/200/26. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: