Єдиний державний реєстр судових рішень < для копії >
Справа № 2-а-8908/10/2270/9
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 грудня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом прокурора Ленінського району м. Вінниці в інтересах держави - державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" <3-тя особа >до Старокостянтинівського професійного ліцею <3-тя особа >про стягнення 850,00 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить відповідно до ст.27 Закону України "Про електроенергетику”, ч.9 ст.7 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, ст.31 Закону України "Про теплопостачання", Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, стягнути з відповідача 850,00 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про електроенергетику, застосованих постановою №06/20-0094 від 17.08.2010р.. В підтвердження позовних вимог подав акт перевірки державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Хмельницькій області від 10.08.2010 року №6/20-0352, постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 17.08.2010 року №06/20-0094.
На адресу відповідача була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та додатками, які отримані ним 07.12.2010р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
06 травня 2010р. позивачем у відповідності з Законом України "Про електороенергетику", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", "Про теплопостачання" та Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою КМУ №929 від 07.08.1996 року із змінами, проведено перевірку стану електрообладнання Старокостянтинівського професійного ліцею.
В результаті перевірки було виявлено порушення законодавства про електроенергетику, які відображено в складеному акті №06/20-0188 від 06.05.2010р. (отриманий керівником), внаслідок чого позивачем видано розпорядження №06/20-0188 від 07.05.2010р. про усунення порушень (надіслано та отримано відповідачем 14.05.2010р. відповідно до поштового повідомлення).
Граничний термін виконання розпорядження встановлений до 14.07.2010р., інформація про виконання, у встановлений термін, до позивача не надійшла. З метою здійснення контролю за виконанням наданого розпорядження по усуненню виявлених порушень 10 серпня 2010 року державним інспектором з енергетичного нагляду державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Хмельницькій області у відповідності до вимог ст. 4 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст.9 Закону України „Про електроенергетику", Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою КМУ №929 від 07.08.1996 року (із змінами і доповненнями) у період з 09.08.10р. по 10.08.10р. проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних об"єктах (позапланову перевірку) Старокостянтинівського професійного ліцею щодо виконання вимог розпорядження № №06/20-0188 від 07.05.2010 року. В результаті перевірки було виявлено невиконання вимог розпорядження №06/20-0188 від 07.05.2010 року в частині: п.1 - звернутися до організації, акредитованої в установленому порядку на право виконання повірки відповідних засобів вимірювальної техніки, щодо чергової повірки розрахункового лічильника електричної енергії, встановленого в щитовій гуртожитку СА4У-И672М№405583; п.2 - в приміщенні електрощитових гуртожитку та учбового корпусу вивісити їх однолінійні електричні схеми; п.3 - зовнішні та внутрішні частини розподільних шаф гуртожитку пофарбувати в світлі тони; п.5 - на внутрішній стороні дверей розподільних шаф щитових гуртожитку, учбового корпусу та приміщень майстерні нанести написи, що вказують на призначення приєднань. Перевірка відбувалася за відома та в присутності в.о. директора відповідача, який з актом перевірки ознайомлений, будь-яких заперечень щодо правомірності складеного акту та виявлених порушень подано не було.
Відповідно до ст.27 Закону України „Про електроенергетику" та Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312 старшим державним інспектором Держенергонагляду 17.08.2010 року винесено постанову №06/20-0094 про накладення штрафу в розмірі 850 гривень.
Постанова №06/20-0094 від 17.08.2010 року направлена та отримана відповідачем 25.08.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням, та не оскаржувалася ним у встановленому законом порядку. Протягом 30 днів із дня прийняття постанови відповідач зобовязаний сплатити вказану суму штрафу до Державного бюджету України і інформацію про сплату (копія платіжного доручення з відміткою банку) на протязі трьох наступних робочих днів поштою або факсом надати інспекції Держенергонагляду.
В зв'язку з несплатою відповідачем штрафних санкцій, прокурором в інтересах держави в особі позивача подано позов до суду.
Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, судом враховується наступне.
Відповідно до ст.9 Закону України “Про електроенергетику” Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори мають право застосовувати у встановленому законодавством України порядку санкції до підприємств, об'єкти електроенергетики яких підключені до об'єднаної енергетичної системи України, за порушення законодавства про електроенергетику з питань, що належать до їх компетенції.
Згідно ст. 4 Закону України „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст.27 Закону України “Про електроенергетику” суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій, у вигляді штрафу в розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Винесена позивачем Постанова №06/20-0094 від 17.08.2010 року у встановленому законодавством порядку не оскаржена та не скасована. Доказів про сплату заборгованості суду не подано.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав. Тому суд вважає, що прокурор у інтересах держави в особі позивача обґрунтовано просить стягнути з відповідача суму заборгованості .
Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.
Згідно ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов прокурора Ленінського району м.Вінниці в інтересах держави - Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Південно-західному регіоні» до Старокостянтинівського професійного ліцею про стягнення 850,00 грн. задовольнити.
Стягнути з Старокостянтинівського професійного ліцею (м.Старокостянтинів, вул. Франка 35, р\р 3521500400533 ГУДКУ в Хмельницькій області, МФО 815013, код 02548498) 850,00 грн. (вісімсот п"ятдесят гривень) штрафних санкцій для зарахування на наступні реквізити: код платежу 21081100, р\р 31114106700007 УДК у м.Старокостянтинові, МФО 815013, код ЄДРПОУ 23565058.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >Д.Л. Фелонюк
< для копії >< для копії >