Постанова № 13545802, 12.01.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2011
Номер справи
2а-9666/10/1270
Номер документу
13545802
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №2.6.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 січня 2011 року Справа № 2а-9666/10/1270 Категорія 2.6.1

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Качуріної Л.С.,

при секретарі Лемба А.В.

в присутності сторін: від позивача: не прибув;

від відповідача: не прибув.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області про скасування постанови про накладення штрафу за невиконання рішення суду ВП №13508852 від 18.03.2010 року, -

В С Т А Н О В И В:

У грудні 2010 року позивач Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області звернувся до суду з позовом до відповідача Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції, у якому послався, що 01.11.2010 року на адресу Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області надійшли постанови Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції від 18.03.2010 року №ВП15576013, №ВП14475025, №ВП14471039, №ВП15398199, №ВП14474978, №ВП14474998, №ВП14966982, №ВП14966760, №ВП14240213, №ВП13932691, №ВП13466868, №ВП13664489, №ВП17542579, №ВП15575308, №ВП1441129, №ВП13183719, №ВП13466801, №ВП14475038, №ВП14966889, №ВП13466748, №ВП13466503, №ВП13508914, №ВП13465755, №ВП12351037, №ВП15575133, №ВП15575802, №ВП14240792, №ВП13464967, №ВП13465870, №ВП13466584, №ВП14471181, №ВП14966957, №ВП14966872, №ВП13465385, №ВП12481575, №ВП12481449, №ВП12350931, №ВП13465552, №ВП13664411, №ВП13508852, №ВП13508814, №ВП13508898, №ВП13932656, №ВП14994249, №ВП14240339, №ВП14240397

про накладення штрафу на боржника за невиконання рішень Луганського окружного адміністративного суду. Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області є бюджетною організацією, яка не отримує прибутків в процесі своєї діяльності, виконати рішення суду не може з незалежних від нього обставин. Тому позивач просить скасувати постанови відповідача про накладення штрафів, згідно зазначеному переліку.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2010 року за вказаним позовом відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2010 року позовні вимоги позивача розєднано в самостійні провадження.

Ухвалою судді Луганського окружного адміністративного суду Качуріної Л.С. від 13 грудня 2010 року прийнято до провадження та призначено до розгляду справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області про скасування постанови про накладення штрафу за невиконання рішення суду ВП №13508852 від 18.03.2010 року.

У позовній заяві позивач просив суд скасувати постанову від 18.03.2010 року державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області (далі по тексту - ППВР ВДВС ГУЮ) про накладення штрафу на Управління праці та соціального захисту населення в розмірі 340 грн. у виконавчому провадженні № 13508852.

В обґрунтування заявленого позову представник позивача зазначив, що на виконанні у Відповідача знаходиться виконавчий лист № 2а-1008 від 29.05.2009 року, виданий Луганським окружним адміністративним судом щодо виплати за рахунок Державного бюджету України ОСОБА_3 щорічної допомоги до 5-го травня як інваліду війни в розмірі 8 мінімальних пенсій за 2008 рік.

01.11.2010 року на адресу Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області надійшла постанова старшого державного виконавця ППВР Марченко С.О. від 18.03.2010 року про накладення штрафу в розмірі 340 грн. за невиконання вищезазначеного судового рішення на користь стягувача та надання підтверджуючих документів про виконання рішень суду чи обґрунтування причин його невиконання.

Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області такі дії державного виконавця вважає такими, що не відповідають чинному законодавству, оскільки відповідно до ст.30 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець, починаючи виконувати рішення, повинен пересвідчитись, чи отримана боржником копія постанови про відкриття виконавчого провадження і чи здійснені ним дії, спрямовані на добровільне виконання рішення у встановлений постановою строк відповідно до ст.24 цього Закону.

Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області листом № 1431 від 04.11.2010 року повідомило ППВР ВДВС ГУЮ про стан виконання вказаного виконавчого провадження, яким проінформувало про вжиття заходів щодо виконання зазначених судових рішень, зокрема про надання заявки до головного розпорядника коштів на виділення додаткового фінансування.

В той же час, Закон України «Про виконавче провадження» визначає, що штраф застосовується за невиконання рішення, що зобовязує боржника вчинити певні дії, без поважних причин.

Позивач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неприбуття суду не повідомив. Заперечення проти адміністративного позову не надав. На ухвалу суду від 13.12.2010 року та запит суду від 30.12.2010 року про надання належним чином засвідчених копій матеріалів виконавчого провадження №1308852 не відповів. Згідно ч.4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача субєкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причину неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані сторонами докази, суд на підставі наявних у справі доказів дійшов до наступного.

Судом встановлено, що позивач субєкт владних повноважень юридична особа Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області, адреса місцезнаходження: 93300, Луганська область, місто Попасна, пл. Леніна,2.

Луганський окружний адміністративний суд видав виконавчий лист № 2а-1008 від 29.05.2009 року про зобовязання Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області за рахунок Державного бюджету України провести ОСОБА_3 виплату щорічної грошової допомоги до 5-го травня як інваліду війни в розмірі 8 мінімальних пенсій за 2008 рік.

01 листопада 2010 року державним виконавцем Марченко С.О. згідно ст.ст. 3, 18, 24 Закону України «Про виконавче провадження» відкрито виконавче провадження ВП № 13508852 по виконавчому листу № 2а-1008 від 29.05.2009 року про стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області на користь ОСОБА_3 щорічної грошової допомоги до 5-го травня як інваліду війни в розмірі 8 мінімальних пенсій за 2008 рік.

Згідно абзацу 2 ст.9 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконання рішень про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України та місцевих бюджетів або з бюджетних установ, здійснюється органами Державного казначейства України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Цей порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2008 року №609 (далі по тексту Порядок №609), згідно вимог якого право списання коштів державного бюджету із рахунків у Держказначействі надається виконавчий службі при безпосередній взаємодії з Державним казначейством.

Також, згідно пункту 1 Порядку складання, розгляд, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 3228 від 28.02.2002 року, кошторис бюджетних установ є основним плановим документом, який надає повноваження бюджетній установі щодо здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень.

Бюджетне призначення це повноваження, надане головному розпоряднику бюджетних коштів Бюджетним кодексом України, законом про Державний бюджет України, що має кількісні та часові обмеження та дозволяє надавати бюджетні асигнування.

Згідно ст.3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетний установ становить один календарний рік, який починається з 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.

Виділення коштів на надання пільг передбачається щорічно Законом України про Державний бюджет на відповідний рік, використання яких здійснюється протягом календарного року. На рахунок Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області надходять бюджетні кошти на проведення виплат поточного 2010 року в розмірі, затвердженому кошторисом. Як свідчать матеріали справи, рішення суду по справі № 2а-1008 щодо стягнення на користь ОСОБА_3 щорічної грошової допомоги до 5-го травня як інваліду війни в розмірі 8 мінімальних пенсій за 2008 рік, стосується виплат, проведених за минулі роки.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 року №1414 «Про заходи щодо організації бюджетного процесу у 2010 році» кошти на виконання таких рішень не передбачені.

З огляду на викладене використання бюджетних коштів, призначених для виплати щорічної допомоги на оздоровлення за 2008 рік на користь ОСОБА_3, тобто проведення доплат за минулі роки на виконання рішень суду, для виконавчого збору та витрат на проведення виконавчих дій, утворює порушення ст.7 та ст.23 Бюджетного кодексу України.

Судом встановлено, що начальник управління Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області Скрепцова Н.П. своєчасно інформував Відповідача про стан виконання вказаного виконавчого провадження, яким повідомив про вжиття заходів щодо виконання зазначеного судового рішення та наявність особливостей по його виконанню.

Судом також встановлено, що позивачем з метою виконання судового рішення було надано інформацію про потребу грошових коштів за вих. № 1401 від 09.04.2009 року на адресу Головного Управління праці та соціального захисту населення в Луганської облдержадміністрації про виділення додаткових коштів для здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_3 за рішенням суду (а.с. 30).

Дослідивши матеріали справи та наявні у ній докази, суд не знайшов підстав для застосування штрафу до Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в розмірі 340 грн. за невиконання виконавчого провадження ВП № 13508852 по виконавчому листу № 2а-1008 від 29.05.2009 року.

Статтю 87 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобовязує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника юридичну особу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для його виконання.

Тобто Закон чітко визначає, що штраф застосовується за невиконання рішення, що зобовязує боржника вчинити певні дії, без поважних причин.

Суд установив, що Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації повідомляло Відповідача звернуло увагу на необхідність дотримуватись порядку при плануванні таких виплат, який визначений постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2008 року № 609.

Тому з вищенаведеного суд переконався, що виконати вимоги за виконавчим провадженням ВП № 13508852 по виконавчому листу № 2а-1008 від 29.05.2009 року у строки, що визначені цим виконавчим провадженням позивач обєктивно не мав можливості в наслідок особливого порядку виділення коштів на його виконання.

Отже, з огляду на наявні у справі докази суд дійшов висновку, що вимоги позивача щодо скасування постанови від 18.03.2010 року державного виконавця ППВР ВДВС ГУЮ про накладення штрафу в розмірі 340 грн. за невиконання виконавчого листа № 2а-1008 від 29.05.2009 року, відповідають чинному законодавству України, підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158, - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області про скасування постанови про накладення штрафу за невиконання рішення суду ВП №13508852 від 18.03.2010 року, задовольнити.

Скасувати постанову державного виконавця Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Луганській області від 18.03.2010 року № 13508852 року про накладення штрафу на Управління праці та соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації в Луганській області в розмірі 340 грн. за невиконання виконавчого листа № 2а-1008 від 29.05.2009 року

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 17 січня 2011 року.

СуддяЛ.С. Качуріна