Постанова № 13542021, 12.01.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2011
Номер справи
2а-26479/10/0570
Номер документу
13542021
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 січня 2011 р. справа № 2а-26479/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді

при секретарі

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Лазарєва В.В.,

при секретарі Пальчиковій І.Г.,

за участю представника позивача Бакурової Г.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення суми незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 948,38 грн., -

В С Т А Н О В И В:

19.11.2010 Донецький міський центр зайнятості звернувся до суду робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення суми незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 948,38 грн.

В обґрунтування позову позивач вказав, що 30.06.2010 до центру зайнятості звернулась ОСОБА_2 з метою пошуку роботи. Згідно заяви останньої від 07.07.2010 їй був присвоєний статус безробітної та призначена допомога по безробіттю з подальшою її сплатою у 948,38 грн. Проте, в ході перевірки даних з Держреєстратором було встановлено, що ОСОБА_2 під час перебування на обліку у центрі зайнятості була зареєстрована в якості субєкта підприємницької діяльності.

Таким чином, ОСОБА_2 було незаконно отримано допомогу по безробіттю у розмірі 948,38 грн.

За даних обставин, Донецьким міським центром зайнятості було прийняте рішення про повернення незаконно отриманих коштів ОСОБА_2 на суму у розмірі 948,38 грн.

У добровільному порядку сума незаконно отриманих коштів відповідачем повернута не була.

Просив стягнути з ОСОБА_2 суму незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 948,38 грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала, надала пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась судом належним чином, про причини неявки суду не повідомила. За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач була належним чином повідомлена про розгляд справи, у звязку з чим вважає за можливе розглянути справу за її відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 30.06.2010 ОСОБА_2 звернулась до Донецького міського центру зайнятості з метою пошуку роботи.

Згідно із заявою відповідача від 07.07.2010 (а.с. 7), вона просить надати їй статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю, відповідно до Законів України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

ОСОБА_2 був присвоєний статус безробітної та розпочата виплата допомоги з 07.07.2010 по 24.08.2010, що підтверджується даними Довідки про сплачене матеріальне забезпечення (а.с. 11).

Відповідно до п. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу.

Пунктом 1 статті 23 Закону передбачено, що застрахованим особам, зазначеним у частині першій статті 22 цього Закону, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом Міністрів України, залежно від страхового стажу: до 2 років - 50 відсотків; від 2 до 6 років - 55 відсотків; від 6 до 10 років - 60 відсотків; понад 10 років - 70 відсотків.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів - 100 відсотків; протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків; у подальшому - 70 відсотків.

Підпунктом 1 частини 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове держане страхування на випадок безробіття» передбачено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Під час звернення до Донецького міського центру зайнятості, відповідачем було особисто підписано заяву, що на цей час вона не зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує, а у разі подання до центру зайнятості документів, що містять неправдиві відомості, а також неповідомлення про отримання будь-якого доходу в період перебування на обліку в службу зайнятості, зобовязується добровільно повернути зайво виплачене їй матеріальне забезпечення на випадок безробіття (а.с. 7).

Донецьким міським центром зайнятості було проведено розслідування страхових випадків та необґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, за результатами якого складено Акт № 35 від 27.08.2010 (а.с. 32). Згідно даних вказаного Акту, які сформовані на підставі листа управління Державної реєстрації Донецької міської ради (а.с. 8-10), відповідач зареєстрована в якості субєкта підприємницької діяльності з 01.04.2009.

Таким чином, на момент звернення до Донецького міського центру зайнятості, ОСОБА_2 мала статус субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи. З реєстру виключена не була.

Відповідно до частини 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до абз. 14 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня виявлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної, або неповідомлення державної служби зайнятості про виїзд за межі України з метою працевлаштування чи провадження іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку. Громадяни можуть зареєструватися в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, після закінчення шести місяців з дати зняття їх з обліку за умови, що вони повернули отримані кошти.

Сума незаконно отриманої допомоги по безробіттю ОСОБА_2 за період з 07.07.2010 по 24.08.2010 складає 948,38 грн.

Як встановлено у судовому засіданні, у добровільному порядку незаконно отримана сума допомоги по безробіттю відповідачем повернута не була.

Відповідно до п. 9 Порядку, у разі коли кошти не повернено в установлений строк, питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку відповідно до законодавства.

Відповідач в судове засідання не зявилась, заперечень на позовну заяву не надала та не вказала жодних підстав для невідшкодування позивачу спірної суми.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За даних обставин, відповідачем не було надано суду жодних доказів, які б спростовували доводи позивача у звязку з чим, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі та з відповідача підлягає стягненню незаконно отримана сума допомоги по безробіттю в розмірі 948,38 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8 - 11, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття до ОСОБА_2 про стягнення суми незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 948,38 грн., - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Донецького міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття суму незаконно отриманої допомоги по безробіттю (р/р 37176002002327 в ГУДК України в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 25671511) у розмірі 948 (девятсот сорок вісім) грн. 38 коп.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини 12 січня 2011 року.

Повний текст постанови складений 17 січня 2011 року.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Лазарєв В.В.