Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 січня 2011 р. справа № 2а-26436/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12-10 год
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Чекменьова Г.А.
при секретаріТокмаковій Є.А.
за участю представника позивачаБаранової Т.А.,
за участю представника відповідача Демерджиби Е.Е.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОГІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ЗАПОРІЖЖЯ» про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю у сумі 151295,06 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Вільнянська міжрайонна державна податкова інспекція Запорізької області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОГІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ЗАПОРІЖЖЯ» про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю у сумі 151295,06 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що станом на 24.09.2010 р. відповідач має податкову заборгованість з орендної плати за землю у розмірі 151295,06 грн.
Просили стягнути з відповідача на користь держави зазначену суму податкової заборгованості з орендної плати за землю.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила задовольнити позов.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, надав суду заперечення, в яких зазначив, що позивач не має права звертатися до суду з адміністративним позовом про стягнення активів відповідача принаймні до того моменту, коли позивачем не будуть застосовані усі інші можливі заходи з погашення податкового боргу, та що на даний момент ця справа не є підсудною Донецькому окружному адміністративному суду, тому адміністративний позов Вільнянської МДПІ Запорізької області не підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно правові спори, зокрема спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх обєднання, юридичні особи, які не є субєктами владних повноважень, можуть бути відповідачами крім зазначених в цій частині статті, ще й в інших випадках, встановлених законом. Даний спір відноситься саме до таких випадків.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Вільнянська міжрайонна державна податкова інспекція Запорізької області є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування” плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) є загальнодержавним податком.
Преамбулою Закону України «Про плату за землю» визначено, що цей Закон визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.
Відповідно до ст. 1 Закону України „Про плату за землю”, податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками. Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції.
Статтею 14 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про плату за землю» контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Судом встановлено, що товариство обмеженою відповідальністю «ЛОГІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ЗАПОРІЖЖЯ» зареєстроване Вільнянською районною державною адміністрацією Запорізької області 26.03.2007 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А01 № 518107 (а.с.23), перебуває на обліку у Вільнянській МДПІ Запорізької області з 28.03.2007 року за № 20 як платник податків (а.с.22), зокрема є платником земельного податку.
Відповідно до інформації наданої Запорізькою регіональною філією державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельним ресурсам» від 26.08.2010 року № 7202, за ТОВ «ЛОГІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ЗАПОРІЖЖЯ» зареєстрована земельна ділянка, яка передана в оренду на 49 років (договір оренди зареєстровано 26.06.2008 року) для оптової торгівлі та сільського господарства 32.0000 га, кадастровий номер 2321510100170010003 (а.с. 16).
Відповідачем 25.01.2010 року до податкового органу подана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2010 рік № 586 відповідно до якої платником земельного податку самостійно нараховано розмір орендної плати на 2010 рік у загальному розмірі 227211, 42 грн. з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями по 18934,28 грн., а останнього місяця 18934, 34 грн. (а.с. 31).
Відповідач за вісім місяців 2010 року повинен був сплатити єдиний податок у розмірі 151474, 24 грн., також за ним рахувалась переплата з орендної плати за землю у сумі 179,18 грн., внаслідок чого виникла заборгованість в сумі 151295,06 грн.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню податковий борг з орендної плати за землю у розмірі 151295,06 грн.
Відповідно до ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу були направлені податкові вимоги за № 1/30 від 06.04.2010 р. і № 2/46 від 30.05.2010 р., але станом на 24.09.2010 р. погашення податкового боргу не здійснено.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Доводи відповідача суд не приймає з огляду на вищевказане.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив орендну плату за землю, суд задовольняє позовні вимоги Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОГІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ЗАПОРІЖЖЯ» про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю у сумі 151295,06 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОГІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ЗАПОРІЖЖЯ» про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю у сумі 151295,06 грн.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОГІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ЗАПОРІЖЖЯ» (83052, м. Донецьк, вул. Краснофлотська, буд. 74, код ЄДРПОУ 35045925) на користь місцевого бюджету м. Вільнянська заборгованість з орендної плати за землю в сумі 151 295 (сто пятдесят одну тисячу двісті девяносто пять) грн. 06 грн. на р/р 33210812700080, код б/к 13050200, одержувач місцевий бюджет м. Вільнянська, код одержувача -34677061, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 10 січня 2011 року.
Повний текст постанови складений 14 січня 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Чекменьов Г.А.