Єдиний державний реєстр судових рішень
1Справа № 335/1919/26 3/335/641/2026
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2026 року м. Запоріжжя
Суддя Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя Стеценко А.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
23.02.2026 в провадження судді з Головного управління ДПС у Запорізькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 19.02.2026 № 407, згідно з яким ОСОБА_1 вчинив правопорушення проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 640,00 грн, а саме: на місці проведення розрахунків знаходились готівкові кошти у сумі 650,00 грн, в той час як сума коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій станом на 13 годину 14 хвилин 02.02.2026 року, становила 10,00 грн. Таким чином встановлено проведення розрахункової операції без застосування програмного реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 640,00 грн. При співставленні бази даних ДПС України (ІС «СОД РРО/Чеки РРО») з фактичними залишками ТМЦ з врахуванням наданих до перевірки первинних документів на реалізовуваний товар у кіоску за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Героїв Крут, буд. 5, де здійснює діяльність ТОВ «Ніко`с Ритейл» (код за ЄДРПОУ 44621020), встановлено вибуття товарів на загальну суму 2894,00 грн, по яких розрахункові операції проведені без застосування програмного реєстратора розрахункових операцій, чим порушено вимоги пунктів 1 та 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.
На порушення п. 11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» перевіркою встановлено випадки використання режиму попереднього програмування найменувань та цін товарів, обліку їх кількості з порушенням порядку, встановленого законодавством, відсутність відповідного коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у фіскальному касовому чеку при продажу товарів підакцизної групи. Даний факт підтверджено витягом (скриншотом) з бази даних ДПС України (ІС «СОД РРО/Чеки РРО»), а саме: касовий чек № 8546 від 20.11.2025 (об 07 год 01 хв) на продаж 1 пачки сигарил «LS Ruby (20 шт)» за ціною 137,00 грн на загальну суму чека 137,00 грн із зазначенням коду УКТ ЗЕД 2402100000, в той час як на сигарили повинен відображатися код УКТ ЗЕД 2402100090. Порушено: п. 1, п. 2, п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями) відповідно до вимог ст. 155-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Акт перевірки від 09.02.2026 року № 2011/08/01/07/08/ НОМЕР_2 .
ОСОБА_1 повідомлений про дату, час та місце розгляду справи шляхом направлення судової повістки у вигляді текстового повідомлення на номер телефона, зазначений в протоколі про адміністративне правопорушення з його слів, в судове засідання не з`явився, причин неявки суду не повідомив, з клопотанням про відкладення судового розгляду до суду не звертався.
Вивчивши протокол, дослідивши додані до нього матеріали, суд доходить наступних висновків.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина 1 статті 155-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Норма права, що міститься у зазначеній статті, є бланкетною, тобто такою, що відсилає до конкретних пунктів Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», порушення яких ставиться в провину.
Відповідно до п. п. 1, 2, 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти); проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення від 19.02.2026 № 407, який складений уповноваженою на те особою, а його зміст повною мірою відповідає вимогам ст. 256 КУпАП;
- актом фактичної перевірки від 02.02.2026, в якому зазначено суть виявленого інспекторами порушення ОСОБА_1 встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Акт підписано особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, без зауважень;
- описом наявності готівки на місці проведення розрахунків від 02.02.2026, підписаним особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, без зауважень;
- письмовими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від 02.02.2026 до акта фактичної перевірки, в яких ОСОБА_1 визнав факт вчинення інкримінованого йому правопорушення.
З огляду на вищевикладене, суддя доходить висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення доведена поза розумним сумнівом.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Пом`якшуючих та обтяжуючих вину ОСОБА_1 обставин суддею не встановлено. Доказів того, що ОСОБА_1 є посадовою особою, матеріали справи не містять.
Врахувавши тяжкість та обставини вчинення правопорушення, особу правопорушника, з метою виховного впливу та запобігання вчиненню останнім нових правопорушень, суддя вважає за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (згідно з санкцією ч. 1 ст. 155-1 КУпАП).
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 665,60 грн.
Керуючись ст. ст. 40-1, 155-1, 251, 252, 283285 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, і накласти на нього стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 85 (вісімдесят п`ять) гривень 00 копійок у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Запорізького апеляційного суду через Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя.
Реквізити для сплати штрафу: отримувач: ГУК у Запорізькій області/ТГ м. Запоріжжя/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, IBAN: UA558999980313060106000008479, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100, «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), IBAN: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір, стягувач: Державна судова адміністрація України.
Роз`яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП; витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя А.В. Стеценко