Постанова № 135273584, 30.03.2026, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
30.03.2026
Номер справи
405/1025/26
Номер документу
135273584
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 405/1025/26

3/405/195/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2026 року Подільський районний суд міста Кропивницького у складі:

головуючого судді Волоткевича В.В.,

секретар судового засідання Бобко В.В.,

за участі:

прокурора Спінатія В.В.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кропивницькому матеріали справи про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

до Подільського районного суду міста Кропивницького з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли протоколи про адміністративні правопорушення серії №71/26 від 18.02.2026 та №70/26 від 18.02.2026 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постановою судді Подільського районного суду міста Кропивницького від 23.02.2026 матеріали справ про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (справи: №405/1025/26, провадження №3/405/195/26; №405/1026/26, провадження №3/405/196/26), об`єднано в одне провадження, визначено об`єднаній справі номер №405/1025/26, провадження №3/405/195/26.

30.03.2026 на адресу суду від гр. ОСОБА_1 надійшли письмові пояснення, в яких вину щодо невчасного подання декларації визнав повністю та просив звільнити його від адміністративної відповідальності у зв`язку з малозначністю та обмежитись усним зауваженням.

В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 , якому було роз`яснено права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративних правопорушень за обставин, зазначених в протоколах про адміністративні правопорушення, визнав в повному обсязі, подані письмові пояснення підтримав в повному обсязі, просив звільнити його від відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП, оскільки наявні обставини, що пом`якшують відповідальність, а саме: на даний час на посадах, пов`язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування не працює, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серія НОМЕР_2 , виданого 23.04.2024, має поранення пов`язані із захистом Батьківщини, щиро розкаявся.

Прокурор Спінатій В.В. в судовому засіданні підтримав протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зважаючи на підстави, викладені в протоколі, просив притягнути гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та просив призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, всебічно, повно і об`єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язаного з корупцією № 71/26 від 18.02.2026 про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зазначено, що ОСОБА_1 , будучи у т.ч. станом на 00 год 00 хв 01.01.2025 суб`єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «г» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» - військові посадові особи Збройних Сил України, а саме: головний сержант - командиром відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , у період часу з 00 год 00 хв 01.01.2025 до 00 год 00 хв 01.04.2025, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме : 12.06.2025 о 14 год 26 хв, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відповідальність за вчинене якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки, особовий склад штатних військово-лікарських комісій.

Судом встановлено, що наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.05.2023 року № 150 головного сержанта ОСОБА_1 зараховано до списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 та призначений на посаду командира відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.23).

Згідно з наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 08.07.2024 року № 190, головного сержанта ОСОБА_1 , командира відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 звільнено з військової служби у запас, з 08.07.2024 року виключено зі списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 та всіх видів забезпечення (а.с.25).

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 годин 00 хвилин 01.01.2025 був суб`єктом декларування у розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до вимог абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 23.07.2021 № 448/21 «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.

Відповідно до розділу ІІ вказаного порядку суб`єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб`єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).

Згідно з пунктом 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб`єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Враховуючи положення даних нормативних актів, гр. ОСОБА_1 є суб`єктом декларування, у якого станом на 01.01.2025 року виник обов`язок подати декларацію особи, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, у період з 00 годин 00 хвилин 01.01.2025 до 00 годин 00 хвилин 01.04.2025, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.

Відповідно до публічної частини Реєстру гр. ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), лише 12.06.2025 о 14:26, а отже не своєчасно.

Таким чином, з урахуванням викладеного, положень зазначених законодавчих та підзаконних актів в сукупності, а також встановлених обставин в судовому засіданні, гр. ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, вчасно - до 00 год. 00 хв. 01.04.2025 - не подав без поважних причин декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що є порушенням вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», з урахуванням пункту 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, а подав вказану декларацію несвоєчасно, а саме: 12.06.2025 о 14:26, що підтверджується: протоколом №71/26 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією; копією декларації особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 ; повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 08.07.2024 року № 190; послідовністю дій користувача, які вчинив ОСОБА_1 ; повідомленням начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ; витягом з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.05.2023 року № 150; витягом з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 26.06.2024 року № 21-РС; витягом з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 08.07.2024 року № 190; функціональними обов`язками командира відділення роти охорони; письмовими поясненнями ОСОБА_1 .

Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язаного з корупцією, № 70/26 від 18.02.2026 про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вбачається, що ОСОБА_1 , будучи у т.ч. станом на 00 год 00 хв 09.07.2024 суб`єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «г» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» - військові посадові особи Збройних Сил України, а саме: головний сержант - командиром відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , у період часу з 00 год 00 хв 09.07.2024 до 00 год 00 хв 08.08.2024, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме : 12.06.2025 о 13 год 56 хв, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відповідальність за вчинене якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Судом встановлено, що наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.05.2023 року № 150 головного сержанта ОСОБА_1 зараховано до списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 та призначений на посаду командира відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.66).

Згідно з наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 08.07.2024 року № 190, головного сержанта ОСОБА_1 , командира відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 звільнено з військової служби у запас, з 08.07.2024 року виключено зі списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 та всіх видів забезпечення (а.с.68).

Відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки, особовий склад штатних військово-лікарських комісій.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 годин 00 хвилин 09.07.2024 був суб`єктом декларування у розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до вимог абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 23.07.2021 № 448/21 «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.

Відповідно до розділу ІІ вказаного порядку суб`єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб`єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).

Пунктом 2 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб`єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.

Відповідно до Роз`яснення Національного агентства щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) від 13.11.2023 № 4 днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» - «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, у тому числі перебування на посадах, зазначених у п. 1, пп. «а», «в» - «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.

Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.

Абзацом 4 частини 2-1 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023. Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Отже, ОСОБА_1 , 08.07.2024 припинивши діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування був зобов`язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі, не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов`язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Він може визначатися рокам, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Тобто упродовж періоду часу з 00 год 00 хв 09.07.2024 до 00 год 00 хв 08.08.2024 ОСОБА_1 був зобов`язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.

Відповідно до публічної частини Реєстру гр. ОСОБА_1 , подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), лише 12.06.2025 о 13:56 годин, а отже не своєчасно.

Таким чином, з урахуванням викладеного, положень зазначених законодавчих та підзаконних актів в сукупності, а також встановлених обставин в судовому засіданні, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, вчасно - до 00 год 00 хв 08.08.2024 - не подав без поважних причин декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що є порушенням вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», з урахуванням пунктом 2 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, а подав вказану декларацію несвоєчасно, а саме: 12.06.2025 о 13 год. 56 хв., що підтверджується: протколом №70/26 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією; копією декларації особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 ; повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; послідовністю дій користувача ОСОБА_1 ; повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; витягом з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.05.2023 року № 150; витягом з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 26.06.2024 року № 21-РС; витягом з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 08.07.2024 року № 190; функціональними обов`язками командира відділення роти охорони; письмовими поясненнями ОСОБА_1 .

Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.

Щодо доводів особи, яка притягується до адміністративної відповідальності про можливість її звільнення від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП у зв`язку з малозначністю правопорушення, оскільки її діями не заподіяно істотної шкоди суспільству та державі, суд зазначає таке.

Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності правопорушення суддя може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. При цьому законодавцем не визначено змісту поняття та ознак малозначності адміністративного правопорушення.

Родовим об`єктом корупційних правопорушень та правопорушень, пов`язаних з корупцією, виступають суспільні відносини, якими визначаються зміст та порядок законної діяльності суб`єктів владних повноважень, встановлений відповідними нормативними актами.

Міжнародні стандарти протидії корупції зобов`язують держави вживати заходів для встановлення у своєму національному законодавстві відповідальності за вчинення корупційних діянь. Це закріплено, зокрема, у Главі ІІ «Кримінальної Конвенції про боротьбу з корупцією» від 27.01.1999, Главі ІІ Додаткового протоколу до неї від 15.05.2003, Главі ІІІ «Конвенції ООН проти корупції» від 31.10.2003, що ратифіковані Верховною Радою України 18.10.2006 та є обов`язковими для України.

Визнання адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією малозначним суперечить принципам запобігання і протидії корупції, не відповідає міжнародним стандартам у цій сфері, не сприятиме зміцненню авторитету країни, може завдати шкоди демократичним засадам управління суспільством, функціонування державного апарату, порушить встановлений порядок здійснення повноважень посадовими і службовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування. Наведене виключає застосування положень ст.22 КУпАП у даній справі.

Звільнення від адміністративної відповідальності у зв`язку із малозначністю вчиненого правопорушення, передбачене ст.22 КУпАП, є правом, а не обов`язком суду і застосовується лише в сукупності усіх з`ясованих фактів, що дозволяють вирішити питання про доцільність звільнення правопорушника від адміністративної відповідальності.

У даній справі суд, не вбачає можливості звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП на підставі ст.22 КУпАП, оскільки дане правопорушення не можна вважати малозначним.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення за правопорушення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

З урахування наведеного при накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує: особу порушника, який відповідно до матеріалів справи до адміністративної відповідальності не притягувався; характер вчиненого правопорушення, та ступінь його суспільної небезпеки, а саме, те, що дане правопорушення пов`язано з корупцією; щире розкаяння винного, як обставину, яка пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутність обставин, що її обтяжують, та беручи до уваги положення ч. 2 ст. 36 КУпАП вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі санкції статті.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що підтверджується копією посвідчення серії серія НОМЕР_2 , виданого 23.04.2024, а тому суд приходить до висновку про звільнення правопорушника від сплати судового збору на підставі п.13 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст. ст. 22, 33, 36, 40-1, ч.1 172-6, 283, 284, 285, 287 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , визнати винним, у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.

Штраф вноситься за наступними реквізитами: номер рахунку UA368999980313040106000011567, отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл./тг м.Кропивн/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37918230, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), МФО банку 899998, призначення платежу - штраф, адміністративне правопорушення (прізвище, ініціали).

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень (розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України).

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Подільський районний суд міста Кропивницького протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови, - без змін, чи зміні постанови.

Суддя Подільського районного суду

міста Кропивницького Андрій Вікторович Волоткевич