Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 353/59/26
Провадження № 3/353/30/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2026 рокум.Тлумач
Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Мотрук Л.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від відділення поліції № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, за ч. 1 ст. 89 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
13.01.2026 року о 17 год 00 хв ОСОБА_1 перебуваючи за адресою АДРЕСА_1 , знущаючись із собаки породи лабрадор, здійснив постріл із плевматичної рушниці, чим завдав собаці фізичного болю, чим порушив вимоги абз. 4 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про захист тварин від жорсткого поводження».
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 89 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце судового засідання, не повідомив суду причин своєї неявки, не вжив заходів для прибуття в судове засідання, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило. За таких обставин, керуючись ст. 268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Суд вважає, що така поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи та на уникнення від покарання.
Згідно із ст. 1 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження» жорстоке поводження з тваринами - знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило їх мучення, завдало їм фізичного болю, страждань, у тому числі спричинило тілесні ушкодження, каліцтво чи загибель, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення тварин напризволяще, а також інші порушення правил утримання, поводження та транспортування тварин.
Статтею 4 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження» закріплено, що поводження з тваринами ґрунтується, зокрема, на таких принципах: жорстоке поводження з тваринами є несумісним з вимогами моральності та гуманності, спричиняє моральну шкоду людині; відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.
Відповідно до ст. 18 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження» визначені загальні правила поводження з тваринами, що виключають жорстокість. Так, при поводженні з тваринами не допускається, зокрема, нанесення побоїв, травм, отруєння тварин.
Ч. 1 ст. 89 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило їх мучення, завдало їм фізичного болю, страждань, але не призвело до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, а також інші порушення правил утримання та поводження з тваринами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 89 КУпАП доведена матеріалами справи, зокрема даними, що містяться у:
протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 206865 від 13.01.2026 року, який складений поліцейським СРПП ВП № 5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області старшим сержантом поліції Кітурою А.С. (а.с. 2); протоколі прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 13.01.2026 року, в якому вказано, що ОСОБА_1 13.01.2026 року завдав собаці фізичного болю (а.с. 3); письмових поясненнях ОСОБА_2 від 13.01.2026 року, у яких він засвідчив факти викладені в протоколі про адміністративне правопорушення (а.с. 4); фототаблицях (а.с. 5).
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 89 КУпАП, не встановлено.
Обставинами, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 89 КУпАП, не встановлено.
Дослідивши матеріали справи та зібрані у ній докази, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні доведена повністю, а тому із врахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, ступеня його вини та інших обставин, передбачених ст. 33 КУпАП, до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що передбачено санкцією ч. 1 ст. 89 КУпАП.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.
На підставі вищенаведеного, відповідно до ч. 1 ст. 89 КУпАП та керуючись ст. 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суддя,-
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 89 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок, без конфіскації тварини.
Стягнути із ОСОБА_1 , на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); р/р UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Тлумацький районний суд.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У випадку несплати штрафу у п`ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст. 307, 308 КУпАП, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання постановою законної сили.
СуддяЛ. І. МОТРУК