Постанова № 135182885, 27.03.2026, Ярмолинецький районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
27.03.2026
Номер справи
689/194/26
Номер документу
135182885
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області

Справа № 689/194/26

3/689/141/26

27.03.26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2026 року селище Ярмолинці

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області у складі: головуючого судді Кульбаби А.В., з участю: секретаря судового засідання Лебеденко О.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 ,, захисника ОСОБА_1 адвоката Задачіна О.А., розглянувши у відкритому судоваому засіданні в режимі відео конференції справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління патрульної поліції у Хмельницькій області (29000, м. Хмельницький, провулок Коцюбинського, 35/2; код ЄДРПОУ 40108646), про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця: АДРЕСА_1 ,

за ч. 4 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 2 лютого 2026 року о 15 год. 00 хв. на дорозі 0232001 Ярмолинці-Коритна 8 км керував автомобілем Citroen 2301, р.н.з. НОМЕР_1 , у якого був відсутній задній замок дверей кузова та відсутнє заднє скло, передбачені конструкцією транспортного засобу, чим порушив п. 31.4.7. а) та п. 31.4.7. г) ПДР України. Правопорушення вчинено повторно протягом року, 10 грудня 2025 року відносно ОСОБА_1 винесено постанову у справі про адміністративне правопорушення серії ЕНА № 6313733 за ч. 1 ст. 121 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю та щиро розкаявся. Суду повідомив, що він дійсно 2 лютого 2026 року о 15 год. 00 хв. на дорозі 0232001 Ярмолинці-Коритна 8 км керував автомобілем Citroen 2301, р.н.з. НОМЕР_1 , у якого був відсутній задній замок дверей кузова та відсутнє заднє скло, передбачені конструкцією транспортного засобу. Просив суд призначити йому покарання не пов`язане із позбавленням права керування транспортним засобом, оскільки він працює неофіційно по найму водієм і ця робота його є єдиним джерелом доходу.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та його захисника, дослідивши матеріали справи в цілому, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 121 КУпАП.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, підтверджується належними та допустимими доказами, дослідженими судом, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 581406 від 2 лютого 2026 року (а.с. 1); копією постанови серії ЕНА № 6313733 від 10 грудня 2025 року про визнання ОСОБА_1 винуватим за ч. 1 ст. 121 КУпАП (а.с. 6), відеозаписом із нагрудної камери поліцейського (а.с. 8).

Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Так, згідно ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Таким чином, ОСОБА_1 порушив п. 31.4.7. а) Правил дорожнього руху України, а саме: забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності таких технічних несправностей і невідповідностей таким вимогам немає передбачених конструкцією транспортного засобу стекол, дзеркал заднього виду; п. 31.4.7. г) Правил дорожнього руху України, а саме: забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності таких технічних несправностей і невідповідностей таким вимогам не працюють передбачені конструкцією замки дверей кузова або кабіни.

Тобто, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 4 статті 121 КУпАП, а саме: повторне протягом року керування водієм транспортним засобом, що має інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється.

Отже, враховуючи щире каяття винного, а також ту обставину, що він працює неофіційно по найму водієм і позбавлення його права керування транспортними засобами позбавить єдиного джерела доходу, суд приходить до переконання, що за ч. 4 ст. 121 КУпАП на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн., та адміністративний арешт на строк 5 (п`ять) діб.

На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп. на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 9, 245-249, 251, 252, 256, 266, 279, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, та накласти на нього адміністративні стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн., та адміністративний арешт на строк 5 (п`ять) діб.

Адміністративне стягнення у виді штрафу підлягає сплаті на рахунок: Отримувач ГУК у Хмельницькій обл./Хмельн. обл./21081300, Код отримувача 37971775, Банк отримувача Казначейство України ( ЕАП ), Код банку 899998, Номер рахунку (IBAN) UA748999980313060149000022001, ККД 21081300 (Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі)).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп. (Стягувач - Державна судова адміністрація України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код за ЄДРПОУ 26255795), Отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку 899998, Номер рахунку (IBAN) UA908999980313111256000026001, ККД 22030106).

Штраф в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн., має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У разі примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, що становить 1 700 грн.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Хмельницького апеляційного суду через Ярмолинецький районний суд Хмельницької області.

Суддя А.В. Кульбаба