Постанова № 135171040, 25.03.2026, Лугинський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
25.03.2026
Номер справи
281/171/26
Номер документу
135171040
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Лугинський районний суд Житомирської області

Справа № 281/171/26

Провадження по справі № 3/281/63/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2026 року селище Лугини

Суддя Лугинського районного суду Житомирської області Данчук В. В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий 09.06.1998 року Лугинським РВ УМВС України в Житомирській області, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

У березні 2026 року до суду від Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 50-32/91 від 11.03.2026 року ОСОБА_1 всупереч вимогам ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» порушив порядок подання Звітів політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за ІV квартал 2025 року, а саме: не подав Звіт за ІV квартал 2025 року до Національного агенства з питань запобігання корупції через Єдиний державний реєстр звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, про що свідчить Список оприлюднений на офіційному вебсайті Національного агентства, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 у судове засідання 25.03.2026 року не з`явився, про час і місце розгляду справи належним чином повідомлений.

Керуючись ст. 268 КУпАП вважаю за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 за наявними матеріалами.

Судом встановлено, що станом на 11.03.2026 року ОСОБА_1 , як головою комісії з припинення політичної партії «САМ ЗА СЕБЕ» не подано звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за ІV квартал 2025 року до Національного агенства з питань запобігання корупції через Єдиний державний реєстр звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, про що свідчить Список оприлюднений на офіційному вебсайті Національного агентства та який враховуючи вимоги ч. 3 розділу ? Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 № 507/36129 повинен був поданий до Національного агентства до 09 лютого 2026 року (а.с. 15-20).

До моменту внесення Міністерством юстиції України до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про припинення політичної партії голова ліквідаційної комісії зобов`язаний щоквартально подати до Національного агентства звіт про майно, доходи, витрати і фінансові зобов`язання політичної партії, у тому числі відомості про її місце організації, які в установленому законом порядку набули статусу юридичної особи.

Таким чином, ОСОБА_1 , як голова комісії з припинення політичної партії «Сам за себе» всупереч вимогам статті 17 Закону не забезпечив подання Звіту за ІV квартал 2025 року до Національного агенства з питань запобігання корупції через Єдиний державний реєстр звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене статтею 212-21 КУпАП.

Згідно з пп. 1, 2 розділу II та п.п. 1, 8, 9 розділу III Порядку, звіт політичної партії є структурованими даними, містить інформацію, внесену керівником політичної партії та/або особами, яких уповноважено в установленому порядку на подання Звіту (далі - уповноважена особа), до електронних форм, передбачених Реєстром, та підписаний шляхом накладання на нього кваліфікованого електронного підпису керівника (уповноваженої особи) політичної партії. Поданню Звіту передує процес його формування, який полягає в заповненні електронних форм інформацією, передбаченою Реєстром відповідно до Закону.

Повноваження ОСОБА_1 , як голови комісії, з припинення політичної партії підтверджуються відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення № 50-32/91 від 11.03.2026 року, який він отримав 11.03.2026 року, про що свідчить підпис у протоколі про адміністративне правопорушення № 50-32/91 від 11.03.2026 року (а. с. 4).

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 порушено ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», що виразилось у не поданні Партією звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за ІV квартал 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 34-35 КУпАП, судом не встановлено.

Враховуючи обставини вчинення адміністративного правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена. В його діях вбачаю склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, і вважаю за необхідне застосувати до особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Отже, згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.2026 року, що становить 665,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33-35, 212-21, 276-279, 280, 283-285 КУпАП України, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) грн.

Сума штрафу підлягає сплаті на користь держави: отримувач коштів: ГУК у Житомирській області/ТГ смт Лугини/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37976485; Банк отримувача: Казначейство України; рахунок отримувача: UA638999980313030106000006731; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу: Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь держави (рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106) судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду через Лугинський районний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Строк пред`явлення постанови до виконання в частині стягнення штрафу та судового збору 3 місяці.

Суддя В. В. Данчук