ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" січня 2011 р.
16 год.27 хв.Справа № 2-а-1724/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Морської Г.М.,
при секретарі: Гричановській А.В.,
за участю:
представників позивача - ОСОБА_1., Борисова М.Г.,
представника відповідача - Мкртчян Л.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
приватного підприємства "Рів'єра"
до Державної податкової інспекції у м. Херсоні
про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій,
встановив:
Приватне підприємство "Рів'єра" (далі позивач, ПП "Рів'єра")звернулося до суду із позовом доДержавної податкової інспекції у м. Херсоні(далі відповідач, ДПІ у м. Херсоні) про скасування рішення від 09.02.2010 р. № 0001622307 про застосування фінансових санкцій на суму 1700, 00 грн.
У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали повністю та просили їх задовольнити. Суду пояснили, що фінансові санкції до підприємства застосовані за порушення ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95 ВР від 19.12.1995 р. (далі Закон № 481/95 ВР ), яке виявлено при перевірці 19.01.2010 р. Рішення про застосування штрафних санкцій, на думку представників ПП "Рів'єра", є протиправним, оскільки на момент перевірки довідка про внесення місця зберігання алкогольних напоїв до Єдиного державного реєстру у позивача в наявності була - заява на її отримання була подана до ДПІ у м. Херсоні 12.01.2010 р. і граничним строком її отримання була дата 19.01.2010 р. Але пояснення особи, яка була присутня при проведені перевірки, до уваги перевіряючими взяті не були.
Представник відповідача проти позову заперечила, мотивуючи тим, перевірка була законною, проведена на підставі Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", направлення на перевірку, плану перевірок, затвердженого наказом голови ДПА у Херсонській області. Під час перевірки позивача встановлено зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру. За дане порушення до позивача застосована штрафна санкція у розмірі 1700, 00 грн. рішенням від 09.02.2010 р. № 0001622307, яке винесене відповідно до законодавства України.
Заслухавши пояснення сторін, свідка, вивчивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
ПП "Рівєра" було зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Херсонської міської ради 11.11.1998 р. Підприємницьку діяльність здійснює за адресою: АДРЕСА_1.
19.01.2010 р. посадовими особами відповідача було проведено перевірку позивача за адресою: АДРЕСА_1. Під час перевірки виявлено зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру, результати перевірки відображені у акті № 053/21/22/23/30142722/096.
Вищезазначений акт перевірки підписаний головним бухгалтером ОСОБА_1. (особою у присутності якої була проведена перевірка та якій було вручено під підпис направлення на перевірку) із наступним зауваженням: "Заявление о выдаче указанной в акте справке подано в ГНИ 12.01.2010, срок получения справки 19.01.10, после 15:00".
До позивача на підставі рішення ДПІ у м. Херсоні від 09.02.2010 р. № 0001622307 застосовані фінансові санкції на суму 1700, 00 грн.
Стаття 15 Закону № 481/95 ВР від 19.12.1995 р. передбачає, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру місць зберігання, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру місць зберігання.
Відповідно до п. 1.1 Порядку Єдиний державний реєстр місць зберігання - це перелік місць, що використовуються для зберігання спирту, та приміщень, що використовуються для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, який містить відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
Пункт 2.1 Порядку, у редакції до 23.10.2009 р., визначав, що внесення відомостей до Єдиного реєстру передбачалося при наявності місць зберігання алкогольних напоїв або тютюнових виробів, відокремлених від роздрібної торгівлі.
Наказом ДПА України від 07.09.2009 р. № 489, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 02.10.09 р. за № 924/16940, внесено зміни до Порядку та передбачено внесення до Єдиного реєстру всіх місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв або тютюнових виробів, шляхом подання заяви до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання. Вищезазначені зміни вступили в силу з моменту опублікування - з 23.10.2009 р.
Статтею 15 Закону № 481/95 ВР від 19.12.1995 р. визначено, що внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання. До заяви додаються нотаріально засвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, виданої заявнику, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням. Довідка про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру видається суб'єкту господарювання протягом семи календарних днів від дня подання заяви.
Відповідальність за зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру передбачена абзацом 9 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95 ВР від 19.12.1995 р. через застосування фінансових санкцій у вигляді штрафів 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Із дослідженої довідки про внесення до Єдиного державного реєстру місць зберігання місця за адресою: АДРЕСА_1, вбачається, що дане місце зберігання внесено до ЄДР 14.01.2010 р.
Представники позивача у судовому засіданні зазначили, що зверталися до ДПІ у м. Херсоні із поясненнями та довідкою про внесення до Єдиного державного реєстру місць зберігання за вказаною у акті перевірки адресою відразу після проведення перевірки.
Допитаний в якості свідка посадова особа ДПІ у м. Херсоні Дворник А.В. підтвердив факт надання представником позивача довідки про внесення до Єдиного державного реєстру місць зберігання до податкового органу.
Таким чином, суд приходить до висновку, що зберігання алкогольних напоїв 19.01.2010 р. ПП "Рів'єра" здійснювалося у місці внесеному до Єдиного реєстру, що підтверджується відповідною довідкою від 14.01.2010р.
Відповідачем не надано суду доказів зберігання позивачем алкогольних напоїв у місцях зберігання не внесених до Єдиного реєстру до 14.01.2010р.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 КАС України.
Виходячи з вищезазначеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ПП "Рів'єра" та скасовує рішення ДПІ у м. Херсоні від 09.02.2010 р. № 0001622307 про застосування фінансових санкцій на суму 1700, 00 грн.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив:
Позовні вимоги приватного підприємства "Рів'єра" до Державної податкової інспекції у м. Херсоні про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у м. Херсоні від 09.02.2010 р. № 0001622307 про застосування фінансових санкцій на суму 1700, 00 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь приватного підприємства "Рів'єра" витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 24 січня 2011 р.
Суддя Морська Г.М.
кат. 8.2.4