Постанова № 13514555, 23.12.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2010
Номер справи
2а-8065/10/0470
Номер документу
13514555
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2010 р. справа № 2а-8065/10/0470

м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бондар М. В., при секретаріШенкунісі А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю "Орбіта" про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: Державна податкова інспекція у Кіровському районі м. Дніпропетровська (далі позивач, ДПІ) звернулась до адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Орбіта» (далі відповідач, ТОВ «Орбіта»), в якій просить стягнути з відповідача 2632,33 грн. в рахунок погашення податкового боргу на користь держави. В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має податковий борг в сумі 2632,33 грн., який складається з орендної плати у розмірі 1952,33 грн. та єдиного податку у розмірі 680,00 грн. Представник позивача в судове засідання не зявився, надав суду клопотання, в якому просить розглянути справу за його відсутності та позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. Відповідач у судове засідання не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача зазначену в Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців копію ухвали про відкриття провадження у справі, повістку про виклик, а також копію позовної заяви та доданих до неї документів, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до ч.8 ст.35 КАС України, повістка вважається врученою юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Суд вважає, що відсутність представника позивача та відповідача в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши чинне законодавство, матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 25.12.2002 р., перебуває на обліку платників податків в ДПІ.

Податковий борг відповідача з орендної плати на день розгляду справи судом складає 1952,33 грн.

Згідно з п.8 ч.1 ст.14 Закону України «Про систему оподаткування» орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ч.4 ст.2 Закону України «Про плату за землю» за земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Стаття 14 Закону України «Про плату за землю» встановлює, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (ст. 17 Закону України «Про плату за землю»).

Відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

04.11.2008 року відповідач подав до ДПІ податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №64537 за листопада - грудень 2008 року з сумою орендної плати у загальному розмірі 2000,58 грн., яка відповідачем сплачена не була.

Відповідно до ч.1 п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року (далі Закон №2181-ІІІ) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

У пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону № 2181-ІІІ вказано, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

У зв'язку з переплатою на особовому рахунку в сумі 48,25 грн., залишок несплаченої суми склав 1952,33 грн. (2000,58 грн. 48,25 грн.).

Отже, сума податкового боргу відповідача з орендної плати за землю складає 1952,33 грн.

На підставі п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до функцій державних податкових інспекцій віднесено здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з п.1 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі).

Згідно п.2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги); наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

05.06.2008 року працівниками податкового органу здійснено невиїзну документальну перевірку щодо своєчасності подання податкової звітності з єдиного податку відповідачем. В ході перевірки було встановлено не подання розрахунку по єдиному податку за І квартал 2008 року. За наслідками перевірки складено акт № 1825.

Зазначені дії відповідача порушують вимоги пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязання платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року (далі Закон №2181-ІІІ), яким встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону № 2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На підставі акту перевірки від 05.06.2008 року №1825 позивачем винесено податкове повідомлення-рішення форми «Р» №0007151501/0/11608/10/15128 про застосування до відповідача штрафної (фінансової) санкції у розмірі 170,00 грн., яке, у звязку з неможливістю вручення відповідачу, було розміщено на дошці оголошень ДПІ, про що складено акт №259 від 2 вересня 2008 року.

24.03.2009 року працівниками податкового органу здійснено невиїзну документальну перевірку щодо своєчасності подання податкової звітності з єдиного податку відповідачем. В ході перевірки було встановлено не подання розрахунку по єдиному податку за ІІ, ІІІ, ІV квартали 2008 року. За наслідками перевірки складено акт № 936.

На підставі акту перевірки від 24.03.2009 року №936 позивачем винесено податкове повідомлення-рішення форми «Р» №0003521501/8206/10/1528 про застосування до відповідача штрафної (фінансової) санкції у розмірі 510,00 грн., яке, у звязку з неможливістю вручення відповідачу, було розміщено на дошці оголошень ДПІ, про що складено акт №181 від 24 березня 2009 року.

Отже, податковий борг відповідача з єдиного податку станом на 31.12.2009 р. складає 680,00 грн.

У відповідності до пп.6.2.3 п. 6.2 ст.6 Закону України №2181-ІІІ позивачем були виставлені перша податкова вимога № 1/854 від 10.06.2008 р. та друга податкова вимога №2/1988 від 15.12.2008 р., які були направлені поштовим відправленням на адресу відповідача, що підтверджується матеріалами справи.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов вязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з пп.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Вирішуючи спір, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Орбіта» (ідентифікаційний код 32193171) на користь держави:

-в рахунок погашення податкового боргу по орендній платі 1952 (одну тисячу девятсот пятдесят дві) гривні 33 копійки;

-в рахунок погашення податкового боргу по єдиному податку 680 (шістсот вісімдесят) гривень 00 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.

Постанова в повному обсязі виготовлена 27 вересня 2010 року.

Суддя М.В. Бондар