Постанова № 135145530, 25.03.2026, Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
25.03.2026
Номер справи
335/2323/26
Номер документу
135145530
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

1Справа № 335/2323/26 3/335/720/2026

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2026 року м. Запоріжжя

Суддя Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя Стеценко А.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

05.03.2026 в провадження судді з Головного управління ДПС у Запорізькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 04.03.2026 № 471, згідно з яким ОСОБА_1 вчинила правопорушення проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій, невидача розрахункового документа встановленої форми, а саме: при реалізації 0,05 л горілки «Козацька рада класична» за ціною 400,00 грн за 1 літр на загальну суму 20,00 грн реєстратор розрахункових операцій не застосовувався та розрахунковий документ встановленої форми на суму 20,00 грн не видавався; проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 250,00 грн, а саме: на місці проведення розрахунків знаходились готівкові кошти у сумі 270,00 грн. Станом на 14 годину 48 хвилин 13.02.2026 року реєстратор розрахункових операцій в кафе за адресою: АДРЕСА_2 , де здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), відсутній; при співставленні бази даних ДПС України (ІС «СОД РРО/Чеки РРО») з фактичними залишками ТМЦ з врахуванням наданих до перевірки первинних документів на реалізовуваний товар у кафе за адресою: АДРЕСА_2 , де здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), встановлено вибуття товарів на загальну суму 4500,00 грн, по яким розрахункові операції проведені без застосування реєстратора розрахункових операцій; в порушення п. 11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) перевіркою встановлено випадки використання режиму попереднього програмування найменувань та цін товарів, обліку їх кількості з порушенням порядку, встановленого законодавством, використання режиму попереднього програмування найменувань реалізовуваного товару. Даний факт підтверджено витягом (скриншотом) з бази даних ДПС України (ІС «СОД РРО/Чеки РРО»), а саме: касовий чек № 12500008 від 08.01.2026 (об 15 год. 43 хв.) на продаж 3 порцій по 0,5 л пива «ПИВО ЖИГУЛІВСЬКЕ 0.5Л» за ціною 40,00 грн на загальну суму 120,00 грн у той час, як відповідно до видаткової накладної від 08.01.2026 року № 47 до кафе надійшло пиво «Віст світле». Порушено: п. 1, п. 2, п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями) відповідно до вимог ст. 155-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Акт перевірки від 23.02.2026 року № 2851/08/01/07/08/ НОМЕР_1 .

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, подавши до суду заяву, в якій просила справу розглядати за її відсутності. В заяві також зазначила, що вину у вчиненні інкримінованого їй адміністративного правопорушення визнає, просила суворо не карати.

Вивчивши протокол, дослідивши додані до нього матеріали, суд доходить наступних висновків.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частина 1 статті 155-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Норма права, що міститься у зазначеній статті, є бланкетною, тобто такою, що відсилає до конкретних пунктів Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», порушення яких ставиться в провину.

Відповідно до п. п. 1, 2, 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти); проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.

Фактичні обставини правопорушення, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 не оспорюються.

Окрім визнання ОСОБА_1 винуватості у вчиненні інкримінованого їй правопорушення, вина останньої також доведена поза розумним сумнівом фактичними даними, що містяться в доданих до протоколу акті фактичної перевірки від 20.02.2026, підписаному ОСОБА_1 без зауважень, описі наявності готівки, поясненнях ОСОБА_1 від 13.02.2026. Протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою на те особою, а його зміст в повній мірі відповідає вимогам, визначеним ст. 256 КУпАП.

Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1 обставин суддею не встановлено.

Врахувавши тяжкість та обставини вчинення правопорушення, особу правопорушника, з метою виховного впливу та запобігання вчиненню останньою нових правопорушень, суд вважає за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У відповідності до приписів ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 665,60 грн.

Керуючись ст. ст. 40-1, 155-1, 279, 283-285, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, і накласти на неї стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 85 (вісімдесят п`ять) гривень 00 копійок у дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Запорізького апеляційного суду через Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя.

Реквізити для сплати штрафу: отримувач: ГУК у Запорізькій області/ТГ м. Запоріжжя/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, IBAN: UA558999980313060106000008479, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100, «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), IBAN: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір, стягувач: Державна судова адміністрація України.

Розяснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніш як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП; витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя А.В. Стеценко