Постанова № 13514497, 13.12.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
13.12.2010
Номер справи
2а-5217/10/6/0170
Номер документу
13514497
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

13.12.10Справа №2а-5217/10/6/0170 ( 14:20) Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А. ,

при секретарі Усковій О. І.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Керченського міського центру зайнятості

до Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового Управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства

про стягнення штрафних санкцій

Суть спору: Керченський міський центр зайнятостізвернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом про стягнення з Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового Управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства364972,21 грн. штрафу мотивуючи позовні вимоги тим, що під час перевірки було встановлено порушення п.5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" щодо надання центру зайнятості інформації про фактичне вивільнення працівників за п. 1 ст. 40 КЗПП України.

Позивач у судове засідання не зявився, 13.12.10р. надав до суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника та наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Кримське Азово-Чорноморське державне басейнове Управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства зареєстровано у Керченському міському центрі зайнятості за № 154163315 у якості платника збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначені Законом України від 01.03.1991 № 803-XII «Про зайнятість населення» (далі Закон).

Зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.

Зайнятість населення, що проживає на території України, забезпечується державою шляхом проведення активної соціально-економічної політики, спрямованої на задоволення його потреб у добровільному виборі виду діяльності, стимулювання створення нових робочих місць і розвитку підприємництва.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Частиною 4 ст. 18 Закону встановлено, що у складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями.

Частиною 1 ст. 20 Закону передбачено, що підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності, їх службові особи зобов'язані сприяти проведенню державної політики зайнятості.

Підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, та про працівників, які працюють неповний робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором, або не працюють у зв'язку з простоєм виробництва з не залежних від них причин, і в десятиденний строк - про всіх прийнятих працівників у порядку, встановленому законодавством. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Згідно з ч. 5 ст. 20 Закону при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 20 Закону у разі неподання або порушення строків подання даних про вивільнених працівників стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Посадовими особами Керченського міського центру зайнятості 07.08.2009 року було проведено перевірку Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового Управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства з питань дотримання вимог законодавства України про зайнятість населення.

За результатами перевірки було складено акт № 86 від 28.09.2009 року, в якому зазначено про те, що на підставі наказу № 79-К від 05.05.2009 року було звільнено ОСОБА_1; на підставі наказу № 80-К від 05.05.2009 року було звільнено ОСОБА_2; на підставі наказу №82-К від 05.05.2009 року звільнено ОСОБА_3; на підставі наказу № 83-К від 05.05.2009 року звільнено ОСОБА_4; на підставі наказу № 84-К від 05.05.2009 року було звільнено ОСОБА_5, ОСОБА_6; на підставі наказу № 86-К від 05.05.2009 року було звільнено ОСОБА_7; на підставі наказу № 87-К від 05.05.2009 року було звільнено ОСОБА_9; на підставі наказу №88-К від 05.05.2009 року звільнено ОСОБА_10; на підставі наказу № 89-К від 05.05.2009 року звільнено ОСОБА_11; на підставі наказу № 90-К від 05.05.2009 року було звільнено ОСОБА_12, на підставі наказу № 93-К від 06.05.2009 року було звільнено ОСОБА_13; на підставі наказу № 94-К від 06.05.2009 року було звільнено ОСОБА_14; на підставі наказу №96-К від 07.05.2009 року звільнено ОСОБА_15; на підставі наказу № 97-К від 07.05.2009 року звільнено ОСОБА_16; на підставі наказу № 98-К від 07.05.2009 року було звільнено ОСОБА_17, на підставі наказу № 99-К від 07.05.2009 року було звільнено ОСОБА_18; на підставі наказу № 100-К від 07.05.2009 року було звільнено ОСОБА_19; на підставі наказу №101-К від 07.05.2009 року звільнено ОСОБА_20; на підставі наказу № 102-К від 07.05.2009 року звільнено ОСОБА_21; на підставі наказу № 103-К від 07.05.2009 року було звільнено ОСОБА_22, на підставі наказу № 104-К від 07.05.2009 року було звільнено ОСОБА_23; на підставі наказу № 105-К від 07.05.2009 року було звільнено ОСОБА_24; на підставі наказу №106-К від 07.05.2009 року звільнено ОСОБА_25; на підставі наказу № 107-К від 07.05.2009 року звільнено ОСОБА_26, проте звіт по формі 4-ПН про вивільнення зазначених працівників до служби зайнятості надано не було.

В акті перевірки відповідачу було запропоновано у місячний строк сплатити штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого з порушенням законодавства працівника в розмірі 364972,21грн.

Не погодившись із актом про накладання штрафних санкцій відповідач надіслав заперечення Кримському республіканському центру зайнятості.

Судом встановлено, що інформація про фактичне звільнення робітників було скеровано до Керченського центру зайнятості 18.05.09р. та 21.05.09р. із порушенням 10-денного строку надання.

Рішенням Інспекції з контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення від 10.03.2010р. частково скасовано акт №86/ш від 28.09.09р. в частині ненадання у службу зайнятості звіту про фактичне вивільнення робітників. Однак, у звязку із тим, що звіт про планове вивільнення робітників позивача до відповідача у термін встановлений діючим законодавством не надійшов, сума штрафу залишилася незмінною.

Суд приймає до уваги доводи позивача щодо доведеності порушення законодавства про занятість населення Кримським Азово-Чорноморським державним басейновим Управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства враховуючі наступне.

Так, 29.01.2009р. Державним комітетом рибного господарства України був видано наказ №29 «Про припинення діяльності Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового Управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства шляхом приєднання» (а.с. 116).

На підставі даного наказу 23.02.2009р. начальником управління Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового Управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства був виданий наказ №12П (а.с. 117), в п. 1.3. якого було передбачено до 26.02.09р. інформувати Керченський центр зайнятості про можливе вивільнення працівників в звязку з реорганізацією підприємства в установленому законом порядку.

Представник позивача зазначає, що на виконання вищезазначених наказів 27.02.2009р. Кримським Азово-Чорноморським державним басейновим Управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства був підготовлений звіт про позапланове вивільнення працівників станом на 27.02.09р. (форма №4-ПН (план) та направлений до Керченського міського центру зайнятості 27.02.09р. за вих. №100 (а.с. 119), що підтверджується витягом з журналу реєстрації вихідних документів та копій звіту форми №4-ПН (план)(а.с. 122).

Постановами КМУ від 05.03.2009р. №270 та від 28.07.1997р. №799 визначено порядок надання звітності у разі вивільнення працівників до служби зайнятості населення.

Надані відповідачем копії витягу з журналу вихідної кореспонденції, як обґрунтування дотримання строків надання звітності при вивільнення працівників, не можуть бути належним доказом, оскільки лише підтверджує факт їх реєстрації на підприємстві.

Так само, не може бути визнана доказом копія звіту про заплановане вивільнення працівників без штампу реєстрації вхідної кореспонденції Керченського міського центру зайнятості.

Отже, заперечення відповідача відносно належного виконання вимог законодавства України при наданні звітності при вивільненні працівників є безпідставними та спростовуються дослідженими доказами у справі.

Таким чином, жодних доказів виконання вимог Постанов КМУ від 05.03.2009р. №270 та від 28.07.1997р. №799 Кримським Азово-Чорноморським державним басейновим Управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства не надано, а тому штрафні санкції у сумі 364972,21грн. нараховані обґрунтовано та підлягають сплаті.

При таких обставинах, суд вважає, що вимоги позивача є доведеними та підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки підтверджуються матеріалами справи, та відповідають чинному законодавству України.

Під час судового засідання, яке відбулось 13.12.2010 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 17.12.10 року.

Керуючись ст. ст. 94, 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Кримського Азово-Чорноморського державного басейнового Управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (98313, АР Крим, м. Керч, вул. Леніна, 9, ЄДРПОУ 35770967) 364972,21 грн. штрафу за порушення ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", перерахувавши (п/р 37179301900019 ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 20708617, код платежу 50040100,01).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Латинін Ю.А.