Постанова № 13509352, 20.01.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.01.2011
Номер справи
2а-8248/10/1270
Номер документу
13509352
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 січня 2011 року Справа № 2а-8248/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Кравцової Н.В.,

при секретарі: Бражник В.І.,

за участю сторін:

прокурора: Ружої А.Ю.;

представника позивача: Філатова Ю.В.;

представника відповідача: не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську доПриватного підприємства "Будпроммаш-07" про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 731 190,84 грн. шляхом звернення стягнення на активи,-

ВСТАНОВИВ :

01 листопада 2010 року прокурор Артемівського району м. Луганська в інтересах Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську звернувся до суду з позовом до Приватного підприємства "Будпроммаш-07" про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість шляхом звернення стягнення на активи.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив наступне.

Відповідач перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції в Артемівському районі у м. Луганську з 12.09.2006.

Станом на 19.10.2010 підприємство має заборгованість перед бюджетом у розмірі 731190,84 грн., у тому числі податкові зобовязання у сумі 443487,34 грн., штрафні санкції в сумі 287703,50 грн.

Відповідно до вимог статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом строки.

Враховуючи, що самостійно податковий борг Приватне підприємство "Будпроммаш-07" не сплатило, прокурор просить стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 731190,84 грн. шляхом звернення стягнення на активи боржника.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив задовольнити позов.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позов.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, місце та час судового засідання був повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав.

Вислухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні дані, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Приватне підприємство "Будпроммаш-07" зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 12.09.2006 за № 1382107 0004 009568 (арк. справи 8).

Згідно довідки АА № 230844 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Приватне підприємство "Будпроммаш-07" має правовий статус субєкта юридичної особи (арк. справи 15).

Відповідача взято на облік платника податків в Державній податковій інспекції в Артемівському районі у м. Луганську за № 1391 від 12.09.2006 (арк. справи 9).

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” втратив чинність.

Проте, у звязку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податкового боргу виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, який був чинний на момент виникнення даних правовідносин.

Згідно з п. 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а" “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Керуючись п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, яким передбачено порядок оскарження рішень податкових органів.

У відповідності до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобовязання.

Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 3.1 Інструкції про порядок нархування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 11.06.03 № 290, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.06.03 за № 522/7843 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу (без урахування пені) нараховується пеня.

Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Керуючись абз. 4 п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Як вбачається з матеріалів справи, податковим повідомленням рішенням № 0000222310/0 від 30.01.2010 нараховано суму податкового зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 680,00 грн.

Податковим повідомленням рішенням № 0000232310/0 від 30.01.2010 нараховано суму податкового зобовязання у загальному розмірі 861070,50 грн., у тому числі в сумі 574047,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 287023,50 грн. (арк. справи 6-7).

Відповідачем частково сплачено суму податкового боргу, нарахованого податковим повідомленням-рішенням № 0000232310/0 від 30.01.2010 за основним платежем, у розмірі 130559,66 грн., що підтворджується розрахунком суми податкового боргу (арк справи 4 об.).

Таким чином, за Приватного підприємства "Будпроммаш-07" утворилась податкова заборгованість у загальному розмірі 731 190,84 грн.

15 лютого 2010 року позивачем винесено першу вимогу № 1/345, яку розміщено на дошці податкових оголошень у звязку з неможливістю вручення її платнику податків, що підтверджується актом від 17 березня 2010 року (арк. справи 16).

21 квітня 2010 року позивачем винесено другу вимогу № 2/420, яку розміщено на дошці податкових оголошень у звязку з неможливістю вручення її платнику податків, що підтверджується актом від 01 червня 2010 року (арк. справи 18).

02 липня 2010 року позивачем прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу № 32.

Однак зазначені заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідача.

У звязку з тим, що відповідач несвоєчасно сплачує до Державного бюджету України нараховані суми податків, податкова заборгованість складає 731 190,84 грн.

Згідно п.п. 3.1.1., п. 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу не оскаржено, суд вважає за можливе стягнути з відповідача суму податкового боргу у загальному розмірі 731 190,84 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора Артемівського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до Приватного підприємства "Будпроммаш-07" про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 731 190,84 грн. шляхом звернення стягнення на активи задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Будпроммаш-07" (91021, м. Луганськ, кв. Луганський, 12/20, і.к. 34579968; р/р 26008012936001, МФО 335946 ПАТ «КБ «ПІВДЕНКОМБАНК») суму податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 731190,84 грн. (сімсот тридцять одна тисяча сто девяносто гривень 84 копійки) шляхом звернення стягнення на активи на користь Державного бюджету: код платежу 14010100, р/р 31110029700003, отримувач УДКУ у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанову в повному обсязі складено та підписано 25 січня 2011 року.

СуддяН.В. Кравцова