Єдиний державний реєстр судових рішень 490/10460/25 24.03.2026
н\п 1-кс/490/1336/2026
УКРАЇНА
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МИКОЛАЄВА
вул. Захисників Миколаєва, 41/12, м. Миколаїв, 54607 тел. (0512) 53-31-08
e-mail: inbox@ct.mk.court.gov.ua, web: ct.mk.court.gov.ua
Код ЄДРПОУ 02892528
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 березня 2026 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участю: прокурора ОСОБА_3 , підозрюваних ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , захисників адвокатів ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , розглянувши у судовому засіданні клопотання заступника начальника СВ ВП №1 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_8 , погоджене керівником Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_9 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42025152010000090 від 08.12.2025 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.325, ч.3 ст.15 ч.5 ст.191 КК України, та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст.191 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Слідчому судді Центрального районного суду м. Миколаєва надійшло клопотання заступника начальника СВ ВП №1 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_8 , погоджене керівником Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_9 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №42025152010000090 від 08.12.2025 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.325, ч.3 ст.15 ч.5 ст.191 КК України, та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст.191 КК України.
На обґрунтування клопотання вказано, що у провадженні СВ ВП №1 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області перебуває кримінальне провадження №42025152010000090 від 08.12.2025, за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 325, ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 191 КК України.
Так, встановлено, що 04 травня 2023 року ОСОБА_4 отримала свідоцтво про державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОССЕККО 8», код ЄРДПОУ 44920059, згідно із яким видом економічної діяльності ОСОБА_4 є «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування» (код за видом економічної діяльності 56.10), як основний, а також роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (код за видом економічної діяльності 47.11), роздрібна торгівля фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.21), роздрібна торгівля м?ясом і м?ясними продуктами в спеціалізованих магазинах(код за видом економічної діяльності 47.22), роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.23), роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.24), роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.25), роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах(код за видом економічної діяльності 47.26), роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.29), діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання(код за видом економічної діяльності 55.20), надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у. (код за видом економічної діяльності 63.99), діяльність страхових агентів і брокерів (код за видом економічної діяльності 66.22), надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код за видом економічної діяльності 68.20), посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації (код за видом економічної діяльності 73.12), дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки(код за видом економічної діяльності 73.20), прокат товарів для спорту та відпочинку(код за видом економічної діяльності 77.21), організування конгресів і торговельних виставок(код за видом економічної діяльності 82.30), надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у. (код за видом економічної діяльності 82.99), дошкільна освіта (код за видом економічної діяльності 85.10), інші види освіти, н.в. і.у. (код за видом економічної діяльності 85.59), діяльність лікарняних закладів(код за видом економічної діяльності 86.10), інша діяльність у сфері охорони здоров`я (код за видом економічної діяльності 86.90), функціювання спортивних споруд (код за видом економічної діяльності 93.11), організування інших видів відпочинку та розваг(код за видом економічної діяльності 93.29), надання послуг перукарнями та салонами краси(код за видом економічної діяльності 96.02), діяльність із забезпечення фізичного комфорту (код за видом економічної діяльності 96.04).
Надалі встановлено, що 13 листопада 2025 року Комунальне виробниче підприємство з організації харчування у навчальних закладах оголосило відкриті торги з особливостями. Предмет закупівлі ДК 021:2015:55520000-1 Кейтерингові послуги для закладів освіти на суму 14 285 779,55 гривень.
ОСОБА_4 , з метою здійснення підприємницької діяльності пов`язаної із видом економічної діяльності 56.10 «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування», подала заявку щодо участі ТОВ «ПРОССЕККО 8», у тендері та виступила з пропозицією виконати цю роботу за 14 279 658,56 гривень.
01 грудня 2025 року між Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах, в особі в.о. директора ОСОБА_10 , діючи на підставі Розпорядження Миколаївського міського голови від 27.06.2025 №173 рк, з однієї сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОССЕККО 8», в особі директора ОСОБА_4 , що діє на підставі статуту уклало договір субпідряду на закупівлю Кейтеренгових послуг № 01/12/25/1. Відповідно до вказаного договору предметом договору є «Субпідрядник» зобов`язується надати послуги за кодом: ДК 021:2015:55520000-1 Кейтерингові послуги для закладів освіти, відповідно до санітарних норм та правил та згідно з дислокацією закладів, що є невід`ємною частиною Договору, а «Замовник» - Комунальне виробниче підприємство по організації харчування у навчальних закладах, яке є відповідальним за організацію харчування та є «Виконавцем» у розумінні умов договору № 31/10/2-вс від 31.10.2025 року, укладеного між Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах та Управлінням освіти Миколаївської міської ради.
Виконання субпідрядником своїх обов`язків за цим договором нерозривно пов`язане із виконанням умов Договору № 31/10/2-вс від 31.10.2025 року, укладеного між Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах та Управлінням освіти Миколаївської міської ради.
Сума договору становить 14 279 658,56 грн. Термін виконання договору складає 1 місяць, тобто він є дійсним до 31 грудня 2025 року (включно).
Відповідно до п. 2.1 зазначеного договору «Субпідрядник» повинен забезпечити збалансоване харчування вихованців та учнів у відповідності до циклічного меню та натуральних норм згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» Інструкції з організації харчування в навчальних закладах від 17.04.2006 р. № 298/227, та згідно з граничною вартістю на послуги з організації харчування дітей у навчальних закладах, затверджених рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 988 від 09.07.2025 р. Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 11.12.2024 №2084 «Про встановлення граничної вартості на послуги з організації харчування в закладах освіти м. Миколаєва».
Відповідно до п. 2.2. зазначеного договору якість послуг має відповідати умовам надання послуг у сфері громадського харчування відповідно до чинного законодавства та вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 року № 771/97-ВР (зі змінами). Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. №? 30 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних. учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №116 від 02.02.2011 р (із змінами), Наказу Міністерства охорони здоров`я України від 23.07.2002 р. № 280 «Щодо організації проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», Постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2024 р №1456 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчування учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти».
Відповідно до п. 2.3. зазначеного договору якість Послуг (готової їжі та продуктів з яких виготовлена їжа) повинна відповідати сертифікатам якості або відповідності виробника іншим документам, що підтверджують відповідність продуктів встановленим вимогам та правилам приготування їжі встановленим чинним законодавством України.
Відповідно до п. 2.4. зазначеного договору під час кожної поставки їжі «Субпідрядник» надає якісне посвідчення із зазначенням строків виготовлення та термінів вживання приготовленої їжі.
Відповідно до п. 2.5. зазначеного договору, якщо надані Послуги (продукти з яких виготовлена їжа) виявляться неякісним, або таким, що не відповідають умовам цього Договору, «Субпідрядник» зобов`язаний усунути недоліки з моменту отримання претензії від Замовника. Всі витрати пов`язані із усуненням недоліків несе Субпідрядник.
Відповідно до п. 2.6. зазначеного договору «Субпідрядник» зобов`язується щоденно проводити бракераж страв у відповідності з діючим законодавством України.
Відповідно до п. 2.7. зазначеного договору «Субпідрядник» зобов`язується дотримуватися вимог законодавства щодо санітарно-епідеміологічного стану приміщень, де готуються страви, зберігаються продукти харчування (продовольча сировина), а також вимог законодавства про проходження працівниками медичного огляду.
Відповідно до п. 2.8. зазначеного договору «Субпідрядник» повинен забезпечувати приготування їжі лише з безпечних і якісних продуктів харчування і продовольчої сировини, додержуватись умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, вимог кулінарної обробки харчових продуктів. правил особистої гігієни працівників.
Відповідно до п. 2.9. зазначеного договору під час надання послуг з харчування повинні застосовуватися заходи із захисту довкілля, передбачені законодавством України.
Відповідно до п. 2.10. зазначеного договору претензії по кількості та якості поставлених готових страв приймаються в момент фактичної поставки.
Відповідно до п. 2.11. зазначеного договору при наданні послуг «Субпідрядник» повинен дотримуватися Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 року № 771/97-ВР, наказу МОЗ України «Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні» від 29.10.2013 року №931 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.12.2013 року за № 2205/24737).
Відповідно до п. 2.12. зазначеного договору виготовлення готових страв «Субпідрядник» має здійснювати у виробничих приміщеннях з використанням відповідного технологічного обладнання та у відповідності до технологічних карток.
В подальшому, з метою надання Кейтерингових послуг для закладів освіти м. Миколаєва ОСОБА_4 , працюючи керуючим у ресторані «Дейлі спорт», що розташований по вул. Спортивній, 13, та належить ТОВ «РестроКлаб», скориставшись тим, що наразі літня площадка ресторану не працює організувала на її території місце виробничих потужностей місце приготування їжі, не маючи для цього відповідних санітарних вимог та дозволів.
12 грудня 2025 року Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області із залученням спеціалістів відділу санітарно епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проведено комісійну перевірку потужностей ТОВ «ПРОССЕККО 8» за адресою: місто Миколаїв, вул. Спортивна,13.
За результатами перевірки ОСОБА_4 допустила грубі порушення вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, що виразилося в наступному:
- відсутня державна реєстрація потужностей з виробництва та обігу харчових продуктів, на які не потрібен експлуатаційний дозвіл, чим порушено вимоги Статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- не наданий затверджений керівником/власником об`єкту перелік працівників з датами проходження професійний медичний оглядів, не представлені особисті медичні книжки, чим порушено вимоги Постанови КМУ № 559 від 23 травня 2001 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» та наказу МОЗ України від 23.07.2002 № 280 «Щодо організації проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб»;
- виробничі потужності не забезпечені питною водою, що відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною"; на момент перевірки відсутня гаряча проточна вода;
- потужності не мають необхідних умов для надання послуг з кейтеренгу:
- виробничі потужності не оснащені усіма необхідними відокремленими зонами - зонами для отримання та зберігання сировини, заготівельною зоною, зоною фасування та пакування готової їжі, окремим входом/виходом для доставки їжі до прилеглих закладів та зонами повернення, миття та зберігання тари для доставки їжі; всі вищезазначені виробничі ділянки розміщені в одному приміщенні, в наслідок чого має місце грубе порушення технологічної поточності виробничого процесу, перехрест потоків сировини та готових страв, порушення товарного сусідства різних груп харчових продуктів та зворотної тари для готових страв, що може сприяти виникненню харчових отруєнь серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста, та є порушенням вимог абзацу 2 пункту 15.1 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», затвердженого Постановою КМУ від 24 березня 2021 № 305;
- не забезпечена доставка готової гарячої їжі в термоізоляційних боксах має місце постачання гарячої їжі, у тому числі страв з птиці, чаю у пластикових контейнерах; також, у «ланч-боксах» одночасно фасуються страви з різною температурою зберігання та реалізації (картопля тушкована та овочевий салат), чим порушено вимоги абзацу 2 пункту 15.1 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», затвердженого Постановою КМУ від 24 березня 2021 № 305;
- не представлена документація з контролю за якістю харчових продуктів, сировини та готових страв відповідно до вимог Додатку до Постанови КМУ від 24 березня 2021 № 305 (Журнал здоров`я працівників харчоблоку, Технологічна документація на страви та вироби, Бракеражний журнал харчових продуктів, що надійшли від постачальника харчових продуктів, Бракеражний журнал готових страв, виготовлених оператором ринку харчових продуктів, який надає послуги з харчування);
- порушено вимоги щодо поділення готових страв на порції відповідно до маси нетто готового виробу, зазначеному в погодженому перспективному меню для різних вікових груп учнів; при контрольному зважуванні вмісту ланч-боксів встановлена порція страви «Салат з вареного буряка з ароматною олією» - 45- 55 гр при нормі порції 100 гр;
- порушено вимоги до зберігання різних груп харчових продуктів, у тому числі має місце зберігання хліба в первинній упаковці виробника та овочів в коридорах; зберігання м`яса в поліетиленовій упаковці від виробника на відрі з квашеною капустою, чим порушено вимоги пункту 3 частини1 Статті 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- не забезпечений контроль температурного режиму зберігання різних груп харчових продуктів, чим порушено вимоги пункту 5 частини1 Статті 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771;
- порушено термін придатності готових страв, які зберігаються у холодильній камері разом з іншими харчовими продуктами, чим порушено вимоги статті 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771;
- не надані необхідні документи щодо поводження з харчовими відходами, чим порушено вимоги статті 46 ЗУ № 771;
- порушено відвантаження готових страв в автотранспорті, внутрішні поверхні якого пошкоджені та не дають змогу проводити їх чищення та дезінфекцію, чим порушено вимоги статті 44 ЗУ № 771;
- порушено терміни реалізації готових страв відповідно до технологічної документації; водночас, постачальником послуг надається два Денних забірних листа, в яких зазначається різний час виготовлення, відвантаження та реалізації страв з врахуванням термінів реалізації;
- порушення ЗУ «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» № 2639-УІІІ, а саме: у супроводжувальній документації не вказаний вихід ( маса нетто) кожної страви для вікових груп учнів (6-11 років, 11-14 років та 14-18 років) та загальна вага кожної страви, температура зберігання та споживання страв; відсутня інформація щодо реєстраційного номеру потужності; не вказана адреса потужності, на якій вироблена продукція.
Так, ОСОБА_4 , будучи керівником ТОВ «ПРОССЕККО 8», неналежно виконувала вимоги законодавства в частині санітарних правил, не передбачала настання суспільно небезпечних наслідків своєї недбалості, хоча повинна була і могла їх перебачити. Зокрема, в порушення п.п. 12 п. 6 ст. 20 Закону України «Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини» не вела облік продовольчої сировини, харчових продуктів, не перевіряла наявність документів, що підтверджують їх якість та безпеку, терміни реалізації, тим самим не забезпечила проведення вхідного контролю за вступниками в приміщення закладу харчовими продуктами і продовольчою сировиною.
У зв`язку із чим, відповідно ОСОБА_4 , як власник товариства несе відповідальність за загальний санітарний стан закладу з приготування харчування, дотримання в ньому санітарного режиму та допуск до роботи осіб, що не пройшли медичне обстеження та не здали санітарний мінімум, за створення умов, необхідних для виконання працівниками правил особистої гігієни, забезпечення роботи по контролю за якістю сировини, що поступає та якістю продукції, що випускається.
Отже, ОСОБА_4 , займаючись протиправною діяльністю, діючи умисно, з метою та мотивів безперервного отримання прибутку від діяльності товариства, ігноруючи вимоги Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Постанову КМУ від 24 березня 2021 № 305 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», вимоги Наказу МОЗ України від 12.05.2010 № 400 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" не забезпечила належне дотримання правил гігієни та санітарно-технологічних норм при виготовленні страв під час надання кейтерингових послуг для закладів освіти м. Миколаєва.
За результатами експертних висновків № 009661 д.к./25, №009659 д.к./25 від 16 грудня 2025 року у зразках їжі, що були відібрані 12.12.2025 у приміщенні виробничих потужностей ТОВ «ПРОССЕККО 8» за адресою: м. Миколаїв вул. Спортивна, 13, виявлено не відповідність бактерій групи кишкової палички (коліформні бактерії). Тобто мікроорганізми, які використовуються як індикатори фекального забруднення води, їжі та навколишнього середовища, вказуючи на недотримання санітарних норм, погану гігієну чи порушення технологічних процесів та їхня присутність поза нормою свідчить про потенційну наявність патогенних бактерій. Факторами передачі вказаних бактерій слугували порушення особистої гігієни персоналом (миття рук), недотримання санітарних правил на виробництві, проблеми з дезінфекцією та миттям обладнання, забруднення під час транспортування чи зберігання.
Внаслідок порушення санітарних правил і норм у діяльності ТОВ «ПРОССЕККО 8», за адресою: м. Миколаїв вул. Спортивна, 13, допущених керівником товариства ОСОБА_4 , могли настати наслідки у вигляді масових неінфекційних захворювань (отруєння) - учнями закладів освіти м. Миколаєва.
Враховуючи вищевикладене, за результатами проведеного епідрозслідування та отриманих результатів лабораторних досліджень, встановлено зв`язок між виявленими бактеріями групи кишкової палички у продуктах харчування та порушенням санітарного законодавства, виявленими під час перевірки закладу ТОВ «ПРОССЕККО 8», що допущені керівником ОСОБА_4 , які могли завідомо призвести до масового поширення неінфекційних захворювань (отруєння).
Вказані дії ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , органом досудового розслідування кваліфіковано за ч. 1 ст. 325 КК України - порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії завідомо могли спричинити поширення цих захворювань.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , є директором Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОССЕККО 8» (код ЄРДПОУ 44920059), та будучи службовою особою, обґрунтовано підозрюється, у заволодінні шляхом зловживання своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, чужим майном в особливо великих розмірах коштами місцевого бюджету, виділених Комунальному виробничому підприємству по організації харчування у навчальних закладах.
Так, 07.03.2024 року зареєстровано юридичну особу ТОВ «ПРОССЕККО 8», з присвоєнням ідентифікаційного коду 44920059, за місцезнаходженням: Миколаївська область, м. Миколаїв, вул. Євгенія Логінова (Крилова), 12/5 кв. 17, яке відповідно до ст. 113 Господарського кодексу України та ст. 80, ч. 2 ст. 81, ст. 83, ч. 1 ст. 84 Цивільного кодексу України є юридичною особою приватного права.
У відповідності до Статуту ТОВ «ПРОССЕККО 8» директор підприємства ОСОБА_4 здійснює:
- керівництво поточною діяльністю товариства і діє наданої цим Статутом компетенції, приймає рішення по питаннях які не віднесені до виключної компетенції засновника;
- має право без довіреності вчиняти від імені товариства будь-які юридичні акти (правочини), в тому числі укладати угоди, договори, контракти, звершення всіх розпорядчих дій виходячи із статутної діяльності підприємства та рішень засновників;
- має право відкривати у банківських установах рахунки у національній та іноземних валютах для розрахункових операцій;
- приймає рішення щодо інших питань поточної діяльності підприємства.
Окрім того, відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», ОСОБА_4 як посадова особа, яка здійснює керівництво ТОВ «ПРОССЕККО 8» несе, відповідно до законодавства та установчих документів, відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, метою ведення якого, згідно ст. 3 цього Закону, є надання повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства.
Таким чином, директор ТОВ «ПРОССЕККО 8» ОСОБА_4 здійснює діяльність, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій і, згідно з ч. 3 ст. 18 Кримінального кодексу України та примітки 1 до ст. 364 КК України, є службовою особою.
Так, 04 травня 2023 року ОСОБА_4 отримала свідоцтво про державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОССЕККО 8», згідно із яким видом економічної діяльності ОСОБА_4 є «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування» (код за видом економічної діяльності 56.10), як основний, а також роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (код за видом економічної діяльності 47.11), роздрібна торгівля фруктами й овочами в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.21), роздрібна торгівля м?ясом і м?ясними продуктами в спеціалізованих магазинах(код за видом економічної діяльності 47.22), роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.23), роздрібна торгівля хлібобулочними виробами, борошняними та цукровими кондитерськими виробами в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.24), роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.25), роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах(код за видом економічної діяльності 47.26), роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах (код за видом економічної діяльності 47.29), діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання(код за видом економічної діяльності 55.20), надання інших інформаційних послуг, н.в.і.у. (код за видом економічної діяльності 63.99), діяльність страхових агентів і брокерів (код за видом економічної діяльності 66.22), надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код за видом економічної діяльності 68.20), посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації (код за видом економічної діяльності 73.12), дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки(код за видом економічної діяльності 73.20), прокат товарів для спорту та відпочинку(код за видом економічної діяльності 77.21), організування конгресів і торговельних виставок(код за видом економічної діяльності 82.30), надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у. (код за видом економічної діяльності 82.99), дошкільна освіта (код за видом економічної діяльності 85.10), інші види освіти, н.в. і.у. (код за видом економічної діяльності 85.59), діяльність лікарняних закладів(код за видом економічної діяльності 86.10), інша діяльність у сфері охорони здоров`я (код за видом економічної діяльності 86.90), функціювання спортивних споруд (код за видом економічної діяльності 93.11), організування інших видів відпочинку та розваг(код за видом економічної діяльності 93.29), надання послуг перукарнями та салонами краси(код за видом економічної діяльності 96.02), діяльність із забезпечення фізичного комфорту (код за видом економічної діяльності 96.04).
Надалі встановлено, що 13 листопада 2025 року Комунальне виробниче підприємство з організації харчування у навчальних закладах оголосило відкриті торги з особливостями. Предмет закупівлі ДК 021:2015:55520000-1 Кейтерингові послуги для закладів освіти на суму 14 285 779, 55 гривень.
Ознайомившись з вищевказаним оголошенням, у ОСОБА_4 , виник злочинний умисел на заволодіння, шляхом зловживання своїм службовим становищем, грошовими коштами, виділеними Комунальному виробничому підприємству по організації харчування у навчальних закладах для закупівлі Кейтерингових послуг для закладів освіти шляхом надання послуг, які не відповідають вимогам, за наступних обставин.
Реалізовуючи свій корисливий умисел, ОСОБА_4 , діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, бажаючи настання негативних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, переслідуючи мету незаконного збагачення та наживи, а також достовірно знаючи, що у ТОВ «ПРОССЕККО 8» відсутні можливості та зареєстровані потужності оператора ринку за видом діяльності «Діяльність закладів громадського харчування за категоріями: 2.1. стаціонарна потужність (ресторан, бар, кафе, піцерія тощо)», звернулася з тендерною пропозицією в рамках процедури закупівлі ДК 021:2015:55520000-1 Кейтерингові послуги для закладів освіти з очікуваною вартістю 14 285 779, 55 гривень.
Після чого, ОСОБА_4 18.11.2025 року надала Уповноваженій особі КВП по організації харчування у навчальних закладах довідку щодо наявності зареєстрованих потужностей оператору ринку, в якій зазначено, що остання відповідно до договору оренди № 07/11-25 від 07 листопада 2025 року, укладеним між ТОВ «ПРОССЕККО 8» та ПП «Содружество» планує здійснювати діяльність щодо надання кейтерингових послуг для закладів освіти та має зареєстровані потужності оператора ринку за адресою: м. Миколаїв, пр. Центральний, 24/1. До довідки долучає інформацію про наявність в ТОВ «ПРОССЕККО 8» обладнання, матеріально-технічної бази та технологів.
Так, протоколом розгляду тендерних пропозицій Уповноваженої особи Комунального виробничого підприємства по організації харчування у навчальних закладах, за результатами торгів та розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «ПРОССЕККО 8» було визначено переможцем відкритих торгів.
За результатами здійсненої процедури закупівлі, 01 грудня 2025 року між Комунальне виробниче підприємство по організації харчування у навчальних закладах, в особі в.о. директора ОСОБА_10 , діючи на підставі Розпорядження Миколаївського міського голови від 27.06.2025 № 173 рк, з однієї сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОССЕККО 8», в особі директора ОСОБА_4 , що діє на підставі статуту уклало договір субпідряду на закупівлю Кейтеренгових послуг № 01/12/25/1. Відповідно до вказаного договору предметом договору є «Субпідрядник» зобов`язується надати послуги за кодом: ДК 021:2015:55520000-1 Кейтерингові послуги для закладів освіти, відповідно до санітарних норм та правил та згідно з дислокацією закладів, що є невід`ємною частиною Договору, а «Замовник» - Комунальне виробниче підприємство по організації харчування у навчальних закладах, яке є відповідальним за організацію харчування та є «Виконавцем» у розумінні умов договору № 31/10/2-вс від 31.10.2025 року, укладеного між Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах та Управлінням освіти Миколаївської міської ради.
Виконання субпідрядником своїх обов`язків за цим договором нерозривно пов`язане із виконанням умов Договору № 31/10/2-вс від 31.10.2025 року, укладеного між Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах та Управлінням освіти Миколаївської міської ради.
Сума договору становить 14 279 658,56 грн. Термін виконання договору складає 1 місяць, тобто він є дійсним до 31 грудня 2025 року (включно).
Відповідно до п. 2.1 зазначеного договору «Субпідрядник» повинен забезпечити збалансоване харчування вихованців та учнів у відповідності до циклічного меню та натуральних норм згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» Інструкції з організації харчування в навчальних закладах від 17.04.2006 р. № 298/227, та згідно з граничною вартістю на послуги з організації харчування дітей у навчальних закладах, затверджених рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 988 від 09.07.2025 р. Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 11.12.2024 №2084 «Про встановлення граничної вартості на послуги з організації харчування в закладах освіти м. Миколаєва».
Відповідно до п. 2.2. зазначеного договору якість послуг має відповідати умовам надання послуг у сфері громадського харчування відповідно до чинного законодавства та вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 року № 771/97-ВР (зі змінами). Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. № 30 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних. учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 116 від 02.02.2011 р (із змінами ), Наказу Міністерства охорони здоров`я України від 23.07.2002 р. № 280 «Щодо організації проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», Постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2024 р №1456 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчування учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти».
Відповідно до п. 2.3. зазначеного договору якість Послуг (готової їжі та продуктів з яких виготовлена їжа) повинна відповідати сертифікатам якості або відповідності виробника іншим документам, що підтверджують відповідність продуктів встановленим вимогам та правилам приготування їжі встановленим чинним законодавством України.
Відповідно до п. 2.4. зазначеного договору під час кожної поставки їжі «Субпідрядник» надає якісне посвідчення із зазначенням строків виготовлення та термінів вживання приготовленої їжі.
Відповідно до п. 2.5. зазначеного договору, якщо надані Послуги (продукти з яких виготовлена їжа) виявляться неякісним, або таким, що не відповідають умовам цього Договору, «Субпідрядник» зобов`язаний усунути недоліки з моменту отримання претензії від Замовника. Всі витрати пов`язані із усуненням недоліків несе Субпідрядник.
Відповідно до п. 2.6. зазначеного договору «Субпідрядник» зобов`язується щоденно проводити бракераж страв у відповідності з діючим законодавством України.
Відповідно до п. 2.7. зазначеного договору «Субпідрядник» зобов`язується дотримуватися вимог законодавства щодо санітарно-епідеміологічного стану приміщень, де готуються страви, зберігаються продукти харчування (продовольча сировина), а також вимог законодавства про проходження працівниками медичного огляду.
Відповідно до п. 2.8. зазначеного договору «Субпідрядник» повинен забезпечувати приготування їжі лише з безпечних і якісних продуктів харчування і продовольчої сировини, додержуватись умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, вимог кулінарної обробки харчових продуктів. правил особистої гігієни працівників.
Відповідно до п. 2.9. зазначеного договору під час надання послуг з харчування повинні застосовуватися заходи із захисту довкілля, передбачені законодавством України.
Відповідно до п. 2.10. зазначеного договору претензії по кількості та якості поставлених готових страв приймаються в момент фактичної поставки.
Відповідно до п. 2.11. зазначеного договору при наданні послуг «Субпідрядник» повинен дотримуватися Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 року № 771/97-ВР, наказу МОЗ України «Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні» від 29.10.2013 року № 931 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.12.2013 року за № 2205/24737).
Відповідно до п. 2.12. зазначеного договору виготовлення готових страв «Субпідрядник» має здійснювати у виробничих приміщеннях з використанням відповідного технологічного обладнання та у відповідності до технологічних карток.
В подальшому, для доведення свого злочинного умислу направленого на заволодіння грошовими коштами місцевого бюджету, виділених Комунальному виконавчому підприємству по організації харчування у навчальних закладах, на користь ТОВ «ПРОССЕККО 8», достовірно знаючи, що за адресою: м. Миколаїв, пр. Центральний, 24/1, відбуваються ремонтні роботи, у зв`язку з чим приготування їжі за заявленими потужностями не можливі, ОСОБА_4 діючи умисно, переслідуючи мету незаконного збагачення та наживи, а також будучи обізнаною, що у ресторані «Дейлі спорт», що розташований по вул. Спортивній, 13 та належить ТОВ «РестроКлаб» є літня площадка, яка наразі не працює, діючи від імені ТОВ «ПРОССЕККО 8», 02 грудня 2025 року уклала договір оренди майна №02/12-25 між ТОВ «РестроКлаб та ТОВ «ПРОССЕККО 8», де організувала місце виробничих потужностей місце приготування їжі, не маючи для цього відповідних санітарних вимог та дозволів.
12 грудня 2025 року Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області із залученням спеціалістів відділу санітарно епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проведено комісійну перевірку потужностей ТОВ «ПРОССЕККО 8» за адресою: місто Миколаїв, вул. Спортивна, 13.
За результатами перевірки ОСОБА_4 допустила грубі порушення вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, що виразилося в наступному.
- відсутня державна реєстрація потужностей з виробництва та обігу харчових продуктів, на які не потрібен експлуатаційний дозвіл, чим порушено вимоги Статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- не наданий затверджений керівником/власником об`єкту перелік працівників з датами проходження професійний медичний оглядів, не представлені особисті медичні книжки, чим порушено вимоги Постанови КМУ № 559 від 23 травня 2001 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» та наказу МОЗ України від 23.07.2002 № 280 «Щодо організації проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб»;
- виробничі потужності не забезпечені питною водою, що відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною"; на момент перевірки відсутня гаряча проточна вода;
- потужності не мають необхідних умов для надання послуг з кейтеренгу:
- виробничі потужності не оснащені усіма необхідними відокремленими зонами - зонами для отримання та зберігання сировини, заготівельною зоною, зоною фасування та пакування готової їжі, окремим входом/виходом для доставки їжі до прилеглих закладів та зонами повернення, миття та зберігання тари для доставки їжі; всі вищезазначені виробничі ділянки розміщені в одному приміщенні, в наслідок чого має місце грубе порушення технологічної поточності виробничого процесу, перехрест потоків сировини та готових страв, порушення товарного сусідства різних груп харчових продуктів та зворотної тари для готових страв, що може сприяти виникненню харчових отруєнь серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста, та є порушенням вимог абзацу 2 пункту 15.1 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», затвердженого Постановою КМУ від 24 березня 2021 № 305;
- не забезпечена доставка готової гарячої їжі в термоізоляційних боксах має місце постачання гарячої їжі, у тому числі став з птиці, чаю у пластикових контейнерах; також, у «ланч-боксах» одночасно фасуються страви з різною температурою зберігання та реалізації (картопля тушкована та овочевий салат), чим порушено вимоги абзацу 2 пункту 15.1 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», затвердженого Постановою КМУ від 24 березня 2021 № 305;
- не представлена документація з контролю за якістю харчових продуктів, сировини та готових страв відповідно до вимог Додатку до Постанови КМУ від 24 березня 2021 № 305 (Журнал здоров`я працівників харчоблоку, Технологічна документація на страви та вироби, Бракеражний журнал харчових продуктів, що надійшли від постачальника харчових продуктів, Бракеражний журнал готових страв, виготовлених оператором ринку харчових продуктів, який надає послуги з харчування);
- порушено вимоги щодо поділення готових страв на порції відповідно до маси нетто готового виробу, зазначеному в погодженому перспективному меню для різних вікових груп учнів; при контрольному зважуванні вмісту ланч-боксів встановлена порція страви «Салат з вареного буряка з ароматною олією» - 45- 55 гр при нормі порції 100 гр;
- порушено вимоги до зберігання різних груп харчових продуктів, у тому числі має місце зберігання хліба в первинній упаковці виробника та овочів в коридорах; зберігання м`яса в поліетиленовій упаковці від виробника на відрі з квашеною капустою, чим порушено вимоги пункту 3 частини1 Статті 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- не забезпечений контроль температурного режиму зберігання різних груп харчових продуктів, чим порушено вимоги пункту 5 частини1 Статті 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771;
- порушено термін придатності готових страв, які зберігаються у холодильній камері разом з іншими харчовими продуктами, чим порушено вимоги статті 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771;
- не надані необхідні документи щодо поводження з харчовими відходами, чим порушено вимоги статті 46 ЗУ № 771;
- порушено відвантаження готових страв в автотранспорті, внутрішні поверхні якого пошкоджені та не дають змогу проводити їх чищення та дезінфекцію, чим порушено вимоги статті 44 ЗУ № 771
- порушено терміни реалізації готових страв відповідно до технологічної документації; водночас, постачальником послуг надається два Денних забірних листа, в яких зазначається різний час виготовлення, відвантаження та реалізації страв з врахуванням термінів реалізації;
- порушення ЗУ «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» № 2639-УІІІ, а саме: у супроводжувальній документації не вказаний вихід ( маса нетто) кожної страви для вікових груп учнів (6-11 років, 11-14 років та 14-18 років) та загальна вага кожної страви, температура зберігання та споживання страв; відсутня інформація щодо реєстраційного номеру потужності; не вказана адреса потужності, на якій вироблена продукція.
Так, ОСОБА_4 , будучи керівником ТОВ «ПРОССЕККО 8», неналежно виконувала вимоги законодавства в частині санітарних правил, не передбачала настання суспільно небезпечних наслідків своєї недбалості, хоча повинна була і могла їх перебачити. Зокрема в порушення п.п. 12 п. 6 ст. 20 Закону України «Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини» не вела облік продовольчої сировини, харчових продуктів, не перевіряла наявність документів, що підтверджують їх якість та безпеку, терміни реалізації, тим самим не забезпечила проведення вхідного контролю за вступниками в приміщення закладу харчовими продуктами і продовольчою сировиною.
У зв`язку із чим, відповідно ОСОБА_4 , як власник товариства несе відповідальність за загальний санітарний стан закладу з приготування харчування, дотримання в ньому санітарного режиму та допуск до роботи осіб, що не пройшли медичне обстеження та не здали санітарний мінімум, за створення умов, необхідних для виконання працівниками правил особистої гігієни, забезпечення роботи по контролю за якістю сировини, що поступає та якістю продукції, що випускається.
Отже, ОСОБА_4 займаючись протиправною діяльністю, діючи умисно, з метою та мотивів безперервного отримання прибутку від діяльності товариства, ігноруючи вимоги Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Постанову КМУ від 24 березня 2021 № 305 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», вимоги Наказу МОЗ України від 12.05.2010 № 400 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" не забезпечила належне дотримання правил гігієни та санітарно-технологічних норм при виготовленні страв під час надання кейтерингових послуг для закладів освіти м. Миколаєва.
Після чого, 15 грудня 2025 року Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах, в особі виконувача обов`язків директора ОСОБА_5 розірвано договір № 01/12/25/1 субпідряду на закупівлю Кейтерингових послуг укладеним 01 грудня 2025 року з ТОВ «ПРОССЕККО 8».
Тому, ОСОБА_4 займаючи посаду директора ТОВ «ПРОССЕККО 8», умисно, усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, бажаючи настання негативних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом неналежного виконання договору №01/12/25/1 від 01.12.2025 субпідряду на закупівлю Кейтеренгових послуг мала на меті заволодіти грошовими коштами місцевого бюджету на загальну суму 14 279 658, 56 грн., чим могла завдати шкоди інтересам держави в особливо великому розмірі, але не заволоділа ними з причин, що не залежали від її волі, не вчинивши усіх дій, які вважала необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця.
Вказані дії ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , кваліфіковано за ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України - незакінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах.
Крім того, встановлено, що згідно Статуту Комунального виробничого підприємства по організації харчування у навчальних закладах, затвердженого рішенням Миколаївської міської ради від 24.02.2000 № 17/9, Комунальне виробниче підприємство по організації харчування у навчальних закладах створене Миколаївською міською радою шляхом реорганізації (перетворення) державного комунального виробничого підприємства по організації харчування у навчальних закладах з метою здійснення господарської
діяльності для організації харчування у навчальних закладах міста та засноване на комунальній власності територіальної громади міста Миколаєва. Підприємство є правонаступником майнових прав і обов`язків державного комунального підприємства по організації харчування у навчальних закладах, зареєстрованого виконкомом Миколаївської міської ради 28.04.1999 року за реєстраційним № 4875.
Згідно пункту 1.3. Статуту, власником Підприємства є територіальна громада міста Миколаєва в особі Миколаївської міської ради.
Орган господарського управління Підприємством підпорядковано відділу торгівлі виконавчого комітету Миколаївської міської ради.
Відповідно до пункту 2.1., 2.2. Статуту, предметом діяльності Підприємства є виробнича, торговельна, посередницька діяльність, а також виконання окремих видів робіт та надання послуг. Підприємство створено з метою: - випуску продуктів громадського харчування; - організації харчування учнів навчальних закладів міста, груп організованого відпочинку, піонерських таборів; - здійснення торгово-закупівельної діяльності (оптової, роздрібної, комісійної з правом відкриття магазинів); - посередницької діяльності.
Крім того, згідно пункту 6.3. виконавчим органом на Підприємстві є одноособовий директор. При призначенні директора з ним укладається контракт, яким визначаються права, обов`язки та відповідальність директора, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення з посади з урахуванням гарантій, передбачених чинним законодавством. Директор вирішує усі питання діяльності Підприємства, за винятком тих, що належать до виключної компетенції власника Підприємства чи уповноваженого ним органу. Директор підзвітний власнику і організує виконання його рішень.
Директор діє від імені Підприємства в межах, встановлених законом та Статутом Підприємства, тобто наділений і здійснює організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, тобто згідно ч. 3 ст. 18 КК України є службовою особою.
Так, згідно Розпорядження № 173 рк від 27.05.2025, «Про покладання обов`язків директора Комунального виробничого підприємства по організації харчування у навчальних закладах», у зв`язку зі звільненням директора Комунального виробничого підприємства по організації харчування у навчальних закладах, на підставі п.п. 10, 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконання обов`язків директора Комунального виробничого підприємства по організації харчування у навчальних закладах (код ЄДРПОУ: 05475854) з 01.07.2025 покладено на заступника директора з виробництва ОСОБА_5 до призначення на посаду директора.
Встановлено, що 13 листопада 2025 року Комунальне виробниче підприємство з організації харчування у навчальних закладах оголосило відкритий тендер з особливостями. Предмет закупівлі ДК 021:2015:55520000-1 Кейтерингові послуги для закладів освіти на суму 14 285 779,55 гривень.
Так, протоколом розгляду тендерних пропозицій Уповноваженої особи Комунального виробничого підприємства по організації харчування у навчальних закладах, за результатами торгів та розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «Проссекко 8» було визначено переможцем відкритих торгів.
За результатами здійсненої процедури закупівлі, 01 грудня 2025 року між ТОВ Комунальне виробниче підприємство по організації харчування у навчальних закладах, в особі в.о. директора ОСОБА_10 , діючи на підставі Розпорядження Миколаївського міського голови від 27.06.2025 №173 рк, з однієї сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю «Проссекко 8», в особі директора ОСОБА_4 , що діє на підставі статуту уклало договір субпідряду на закупівлю Кейтеренгових послуг № 01/12/25/1. Відповідно до вказаного договору предметом договору є «Субпідрядник» зобов`язується надати послуги за кодом: ДК 021:2015:55520000-1 Кейтерингові послуги для закладів освіти, відповідно до санітарних норм та правил та згідно з дислокацією закладів, що є невід`ємною частиною Договору, а «Замовник» - Комунальне виробниче підприємство по організації харчування у навчальних закладах, яке є відповідальним за організацію харчування та є «Виконавцем» у розумінні умов договору № 31/10/2-вс від 31.10.2025 року, укладеного між Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах та Управлінням освіти Миколаївської міської ради.
Виконання субпідрядником своїх обов`язків за цим договором нерозривно пов`язане із виконанням умов Договору № 31/10/2-вс від 31.10.2025 року, укладеного між Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах та Управлінням освіти Миколаївської міської ради.
Сума договору становить 14 279 658,56 грн. Термін виконання договору складає 1 місяць, тобто він є дійсним до 31 грудня 2025 року (включно).
Відповідно до п. 2.1 зазначеного договору «Субпідрядник» повинен забезпечити збалансоване харчування вихованців та учнів у відповідності до циклічного меню та натуральних норм згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» Інструкції з організації харчування в навчальних закладах від 17.04.2006 р. № 298/227, та згідно з граничною вартістю на послуги з організації харчування дітей у навчальних закладах, затверджених рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 988 від 09.07.2025 р. Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 11.12.2024 № 2084 «Про встановлення граничної вартості на послуги з організації харчування в закладах освіти м. Миколаєва».
Відповідно до п. 2.2. зазначеного договору якість послуг має відповідати умовам надання послуг у сфері громадського харчування відповідно до чинного законодавства та вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 року № 771/97-ВР (зі змінами). Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 р. № 30 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних. учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 116 від 02.02.2011 р (із змінами ), Наказу Міністерства охорони здоров`я України від 23.07.2002 р. № 280 «Щодо організації проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», Постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.2024 р № 1456 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчування учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти».
Відповідно до п. 2.3. зазначеного договору якість Послуг (готової їжі та продуктів з яких виготовлена їжа) повинна відповідати сертифікатам якості або відповідності виробника іншим документам, що підтверджують відповідність продуктів встановленим вимогам та правилам приготування їжі встановленим чинним законодавством України.
Відповідно до п. 2.4. зазначеного договору під час кожної поставки їжі «Субпідрядник» надає якісне посвідчення із зазначенням строків виготовлення та термінів вживання приготовленої їжі.
Відповідно до п. 2.5. зазначеного договору, якщо надані Послуги (продукти з яких виготовлена їжа) виявляться неякісним, або таким, що не відповідають умовам цього Договору, «Субпідрядник» зобов`язаний усунути недоліки з моменту отримання претензії від Замовника. Всі витрати пов`язані із усуненням недоліків несе Субпідрядник.
Відповідно до п. 2.6. зазначеного договору «Субпідрядник» зобов`язується щоденно проводити бракераж страв у відповідності з діючим законодавством України.
Відповідно до п. 2.7. зазначеного договору «Субпідрядник» зобов`язується дотримуватися вимог законодавства щодо санітарно-епідеміологічного стану приміщень, де готуються страви, зберігаються продукти харчування (продовольча сировина), а також вимог законодавства про проходження працівниками медичного огляду.
Відповідно до п. 2.8. зазначеного договору «Субпідрядник» повинен забезпечувати приготування їжі лише з безпечних і якісних продуктів харчування і продовольчої сировини, додержуватись умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, вимог кулінарної обробки харчових продуктів. правил особистої гігієни працівників.
Відповідно до п. 2.9. зазначеного договору під час надання послуг з харчування повинні застосовуватися заходи із захисту довкілля, передбачені законодавством України.
Відповідно до п. 2.10. зазначеного договору претензії по кількості та якості поставлених готових страв приймаються в момент фактичної поставки.
Відповідно до п. 2.11. зазначеного договору при наданні послуг «Субпідрядник» повинен дотримуватися Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 року № 771/97-ВР, наказу МОЗ України «Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні» від 29.10.2013 року № 931 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.12.2013 року за № 2205/24737).
Відповідно до п. 2.12. зазначеного договору виготовлення готових страв «Субпідрядник» має здійснювати у виробничих приміщеннях з використанням відповідного технологічного обладнання та у відповідності до технологічних карток.
Так встановлено, що ОСОБА_5 , знаходячись на робочому місці в приміщенні робочого кабінету, знаходячись за адресою: м. Миколаїв, вул. Генерала Олекси Алмазова, 49 (Генерала Карпенка, буд. 49), у невстановлений досудовим розслідуванням час, маючи умисел направлений на розтрату грошових коштів місцевого бюджету, виділених Комунальному виконавчому підприємству по організації харчування у навчальних закладах, на користь ТОВ «Проссекко 8», являючись службовою особою, наділеною організаційно - розпорядчими та адміністративно -господарськими функціями, будучи уповноваженим на організацію та проведення процедури публічних закупівель, прийняття рішення щодо визначення переможця, укладення договорів про закупівлю та забезпечувати ефективне та цільове використання бюджетних коштів, достовірно знаючи, що за адресою: місто Миколаїв, пр. Центральний, 24/1 відбуваються ремонтні роботи, у зв`язку з чим приготування їжі за заявленими потужностями не можливі, оскільки пропозиція ТОВ «Проссекко 8» фактично не підтверджує нявність достатніх трудових ресурсів та доступної иатеріально технічної бази для виконання обсягу послуг, що свідчить про порушення статей 5, 16 Закону України «Про публічні закупівлі», усвідомлюючи об`єктивну неможливість реального виконання договору, 01.12.2025 уклав договір про надання послуг з організації харчування дітей у 27 закладах загальної середньої освіти у період з 08.12.2025 по 31.12.2025, шляхом його підписання та скріпленням печаткою, що прямо вказує про його укладення за умов завідомої неможливості належного виконання, шляхом зловживання своїм службовим становищем, маючи корисливий мотив щодо незаконного збагачення за рахунок бюджетних коштів та корисливу мету незаконно збагатити інших осіб, будучи обізнаним про невідповідність наданих послуг технічним та якісним вимогам, - чим вчинив дії, безпосередньо спрямовані на розтрату бюджетних коштів, та створивши юридичні підстави для їх розтрати, але не довів свій злочинний умисел до кінця з незалежних від його волі причин, оскільки за втручанням та фактичним проведенням слідчих дій правоохоронними органами вказані обставини унеможливили подальшу діяльність Субпідрядника - ТОВ «Проссекко 8» за договірними зобов`язаннями.
Так, 12 грудня 2025 року Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області із залученням спеціалістів відділу санітарно епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проведено комісійну перевірку потужностей ТОВ «Проссекко 8» за адресою: місто Миколаїв, вул. Спортивна,13.
За результатами перевірки посадовими особами ТОВ «Проссекко 8» допущено грубі порушення вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, що виразилося в наступному.
- відсутня державна реєстрація потужностей з виробництва та обігу харчових продуктів, на які не потрібен експлуатаційний дозвіл, чим порушено вимоги Статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- не наданий затверджений керівником/власником об`єкту перелік працівників з датами проходження професійний медичний оглядів, не представлені особисті медичні книжки, чим порушено вимоги Постанови КМУ № 559 від 23 травня 2001 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов`язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок» та наказу МОЗ України від 23.07.2002 № 280 «Щодо організації проведення обов`язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб»;
- виробничі потужності не забезпечені питною водою, що відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»; на момент перевірки відсутня гаряча проточна вода;
- потужності не мають необхідних умов для надання послуг з кейтеренгу:
- виробничі потужності не оснащені усіма необхідними відокремленими зонами - зонами для отримання та зберігання сировини, заготівельною зоною, зоною фасування та пакування готової їжі, окремим входом/виходом для доставки їжі до прилеглих закладів та зонами повернення, миття та зберігання тари для доставки їжі; всі вищезазначені виробничі ділянки розміщені в одному приміщенні, в наслідок чого має місце грубе порушення технологічної поточності виробничого процесу, перехрест потоків сировини та готових страв, порушення товарного сусідства різних груп харчових продуктів та зворотної тари для готових страв, що може сприяти виникненню харчових отруєнь серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста, та є порушенням вимог абзацу 2 пункту 15.1 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», затвердженого Постановою КМУ від 24 березня 2021 № 305;
- не забезпечена доставка готової гарячої їжі в термоізоляційних боксах має місце постачання гарячої їжі, у тому числі став з птиці, чаю у пластикових контейнерах; також, у «ланч-боксах» одночасно фасуються страви з різною температурою зберігання та реалізації (картопля тушкована та овочевий салат), чим порушено вимоги абзацу 2 пункту 15.1 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», затвердженого Постановою КМУ від 24 березня 2021 № 305;
- не представлена документація з контролю за якістю харчових продуктів, сировини та готових страв відповідно до вимог Додатку до Постанови КМУ від 24 березня 2021 № 305 (Журнал здоров`я працівників харчоблоку, Технологічна документація на страви та вироби, Бракеражний журнал харчових продуктів, що надійшли від постачальника харчових продуктів, Бракеражний журнал готових страв, виготовлених оператором ринку харчових продуктів, який надає послуги з харчування);
- порушено вимоги щодо поділення готових страв на порції відповідно до маси нетто готового виробу, зазначеному в погодженому перспективному меню для різних вікових груп учнів; при контрольному зважуванні вмісту ланч-боксів встановлена порція страви «Салат з вареного буряка з ароматною олією» - 45- 55 гр при нормі порції 100 гр;
- порушено вимоги до зберігання різних груп харчових продуктів, у тому числі має місце зберігання хліба в первинній упаковці виробника та овочів в коридорах; зберігання м`яса в поліетиленовій упаковці від виробника на відрі з квашеною капустою, чим порушено вимоги пункту 3 частини1 Статті 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
- не забезпечений контроль температурного режиму зберігання різних груп харчових продуктів, чим порушено вимоги пункту 5 частини1 Статті 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771;
- порушено термін придатності готових страв, які зберігаються у холодильній камері разом з іншими харчовими продуктами, чим порушено вимоги статті 49 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771;
- не надані необхідні документи щодо поводження з харчовими відходами, чим порушено вимоги статті 46 ЗУ № 771;
- порушено відвантаження готових страв в автотранспорті, внутрішні поверхні якого пошкоджені та не дають змогу проводити їх чищення та дезінфекцію, чим порушено вимоги статті 44 ЗУ № 771
- порушено терміни реалізації готових страв відповідно до технологічної документації; водночас, постачальником послуг надається два Денних забірних листа, в яких зазначається різний час виготовлення, відвантаження та реалізації страв з врахуванням термінів реалізації;
- порушення ЗУ «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» № 2639-УІІІ, а саме: у супроводжувальній документації не вказаний вихід ( маса нетто) кожної страви для вікових груп учнів (6-11 років, 11-14 років та 14-18 років) та загальна вага кожної страви, температура зберігання та споживання страв; відсутня інформація щодо реєстраційного номеру потужності; не вказана адреса потужності, на якій вироблена продукція.
Разом з тим, станом на 12.12.2025 документально підтверджено факти надання послуг з Кейтерингу ТОВ «Проссекко 8» до 10 навчальних закладів міста Миколаєва на загальну суму 216 172 грн.
При цьому, ОСОБА_5 розуміючи, що керівник ТОВ «Проссекко 8» - ОСОБА_4 , неналежно виконувала вимоги законодавства в частині санітарних правил, в порушення п.п. 12 п. 6 ст. 20 Закону України «Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини» не вела облік продовольчої сировини, харчових продуктів, не перевіряла наявність документів, що підтверджують їх якість та безпеку, терміни реалізації, тим самим не забезпечила проведення вхідного контролю за вступниками в приміщення закладу харчовими продуктами і продовольчою сировиною.
Крім того, усвідомлюючи, що ТОВ «Проссекко 8» фактично займаючись протиправною діяльністю, діючи умисно, з метою та мотивів безперервного отримання прибутку від діяльності товариства, ігноруючи вимоги Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Постанову КМУ від 24 березня 2021 № 305 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», вимоги Наказу МОЗ України від 12.05.2010 № 400 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» не забезпечила належне дотримання правил гігієни та санітарно-технологічних норм при виготовленні страв під час надання кейтерингових послуг для закладів освіти м. Миколаєва, лише 15 грудня 2025 року Комунальним виробничим підприємством по організації харчування у навчальних закладах, розірвано договір № 01/12/25/1 субпідряду на закупівлю Кейтерингових послуг укладеним 01 грудня 2025 року з ТОВ «Проссекко 8».
Тому, ОСОБА_5 займаючи посаду виконувача обов`язків директора Комунального виробничого підприємства по організації харчування у навчальних закладах, умисно, усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, бажаючи настання негативних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом дій спрямованих на розтрату бюджетних коштів, та створивши юридичні підстави для їх розтрати шляхом договору № 01/12/25/1 від 01.12.2025 субпідряду на закупівлю Кейтеренгових послуг за умов завідомої неможливості належного його виконання Субпідрядником ТОВ «Проссекко 8» в особі ОСОБА_4 , мав на меті розтратити грошові кошти місцевого бюджету на загальну суму 216 172 грн., чим міг завдати шкоду інтересам держави, але не довів свій злочинний умисел з причин, що не залежали від його волі.
Дії ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , кваліфіковано за ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 191 КК України - закінчений замах на розтрату чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, що вчинено в умовах воєнного стану.
23.12.2025 р. ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.325, ч.3 ст.15 ч.5 ст.191 КК України.
23.12.2025 р. ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 ч.4 ст.191 КК України.
15.01.2026 р. ухвалою слідчого судді Центрального районного суду міста Миколаєва до підозрюваної ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк до 20.02.2026 року, з можливістю звільнення під заставу у розмірі 242 240 гривень.
15.01.2026 р. підозрювану ОСОБА_4 звільнено з ДУ «Миколаївський слідчий ізолятор» у зв`язку із внесенням застави.
14.01.2026 р. ухвалою слідчого судді Центрального районного суду міста Миколаєва до підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк до 20.02.2026 року, з можливістю звільнення під заставу у розмірі 242 240 гривень.
16.01.2026 р. підозрюваного ОСОБА_5 звільнено з ДУ «Миколаївський слідчий ізолятор» у зв`язку із внесенням застави.
19.02.2026 р. постановою керівника Окружної прокуратури м. Миколаєва строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42025152010000090 від 08.12.2025 продовжено до 3 місяців, тобто до 23.03.2026.
19.02.2026 р. ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_4 продовжено строк дії обов`язків, визначених ухвалою слідчого судді про обрання запобіжного заходу від 15.01.2026, до 23 березня 2026 року.
19.02.2026 року ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_5 продовжено строк дії обов`язків визначених ухвалою слідчого судді про обрання запобіжного заходу від 14.01.2026 року до 23 лютого 2026 року включно.
23.02.2026 року ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_5 продовжено строк дії обов`язків визначених ухвалою слідчого судді про обрання запобіжного заходу від 14.01.2026 року до 23 березня 2026 року.
Посилаючись на те, що в ході досудового розслідування необхідно здійснити низку додаткових слідчих та процесуальних дій, а саме: закінчити проведення судово-економічної експертизи та отримати висновок відповідний експерта; закінчити проведення комп`ютерно-технічних експертиз та отримати висновки експерта за результатами їх проведення; скласти та повідомити підозрюваним про остаточні підозри, з урахуванням отриманих в ході досудового розслідування доказів; виконати вимоги ст. ст. 290-291 КПК України з підозрюваними, захисниками підозрюваних, та надати їм достатній час для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, проте строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42025152010000090 спливає 23.03.2026 року, але для проведення вище перелічених процесуальних дій потрібен додатковий час, слідчий просить про продовження строку досудового розслідування до 4 місяців.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив про його задоволення, пославшись на обставини у ньому викладені.
Підозрювана ОСОБА_4 та її захисник адвокат ОСОБА_7 у судовому засіданні не заперечували проти задоволення клопотання.
Підозрюваний ОСОБА_5 та його захисник адвокат ОСОБА_6 у судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання, пославшись на відсутність доказів винуватості, як зазначалося захисником ОСОБА_6 винуватості ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення.
Вивчивши доводи клопотання та додані до нього письмові матеріали, думку сторін кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного.
Зміст вказаного клопотання відповідає вимогам ч.2 ст. 295-1 КПК України.
У провадженні СВ ВП №1 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області перебуває кримінальне провадження № 42025152010000090 від 08.12.2025, за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 325, ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 191 КК України.
23.12.2025 р. ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.325, ч.3 ст.15 ч.5 ст.191 КК України.
23.12.2025 р. ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 ч.4 ст.191 КК України.
15.01.2026 р. ухвалою слідчого судді Центрального районного суду міста Миколаєва до підозрюваної ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк до 20.02.2026 року, з можливістю звільнення під заставу у розмірі 242 240 гривень.
15.01.2026 р. підозрювану ОСОБА_4 звільнено з ДУ «Миколаївський слідчий ізолятор» у зв`язку із внесенням застави.
14.01.2026 р. ухвалою слідчого судді Центрального районного суду міста Миколаєва до підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк до 20.02.2026 року, з можливістю звільнення під заставу у розмірі 242 240 гривень.
16.01.2026 р. підозрюваного ОСОБА_5 звільнено з ДУ «Миколаївський слідчий ізолятор» у зв`язку із внесенням застави.
19.02.2026 р. постановою керівника Окружної прокуратури м. Миколаєва строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42025152010000090 від 08.12.2025 продовжено до 3 місяців, тобто до 23.03.2026.
19.02.2026 р. ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_4 продовжено строк дії обов`язків, визначених ухвалою слідчого судді про обрання запобіжного заходу від 15.01.2026, до 23 березня 2026 року.
19.02.2026 року ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_5 продовжено строк дії обов`язків визначених ухвалою слідчого судді про обрання запобіжного заходу від 14.01.2026 року до 23 лютого 2026 року включно.
23.02.2026 року ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_5 продовжено строк дії обов`язків визначених ухвалою слідчого судді про обрання запобіжного заходу від 14.01.2026 року до 23 березня 2026 року.
Згідно з ч. 3 ст. 294 КПК України якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу, в тому числі до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
Досліджені в судовому засіданні матеріали, додані до клопотання, свідчать про наявність достатніх підстав вважати, що сталися події кримінальних правопорушень, які і стали підставою для повідомлення про підозру ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , та вказані підозрювані причетні до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень.
Обгрунтованість підозри на даному єтапі досудового розслідування підтверджена дослідженими у судовому засіданні доказами.
На даний час слідчим не проведено усі необхідні процесуальні дії для отримання доказів, які в подальшому можуть бути використаними під час судового розгляду кримінального провадження. Як встановлено в судовому засіданні, ці дії не могли бути проведеними раніше з об`єктивних причин, у зв`язку із особливою складністю кримінального провадження, зареєстрованого за фактом вчинення особливо тяжкого та тяжкого кримінального правопорушення, складністю та тривалістю проведення експертних досліджень, великим обсягом та специфікою процесуальних дій, необхідних для забезпечення належної якості досудового розслідування.
Прокурором у судовому засіданні доведено необхідність у кримінальному провадженні закінчити проведення судово-економічної експертизи та отримати висновок відповідний експерта; закінчити проведення комп`ютерно-технічних експертиз та отримати висновки експерта за результатами їх проведення; скласти та повідомити підозрюваним про остаточні підозри, з урахуванням отриманих в ході досудового розслідування доказів; виконати вимоги ст. ст. 290-291 КПК України з підозрюваними, захисниками підозрюваних, та надати їм достатній час для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Закінчення досудового розслідування у межах строків, визначених п. 2 абз. 3 ч. 1 ст. 219 КПК України, не є можливим у зв`язку із необхідністю отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, враховуючи, що безпосереднє отримання висновку судової експертизи, не залежать від органу досудового розслідування з огляду на специфіку цієї процесуальної дії, але є необхідним для забезпечення належної якості досудового розслідування.
З урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про продовження строку досудового розслідування є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Виходячи зі змісту тих дій, про необхідність проведення яких стверджується, слідчий суддя приходить до висновку, що наведені у клопотанні слідчі дії дійсно мають бути проведені в строк, вказаний у клопотанні слідчим, у зв`язку із чим строк досудового розслідування має бути продовжений до чотирьох місяців.
При цьому, на даному етапі провадження, слідчий суддя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, наявність чи відсутність в діях підозрюваних складу того чи іншого кримінального правопорушення, адже такі висновки опосередковано пов`язані з питанням винуватості особи у вчиненні кримінального правопорушення.
Обставини здійснення підозрюваними конкретних дій, їх кваліфікація та доведеність їх вини, в тому числі і ОСОБА_5 , потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час досудового розслідування. Такий висновок узгоджується з правовими позиціями, наведеними у рішеннях Європейського суду з прав людини. Так, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23.10.1994 р., суд зазначив, що «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування», а тому доводи захисника підозрюваного ОСОБА_5 - ОСОБА_6 про відсутність доказів винуватості цього підозрюваного до вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення є безпідставними.
Керуючись ст. ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42025152010000090 від 08.12.2025 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.325, ч.3 ст.15 ч.5 ст.191 КК України, та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст.191 КК України, до чотирьох місяців, до 23.04.2026 року включно.
Ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1