Ухвала суду № 13506574, 20.01.2011, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
20.01.2011
Номер справи
5021/122/2011
Номер документу
13506574
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

20.01.11           Справа №5021/122/2011. Суддя господарського суду Сумської області Котельницька В.Л., розглянувши матеріали

за заявою – голови ліквідаційної комісії боржника - Комунального підприємства «Ворожбянський комбінат благоустрою» виконкому Ворожбянської міської ради (Сумська область , Білопільський район, м.Ворожба, вул. Ворошилова, 10, ід. код 35103819)

про визнання боржника банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Сумської області звернувся голова ліквідаційної комісії боржника із заявою про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства «Ворожбянський комбінат благоустрою» виконкому Ворожбянської міської ради відповідно до ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», посилаючись на прийняття Ворожбянською міською радою рішення про ліквідацію боржника та відсутність активів у боржника, які б можна було направити для погашення кредиторської заборгованості.

Дослідивши подані матеріали, оцінивши надані суду докази, суд дійшов висновку, що заява про порушення справи про банкрутство з доданими документами підлягає поверненню без розгляду враховуючи наступне.

У відповідності до частини 1 статті 7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» заява про порушення справи про банкрутство повинна містити обставини, які підтверджують неплатоспроможність боржника, окрім того, заява боржника повинна містити відомості, передбачені частиною 2 статті 7 Закону.

Відповідно до частини 1 статті 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

За частиною 4 статті 105 Цивільного кодексу України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Згідно з частиною 1 статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом (частина 3 статті 110 Цивільного кодексу України).

Частиною 1 статті 111 Цивільного кодексу України передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Зі змісту частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 Цивільного кодексу України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 Цивільного кодексу України.

З поданих матеріалів вбачається, що голова ліквідаційної комісії боржника звернувся до господарського суду із заявою про банкрутство за правилами статті 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», але у заяві про банкрутство відсутні відомості про те, чи проводилася належним чином оцінка наявного майна боржника, чи здійснювалася публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 Цивільного кодексу України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, чи повідомлявся орган державної податкової служби про ліквідацію вказаного підприємства у встановленому законом порядку, а також до заяви не додано проміжний ліквідаційний баланс затверджений учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Також суд зазначає, що голова ліквідкомісії мотивує свою заяву відсутністю у боржника майна за рахунок якого можна було б погасити кредиторську заборгованість, але в поданих матеріалах відсутні докази того, що майно у боржника відсутнє (відповідні довідки державних реєструючих органів та інші докази).

Крім того, заявником до своєї заяви не додано довідку з Єдиного Державного Реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців про стан юридичної особи боржника на момент звернення до суду, що унеможливлює повний та всебічний розгляд заяви по суті.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що заява голови ліквідаційної комісії боржника про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства «Ворожбянський комбінат благоустрою» виконкому Ворожбянської міської ради підлягає поверненню без розгляду на підставі пункту 3 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України та статті 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Керуючись статтею 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», пунктом 3 частини 1 статті 63, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд-

УХВАЛИВ:

1. Заяву з доданими до неї документами повернути без розгляду.

Додаток: заява з додатком всього на 19-ти аркушах, в т.ч. квитанція №44 від 12.01.2011 р. про сплату 236 грн. витрат на ІТЗ на 1 арк., квитанція №46 від 12.01.2011р. про сплату 102 грн. державного мита на 1 арк.; конверт.

Суддя Котельницька Вікторія Леонідівна