Рішення № 135052498, 23.03.2026, Корольовський районний суд м. Житомира

Дата ухвалення
23.03.2026
Номер справи
296/10519/25
Номер документу
135052498
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 296/10519/25

2/296/646/26

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 березня 2026 року м.Житомир

Корольовський районний суд м.Житомира у складі головуючого судді Петровської М.В., розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради про зобов`язання вчинити дії,-

встановив:

ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Дятел Володимир Іванович, звернулась до Корольовського районного суду м.Житомира із позовною заявою, відповідно до змісту якої просить:

- припинити дії Комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради щодо нарахування та стягнення абонентської плати за обслуговування водопостачання та абонентської плати за обслуговування водовідведення по квартирі АДРЕСА_1 на підставі індивідуального договору та зобов`язати Комунальне підприємство «Житомирводоканал» Житомирської міської ради здійснити перерахунок зобов`язань виключивши плату за абонентське обслуговування водовідведення та плату за абонентське обслуговування водопостачання за особовим рахунком квартири АДРЕСА_1 з 01 квітня 2022 року;

- стягнути судові витрати з правничої допомоги та поштові витрати на користь ОСОБА_1 .

В обґрунтування позову зазначає, що між нею та Комунальним підприємством «Житомирводоканал» Житомирської міської ради укладено договір у 2001 році, який діє, оскільки не змінений або розірваний. Листом від 09.07.2025 №1326-К відповідач додав повідомлення про оплату за послуги водопостачання та водовідведення № 85438/2506 за червень 2025 року, в якому зазначив про нарахування абонентського обслуговування водопостачання в сумі 10,81 грн та абонентське обслуговування водовідведення в сумі 10,81 грн. До 09.07.2025 відповідач не надавав повідомлення про оплату послуги з водопостачання та водовідведення, до складу якого нараховувалась би плата за абонентське обслуговування. Отже, підприємство нарахувало плату за абонентське обслуговування за невідомий період у червні місяці в сумі 640,86 грн та вказало в повідомленні на цю суму, як суму боргу, з якою позивач не погоджується. Враховуючи зазначені обставини, споживач звернулась до відповідача із заявою від 23.07.2025 щодо роз`яснення про вказану суму боргу за своїми зобов`язаннями та обставинами її виникнення. У листах від 18.07.2025 №1590-К та від 07.08.2025 № 2/1532 відповідач повідомив, що сума боргу 640,86 грн є платою за абонентське обслуговування та водовідведення, яка нарахована на підставі індивідуального договору, який укладений протягом 30 днів з дня опублікування 01.03.2022 на офіційному сайті відповідача в якості оферти з квартирою АДРЕСА_1 на підставі частини 5 статті 13 та пункту 3 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2189-VIII Закону та Закону від 03.12.20 №1060 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», статті 633, 634 Цивільного Кодексу України.

Вважає нарахування боргу неправомірним, оскільки: існуючим укладеним договором між сторонами у 2001 році не встановлена плата за абонентське обслуговування та з цього моменту сторони не пропонували будь-яких змін до нього; офіційним.повідомленням від 01.03.2022 про публічну пропозицію (оферту) КП «Житомирводоканал» про укладення Типового індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення не пропонувалось внесення змін до діючого договору; позивач не використовував право щодо розірвання договору укладеного у 2001 році відповідно до пункту 13 статті 7 Закону 2189-VIII; пропозиція (оферта) про укладання договору (договору приєднання) не була направлена до квартири АДРЕСА_1 , оскільки останній в переліку багатоповерхових будинків визначених відповідачем для пропозиції про укладання типового договору відсутній за інтернет посиланням (посилання на перелік багатоповерхових будинків знаходиться під інтернет повідомленням про оферту), не розміщував повідомлення про місце опублікування таких вимог у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг; згідно із частиною 5 статті 13 Закону 2189-VIII плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, за абонентське обслуговування, нараховується незаконно з огляду на те, що ОСББ «Доманевський» не прийнято рішення про форму такого договору; протягом дії пункту 3 Закону № 2189-VIII відповідач не має права застосовувати плату за абонентське обслуговування та самоправно визначати модель договірних відносин у формі індивідуального договору за адресою Бульвар Старий 16/1 у місті Житомирі.

Ухвалою судді Корольовського районного суду м.Житомира у даній справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Відповідач відзиву на позовну заяву не подавав. Ухвала про відкриття провадження у справі разом з позовною заявою та доданими до неї матеріалами отримані КП «Житомирводоканал» Житомирської міської ради 18.10.2025 (електронний суд) та 24.10.2025 (поштою).

Згідно з ч.5 ст.268 ЦПК України, датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що згідно повідомлення про оплату за послуги з водопостачання та водовідведення № 85438/2506 за червень 2025 року, споживачем яких вказано ОСОБА_1 , особовий рахунок НОМЕР_1 , за адресою: АДРЕСА_2 утворився борг станом на 01.01.2025 в розмірі 640,86 грн. Також у повідомленні вказано вартість послуги з абонентського обслуговування водопостачання 10,81 грн/м.куб та вартість послуги з абонентського обслуговування водовідведення 10,81 грн/м.куб.

У відповідності до листа Комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради від 18.07.2025 № 1590-К, ОСОБА_1 роз`яснено, що борг в розмірі 640,86 грн утворився внаслідок неоплати послуг з абонентського обслуговування. Вказано, що у зв`язку з прийняттям Закону України від 03.12.2020 №1060 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг», 31.05.2021, на офіційному веб-сайті КП «Житомирводоканал» опубліковано публічну пропозицію (оферту) про укладення публічного індивідуального договору приєднання про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для споживачів. Такий договір вважається укладеним, якщо протягом 30 днів, з дня опублікування тексту договору на веб-сайті КП «Житомирводоканал» (дата опублікування 01.03.2022), співвласники багатоквартирного будинку не оскаржили та не прийняли рішення про вибір іншої моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з КП «Житомирводоканал». В індивідуальних договорах наявна абонентська плата, що передбачено частиною 1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Зокрема, абонентська плата включає такі витрати: пов`язані з укладенням договору про надання комунальної послуги; здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами; нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги; обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача); виконання інших функцій, пов`язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води). З 01.01.2022 всі абоненти КП «Житомирводоканал» сплачують за абонентське обслуговування. Абонентська плата нараховується щомісячно на один особовий рахунок.

23.07.2025 ОСОБА_1 сформовано заяву, адресовану директору Комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради, в якій просила скасувати зобов`язання абонентської плати в сумі 640,86 грн за особовим рахунком четвертої квартири по АДРЕСА_3 . Вказала, що норми Закону України від 03 грудня 2020 № 1060-ІХ, якими доповнено частину 5 та абзац перший частини 4 статті 13 та частину другу статті 12 із змінами Закону України «Про житлово- комунальні послуги» набрали чинності 01 травня 2021 року, тобто після укладення договору між КП «Житомирводоканал» та ОСОБА_1 , який було укладено у 2001 році, що виключає можливість застосування зазначеної норми до спірних правовідносин, враховуючи принцип заборони зворотної дії нормативно-правових актів у часі. Повідомлення від 01.03.2022 про публічну пропозицію (оферту) КП «Житомирводоканал» про укладення ТИПОВОГО ІНДИВІДУАЛЬНОГО ДОГОВОРУ про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на виконання вимог Закону України від 03.12.2020 № 1060-ІХ «Житомирводоканал» не містить пропозиції внесення змін до існуючого договору від 2001 року. Отже, відсутні підстави для стягнення щомісячної абонентської плати за її особовим рахунком.

21.08.2025 ОСОБА_1 сформовано заяву, адресовану директору Комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради, в якій просила надати індивідуальний договір про надання комунальних послуг, що є публічним договором приєднання та додатки до нього, укладений між Комунальним підприємством «Житомирводоканал» Житомирської міської ради і квартирою АДРЕСА_1 .

Згідно відповіді ВОМІРМП УДМС України в Житомирській області № 1888/10868 від 30.09.2025, позивачка ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 з 13.06.2008.

Співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_3 , створено ОСББ "Доманевський", код ЄДРПОУ 41228547, керівником якого є Геворгян Сурен Людвигович, що підтверджується відомостями з сайту Житомирської міської ради (https://zt-rada.gov.ua/perelikOSBB) та витягом з ЄДР від 17.01.2025.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно з ч.2 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII, споживач зобов`язаний, зокрема: укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом; оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Статтею 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII передбачено, що до житлово-комунальних послуг належать комунальні послуги з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору. Дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» № 1060-IX від 03.12.2020 внесено зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та частину 5 статті 13 вказаного закону було викладено в наступній редакції: «У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.

Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.

У разі укладення публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг виконавці комунальних послуг розміщують вимоги до якості відповідних послуг згідно із законодавством та іншу необхідну інформацію для кожного багатоквартирного будинку окремо на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на власному веб-сайті. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування таких вимог у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.

У разі прийняття співвласниками багатоквартирного будинку рішення про обрання моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії) відповідно до частини першої статті 14 цього Закону та повідомлення виконавців комунальних послуг про прийняте рішення за два місяці до запланованої дати укладення договору:

такий виконавець зобов`язаний укласти договори про надання комунальних послуг відповідно до вимог цієї статті згідно з обраною співвласниками моделлю організації договірних відносин;

раніше укладений із таким виконавцем договір про надання комунальної послуги достроково припиняється з дати набрання чинності новим договором, укладеним із співвласниками, але припинення (втрата чинності) дії раніше укладеного договору не звільняє сторони від виконання зобов`язань за цим договором та від відповідальності за порушення його умов.

Якщо за 30 днів до закінчення строку дії договору співвласники багатоквартирного будинку не повідомили виконавця відповідної комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії) про прийняття рішення про вибір моделі організації договірних відносин, визначеної в частині першій статті 14 цього Закону, публічний індивідуальний договір про надання комунальної послуги, укладений з таким виконавцем, вважається продовженим на наступний однорічний строк.

Публічні договори приєднання про надання комунальних послуг з власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.

Плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, складається з:

плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;

плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України.».

Згідно ч.1 ст.14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», за рішенням співвласників багатоквартирного будинку, прийнятим відповідно до закону, з виконавцем відповідної комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії) укладається договір про надання комунальних послуг, а саме:

1) індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем, що укладається кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно, за умови що співвласники прийняли рішення про вибір відповідної моделі організації договірних відносин та дійшли згоди з виконавцем комунальної послуги щодо розміру плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку;

2) колективний договір, що укладається від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою;

3) договір про надання комунальних послуг з колективним споживачем, що укладається з об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об`єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір.

Згідно п.11 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» плата за абонентське обслуговування - платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (далі - індивідуальний договір) або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (далі - індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем) (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця, пов`язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених цим Законом, а також за виконання інших функцій, пов`язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

Пунктом 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що договори про надання комунальних послуг, укладені до введення в дію нього Закону, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами, до дати набрання чинності договорами про надання відповідних комунальних послуг, укладеними за правилами, визначеними ним Законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2022 року №85 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 №690», затверджені типові форми договорів, у тому числі форма типового публічного договору приєднання з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

01.03.2022 на сайті Комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради було розміщено повідомлення про публічну пропозицію (оферту) кп «житомирводоканал» про укладення типового індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (https://vodokanal.zt.ua/news/povidomlenna-vid-01032022-r-pro-publicnu-propoziciu-ofertu-kp- zitomirvodokanal-pro-ukladenna-tipovogo-individualnogo-dogovoru-pro-nadanna-poslug-z- centralizovanogo-vodopostacanna-ta-centralizovanogo-vodovidvedenna).

Також на сайті розміщено текст Типового індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Позивачем не надано доказів укладення договору з Комунальним підприємством «Житомирводоканал» Житомирської міської ради у 2001 році.

Також позивачем не надано доказів того, що ОСББ "Доманевський" прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та уклали з відповідачем відповідний договір (індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем або колективний договір або договір про надання комунальних послуг з колективним споживачем) протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті Комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради, тобто з 01.03.2022.

Враховуючи наведене, зі співвласниками будинку за адресою: АДРЕСА_3 , вважається укладеним індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, у відповідності до положень ч.5 ст.13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до п.14 Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (у редакції, чинній на момент виникненя спірних правовідносин), затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 690 від 05.07.2019, фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуг.

Враховуючи наведене, оскільки ОСОБА_1 , як споживач наданих послуг послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за адресою: АДРЕСА_2 , оплачувала надані послуги, що підтверджується повідомленням про оплату за послуги з водопостачання та водовідведення № 85438/2506 за червень 2025 року, відтак остання приєдналась до умов індивідуального договору.

Згідно п.29 Типового індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, споживач вносить однією сумою плату виконавцю, яка складається, в тому числі з плати за абонентське обслуговування в розмірі, визначеному виконавцем, але не вище граничного розміру, визначеного Кабінетом Міністрів України, інформація про яку розміщується на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або веб-сайті виконавця комунального підприємства Житомирводоканал Житомирської міської ради: www.vodokanal.zt.ua.

Отже, нарахування плати за абонентське обслуговування передбачено нормами ч.5 ст.13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Типового індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Відтак, нарахування абонентської плати ОСОБА_1 за послуги з водопостачання та водовідведення є правомірним, а тому позовні вимоги про припинення дій Комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради щодо нарахування та стягнення абонентської плати за обслуговування водопостачання та абонентської плати за обслуговування водовідведення по квартирі АДРЕСА_1 на підставі індивідуального договору є необгрунтованими та задоволенню не підлягають.

Що стосується посилання позивачки на те, що з нею було укладено договір в 2001 році, яким не передбачено абоненської плати, то як вже суд зазначав, доказів укладення такого договору позивачкою не надано. Разом з тим, навіть за наявності такого договору, останній втратив би чинність на підставі пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги», тобто з дати набрання чинності укладеним індивідуальним договом про надання комунальної послуги, з 01.04 2022.

Також, посилання позивачки на відсутність доказів щодо розміщення повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг саме по собі не спростовує факту укладення індивідуального договору в силу вимог ч.5 ст.13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», а зворотного не доведено. Визначальним в даному випадку є опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті комунального підприємства Житомирводоканал Житомирської міської ради.

Твердження позивачки про те, що протягом дії п.3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» в редакції, що визначала необхідність укладення договору між споживачами та виконавцями комунальних послуг протягом п`яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), є безпідставним, оскільки пункт в цій редакції був змінений Законом №1060-ІХ від 03.12.2020, і вимога про укладання нових договорів про надання комунальних послуг протягом п`яти місяців з дня завершення карантинних заходів COVID-19 була виключена.

Враховуючи наведене у сукупності, у задоволенні позову ОСОБА_1 про припинення дій Комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської щодо нарахування та стягнення абонентської плати та здійснити перерахунок зобов`язань, виключивши плату за абонентське обслуговування водовідведення та плату за абонентське обслуговування водопостачання за особовим рахунком квартири АДРЕСА_1 з 01 квітня 2022 року, слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 141, 258, 259, 263-265, 268, 273, 354 ЦПК України, -

ухвалив:

У задоволенні цивільного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 ), до Комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради (м. Житомир, вул.Чуднівська, 120, код ЄДРПОУ 03344065) про зобов`язання вчинити дії, - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення суду складено 23.03.2026.

Суддя М. В. Петровська