Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 946/1883/26
Провадження № 1-кс/946/538/26
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 березня 2026 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі: головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора Ізмаїльської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , про продовження обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Суворове, Ізмаїльського району Одеської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, з вищою освітою, начальника Ізмаїльського управління водного господарства, одруженого, раніше не судимого,-
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1, 2 ст. 367 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № 12023162150001476, відомості про яке внесені до ЄРДР 18.11.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 367 КК України, про продовження строку покладених обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, відносно обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визначених ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду від 27 січня 2026 року, а саме: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду; не відлучатися за межі Ізмаїльського району Одеської області без дозволу слідчого, прокурора або суду.
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим відділом Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеські області здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023162150001476, відомості про яке внесені до ЄРДР 18.11.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 367 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що відповідно до Положення про Ізмаїльське управління водного господарства, затвердженого наказом Державного агентства водних ресурсів України від 19 березня 2021 року № 203 (далі Положення № 203), Ізмаїльське управління водного господарства (далі ІУВГ) є бюджетною неприбутковою організацією, що утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів - Державного агентства водних ресурсів України (далі Держводагентство).
Відповідно до п. 1.4. Положення № 203 Управління є юридичною особою, має самостійний та зведений баланси, рахунки у відділенні Державної казначейської служби України та банків, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Відповідно до п. 4.4. Фінансування Управління здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Відповідно до п.5.4. зазначеного Положення № 203, начальник Управління самостійно вирішує питання діяльності Управління, за винятком питань, віднесених законодавством і цим Положенням до компетенції Держводагенства, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Управління завдань, цільове використання бюджетних коштів та збереження державного майна, діє без довіреності від імені Управління, представляє його в усіх підприємствах, установах та організаціях;розпоряджається коштами та майном Управління відповідно до чинного законодавства; затверджує посадові інструкції заступників начальника Управління, інших працівників Управління та структурних підрозділів; укладає угоди (договори, контракти), видає довіреності, відкриває рахунки у відділенні Державної казначейської служби України та банках від імені Управління.
Наказом Одеського обласного виробничого управління по водному господарству Державного комітету України по водному господарству № 71-Л від 29.08.2006 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 призначено на посаду начальника Ізмаїльського управління водного господарства.
В подальшому на підставі наказу Державного комітету України по водному господарству від 12.05.2009 № 134-ос «Про укладання контрактів» з ОСОБА_4 укладено контракт № 190 від 12.05.2009 терміном на 5 років з 12.05.2009 по 08.05.2014, згідно з якого останнього призначено на посаду начальника Ізмаїльського управління водного господарства.
Наказом від 08.05.2014 № 116-ос Державного агентства водних ресурсів України «Про продовження дії контрактів» із ОСОБА_4 продовжено контракт як з начальником Ізмаїльського управління водного господарства, строком на 2 роки, 09.05.2014 по 06.05.2016.
Наказом від 20.04.2016 № 67-ос Державного агентства водних ресурсів України «Про продовження дії контрактів» із ОСОБА_4 продовжено контракт як з начальником Ізмаїльського управління водного господарства, строком на 3 роки, з 07.05.2016 по 06.05.2019.
Наказом від 24.04.2019 № 110-ос Державного агентства водних ресурсів України «Про переукладання контракту» із ОСОБА_4 переукладено контракт як з начальником Ізмаїльського управління водного господарства, строком на 1 рік, з 07.05.2019 по 06.05.2020.
Наказом від 29.04.2020 № 102-ос Державного агентства водних ресурсів України «Про продовження контракту» із ОСОБА_4 продовжено строк дії контракту від 26.04.2019 № 190 як з начальником Ізмаїльського управління водного господарства, строком на 1 рік, з 07.05.2020 по 06.05.2021.
Наказом від 24.04.2021 № 135-ос Державного агентства водних ресурсів України «Про продовження контракту» із ОСОБА_4 продовжено строк дії контрактів № 190 від 26.04.2019, № 110-ос від 24.04.2019, № 102-ос від 29.04.2020 як з начальником Ізмаїльського управління водного господарства, строком на 1 рік, з 07.05.2021 по 06.05.2022.
Наказом від 30.03.2022 №5/со-34-22 Державного агентства водних ресурсів України «Про продовження контракту із ОСОБА_4 » продовжено строк дії контракту з останнім від 26.04.2019 № 190 до 04.05.2023.
Наказом від 03.05.2023 №39-к Державного агентства меліорації та рибного господарства України «Про укладення додаткової угоди із ОСОБА_4 » укладено додаткову угоду від 04.05.2023 № 5 до контракту від 26.04.2019 №190 на термін до 04.05.2024.
Згідно з ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, ОСОБА_4 , виконуючи функцію начальника Ізмаїльського управління водного господарства в період часу з 29.08.2006 по теперішній час, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України є службовою особою.
Начальник Ізмаїльського управління водного господарства ОСОБА_4 , являючись особою, що обіймає посаду, яка пов`язана з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, будучи достовірно обізнаним з нормативно-правовими актами, які регулюють порядок здійснення публічних закупівель, здійснив службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них за наступних обставин.
Закон України «Про публічні закупівлі» визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об`єднаних територіальних громад.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» Ізмаїльське управління водного господарства відноситься до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до вказаного Закону.
Пунктом 2 частини 1 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що закупівлі здійснюються за принципом максимальної економії, ефективності та пропорційності.
Разом з тим, досудовим розслідуванням установлено, що рішенням тендерного комітету ІУВГ від 11.10.2021№ 23-21відповідно до п.1 ч.2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції від 10.11.2021) у зв`язку з відміною двічі процедур відкритих торгів, через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом, розпочато переговорну процедуру закупівлі товару за кодом CPV ДК 02:2015:09110000-3 Тверде паливо (Вугілля кам`яне марки АМ (13-25)) з ТОВ «РАФФ ОІЛ», за результатами якої ІУВГ укладено договір № 247 від 25.10.2021 року про закупівлю Вугілля кам`яне марки АМ (13-25) з ТОВ «РАФФ ОІЛ» в обсязі 225 тон на суму 910 000 грн та 12.10.2021 року на веб-порталі публічних закупівель Уповноваженого органу з питань державних закупівель «ProZorro» було опубліковано оголошення «UA-2021-10-12-001950-b» про проведення закупівлі згідно з Законом України «Про публічні закуплі» про постачання Вугілля кам`яне марки АМ (13-25) в обсязі 225 тон на загальну суму 910 000 грн (без ПДВ).
У відповідності до п. 2.3 розділу 2 Договору № 247 від 25.10.2021зміна постачальником цін на товар без попередження про це покупця не допускається. Згідно з п. 8.1 та 8.2 розділу 8 8. Договору № 247 від 25.10.2021 договір вступає в силу з моменту його підписання та діє до 31 грудня 2021 року, а в частині розрахунків - до повного їх проведення за фактично поставлений Товар, також зазначено, що закінчення строку дії даного Договору не звільняє Сторони від повного виконання своїх обов`язків.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі крім випадків збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.
Крім того, частиною 4 ст.41 зазначеного Закону визначено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов`язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.
Разом з тим, п. 9.1 та 9.2 розділу 9. Договору № 247 від 25.10.2021 зазначається, що усі доповнення та зміни до Договору складаються у письмовій формі, та підписуються Сторонами, також взаємини сторін, неурегульовані цим Договором, регламентуються чинним законодавством України.
З урахуванням викладеного та згідно з п. 2 ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі» зміна ціни товару в договорі можлива за умови: 1) наявності коливання цін такого товару на ринку, у період дії договору, що має документальне підтвердження уповноваженого на це органу; 2) зміни ціни за одиницю товару не повинна бути більше ніж на 10 відсотків ціни за одиницю товару, передбаченої в тендерній пропозиції постачальника, за весь період дії договору; 3) що зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі і як наслідок збільшення фактичних витрат замовника.
Проте, ОСОБА_4 , обіймаючи посаду начальника Ізмаїльського управління водного господарства25.10.2021 року, у невстановлений досудовим розслідуванням час, перебуваючи на своєму робочому місці, у приміщені адміністративної будівлі Ізмаїльського управління водного господарства за адресою: м. Ізмаїл, вул. Єдності, будинок 87А, тобто будучи службовою особою,неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, не передбачаючи можливості настання суспільно небезпечних наслідків своїх дій, хоча повинен був і міг їх передбачити, проявляючи службову недбалість, в порушення вимог Положення про Ізмаїльське Управління водного господарства та Контракту від 12.05.2009 № 190 щодо цільового використання бюджетних коштів та збереження державного майна, розпорядження коштами та майном Управління відповідно до чинного законодавства,нехтуючи основними принципами здійснення публічних закупівель, визначених п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо максимальної економії, ефективності та пропорційності, в порушення п.2 ч.5ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», п. 9.1 Договору № 247 від 25.10.2021,без надання довідки відповідного уповноваженого органу, який має право надати такі довідки щодо коливання цін на ринку на Тверде паливо (Вугілля кам`яне марки АМ (13-25), та письмового обґрунтування збільшення ціни за одиницю товару ТОВ «РАФФ ОІЛ» (код ЄРДПОУ 44192930) уклав з останнім Додаткову угоду № 1 від 25.10.2021 року до Договору № 247 від 25.10.2021, якою Сторони домовились внести зміни до пункту 1.2 в наступній редакції «Постачальник зобов`язується поставити товар в кількості: 113,75 тон» та п. 2.2 «Загальна вартість договору становить 910 000 грн без ПДВ», усі інші умови Договору залишаються незмінними, внаслідок чого було зменшено обсяги закупівлі вугілля кам`яного на 111,25 тон та завищено ціну за одиницю товару на 97,8 %.
На підставі видаткової накладної № 833 від 25.10.2021 та платіжного доручення № 451 від 25.10.2021 Ізмаїльським управлінням водного господарства, код ЄДРПОУ 01034202 на рахунок ТОВ «РАФФ ОІЛ», код ЄДРПОУ 44192930 № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «ПУМБ», безпідставно перераховано бюджетні кошти у розмірі 449 944 (чотириста сорок дев`ять тисяч дев`ятсот сорок чотири) гривні 44 копійки, внаслідок чого завдано матеріальну шкоду на вищевказану суму.
Крім того досудовим розслідуванням встановлено, що 23.10.2021 Ізмаїльським управлінням водного господарства оголошено про проведення відкритих торгів «UA-2021-10-23-004101-b» на закупівлю за кодом CPV ДК 021:2015:09130000-5«Електрична енергія» по предмету закупівлі в обсязі 1 023 015 кВт*год з очікуваною вартістю4 000 000,00 грн.
За результатом розгляду тендерних пропозицій публічної закупівлі UA-2021-10-23-004101-b визнано переможцем Товариство з обмеженою відповідальністю «Одеська обласна енергопостачальна компанія» (далі - ТОВ «ООЕК») з остаточною ціновою пропозицією 3 986 447,00 грн з ПДВ та Ізмаїльським УВГ на виконання вимог Закону України «Про публічні закупівлі», який установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади із ТОВ «ООЕК» укладено Договір № 22-5077/2 Z ПВЦ від 26.11.2021 про закупівлю електричної енергії у постачальника на суму3 986 447,00 грн.
Предметом вказаного договору є: електрична енергія, за кодом СРV за ДК 021:2015-09310000-5 «електрична енергія», за ціною 3,2473025 без ПДВ (3,896763 грн. з ПДВ) за 1 кВт*год, за обсяг електричної енергії: 1 023 015 кВт*год, загальною вартістю 3 986 447,00 грн. Згідно з комерційною пропозицією, що є додатком № 2 до договору № 22-5077/2Z ПВЦ від 26.11.2021 ціна на електроенергію на дату проведення аукціону складає 3,2473025 грн за 1 кВт*год без ПДВ.
Згідно з п. 2.1 та 2.3 розділу 2 Договору Постачальник продає електричну енергію, за кодом CPV за ДК 021:2015-09310000-5 - Електрична енергія, Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.
Кількість електричної енергії на листопад-грудень 2021 року визначено в обсязі 1 023 015 кВт*год відповідно до Додатку 3 до Договору «Обсяги постачання (закупівлі) електричної енергії Споживачу (чем)».
Строк постачання електричної енергії: листопад-грудень 2021 року.
Відповідно до п. 13.1 Договір укладається на строк, зазначений в комерційній пропозиції, яку обрав Споживач, та набирає чинності з моменту погодження (акцептування) Споживачем заяви-приєднання, яка є додатком 1 до цього Договору та сплаченого рахунку (квитанції) Постачальника. Якщо договір укладається в письмовій формі - то він набирає чинності з моменту підписання договору сторонами.
За приписами п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі`істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі крім випадків збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю,- не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.
З вищезазначеного вбачається, що зміна істотних умов договору про закупівлю (збільшення ціни за одиницю товару) є правомірною лише за таких умов: відбувається за згодою сторін; порядок зміни умов договору має бути визначений самим договором (відповідно до проекту, який входив до тендерної документації); підстава збільшення - коливання ціни такого товару на ринку (обґрунтоване і документально підтверджене постачальником); ціна за одиницю товару може збільшуватися не більше ніж на 10%; загальна сума (ціна) договору не повинна збільшуватися.
Аналогічні вимоги містяться у п. п.2, 8 п.13.2 розділу 13Договору про постачання електричної енергії споживачу №22-5077/2Z ПВЦ від 26.11.2021.
Проте, 29.11.2021 та 30.11.2021 між начальником ІУВГ ОСОБА_4 і ТОВ «ООЕК» укладено ряд додаткових угод до Договору № 22-5077/2 Z ПВЦ від 26.11.2021:
- № 1 від 29.11.2021, на підставі якої підвищено ціну на електричну енергію до 4,286049624 грн 1 кВт*год. з ПДВ (3,57170802 грн за 1 кВт*год без ПДВ), обсяг електричної енергії за договором установлено в розмірі 930 098 кВт*год., ціну договору встановлено у розмірі 3 986 446,18 грн, та дія якої розповсюджується на взаємовідносини, що виникли з 26.11.2021;
- № 2 від 30.11.2021, на підставі якої підвищено ціну на електричну енергію до 4,5432126012 гр. 1 кВт*год. (3,786010501 грн за 1 кВт*год без ПДВ), обсяг електричної енергії за договором установлено в розмірі 877450 кВт*год., ціну договору встановлено у розмірі 3 986 441,9 грн, та дія якої розповсюджується на взаємовідносини, що виникли з 26.11.2021.
Підставою для укладання додаткових угод стали Комерційні пропозиції ПВЦ-Індивідуальна комерційна пропозиція від ТОВ «ООЕК», які є додатком № 2 до додаткових угод від 29.11.2021 та 30.11.2021 щодо підвищення ціни за поставляєму електричну енергію по Договору №22-5077/2Z ПВЦ від 26.11.2021.
Разом з тим, відповідно до п. п. 2,8 п. 13.2 розділу 13 Договору згідно з вимогами Закону України «Про публічні закупівлі», умови Договору не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:
- збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю,- не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії. Наявність факту коливання ціни товару на ринку підтверджується довідкою(ми)(листом(ми)) (завіреними копіями цих довідок) або листа (ів) відповідних органів, установ, організацій, які уповноважені надавати відповідну інформацію щодо коливання ціни товару на ринку ДП «Оператор ринку» (https://www.oree.com.ua) (згідно з ч. 6,9 ст. 67Закону України «Про ринок електроенергії», з урахуванням листа Мінекономрозвитку України від 14.08.2019 р. № 3304-04/33869-06 «Щодо зміни ціни у договорах постачання електричної енергії») для документального підтвердження факту коливання ціни електричної енергії на ринку. Зміна ціни за одиницю товару застосовується з початку розрахункового періоду в якому відбулися такі зміни;
- зміни умов у зв`язку із застосуванням положень частини 6 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі».
Крім того, п. 13.4 визначено обов`язок Постачальника повідомити про зміну будь-яких умов Договору Споживача в порядку, встановленому законом, про будь-які збільшення ціни и про право припинити дію договору без сплати будь-яких штрафних санкцій чи іншої фінансової компенсації Постачальнику, якщо Постачальник не приймає нові умови.
Проте, ОСОБА_4 , обіймаючи посаду начальника Ізмаїльського управління водного господарства, 29.11.2021 у невстановлений досудовим розслідуванням час, перебуваючи на своєму робочому місці, у приміщені адміністративної будівлі Ізмаїльського управління водного господарства за адресою: м. Ізмаїл, вул. Єдності, будинок 87А, тобто будучи службовою особою,неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, не передбачаючи можливості настання суспільно небезпечних наслідків своїх дій, хоча повинен був і міг їх передбачити, проявляючи службову недбалість, в порушення вимог Положення про Ізмаїльське Управління водного господарства та Контракту від 12.05.2009 № 190 щодо цільового використання бюджетних коштів та збереження державного майна, розпорядження коштами та майном Управління відповідно до чинного законодавства, нехтуючи основними принципами здійснення публічних закупівель, визначених п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо максимальної економії, ефективності та пропорційності, в порушення вимог п.2 ч.5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», п. 13.2 Договору №22-5077/2Z ПВЦ від 26.11.2021без довідки відповідного уповноваженого органу, який має право надати такі довідки щодо коливання ціни товару на ринку ДП «Оператор ринку» на електричну енергію та письмового обґрунтування пропозиції збільшення ціни за одиницю товару ТОВ «ООЕК»(код ЄРДПОУ 42114410), визначеної у договорі, безпідставно уклав з останнім Додаткову угоду № 1 від 29.11.2021 року до Договору №22-5077/2Z ПВЦ від 26.11.2021, якою ціну за 1 кВт*год. електричної енергії з 26.11.2021 року збільшено до 4,286049624 грн 1 кВт*год. з ПДВ, тобто на 9,99%. При цьому, загальна вартість всього обсягу поставки електричної енергії залишилась незмінною, що призвело до зменшення річного планового обсягу постачання електричної енергії з 1 023 015 кВт*год до 930 098 кВт*год.
Крім того, 30.11.2021,начальник ІУВГ ОСОБА_4 , будучи службовою особою, не передбачаючи можливості настання суспільно-небезпечних наслідків свого діяння, хоча повинен був і міг їх передбачити, неналежно виконуючи свої службові обов`язки щодо ефективного використання майна Управління через несумлінне ставлення до них, знаходячись у приміщенні ІУВГ, що розташоване по вул. Єдності, 87А в м. Ізмаїл, Одеської області продовжуючи свої злочинні дії, що виразилися у службовій недбалості,в порушення вимог Положення про Ізмаїльське Управління водного господарства та Контракту від 12.05.2009 № 190 щодо цільового використання бюджетних коштів та збереження державного майна, розпорядження коштами та майном Управління відповідно до чинного законодавства, нехтуючи основними принципами здійснення публічних закупівель, визначених п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо максимальної економії, ефективності та пропорційності,в порушення вимог п.2 ч.5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», п. 13.2 Договору №22-5077/2Z ПВЦ від 26.11.2021без довідки відповідного уповноваженого органу, який має право надати такі довідки щодо коливання ціни товару на ринку ДП «Оператор ринку» на електричну енергію та письмового обґрунтування пропозиції збільшення ціни за одиницю товару ТОВ «ООЕК» (код ЄРДПОУ 42114410), визначеної у договорі на підставі Комерційної пропозиції ПВЦ-Індивідуальна комерційна пропозиція від ТОВ «ООЕК» яка є додатком № 2 до Договору, безпідставно уклав з ТОВ «ООЕК» додаткову угоду № 2 до договору № 22-5077/2Z ПВЦ від 26.11.2021, згідно з умов якої ціну за 1 кВт.*год. електричної енергії з 26.11.2021збільшенодо 4,5432126012 грн за 1 кВт*год. з ПДВ, тобто на 16,6%. При цьому, загальна вартість всього обсягу поставки електричної енергії залишилась незмінною, що призвело до зменшення річного планового обсягу постачання електричної енергії з 930 098 кВт*год до 877 450 кВт*год.
На підставі платіжних доручень № 523 від 13.12.2021, № №853, 854,855 від 13.12.2021, № 865 від 15.12.2021 Ізмаїльським управлінням водного господарства, код ЄДРПОУ 01034202 на розрахунковий рахунок ТОВ «ООЕК» (код ЄРДПОУ 42114410) № НОМЕР_2 відкритий в АТ «Ощадбанк», безпідставно перераховано бюджетні кошти у розмірі 225 651 (двісті двадцять п`ять тисяч шістсот п`ядесят одна) гривня 94 копійки, внаслідок чого завдано матеріальну шкоду на вищевказану суму, що згідно з Примітки 3 до ст. 364 КК України в сто і більше разів перевищує неоподатковуваних мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину, та є істотною шкодою.
Крім того, досудовим розслідуванням установлено, що рішенням тендерного комітету ІУВГ від 15.11.2021 № 28-21 відповідно до п.1 ч.2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції від 10.11.2021) у зв`язку з відміною двічі процедур відкритих торгів, через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом, розпочато переговорну (спрощену) процедуру закупівлі товару за кодом CPVДК 021:2015: 09130000-9 - Нафта і дистиляти з ТОВ «РАФФ ОІЛ», за результатами якої 07.12.2021 ІУВГ з ТОВ «РАФФ ОІЛ» укладено договір № 318про закупівлю бензина А-95 Євро 5 в обсязі 35 тон вартістю 27 грн за 1 літр (з урахуванням ПДВ) на суму 945 000 грн та дизельного палива Євро 5 в обсязі 40 тон вартістю 26,375 грн за 1 літр (з урахуванням ПДВ)на суму 1 055 000 грн. В подальшому 01.12.2021року на веб-порталі публічних закупівель Уповноваженого органу з питань державних закупівель «ProZorro» було опубліковано оголошення «UA-2021-12-01-008074-c» про проведення закупівлі згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» про постачання Бензину А-95 Евро 5 в обсязі 35 тон та Дизельного палива Евро 5в обсязі 40 тон очікуваною вартістю 2 000 000 грн.
Згідно з п. 10.1 та 10.2 розділу 10Договору № 318 від 07.12.2021 договір вступає в силу з моменту його підписання та діє до 31 грудня 2021 року. Дія Договору про закупівлю може продовжуватися на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.
У відповідності до п. 11.5 розділу 11 Договору № 318 від 07.12.2021 умови Договору можуть буди змінені за взаємною згодою сторін з обов`язковим складанням відповідної додаткової угоди до цього Договору.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі крім випадків збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю,- не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.
Аналогічні вимоги містяться у п.11.6 розділу 11Договору про постачання рідинного палива (код ДК 021:2015: 09130000-9 - Нафта і дистиляти) №318 від 07.12.2021.
Крім того, частиною 4 ст.41 зазначеного Закону визначено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов`язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі.
З урахуванням викладеного та згідно з п. 2 ч.5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» зміна ціни товару в договорі можлива за умови: 1) наявності коливання цін такого товару на ринку, у період дії договору, що має документальне підтвердження уповноваженого на це органу; 2) зміни ціни за одиницю товару не повинна бути більше ніж на 10 відсотків ціни за одиницю товару, передбаченої в тендерній пропозиції постачальника, за весь період дії договору; 3) що зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі і як наслідок збільшення фактичних витрат замовника.
Проте, ОСОБА_4 , обіймаючи посаду начальника Ізмаїльського управління водного господарства 07.12.2021 року, у невстановлений досудовим розслідуванням час, перебуваючи на своєму робочому місці, у приміщені адміністративної будівлі Ізмаїльського управління водного господарства за адресою: м. Ізмаїл, вул. Єдності, будинок 87А, тобто будучи службовою особою,неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, не передбачаючи можливості настання суспільно небезпечних наслідків своїх дій, хоча повинен був і міг їх передбачити, проявляючи службову недбалість, в порушення вимог Положення про Ізмаїльське Управління водного господарства та Контракту від 12.05.2009№ 190 щодо цільового використання бюджетних коштів та збереження державного майна, розпорядження коштами та майном Управління відповідно до чинного законодавства, нехтуючи основними принципами здійснення публічних закупівель, визначених п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо максимальної економії, ефективності та пропорційності,в порушення п.2 ч.5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», п. 9.1 Договору № 318 від 07.12.2021 без надання довідки відповідного уповноваженого органу, який має право надати такі довідки щодо коливання цін на ринку на нафтопродукти, та письмового обґрунтування збільшення ціни за одиницю товару ТОВ «РАФФ ОІЛ» (код ЄРДПОУ 44192930) уклав з останнім Додаткову угоду № 1 від 07.12.2021 року до Договору № 318 від 07.12.2021, якою Сторони домовились внести зміни до пункту 1.1 в наступній редакції «Постачальник приймає на себе зобов`язання передати Замовнику у власність паливо рідинне (код ДК 021:2015: 09130000-9 - Нафта і дистиляти) у кількості: Бензин А-95 Євро 5 28965, 51 літрів, дизельне паливо Євро 540 000 літрів», внаслідок чого було зменшено обсяги закупівлі рідинного палива та завищено ціну за одиницю товару: бензину А-95 Євро 5 на 6 034,49 л та зростання ціни на 1 л бензину А-95 Евро 5 на 7,41 % і зростання ціни за 1 л дизельного палива Евро 5 на 9,95 %.
На підставі платіжних доручень № 837 від 08.12.2021 на суму 840 000,00 та № 838 від 08.12.2021на суму 1 160 000,00 грн Ізмаїльським управлінням водного господарства, код ЄДРПОУ 01034202 на рахунок ТОВ «РАФФ ОІЛ», код ЄДРПОУ 44192930№ НОМЕР_1 відкритий в АТ «ПУМБ», безпідставно перераховано бюджетні кошти у сумі 162 931 (сто шістдесят дві тисячі дев`ятсот тридцяти одної) гривні 23 копійки, внаслідок чого завдано матеріальну шкоду на вищевказану суму, що згідно з Примітки 3 до ст. 364 КК України в сто і більше разів перевищує неоподатковуваних мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину, та є істотною шкодою.
23.01.2026 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 367 КК України:
- службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило істотну шкоду інтересам держави;
- службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави.
Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області 27.01.2026 року відносно ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб з покладенням обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України на строк не більше 60 днів, тобто до 23.03.2026 року:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду;
- не відлучатися за межі Ізмаїльського району Одеської області без дозволу слідчого, прокурора або суду.
28.01.2026 року заставодавцем, ОСОБА_7 , внесено на депозитний рахунок територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області заставу за ОСОБА_4 у розмірі 33 280 грн, визначеному ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 27.01.2026 року.
19.01.2026 року обвинувальний акт у даному кримінальному провадженні скеровано до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 199 КПК України, у разі закінчення строку запобіжного заходу до проведення підготовчого судового засідання прокурор, до закінчення строку дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу, може подавати клопотання про його продовження. Розгляд такого клопотання здійснюється слідчим суддею за правилами ст. 199 КПК України.
Оскільки строк дії ухвали від 27.01.2026 року, якою зобов`язання, передбачені ч.5 ст. 194 КПК України, що були покладені на ОСОБА_4 судом при обранні запобіжного заходу у вигляді застави завершується 23.03.2026 року, а підготовче судове засідання призначено на 02.04.2026 року, виникла необхідність у продовженні обвинуваченому ОСОБА_4 зобов`язань, передбачених ч.5 ст. 194 КПК України, що були покладені на нього судом при обранні запобіжного заходу у вигляді застави, у цьому зв`язку прокурор звернувся з даним клопотанням.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання та просив продовжити застосування зобов`язань відносно ОСОБА_4 .
В судовому засіданні обвинувачений та захисник не заперечували проти задоволення клопотання прокурора.
Вивчивши матеріали клопотання, матеріали кримінального провадження, заслухавши учасників кримінального провадження, приймаючи до уваги мету та підстави застосування запобіжного заходу, передбачені ст.177 КПК України, а також оцінивши в сукупності всі обставини, передбачені ст.178 КПК України, слідчий суддя доходить наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеські області здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023162150001476, відомості про яке внесені до ЄРДР 18.11.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 367 КК України.
23.01.2026 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 367 КК України:
- службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило істотну шкоду інтересам держави;
- службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави.
Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області 27.01.2026 року відносно ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб з покладенням обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України на строк не більше 60 днів, тобто до 23.03.2026 року:
- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду;
- не відлучатися за межі Ізмаїльського району Одеської області без дозволу слідчого, прокурора або суду.
28.01.2026 року заставодавцем, ОСОБА_7 , внесено на депозитний рахунок територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області заставу за ОСОБА_4 у розмірі 33 280 грн, визначеному ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 27.01.2026 року.
19.01.2026 року обвинувальний акт у даному кримінальному провадженні скеровано до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 199 КПК України, у разі закінчення строку запобіжного заходу до проведення підготовчого судового засідання прокурор не пізніше ніж за п`ять днів до закінчення строку дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу може подавати клопотання про його продовження. Розгляд такого клопотання здійснюється слідчим суддею за правилами ст. 199 КПК України.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 199 КПК України слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку тримання під вартою до закінчення строку дії попередньої ухвали згідно з правилами, передбаченими для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу.
Оскільки строк дії ухвали від 27.01.2026 року, якою зобов`язання, передбачені ч.5 ст. 194 КПК України, що були покладені на ОСОБА_4 судом при обранні запобіжного заходу у вигляді застави завершується 23.03.2026 року, а підготовче судове засідання не завершено та призначено на 02.04.2026 року, виникла необхідність у продовженні обвинуваченому ОСОБА_4 зобов`язань, передбачених ч.5 ст. 194 КПК України, що були покладені на нього судом при обранні запобіжного заходу у вигляді застави.
Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: незаконно впливати на свідків та потерпілу, вчинити інше кримінальне правопорушення.
Відповідно до ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.
При розгляді клопотання про продовження строку тримання під вартою, у тому числі, приймаються до уваги, обставини передбачені ст. 178 КПК України, а саме: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, наявність судимості, тощо.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини справа "Нечипорук і Йонкало проти України" термін "обґрунтована підозра" означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчините правопорушення.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини «розумна підозра у вчиненні кримінального злочину», про яку йдеться у ст. 5 параграфу 1(с) Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, передбачає «наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа, можливо, вчинила злочин» (див. рішення O'Hara v. United Kingdom of 16 October 2001, § 34). Розумна підозра, згадана в ст. 5 § 1(с) Конвенції, не означає, що винуватість підозрюваного має бути встановлена на цій стадії. Саме у чіткому доведенні як події, так і характеру того злочину, у якому підозрюється особа, і полягає мета розслідування (див. рішення N.C. v. Italy of 11 January 2001, §45).
Підставою для продовження строку обов`язків обвинуваченого є наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 367 КК України.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених у п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме те, що ОСОБА_4 може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків, вчинити інше кримінальне.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, ризики, передбачені п.п. 1, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, встановлені органом досудового розслідування, продовжують існувати:
- обвинувачений ОСОБА_4 може переховуватися від суду з метою уникнення відповідальності та покарання за вчинений злочин (п. 1), оскільки розуміє, що за вчинення кримінального правопорушення йому може бути призначене покарання у виді позбавлення волі на строк до 5 років;
- обвинувачений, перебуваючи на посаді начальника Ізмаїльського управління водного господарства, може незаконно впливати на потерпілого та свідків у цьому кримінальному провадженні, оскільки згідно ст. 23 КПК України суд досліджує докази безпосередньо. Показання учасників кримінального провадження суд отримує усно, а тому ОСОБА_4 зокрема шляхом прохань або погроз може змушувати свідків надати суду неправдиві показання з метою створення сприятливих для себе умов для уникнення відповідальності та покарання за вчинений злочин;
- обвинувачений ОСОБА_4 може вчинити інше кримінальне правопорушення (п. 5), зокрема з метою приховування обставин вчинення вказаних кримінальних правопорушень.
правопорушення, що підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами.
Таким чином, під час об`єктивного та неупередженого дослідження обставин, які обґрунтовують встановлені ризики в поведінці обвинуваченого, слід дійти висновку що заявлені ризики не зменшилися та в повній мірі виправдовують застосування до нього обов`язків. Так, обвинувачений у випадку не продовження дії обов`язків може незаконно впливати на свідків та потерпілого, вчинити інше кримінальне правопорушення.
Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати судовому розгляду або ж створіть загрозу суспільству. При визначенні ризиків закон не вимагає неспростовних доказів того, що обвинувачений однозначно, поза всяким сумнівом, здійснюватиме відповідні дії, однак вимагає обґрунтування, що він має реальну можливість їх здійснити під час вирішення питання про застосування запобіжного заходу або в майбутньому. Отже ризики, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що обвинувачений може здійснити спробу протидії кримінальному провадженню у формах, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК, слід вважати наявними за умови достатньої вірогідності їх здійснення.
Як обов`язковий критерій застосування запобіжного заходу ризик кримінального провадження має прогностичний характер, його визначення у конкретний проміжок часу спрямоване на усунення негативного впливу на кримінальне провадження в майбутньому. Безумовно, наявність заявлених ризиків має обґрунтовуватися. Однак в переважній більшості випадків, враховуючи їх вірогідний характер, класичні категорії доказування, притаманні судовому процесу, при їх обґрунтуванні не застосовуються. При встановленні ризиків кримінального провадження слідчий суддя застосовує стандарт достатності підстав вважати, що підозрюваний може вдатися до дій на шкоду кримінальному провадженню. Оцінюючи вірогідність такої поведінки підозрюваного, слідчий суддя має дійти обґрунтованого висновку про високу ступінь ймовірності поза процесуальних дій зазначеної особи.
На думку слідчого судді, доведеним є ризики, передбачені п.п. 1, 3, 5 ст. 177 КПК України. Існування зазначених ризиків доведено наявними об`єктивними даними, здобутими під час досудового розслідування.
Ризики, на наявності яких наголошує прокурор на даний момент не зникли, продовжують існувати та підтверджуються матеріалами кримінального провадження.
З вказаного вище вбачається, що застосування до обвинуваченого більш м`якого запобіжного заходу неможливе, так як може не запобігти ризикам вчинення нових злочинів, переховування від суду та впливу на свідків, вчинити інше кримінальне правопорушення.
Отже, прокурором під час розгляду клопотання надано достатньо матеріалів (доказів), які є достатніми для переконання, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів, не може запобігти доведеним під час розгляду ризикам.
Згідно вимог ч. 6 ст. 194 КПК України обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.
Таким чином, на підставі наданих матеріалів, підлягає задоволенню клопотання прокурора та слід продовжити строк покладених обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визначених ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду від 27 січня 2026 року при застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави, а саме: прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора, слідчого судді, суду; не відлучатись за межі Ізмаїльського району Одеської області без дозволу слідчого, прокурора або суду.
Керуючись ст.ст. 176-178, 183, 184, 193, 194, 196 КПК України,-
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Ізмаїльської окружної прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , про продовження обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1, 2 ст. 367 КК України задовольнити.
Продовжити строк покладених обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визначених ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду від 27 січня 2026 року при застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави, а саме:
- прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора, слідчого судді, суду;
- не відлучатись за межі Ізмаїльського району Одеської області без дозволу слідчого, прокурора або суду.
Строк дії ухвали слідчого судді становить 60 (шістдесят) днів і обчислюється з 18 березня 2026 року. Ухвала слідчого судді про продовження строку обов`язків припиняє свою дію 16 травня 2026 року.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали проголошено 20 березня 2026 року о 14:30 год.
Слідчий суддя: ОСОБА_1